Samochód przyszłości

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Samochód przyszłości




przez Leo Maximus » 10/02/18, 13:04

Christophe napisał:Idealnym rozwiązaniem byłby twizzy (lub smera lub inny mały samochód elektryczny). wyjmowany generator przedłużający zasięg o mocy 3-5 kW elektrycznej/10-15 kW cieplnej na zimę lub latem, gdy trzeba pojechać trochę dalej!

Odpowiedni byłby przedłużacz zasięgu z PAC H2 firmy Intelligent Energy:

Przedłużacz zasięgu inteligentnej energii.jpg
Extender zasięgu inteligentnej energii.jpg (198.65 KB) Wyświetlono 5702 razy

Pompa ciepła H2 ma poważną wadę: nagrzewa się! Wykorzystujemy tę wadę, aby zapewnić ogrzewanie/rozmrażanie Twizy :) .

Londyńska policja używa Burgman PAC H2 firmy Intelligent Energy:

http://www.telegraph.co.uk/cars/news/me ... ll-suzuki/

Film promocyjny Suzuki (po japońsku, przepraszam, ale nie ma nic po francusku)



Porzucenie oleju napędowego i paliw kopalnych oraz przejście na rolnictwo organiczne stopniowo udostępniają ogromne możliwości produkcji wodoru. Większość wodoru produkowanego przez przemysł (60 mln ton/rok) wykorzystywana jest do... odsiarczania paliw i produkcji nawozów sztucznych.

Intelligent Energy to firma z siedzibą w Londynie:

http://www.intelligent-energy.com/
1 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re:




przez Leo Maximus » 12/02/18, 22:08

Leo Maximus napisał:Konsole Auris są na monitorze sprintu:

Auris Diesel:
http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... owerunit=2

Esencja Aurisa:

http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... owerunit=2

Hybryda Auris, na razie tylko jedna : Lol: ! :

http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... owerunit=2

8)

Temat pozostawiony na pewną śmierć, mimo że jest bardziej aktualny niż kiedykolwiek!

Jestem w trakcie aktualizacji niektórych linków, danych i innych informacji w moich postach.

W październiku 2010 roku porównywałem spalanie w l/100 km Toyoty Auris występującej w 3 wersjach benzynowych, wysokoprężnych i benzynowo-hybrydowych z danymi ze sprintmonitora. Była tylko jedna hybryda Toyoty Auris. Dziś jest ich już ponad 2000!

2072 Toyota Auris hybrydowa: 5,26 l

467 Toyota Auris Benzyna: 7,21 l

Prawie 2 litry więcej w wersji hybrydowej, prawie o jedną trzecią.

321 Toyota Auris Diesel: 6,14 l

Tak więc potwierdzenie ponad 7 lat później: hybrydyzacja przynosi znaczne oszczędności ze wszystkich punktów widzenia. Przy pojemności 6,14 l GO Auris Diesel zużywa od 30 do 40% więcej energii niż benzynowa wersja hybrydowa i nie mówię tu o emisji zanieczyszczeń... :zaszokować:

Dziś możemy dodać konsole C-HR wydanego pod koniec 2016 roku, który występuje również w wersji hybrydowej i niehybrydowej:

Hybryda: 5,10
https://www.spritmonitor.de/fr/apercu/4 ... owerunit=2

Niehybrydowy: 7,06
https://www.spritmonitor.de/fr/apercu/4 ... owerunit=2

Założyłem filtr (122 CH), aby niestety wyeliminować coraz liczniejsze fałszywe dane na sprintmonitorze. C-HR nie jest dostępny w wersji Diesel ani w wersji plug-in.

C-HR, SUV, radzi sobie lepiej niż Auris!

Dla 151 Prius IV zużycie wynosi 4,49 l:
https://www.spritmonitor.de/fr/apercu/4 ... owerunit=2

Uwaga: Całkowicie możliwe jest bardzo niskie zużycie, około 3 l/100, na krótkich trasach i latem :) , robiłem to kilka razy. W przypadku podróży o długości od 5 do 10 km czasami średnio spalamy 2,4 litra. Z silnym tylnym wiatrem :), powszechne w Bretanii, czasami uzyskuję od 3 do 3,5 l na 100 do 120 km. Termika działa tylko od czasu do czasu, w sumie na dystansie 30 do 40 km, w przeciwnym razie na desce rozdzielczej wyświetla się automatycznie [EV], co oznacza, że ​​termika jest wyłączona.
Drugi tryb [EV], ręczny, powoduje nadmierne zużycie i jest rzadko dostępny. Prawie nigdy go nie używam.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Samochód przyszłości




przez Dirk Pitt » 13/02/18, 08:52

Mam hybrydę turystyczną Auris (kombi) od około 1 roku i średnie zużycie paliwa wynosi około 5.5 l.
dwie rzeczy mogą jeszcze bardziej drastycznie zmniejszyć to zużycie:

#1: ten tryb ekologiczny naprawdę faworyzuje niskie prędkości termiczne, co absolutnie nie jest prawdą. gdy tylko lekko wciśniesz, aby podjechać pod górę, efekt motoroweru powoduje wzrost obrotów i wyjście silnika ze strefy ekonomicznej, podczas gdy w trybie ekonomicznym może pozostać na niskich obrotach z nogą na desce i mieć znacznie niższą dynamikę konsumpcja. szkoda, bo nie widzę żadnej różnicy pomiędzy trybem eko/normalnym a trybem zasilania.

#2: większy akumulator z funkcją plug-in: zamierzam to zrobić sam, wykorzystując akumulatory lifepo4 i przetwornicę DCDC z zestawu Enginer, który dostałem : Chichot:
1 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Samochód przyszłości




przez Leo Maximus » 13/02/18, 11:26

Wydaje mi się to trudne i skomplikowane, ale dlaczego nie?

Oto krzywe mocy i momentu obrotowego silników cieplnych i elektrycznych Priusa II z 2003 roku z silnikiem o pojemności 1500 cmXNUMX. (źródło Caradisiac)

P II moment-moc.jpg
Priusa II
P II moment-power.jpg (79.49 KB) Konsultowano 5566 razy

Krzywa momentu obrotowego termiki jest prawie liniowa, a maksymalna moc osiąga przy 5000 obr./min. Jak to zmodyfikować? Moc i moment obrotowy silnika elektrycznego są maksymalne przy niskich obrotach, a zatem przy niskich prędkościach, gdzie jest to konieczne.

Dlaczego większa bateria? A dlaczego wtyczka? Wpadamy ponownie w pułapkę samochodu elektrycznego, cięższego, droższego i który moim zdaniem ładujemy węglem (!) na dodatek. Klasyczne hybrydy mają już element zwiększający zasięg, czyli silnik cieplny.

Efekt „motoroweru” w ogóle mi nie przeszkadza. Samoloty toczą się również podczas startu, gdy dodadzą gazu. Kto mówi motorower, mówi pasek ze zmiennym przełożeniem, podczas gdy w Priusie ta zależność między elektrycznym silnikiem trakcyjnym a kołami napędowymi jest stała i wyjątkowa. Jak to zrobić lepiej?
1 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Samochód przyszłości




przez Dirk Pitt » 13/02/18, 14:57

efekt motoroweru sam w sobie mi nie przeszkadza. po prostu najlepszą wydajność cieplną osiąga się przy dużych obciążeniach przy niskiej prędkości.
gdy tylko wspinamy się na wieże, wydajność cieplna spada. więc gdyby zaprogramowali tryb ECO tak, aby pozostawał na niskich obrotach, jestem pewien, że nadal byśmy zyskiwali na zużyciu. z pewnością kosztem zmniejszenia mocy, ponieważ moment obrotowy jest prawie stały.
oto wykres wydajności priusa. widzimy, że najlepsze osiągi charakteryzują się głównie niskimi obrotami poniżej 2600 obr./min.

Jeśli zaś chodzi o tryb plug-in, to gdybym miał trochę więcej akumulatora, swoje dojazdy do pracy poruszałbym się niemal wyłącznie na napędzie elektrycznym, co na chwilę obecną jest niemożliwe. Zastanawiam się nad dodaniem ograniczonej ilości baterii, aby uzyskać niewielki dodatkowy ciężar. inni już to zrobili z bardzo dobrymi wynikami

pri_power_eff.jpg
pri_power_eff.jpg (106.43 KB) Wyświetlono 5550 razy
2 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Samochód przyszłości




przez Leo Maximus » 13/02/18, 18:08

Musi istnieć sposób na modyfikację mapy silnika, utworzenie trybu niestandardowego zamiast trybu ekologicznego lub mocy. Najlepiej, żeby był już po okresie gwarancji :) .

Jeśli chodzi o akumulator, czy należałoby go dodać, a nie wymienić istniejący? Czyli ładować ten na polecenie z innego akumulatora ładowanego w sieci? Pomysł jest o tyle ciekawy, że pierwotna pojemność jest niewielka, a minimum szybko osiągamy po 10 minutach stania w korku i uruchamia się termika. Potem przy tak małej pojemności czasami szybko osiągamy maksymalne obciążenie przy zjeździe z przełęczy po 3 km, gdy może ich jeszcze zostać 10 (co również dowodzi, że odzyskiwanie energii działa bardzo dobrze, nawet bez hamowania, wbrew temu, co niektórzy twierdzą).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79122
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Samochód przyszłości




przez Christophe » 18/02/18, 11:43

2 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Samochód przyszłości




przez Leo Maximus » 30/03/18, 18:49

Test zużycia paliwa w mieście około pięćdziesięciu SUV-ów z silnikiem benzynowym i olejem napędowym (opublikowany przez magazyn Auto Plus):

Miasto SUV.jpg
Konsumpcja w mieście
SUV ville.jpg (129.6 KB) Przeglądano 5053 razy

W przypadku benzyny na pierwszym miejscu znajduje się hybryda Toyota C-HR spalająca 1 l/5,1 km.

W przypadku oleju napędowego liderem jest Mazda CX-3 ze zużyciem 5,1 l/100 km.

Warto zwrócić uwagę na 4. miejsce hybrydowego Lexusa RX-4h 4x450 o mocy 313 KM, który spala 5,9 l/100 km. Zużywa mniej niż 500-konny Fiat 120X Multijet.

Jednak jazda na oleju napędowym w mieście pozostanie tutaj bardzo korzystna, o ile paliwa nie będą objęte podatkiem energetycznym, a standardy przeciwdziałania zanieczyszczeniom będą faworyzowały olej napędowy.
2 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Samochód przyszłości




przez Leo Maximus » 22/04/18, 21:38

Dirk Pitt napisał:Mam hybrydę turystyczną Auris (kombi) od około 1 roku i średnie zużycie paliwa wynosi około 5.5 l.
dwie rzeczy mogą jeszcze bardziej drastycznie zmniejszyć to zużycie:

#1: ten tryb ekologiczny naprawdę faworyzuje niskie prędkości termiczne, co absolutnie nie jest prawdą. gdy tylko lekko wciśniesz, aby podjechać pod górę, efekt motoroweru powoduje wzrost obrotów i wyjście silnika ze strefy ekonomicznej, podczas gdy w trybie ekonomicznym może pozostać na niskich obrotach z nogą na desce i mieć znacznie niższą dynamikę konsumpcja. szkoda, bo nie widzę żadnej różnicy pomiędzy trybem eko/normalnym a trybem zasilania.

#2: większy akumulator z funkcją plug-in: zamierzam to zrobić sam, wykorzystując akumulatory lifepo4 i przetwornicę DCDC z zestawu Enginer, który dostałem : Chichot:

Nigdy nie korzystam z trybu ECO ani trybu sportowego, nigdy nie ustawiam dźwigni w pozycji B, manualnego trybu EV też nie używam i tyle wczoraj przejechałem po mieście 4,4 km w 4 osoby na pokładzie, czyli średnio 2,8 litra E10 na 100 km:

miasto konsumpcji.jpg
conso ville.jpg (17.75 KB) Przeglądano 4882 razy

To hybryda C-HR nie akumulator.

Wkrótce dostępny będzie nowy silnik o łącznej mocy 180 KM (143 KM w przypadku silnika spalinowego 2.0 l i 107 KM w przypadku elektrycznego zespołu trakcyjnego). Lepsze przyspieszenie (od 0 do 100 km/h w 7 sekund). Spadek średniego zużycia paliwa. 20%.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Samochód przyszłości




przez Dirk Pitt » 23/04/18, 08:43

tak, meh, to nie znaczy wiele.
podróż na dystansie 4 km nie jest absolutnie reprezentatywna.
co do niekorzystania z trybów eco i B, to Twój wybór, ale to nie znaczy, że dzięki temu zużywasz mniej.
Tryb B jest niezbędny w moim górzystym regionie, aby móc hamować silnikiem na długich zjazdach.
Tryb ECO, choć jak na mój gust niezbyt odbiegający od trybu normalnego, moim zdaniem nieco faworyzuje niższe obroty, co jest korzystne pod względem zużycia.
Powiedziałem powyżej, że moje średnie zużycie wyniosło 5.5.
Poprawiłem się, ponieważ moje zużycie wynosi teraz około 5. między 4.8 a 5.2
1 x
Obraz

Kliknij mój podpis

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 188