Słoma dom: który system ogrzewania zastąpić gaz?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 24/02/09, 21:33

fowleil napisał:Tak, ale zgadzasz się, że izolacja byłaby świetna, gdyby krepis nie był (tak jest w przypadku) to byłby wynik!
Niekoniecznie. Jeśli jedna z warstw ściany zapewnia już hermetyczne uszczelnienie, to wiatr z jednej strony nie może poruszyć powietrza uwięzionego na całej grubości słomy, może po prostu szybko odnawia warstwy powietrza znajdujące się blisko zewnątrz, co zmniejsza „rzeczywistą” grubość izolacji.

fowleil napisał:Ściany = 38 cm i dla już pokrytej strony 42 / 43 cm
Dach = izolacja panele z wełny drzewnej 20 cm
Płyta została wykonana w konwencjonalny sposób (tj. Nie ekologicznie), a podłoga podłogi jest wyłożona panelami konopnymi.
Wewnętrzne przegrody są izolowane korkiem.

Stolarki są podwójnie oszklone 4 / 16 / 4 o niskiej emisyjności i oczywiście drewno.
Z 38 cm słomy, pewnie musisz założyć buty na śpiewanie?
Jeśli tak, to sprawia, że ​​masz dość interesujący opór cieplny, o 8 m².K / W.

Dla niskiego poziomu, nie wiem z informacją, którą mi podasz, a dla dachu, jest to najwyraźniej "słaby punkt", ponieważ będzie miał opór zaledwie 5 m².K / W. Czy jest szczelny?

Twoje okna to ostrze Ar?

Myślę, że jeśli realizacja jest dobrej jakości, można przełączyć się na BBC, mniej niż 50 kWh / m² / rok.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
fowleil
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 16/02/09, 14:29
Lokalizacja: Drome




przez fowleil » 25/02/09, 10:14

Buty są rzeczywiście przeznaczone do śpiewania i zostały pokryte warstwą ziemi, ale po podwojeniu wszystkiego w płytach gipsowych.

Twarz crepis na zewnątrz jest tą, która jest najbardziej narażona na wiatr, więc w rzeczywistości jest to dobry punkt, ale w stosunku do garażu przymocowanego do domu na północy nie jest ukończony ani poziom crepis i izolacja dach był wyraźnie bacla z braku czasu, więc kiedy wchodzisz do garażu i jest wiatr na zewnątrz, czuje się dobrze ... I z pewnością cały dom jest chłodzony, gdy jest wiatr. Niestety dla nas, jesteśmy w dość wietrznej okolicy, więc mamy bardzo często.

Dzisiaj na przykład nie ma wiatru i przeciąłem kocioł, ponieważ już za gorąco jest 21 ° C w salonach i jest tylko rano. Jeśli był wiatr, mogłem mieć tę samą temperaturę, ale będę zimniejszy.

Dach jest w rzeczywistości mniej dobrze izolowany w porównaniu do ścian, ale dobrze, że raz zadbaliśmy o ustanowienie paneli i wszystko było pokryte drewnianym fryzem, który dodaje trochę izolacji.

Moje okna są dobrze ostrza.

Nienawidzę być w następnej zimie, ponieważ kiedy wszystkie słabe punkty ulegną poprawie, powinniśmy robić dużo oszczędności dla lepszego komfortu.
0 x
fowleil
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 16/02/09, 14:29
Lokalizacja: Drome




przez fowleil » 18/03/09, 18:08

Cóż, w przypadku wiadomości, przyszliśmy do faceta, aby sprawdzić, czy kocioł nie ma szczególnych obaw itp., Ale nic nie jest w porządku po tej stronie, a nawet powiedzieć, że nasz obecny kocioł działa.

Nie uzyskaliśmy potwierdzenia, że ​​płacimy podwójny gaz miejski, więc nagle, gdy Primagaz ostatnio podniósł ceny, naprawdę zdecydowaliśmy się zmienić system ogrzewania.

- kocioł opalany drewnem wymiana naszego obecnego kotła = niemożliwa ze względu na lokalizację kominka (nieistniejącego) byłoby to zbyt „niebezpieczne”, gdyż zdaniem instalatora dom jest zbyt głęboki a po drugie nadal nie nadaje się na ogrzewanie podłogowe.

Proponują nam:
- kocioł PAC powietrze / woda uzupełniają naszą obecną teorię i raz gotowego domu, który powinien być na tyle bez gazu.
Szacunek: € 6000 3600 pozostanie w naszej opłata €

- piec opalany drewnem w salonie, który byłby umieszczony w domu i ogrzewałby całość.
Ale z tego rozwiązania jest to, że możemy mieć nadzieję pozbyć firmie Primagaz? Czy piec zrobi dzień jak środek grzewczy?
4000 € pozostanie 2400 €

Co o tym myślisz Jakie rozwiązanie pozwoliłoby nam osiągnąć realne oszczędności?

Dziękuję.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 18/03/09, 21:11

fowleil napisał:twoio nadal nie jest dobre na ogrzewanej podłodze.


Oh? To wiadomość dnia!

Ogrzewamy od 2 lat kotłem na drewno (kłody) i ogrzewanymi podłogami: przeciwnie, wysoka bezwładność komputerów jest zalecana w przypadku kotła na drewno. Dzięki temu komputery PC mogą buforować energię drewna!

Zawsze trudno mi usłyszeć takie komentarze od profesjonalistów ... Czy twój inżynier ogrzewania jest wścibski?

Niech przyjedzie tutaj na przejażdżkę ... będzie go kształcić! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 18/03/09, 23:36

fowleil napisał:Nie uzyskaliśmy potwierdzenia, że ​​płacimy podwójny gaz miejski, więc nagle, gdy Primagaz ostatnio podniósł ceny, naprawdę zdecydowaliśmy się zmienić system ogrzewania.
Dobry pomysł, drewno kosztuje mniej więcej połowę: 0.04 € / kWh
fowleil napisał:- kocioł opalany drewnem wymiana naszego obecnego kotła = niemożliwa ze względu na umiejscowienie kominka (nieistniejącego) byłoby to zbyt „niebezpieczne”, bo zdaniem instalatora dom jest zbyt głęboki.
Misery, które zostały zbudowane w studni?
fowleil napisał:i dwaio nadal nie jest dobre na ogrzewanej podłodze ..

Słoma nie nadaje się do budowy. : Mrgreen:
fowleil napisał:Proponują nam:
- kocioł PAC powietrze / woda uzupełniają naszą obecną teorię i raz gotowego domu, który powinien być na tyle bez gazu.
Szacunek: € 6000 3600 pozostanie w naszej opłata €
jest ekonomiczny w połowie sezonu, powiedzmy do + 2 ° na zewnątrz, a potem źle. Więc musisz zobaczyć pogodę w swoim domu.
fowleil napisał:- piec opalany drewnem w salonie, który byłby umieszczony w domu i ogrzewałby całość.
Ale z tego rozwiązania jest to, że możemy mieć nadzieję pozbyć firmie Primagaz? Czy piec zrobi dzień jak środek grzewczy?
4000 € pozostanie 2400 €
Więc nie korzystasz już z płyty? A co z automatyką, ciepłą wodą, autonomią, gdy wychodzisz z kilku dni?
fowleil napisał:Co o tym myślisz Jakie rozwiązanie pozwoliłoby nam osiągnąć realne oszczędności?
Dziękuję.
najpierw traktuj izolację. Czekając na gips, możesz być może zszywać plastik przed słomą? Następnie zobacz, co otrzymujesz z kotła gazowego.
Po tym, w zależności od klimatu,
CAP, jeśli T ° są odpowiednie, ECS elektryczne i / lub słoneczne
lub może być możliwe umieszczenie kotła na pelety, ponieważ są urządzenia bez komina. ECS na kotle + inne (elektryczne lub słoneczne)
lub bojler na drewno, jeśli możliwe jest zamontowanie kominka w salonie lub pelecie z kominkiem lub bez. CWU na piecu + inne
lub prosty piec na pelet, a na koniec piec na drewno, ponieważ nie ma autonomii. ECS elektryczny i / lub solarny
powoduje ogromne różnice cenowe ...
Powinniśmy mieć informacje na temat konfiguracji otoczenia, plany domu pokazujące pozycję komputera niania i niestety budżet.
0 x
fowleil
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 16/02/09, 14:29
Lokalizacja: Drome




przez fowleil » 19/03/09, 10:49

Cóż, powiedzmy, że zdecydowanie odradzaliśmy kotły na drewno, ponieważ:
- ogrzewanie podłogowe, które wymaga niskiego t °, podczas gdy kocioł wytwarza bardzo gorącą wodę ...
Powiedział nam, że to możliwe, ale konieczne było zapewnienie bufora
- kominek jest naprawdę problemem. Byłoby zbyt niebezpiecznie umieścić go na dachu garażu, a jeśli zostanie umieszczony na dachu domu, będzie nudno robić

Bilans nie wracałby koniecznie do naszego budżetu ...


Jeśli chodzi o budżet naszej kieszeni, jeśli musimy pozostawić 3500 € maksymalnie, byłoby dobrze, naprawdę ciężko będzie zostawić więcej. (więc bez ulgi podatkowej)

Czuję się trochę zagubiony we wszystkich tych trybach ogrzewania i chcielibyśmy dokonać właściwego wyboru (tym razem), zwłaszcza w odniesieniu do kosztów ogrzewania.

Oto plany domu:
Obraz

Obraz

Nasz obecny kocioł byłby wart jedynie 500 € (nowa wartość 4000 € sic) według specjalisty ds. Ogrzewania, ponieważ nikt nie kupuje tego typu kotła, ponieważ na nowych są ulgi podatkowe. To jego rozumowanie i na razie nasza jedyna wzmianka ...

W trosce o izolację jest rzeczą oczywistą, że będzie to nasz priorytet w najbliższych miesiącach. Będziemy grzechotać crepis od przyszłego tygodnia, a zakończy się na początku jesieni.

Nasz ograniczony budżet jest niewątpliwie hamulcem, ale hej, chcemy w tym roku zrobić coś za wszelką cenę, ponieważ nie mogę tutuć więcej Primagaz : Evil:

W porównaniu z WPR mamy raczej złe a priori, ponieważ wydaje się, że opinie są nadal mieszane, a poza tym wydaje się, że zużywają cukier w elektryczności?

Po temperaturze znajduje się w regionie Rodan-Alpy Północne Drome. Naprawdę nie znalazłem w prognozie pogody netto ...

Dziękuję za waszą oświeconą pomoc :D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 19/03/09, 12:05

fowleil napisał:Cóż, powiedzmy, że zdecydowanie odradzaliśmy kotły na drewno, ponieważ:
- ogrzewanie podłogowe, które wymaga niskiego t °, podczas gdy kocioł wytwarza bardzo gorącą wodę ...
Powiedział nam, że to możliwe, ale konieczne było zapewnienie bufora


a) Tak, bufor jest mniej lub bardziej obowiązkowy w przypadku kotła na drewno, ale może być bardzo dobrze zbudowany przez BALLOON ciepłej wody sanitarnej.

b) Wszystkie komputery są zasilane przez mikser 3 lub 4: obniża to T ° podłogi i podnosi temperaturę kotła (lub)!

c) Jest tak zwany balon homogenizacyjny: pozwala na posiadanie na tym samym obwodzie niskiego T ° (grzejnik, PC ...) ORAZ wysokiego T ° (kocioł obwodu pierwotnego, ECS. ..)

Jeśli policzysz podłogę za 3500, myślę, że nigdy tego nie zrobisz ... :? :zaszokować:

Uważaj z ulgami podatkowymi: jest on TYLKO na podatku od sprzętu, a nie na pełnej kwocie, więc bez robocizny instalacyjnej lub VAT!

Zobacz tutaj: https://www.econologie.com/forums/credit-d-i ... t7272.html
0 x
fowleil
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 16/02/09, 14:29
Lokalizacja: Drome




przez fowleil » 19/03/09, 12:11

Ale podgrzewana podłoga już ją mamy!
To roczna instalacja, mamy kocioł na gaz propan z ogrzewaniem podłogowym na parterze i grzejniki na górze.

Nie liczy się, że kocioł się zmieni i ewentualnie zmiany, które z tego wynikają (komin itp.)

Zasadniczo dysponowalibyśmy budżetem 6000 €, ale z kredytem podatkowym byłoby tak, że w końcu kosztuje nas 3500 € max (który pożyczy nam pieniądze na zaliczkę na poczet ulgi podatkowej).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 19/03/09, 13:58

Oh, przepraszam, zapomniałem! : Oops:

W tym przypadku jest to „odtwarzalne”:

Jeśli chcesz zapłacić tylko 3500 €, projekt będzie Cię kosztował:

a) Powiedzmy, że 1000 € TTC dla instalacji

b) Pozostaje błąd (40% ulgi podatkowej) na pozostawienie 2500 / 0.6 = 4200 HT materiału 4400 TTC (5.5 VAT).

Ale moim zdaniem lepiej nie rozumować ulga podatkowa, ale z tym, czego chcemy i czego naprawdę potrzebujemy!

Mam wrażenie, że ulga podatkowa jest dla ciebie bardzo ważna, ale prawdopodobnie będzie przyczyną przeładowania, w końcu nic nie wygrasz.

Moja rada: trzymaj stary kocioł i ulecz swoją izolację!
0 x
fowleil
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 16/02/09, 14:29
Lokalizacja: Drome




przez fowleil » 19/03/09, 14:57

Absolutnie nie staramy się kupować „ulgi podatkowej”, nie będziemy w żadnym wypadku wybierać naszych środków grzewczych, ale przede wszystkim dlatego, że będą one odpowiadały naszym potrzebom.

Nawet dbając o izolację, chcemy w końcu pozbyć się primagazu, ponieważ nawet jeśli zużycie zmniejszy się zauważalnie wiedząc, że zapłacę wysoką cenę za ogrzanie mnie, będę miał włosy!

Wracam więc do mojego wstępnego pytania:

Co sądzisz o zastąpieniu naszego kotła powietrzem pac / water?
Pomyśleliśmy zatrzymać go na chwilę i połączyć 2. Następnie sprzedać, gdy będzie miał większą wartość. A potem wystarczy tylko nasadka, aby się nagrzać i mieć „słoneczny” zbiornik ciepłej wody. Ale hej, będzie to dopiero za kilka lat, ponieważ nie ma go w naszym obecnym budżecie.

Hamulec, który mamy, jest na poziomie zużycia energii elektrycznej. Obawiam się, że dużo zużywa, a kiedy szukamy w sieci, czasami dzwony 2 brzmią w odniesieniu do pac ...

Wiedząc, że nasz dom ma potencjał, by zostać całkowicie wykończonym. Pogoda z pogodą się skończyła od tygodnia 1, włącza się nieco więcej w nocy z obawy przed zimnem rano niż z konieczności.
Mam 23 / 24 w salonie na dole i ładny 20 w pokojach. Bez ponownego włączania ogrzewania rano mamy 19 na dole i 18 w pokojach. I sprowadza się do 4 / 5 ° C w nocy na zewnątrz.

To, co denerwuje mnie piecem na pellet, a nawet piecem opalanym drewnem, to fakt, że nasze ogrzewanie podłogowe nie będzie już niczego służyć ... Chciałbym zachować go nie tyle ze względu na wygodę, co przede wszystkim na brak historii zainwestowałem w to za nic.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 342