Ustawienie parametrów TEM Paradigma Ökofen

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 26/12/08, 13:03

Dirk Pitt napisał:to samo, ale ponieważ mnie to denerwowało, szukałem, gdzie są sondy.
znajdują się 3 w metalowej podstawie przyspawanej do zewnętrznej strony korpusu grzejnego pod izolacją.


W PORZĄDKU. Dziękuję Ci. Więc jeśli tak jest, to w ogóle nic nie robię !!!

FYI, właśnie się wypchałem bardziej szczegółowo podręcznik użytkownika nowego TEM : oprócz ulepszeń już wspomnianych powyżej, czytam to (str. 36/50)

„„ Zakres rejestracji TD ”

Zakres nastaw zaworu dla temperatury wody na wylocie. Kiedy temperatura na wylocie zbliża się do wartości zadanej obliczonej dla temperatury na wylocie (....), zawór otwiera się i zamyka wolniej, aby uniknąć jakiegokolwiek zjawiska oscylacji zaworu i pompowania. Czasy pracy zaworu to dynamicznie dostosowywany w zależności od zmierzonej temperatury zasilania. Ta korekta występuje zarówno przy otwieraniu, jak i zamykaniu.


I gotowe. Pozostaje tylko poprosić Świętego Mikołaja o nowy TEM? Cholera, właśnie przeszedł!

Na koniec chciałbym spróbować.

Ponadto w ulepszeniach zwrócić uwagę na zarządzanie drugim kotłem (kłoda, paliwo) itp automatyczny zawór zwrotny ! Tam jest prawdziwy postęp ... wierzę bardziej w skojarzenie dwóch wyspecjalizowanych kotłów, a nie w maszyny mieszane ... Jest też suszenie kęsisk (to wydaje mi się nieco gagańskie)
0 x
Avatar de l'utilisateur
vanagaz1961
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 16/12/08, 15:21
Lokalizacja: Namur Belgia




przez vanagaz1961 » 26/12/08, 18:50

Witam,
nic poważnego w tych sondach ..
: Arrow: Niewielka różnica jest normalna, ponieważ elementy sond są różne, a kolejność, w jakiej są one połączone z metalowymi fałdami kotła, może powodować wahania temperatury kontaktu.

Możliwe jest również, że przewód przyłączeniowy nie jest „faradyzowany”, co powoduje zakłócenia w transmisji danych przez przewody sondy przebiegające obok przewodów zasilających kotła.
krótko mówiąc, jesteśmy w trakcie dostrajania odczytów danych, cel jest osiągany w ustawieniach i działaniu.

Szczęśliwego nowego roku dla wszystkich : Mrgreen: Pierre
0 x
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 13/01/09, 12:22

Witam,
Sprzęt został dostarczony (kocioł, ślimak, zbiornik rotex, panele są umieszczone na dachu, silos! Pozostaje lej zasypowy)
Przeszukałem podręczniki Okofen (użytkownika i instalatora).
Zanurzyłem się w nim, aby zrozumieć przed przybyciem instalatora i technika (koniec stycznia). forums pomóż mi dobrze (regulacja TEM).
Mam może głupie pytanie:
Kocioł i jego regulacja mogą zarządzać energią słoneczną (poziom 7), ale połączony zbiornik Rotex SSC 538/16/16 ma swój własny regulator. Który będzie używany?
Czy ten zbiornik należy traktować jako akumulator kombinowany, czy jako zbiornik CWU?
Na stronie 16 regulacji. TEM Sonda TPO oznaczona sondą balonową p15 jest rysowana w kotle ...
Z poważaniem.

JC
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 13/01/09, 15:32

ponieważ jest to system solarny z odprowadzaniem ciepła, nie jestem pewien, czy ma sens, aby był zarządzany przez kocioł.
Wolałbym pozwolić mu sobie poradzić. z drugiej strony istnieje kabel z odcięciem styku bezprądowego, aby zapobiec uruchomieniu kotła, jeśli zbiornik jest wystarczająco gorący. Moim zdaniem powiela sondę regulatora kotła, która jest wyprowadzona w zbiorniku i wyraźnie widzi, że jest wystarczająco gorąca. więc nie będę też okablować tego kontaktu.
Należy zauważyć, że dokument solaris ma raczej atmosferę zalecania czegoś przeciwnego; to znaczy, że kocioł nie posiada sondy, która informuje go o temperaturze zasobnika, ale to zasobnik informuje poprzez kontakt, kiedy zasobnik jest gorący.
powinniśmy nadal być w stanie zamontować sondę kotła w osłonie termicznej balonu, byłoby lepiej (sonda TBO CWU)

Myślę, że powinien być zarządzany jako zbiornik CWU, a nie bufor.
Po pierwsze, kocioł modulacyjny okofen nie potrzebuje bufora i nie należy zapominać, że bufor jest rozwiązaniem problemu kotłów niemodulujących, takich jak drewno na drewno. gromadzenie włoka w celu późniejszej jego ponownej dystrybucji nie jest energetycznie idealne ze względu na straty. Lepiej jest „wytwarzać” ciepło na żądanie. Ponadto ten balon jest mały. Nawet gdy jest używany jako zbiornik CWU, nadal pozostaje lukier na torcie dzięki podgrzewaczowi powrotnemu, który może czasami dodać kilka dodatkowych kalorii słonecznych (jeśli są dostępne)
z drugiej strony nie rozumiem przydatności 2 wymiennika w Twojej wersji 16/16 zamiast 16/0 ???

dla sondy TPO, gdy nie ma zbiornika buforowego, sonda ta umieszczona jest na górze korpusu kotła i mierzy temperaturę kotła. dlatego normalne.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 13/01/09, 17:07

Dziękuję bardzo, miło mieć specjalistę.
Dla 536/16/16 zamiast 16/0:
Dwie hipotezy, kiepsko wykonane tłumaczenie dokumentacji handlowej i instalator (jak ja) trochę się mylił. Dokument techniczny w opakowaniu balonu jest bardziej przejrzysty, wystarczyłby wymiennik, ale twierdzi, że jest dobry.
Albo się nie pomylił, równoległy montaż dwóch wymienników zwiększa moc grzewczą, korzystną dla kotła na pellet, jest to wskazane w dokumencie, który przeczytałem.
W każdym razie ten drugi wymiennik może być zawsze użyty później w przypadku modyfikacji. instalacja bez powtarzania wszystkiego.
Dlatego będę monitorować technika firmy Okofen (inny klient em ...) pod kątem większości problemów widocznych na forum z powodu regulacji.
Z poważaniem.

JC
0 x
Avatar de l'utilisateur
Chaboum
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 176
Rejestracja: 16/11/08, 01:40
x 2




przez Chaboum » 24/01/09, 02:46

do vanagaz1961

bonjour,
Spojrzałem na twój plik Excela ze zmianami ustawień:

ile zszedłeś do 1.8? 2.4?
i na dole krzywej? czy masz 40 lat?

wtedy nic nam nie powiedziałeś o swojej instalacji: moc kotła? grzejniki? powierzchnia do ogrzania?
dzięki.

ponieważ nadal jestem w ustawieniach. i nic innego jak ciężko dziś wieczorem mieć 20 ° komfortu. Rzeczywiście, na zewnątrz pogoda złagodniała (około 8 do 10 °), ostatnio czułem się dobrze, kiedy było chłodniej ...
Jestem na 35.5 stopy zakrętu i bałem się ponownie iść w górę, podszedłeś do 40 ° (czy po prostu dajesz nam maksimum)?

dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 23/03/09, 14:15

Dirk Pitt napisał:ponieważ jest to system solarny z odprowadzaniem ciepła, nie jestem pewien, czy ma sens, aby był zarządzany przez kocioł.
Wolałbym pozwolić mu sobie poradzić. z drugiej strony istnieje kabel z odcięciem styku bezprądowego, aby zapobiec uruchomieniu kotła, jeśli zbiornik jest wystarczająco gorący. Moim zdaniem powiela sondę regulatora kotła, która jest wyprowadzona w zbiorniku i wyraźnie widzi, że jest wystarczająco gorąca. więc nie będę też okablować tego kontaktu.
Należy zauważyć, że dokument solaris ma raczej atmosferę zalecania czegoś przeciwnego; to znaczy, że kocioł nie posiada sondy, która informuje go o temperaturze zasobnika, ale to zasobnik informuje poprzez kontakt, kiedy zasobnik jest gorący.
powinniśmy nadal być w stanie zamontować sondę kotła w osłonie termicznej balonu, byłoby lepiej (sonda TBO CWU)

Myślę, że powinien być zarządzany jako zbiornik CWU, a nie bufor.
Po pierwsze, kocioł modulacyjny okofen nie potrzebuje bufora i nie należy zapominać, że bufor jest rozwiązaniem problemu kotłów niemodulujących, takich jak drewno na drewno. gromadzenie włoka w celu późniejszej jego ponownej dystrybucji nie jest energetycznie idealne ze względu na straty. Lepiej jest „wytwarzać” ciepło na żądanie. Ponadto ten balon jest mały. Nawet gdy jest używany jako zbiornik CWU, nadal pozostaje lukier na torcie dzięki podgrzewaczowi powrotnemu, który może czasami dodać kilka dodatkowych kalorii słonecznych (jeśli są dostępne)
z drugiej strony nie rozumiem przydatności 2 wymiennika w Twojej wersji 16/16 zamiast 16/0 ???

dla sondy TPO, gdy nie ma zbiornika buforowego, sonda ta umieszczona jest na górze korpusu kotła i mierzy temperaturę kotła. dlatego normalne.


Witam,
Trwa instalacja, nareszcie mam wyjaśnienie co do drugiego wymiennika. Obwód nie ma nic wspólnego ze schematami Rotexa ...
Zwykły wymiennik ładowania służy do ogrzewania zbiornika przez kocioł.
Drugi wymiennik (basenowy) służy do ogrzewania grzejników. Dwa oddzielne obiegi: kocioł i grzejniki z dwoma pompami cyrkulacyjnymi, zawór trójdrogowy uzupełniający ogrzewanie.
Centralny wymiennik w kominie, pierwotnie przeznaczony do wspomagania słonecznego, nie będzie używany.
Wydaje się, że to sposób na odzyskanie najmniejszej ilości kalorii słonecznych.
Postaram się zrobić schemat.
Z poważaniem.

JC
0 x
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 23/03/09, 18:21

0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 23/03/09, 18:51

ten obwód nie wydaje mi się zbyt akademicki w tym sensie, że nie ma bezpośredniego połączenia hydraulicznego między wodą kotła a obwodem grzewczym. koniecznie przechodzi przez dwa wymienniki, aby podgrzać wodę do grzejników. witaj wydajność!
co więcej, zobowiązuje do tego, aby cały balonik był zawsze w maksymalnej temperaturze, jeśli nie, nie ma szans, że kalorie wytworzone przez kocioł będą chciały trafić do grzejników.
zawór trójdrogowy obiegu grzewczego może się otworzyć, cyrkuluje on w najlepszym przypadku tylko wodę o temperaturze zbiornika. Nie jest to celem zbiornika buforowego.

nawet prosty zbiornik buforowy nie zatyka się w ten sposób.
krótko mówiąc, poproś inżyniera ogrzewania, aby pokazał Ci instalację, która działa na tej zasadzie u kogoś innego, ponieważ jestem bardzo sceptyczny.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 25/03/09, 09:48

Witam,

Wczoraj długa dyskusja z instalatorem 8)
Każdy pozostał na swoich miejscach: ja na twoim, on na swoim diagramie.
Podsumowuję.
System opracowany z technikiem, który uruchomi kocioł.
Niewielkie straty w kąpieli wodnej dla dwóch wymienników.
Wymiennik opada tylko 2/3 zbiornika, tylko ta część powinna być gorąca.
W mojej instalacji temp. punkt początkowy nigdy nie przekracza 50 °, więc z balonem 60 ° będzie nadal działać ... itd.
Jak w każdym konflikcie, musieliśmy się z niego wydostać. Zrobiwszy moje zastrzeżenia, stosuje swój system i zobowiązuje się do jego modyfikacji w przypadku awarii (słaba wydajność, niewystarczające ogrzewanie, nadmierne zużycie). Tam mu ufam, pracował z przyjaciółmi przy pompie ciepła, byli zachwyceni jakością pracy.
Stawia na koszulkę, że to się nie wydarzy.
Sugeruje, żebym dał mu moje zdjęcia cyfrowe, aby umieścić je na jego stronie jako przykład ...
Może powinniśmy zrobić nowy wpis na temat tego systemu na przyszłość, ponieważ daleko nam do tematu: regulacji.
Cordialement

JC
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 221