Sztorm na południowym zachodzie: sytuacja w Tuluzie i Bordeaux?

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968




przez Ahmed » 31/01/09, 20:11

Z leśniczego punktu widzenia sytuacja jest znacznie gorsza niż podczas burzy pod koniec 99 roku.
W 99 r. rynek drewna był bardzo wymagający, dziś sytuacja gospodarcza jest co najmniej ponura i jeśli technicznie możliwe jest pozyskanie dużej części tego drewna, to niemożność jego sprzedaży jest całkowicie odstraszająca.

Co więcej, łatwo psujący się charakter tego gatunku (sosny nadmorskiej) oznacza, że ​​mamy co najwyżej 4 miesiące (a raczej 3) na przeprowadzenie ewentualnej odbudowy i trzeba by piekielnej dawki optymizmu sądzić, że nastąpi zwrot gospodarczy poprzez Następnie!
Przemysł drzewny krajów związkowych również skłania się ku odszkodowaniom za straty, doskonale zdając sobie z tego sprawę: zobaczymy, czy zostanie tak samo rozważny jak banki...

Mówi się, że urzędnik państwowy oświadczył, że pilną sprawą jest uchwalenie planu dotyczącego energii z drewna i przekształcenie gratki w pelety. Ta groteskowa wypowiedź oczywiście wywołała ostrą reakcję lidera Związku Leśników Południowo-Zachodnich.
To nie z dorosłych drzew, które padły ofiarą burzy, można mieć nadzieję na wyprodukowanie peletów, które zostały pierwotnie zaprojektowane do wchłaniania zapasów trocin (darmowego surowca) wytwarzanych przez tartaki.
Ta produkcja peletu jest tak podporządkowana produkcji tartaków, że z powodu gwałtownego spowolnienia działalności związanej z piłowaniem istnieje obecnie napięcie w dostawach peletu i zagęszczonych kłód dla użytkowników. Dla tych, którzy spalają tego typu polana, jest sposób na wykorzystanie polan konwencjonalnych, dla posiadaczy pieców czy kotłów na pellet może to być problem… Jeśli sytuacja nie rozwinie się pozytywnie, sektor na pellet ciężko będzie się zregenerować.

Warto zauważyć, że do niedawna produkcja pelletu znacznie przekraczała konsumpcję: wyciąganie pewników z wydłużenia krzywej danych jest zawsze ryzykowne. Jest to jednak bardzo często praktykowane ćwiczenie.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 14/02/09, 10:20

Christophe napisał:
Drwal napisał:Tak, to dobrze znane: „Potrzebujemy dobrej wojny ..."


O tak, nie wiem dokładnie, na co odpowiadasz, drogi Drwalu, ale to prawda, że ​​„dobra wojna” jest „dobrym” przykładem „ludzkości”!
W Flytox tuż nad...

Od bardzo dawna wiemy, że najlepszym sposobem na zjednoczenie grup ludzkich jest danie im wspólnego przeciwnika... :|
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
Dany Dutheil
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 08/03/07, 15:46

Co dwa miesiące stuletnie burze na południowym zachodzie i gdzie indziej




przez Dany Dutheil » 10/06/09, 15:20

Dokładnie Christophe, mówisz o turbinach wiatrowych… Burze, które mamy co dwa tygodnie i nowy wiatr (nigdy nie widziałem tak wielu jak w ciągu ostatnich dwóch/trzech lat) sprawiają, że poważnie myślę o turbinach wiatrowych… Czy ty wiesz gdzie jesteśmy? Turbiny wiatrowe dla osób prywatnych, do postawienia na dachu, gdy masz mało miejsca na ziemi? Wskazówki, sugestie, porady, przydatne linki ???

Dziękujemy i zaplanujcie mały sznurek pod czapki na sierpień!

Dany
0 x
Kondolencje dla tych, którzy nie zadają pytań!
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 10/06/09, 15:31

Cześć Danny!

Ponieważ jesteś nowy w ekonologii, rada, którą chętnie ci dam, w górnej części okna znajduje się pole przeznaczone do badania ekonologii...


Pilnie potrzebujesz przeformułować swojego awatara, zdjęcie jest tak duże, że wyświetlacz jest odwrócony do góry nogami, nie szerszy niż inne, proszę Christophe'a, żeby się tym zajął, jeśli chcesz?
aby to zrobić, musisz mieć pojęcie o zmianie rozmiaru pod względem zdjęć....

Wpisz słowo turbina wiatrowa, a odpowiedzi same do Ciebie przyjdą!

Pozdrowienia od Lietseu, kota ekonologa....

www.econologie.com/forums/an-aerogenerator-z-sails-l-eolienne-au-clou-t6261.html -

www.econologie.com/forums/aerogenerator-with-voiles-de-charles-sarazin-it-is-gone-t6740.html

oto już dwa z nich, które pochodzą z innego źródła, ale które zaznaczyły miejsce ekonologii...
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Dany Dutheil
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 08/03/07, 15:46




przez Dany Dutheil » 10/06/09, 15:42

Cóż... nie mogłeś przegapić roweru mojego Pierre'a! Dziękuję wskazówki Lietseu ale Nie wiem, jak zrobić wszystko, co mi mówisz...Cóż, usuwamy, uczę się i zaczynam od nowa później... Pfouuu! jak trudno jest dostać się do wysokiej technologii!
0 x
Kondolencje dla tych, którzy nie zadają pytań!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 10/06/09, 15:45

Zmieniłem rozmiar avatara.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 10/06/09, 17:12

W imieniu wszystkich...


Obraz
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 122