Wiatr i wiatr: flaga czy hamulec?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 12/12/08, 13:13

Dziękuję za te wyjaśnienia, ale jestem zaskoczony, że przy tych wszystkich debatach i badaniach na temat turbin wiatrowych prawie nic nie znajdujemy na temat mechanicznych systemów bezpieczeństwa turbin wiatrowych, podczas gdy to jest główny problem (zbyt silny wiatr = całkowite wyłączenie produkcji)!

W przeciwnym razie zapętlanie, powrót do tego, co nazywam „wtapianiem”, jest tym, co nazywasz „wymazywaniem stron”, prawda?
Nie widzę różnicy między 2.

Mój pomysł zmiany kąta natarcia łopat aż do całkowitego zniknięcia (zatrzymania łopaty w osi wiatru) był takim pomysłem ale myślę że dość prosty do zaprojektowania, albo na poziomie osi wirnika lub więcej łopat, to z pewnością musi wynikać z tego efekt równowagi (siła wiatru / opór wiatru), co oznacza, że ​​Twoja turbina wiatrowa prawie zawsze działa. Przestudiuję sprawę.

Mam jeszcze możliwość dowiedzenia się, jak chroni się stare turbiny wiatrowe, wystarczy pójść i obejrzeć jedną na miejscu: jest ich kilka w pobliżu mojego domu. Są oczywiście bardzo stare z dużą ilością łopat, a więc z bardzo dużymi oporami na wiatr (w dodatku często występuje tu silny mistral), co świadczy o skuteczności systemu!

informacje z ostatniej chwili... Właśnie otrzymałem adres strony, na której można znaleźć wszystkie wyjaśnienia techniczne. Jeszcze wszystkiego tam nie widziałem, ale i tak podaję link: http://www.ecolabenergies.fr/Francais/Frfr.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 12/12/08, 13:20

Halo

Wtapianie to orientacja ostrzy w celu uzyskania zerowego kąta natarcia. Jest to formuła przyjęta w dużych turbinach wiatrowych do hamowania/zatrzymywania wirnika.
Nie jest to urządzenie pasywne, wymaga elektronicznego sterowania i mechanicznego siłownika.

Wymazywanie boczne jest inne. Jest to prawdziwy pasywny system bezpieczeństwa (bez działań zewnętrznych), który obraca turbinę wiatrową o 90° od osi wiatru.
Ustawiony w ten sposób wirnik zwalnia i zmniejsza się również siła ciągu.

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 12/12/08, 13:57

W żeglarstwie upierzenie nazywa się byciem z wiatrem.
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Corpse Grinder 666
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 148
Rejestracja: 17/11/08, 11:54




przez Corpse Grinder 666 » 12/12/08, 14:50

zobaczymy :
http://www.guardian.co.uk/environment/v ... .community

lub:

http://www.scoraigwind.com/



dla tych co rozumieją angielski ;)
0 x
manitou22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 113
Rejestracja: 19/12/07, 22:37
Lokalizacja: Bretagne




przez manitou22 » 19/05/09, 01:21

witam,
aby wyregulować kąt natarcia w zależności od prędkości wiatru, można użyć regulatora WATT (James), jest to odpowiednie urządzenie, kwestia regulacji. Wtapianie zostanie wykonane przy określonej prędkości wiatru (do ustalenia), ale w tym momencie twoje śmigło przestanie się obracać, a ten głupi regulator zrozumie, że musi ponownie otworzyć kąt natarcia! I znowu zaczynamy piekielny cykl!, więc potrzebny jest drugi system oparty na sile wiatru (podążający za twoją optyką), który blokuje ten regulator na czas przekroczenia limitu prędkości, musi być to możliwe trochę kopiąc.
Aplus
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 19/05/09, 12:47

Gregconstruct napisał:Myślę, że to zależy od tego, jak skonstruowana jest twoja turbina wiatrowa, ale bez względu na wszystko zawsze będzie czas, kiedy nie będziesz miał innego wyjścia, jak tylko wtapiać się w pióra.
Zawsze... :?
Ostatnią wiosenną burzę zapowiadali wiatr 160 km/h.
Przyjaciel, który jest autonomiczny z turbiną wiatrową Rutland, nie odkłada jej, ponieważ stawia opór 180 km/h… w rzeczywistości stawia opór.
8)
Z drugiej strony trochę chrapała. Cieszył się, że jego akumulatory są dobrze naładowane...
: Lol:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 131