Wideo: transformacja drewna na żetony do ogrzewania

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
startrec
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 01/03/09, 02:52
Lokalizacja: Owernia

Wideo: transformacja drewna na żetony do ogrzewania




przez startrec » 01/03/09, 03:15

Stowarzyszenie StartRec jest stowarzyszonym studiem audiowizualnym, które od 1993 roku zajmuje się produkcją animacji i filmów, zajmujących się ochroną środowiska, integracją i zrównoważonym rozwojem.

Umieściłem tutaj link, a jeśli uważasz, że wideo można wykorzystać do czegoś w zakresie zrównoważonego rozwoju?
zawsze możemy wymienić kilka pomysłów i informacji ...

http://www.dailymotion.com/user/startre ... _lifestyle
Ostatnio edytowane przez startrec 01 / 03 / 09, 20: 42, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 01/03/09, 07:34

Inicjatywa jest interesująca, ale uważam, że jakość (związana z kompresją) jest naprawdę zła, aby mały raport można było obejrzeć.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 01/03/09, 10:47

+1 naprawdę nie jest zbyt „czysty”.

Z doświadczenia wiem, że codziennie i YouTube ponownie kompresują przesłane filmy (w dół), ale aby uzyskać ten wynik, wideo musi być już mocno skompresowane przed przesłaniem ...

Spróbuj przesłać co najmniej 320 * 240 z szybkością transmisji około 2 MB na minutę.

ps: jeśli chcesz, możesz dołączyć do nas na EconoTV http://www.dailymotion.com/group/econologie
Edytuj ps: oops, już tam jesteś, a wideo też! Nie widziałem!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189




przez Remundo » 01/03/09, 11:12

Oto święty człowiek 8)

Widzisz, że ogrzewanie drewnem lub robienie wiórów nie jest zbyt skomplikowane ...

Renault, którego używa, to 891-4 z 1977 roku.

Musi mieścić się w granicach 90 KM.

Oczywiście brakuje kotłów waflowych. Odpady drzewne są znaczne (gałęzie, nieoczekiwane odpady, odpady tartaczne, opakowania itp.).

Niestety nie waży zbytnio przed dużymi grupami dystrybucji energii ...
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 01/03/09, 11:16

Remundo napisał:Oto święty człowiek 8)


Czy byłbyś następny?

https://www.econologie.com/forums/post118160.html#118160
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189




przez Remundo » 01/03/09, 11:25

Nie będę miał tego pretensji. : Chichot:

Z drugiej strony uczę niedaleko Billom (w Thiers) : Idea:

Rzeczywiście moglibyśmy się poznać ... ale nie jestem pewien, czy mam teraz konkretny materiał na zrobienie dobrego filmu.
0 x
Obraz
startrec
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 01/03/09, 02:52
Lokalizacja: Owernia

Bonjour à tous




przez startrec » 01/03/09, 15:01

Bonjour à tous
Przepraszam za jakość raportów, obiecuję, że spróbuję część skompresować dla Was wszystkich, przyjaciele ekonologów!
czekając na osoby zainteresowane i odpowiedzią na kilka pytań:

http://www.dailymotion.com/video/x8j304 ... _lifestyle

do zobaczenia wkrótce na stronie (którą odkrywam). Nie jest łatwo odnaleźć się we wszystkich jego sekcjach, ale tematy są fascynujące.

Witam przyjaciół z Auvergne en Passant i oczywiście dla pozostałych!
(Remundo, nie wahaj się z nami skontaktować :P )
0 x
stowarzyszenie Start Rec
Usługi audiowizualne i produkcje
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 01/03/09, 18:29

Remundo napisał:
Oczywiście brakuje kotłów waflowych. Odpady drzewne są znaczne (gałęzie, nieoczekiwane odpady, odpady tartaczne, opakowania itp.).

Niestety nie waży zbytnio przed dużymi grupami dystrybucji energii ...


Nie jestem przekonany, że jest to niezbędny hamulec.

Moim skromnym zdaniem, aby jednym słowem przyjrzeć się zachowaniu moich współobywateli:

1) ignorancja!

2) dezinformacja ...


A tam szczególnie chcę fachowców: miejscowego rzemieślnika, który „odradza” kocioł na drewno, albo na zrębki czy pellet, bo nie wie, bo to dla niego skomplikowane. To szaleństwo, że ludzie ślepo ufają ”. profesjonalny „przyozdobiony wszystkimi aurami, a duży facet to plmobier, który wie, jak łączyć rury, a także sprzedaje rower, który podarował mu sprzedawca.… z argumentami, które podał mu sprzedawca…

A więc z tyłu jest Viessmann, Buderus, De Dietrich ... Nie będę ich wszystkich cytować ... Totalfinaelf, nawet nie muszą się martwić ...

Nawiasem mówiąc, kłócimy się także z nami forums czasem o orzeszki ziemne ... Boeotian, który zaczyna trochę myśleć, wątpi w profesjonalistę, przychodzi forum... A tam, między szaleńcami pomp ciepła, którzy „schodzą” bez niuansów, „fanatykiem kotła na pelety”, którzy bez finezji przeciwstawiają się „szaleńcowi kotła waflowego”, nie zawsze jest to smutne! Więc biedny Boeotian w końcu decyduje się zaufać swojemu fachowcowi, który daje mu kocioł kondensacyjny (olej opałowy lub gaz w zbiorniku) - nawet jeśli oznacza to robienie marży, równie dobrze możesz to zrobić na dużej sumie! Czyż nie ?

Ale niewątpliwie łatwiej jest potępić duże grupy ...

Staram się uczciwie zaświadczyć o swoich doświadczeniach z moim kotłem na pellety, żeby trochę się zmieniło ... Przekroczyłem już wiek denuncjacji ... nic mi to nie daje ... napisz gdzie indziej, zaledwie kilka dni temu ... Czasami taka postawa działa. Myślę, że mój kocioł wyprodukował dwa lub trzy młode w ciągu roku ... Co to jest? Nic w skali TotalFinaElf. Dla mnie to nie jest nic ... Tych, którzy mi zaufali, musicie ich zapytać ...
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 242