Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16170
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5261

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez Remundo » 31/10/19, 07:43

„wirtualna” pamięć masowa, ale bardzo realne korzyści ...

ładowanie za nieistniejące miejsce jest sprytne ... Roll:
0 x
Obraz
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez Eric DUPONT » 31/10/19, 08:23

sicetaitsimple napisał:
thibr napisał:w Szwajcarii dobrze się starzeje : Wink: .......


Tak, masz rację, istnieją przykłady, które pokazują, że niektóre panele starzeją się stosunkowo dobrze. Niestety, nigdy nie jest bardzo jasne, czy są to występy paneli wciąż żywe lub czy bierze to pod uwagę tych, którzy ostatecznie się wycofali. Nie spojrzałem na twoje linki, być może jest to jasne w podanych przykładach.

To powiedziawszy, między latami 30 i 60 istnieje duża różnica, nie tylko w panelach, ale we wszystkim innym.

Ponadto, w Szwajcarii lub we Francji, niekoniecznie jest to reprezentatywne dla klimatu wspomnianych dużych gospodarstw o ​​niskich kosztach. Nie mamy dzisiaj wystarczającej liczby opinii, aby się z tego uczyć. Mogą być dobre lub złe niespodzianki.


tak długo, jak nie ma zwarcia na połączeniach, panel wytwarza energię elektryczną w nieskończoność. w pierwszych latach szkło staje się lekko mętne, co zmniejsza wydajność o 10%. falowniki są wymieniane co 10 lat. podpory mogą dobrze trzymać 70.

w porównaniu z energią jądrową wkrótce będziemy blisko centów 2 na kwh na lata 60, gdzie epr będzie w centymetrach 10 bez uwzględnienia wszystkich kosztów
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9831
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2672

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez sicetaitsimple » 31/10/19, 11:25

Grelinette napisał:Z góry nie byłoby tak w przypadku Urban Solar, ponieważ firma twierdzi, że ma etykę.

Następnie podatki, przepisy i inne ograniczenia, które ustawodawca wprowadzi, to kolejny problem, który jest nieprzewidywalny, podobnie jak cena odkupu kwh, która wahała się: https://www.fournisseurs-electricite.co ... ovoltaique


Obawiam się, że witryna Urban Solar przedstawia rzeczy w nieco idealistycznej formie! Jestem absolutnie przeciwny temu zestawowi, ale jest to dostawca energii elektrycznej, który ma harmonogram taryfowy, który sam nic nie produkuje i który będzie musiał sprzedawać energię za więcej, niż ma. zakupione. Nie tylko dzięki „wirtualnej pamięci” będzie mógł żyć. Mogą mieć określoną etykę, ale to niczego nie zmienia.

Jeżeli chodzi o " ustawodawcy wprowadzą kolejny problem, który jest nieprzewidywalny ”, to nie jest nieprzewidywalna przyszłość, to rzeczywistość pokazana na ich stronie. Krótko mówiąc, „dasz” im X dodatkowych kWh, a oni zwrócą Ci je, ale zapłacisz około X * 0,12 €, co nie trafi do kieszeni Urban Solar, to prawda.

Nie ma cudu, gdyby przechowywanie energii elektrycznej było bezpłatne lub prawie myślę, że byłoby to znane .....
0 x
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez Eric DUPONT » 31/10/19, 12:02

Przyznajmy, że kupuję prąd od 5 centów za kWh od producentów i że stawiam czoła ciekłemu azotowi za pomocą mojej sprężarki, aby rozprowadzać te produkty u tych samych producentów, którzy zużywają się samodzielnie. w takim przypadku, jeśli dobrze zrozumiałem, nie obciążę ich cspe, ponieważ jest to regulacja sieci zgodnie z linkiem, który mi przesłałeś? tak jak energia, którą kupuję, nie podlega CSPE?
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez GuyGadebois » 31/10/19, 12:31

Eric Dupont napisał:Przyznajmy, że kupuję prąd od 5 centów za kWh od producentów i że stawiam czoła ciekłemu azotowi za pomocą mojej sprężarki, aby rozprowadzać te produkty u tych samych producentów, którzy zużywają się samodzielnie.

Wrobię to, tym razem!
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9831
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2672

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez sicetaitsimple » 31/10/19, 12:43

Eric Dupont napisał:Przyznajmy, że kupuję energię od centów 5 na kWh od producentów ......


Nie musisz się przyznać, nie sądzę, abyś kiedykolwiek miał status dostawcy energii elektrycznej (bardziej ogólnie „gracza rynkowego”) pozwalającego na kupno / sprzedaż MWh na rynków lub producentów / konsumentów.
Będziesz zatem „klientem” dowolnego dostawcy, a jeśli ma on wytwarzać ciekły azot, zapłacisz za transport / dystrybucję do zakładu produkcyjnego oraz różne podatki, w tym CSPE.

PS: nawet gdybyś był „graczem rynkowym”, zużycie energii w miejscu produkcji oznaczałoby, że musiałbyś płacić za transport i podatki. z drugiej strony faktycznie można było kupić MWh (część energii) po „niskich kosztach”.
0 x
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez Eric DUPONT » 31/10/19, 16:14

cóż, jeśli jest to w moim statucie, mogę produkować kupować i sprzedawać prąd, a także ciekły azot ... Powiedzmy, że wynalazłem nową działalność polegającą na kupowaniu energii, gdy cena jest co najwyżej niski, aby przechowywać i odsprzedawać, gdy stocznia jest najwyższa. Czy możesz wymienić aktora, który to robi?

i dlatego myślę, że niepokoi mnie CSPE, ponieważ w pewien sposób reguluję sieć, a ci, którzy to robią, są zwolnieni, jak mogłem zobaczyć w podanym przez ciebie łączu.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9831
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2672

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez sicetaitsimple » 31/10/19, 17:16

Eric Dupont napisał:cóż, jeśli jest to w moim statucie, mogę produkować kupno i sprzedaż energii elektrycznej


Nie zapomnij najpierw napisać do Ministra, podając kilka drobnych szczegółów!

https://www.ecologique-solidaire.gouv.f ... te-revente
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9831
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2672

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez sicetaitsimple » 31/10/19, 17:21

Eric Dupont napisał:Powiedzmy, że wynalazłem nową działalność polegającą na kupowaniu energii, gdy cena jest najniższa, aby ją przechowywać i odsprzedawać, gdy cena jest najwyższa.


Pu..ain, jestem piłowany! Uderzasz jak facet!
0 x
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez Eric DUPONT » 31/10/19, 17:53

sicetaitsimple napisał:
Eric Dupont napisał:cóż, jeśli jest to w moim statucie, mogę produkować kupno i sprzedaż energii elektrycznej


Nie zapomnij najpierw napisać do Ministra, podając kilka drobnych szczegółów!

https://www.ecologique-solidaire.gouv.f ... te-revente

tak, ale nie jest to dokładnie tak, że podany mi link jest nieco inny w tym sensie, że sprzedawcy zobowiązują się dostarczyć prąd, a także wskazać, w jaki sposób uda mu się go uzyskać. mając na uwadze, że jestem raczej producentem amatorskim ze wszystkimi aspektami produkcji. ale producent jest trochę lepszy niż całość. Pozwól, że wyjaśnię ci, kto ma farmę fotowoltaiczną 10 mw i która sprzedaje prąd, sprzedaje swój prąd, gdy słońce jest gotowe. i wyobrażając sobie, nie może zobowiązać się do powiedzenia, że ​​dostarczy taką ilość energii w tym momencie. Ale nie dlatego, że nie może jej sprzedać.

powiedziawszy, nie odpowiedziałeś na moje pytanie, kto kupuje prąd do przechowywania i odsprzedaży, interesuje mnie to, aby wiedzieć.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 209