Pochowane patenty

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6931
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 07/12/08, 16:49

Drwal napisał:Grelinette, masz coś wspólnego z tytułowym narzędziem?

http://fr.wikipedia.org/wiki/Personnage_%C3%A9ponyme

Zatem kosz na śmieci pochodzi od imienia tytułowego prefekta (= kto nadał mu swoje imię). Nie możemy jednak napisać dobrym francuskim, że „prefekt Poubelle nadał imię tytułowemu naczyniu” (sformułowanie to faktycznie sugeruje, że to naczynie nadało mężczyźnie jego imię, więc jest odwrotnie).


Bez wrogości...
:D

Edytuj / Chociaż? Po ponownym przeczytaniu wyjaśniam.
Powinno być napisane „homonim” (o tym samym imieniu).

Teraz, jeśli chcesz wiedzieć, czy on lub jego krewny jest autorem patentu, „tytułowy” pasuje do tej osoby.

Ostatni przypadek, bardzo prawdopodobny, tak jak napisałeś:
członek „Grelinette” wybrał swój pseudonim, ponieważ lubi to narzędzie. W tym przypadku jesteś dobry! to narzędzie, które nadaje danej osobie imię i nazwisko.
(Dziękuję, dzięki temu wiem, jak używać tego przymiotnika...)
: Lol:
Ostatnio edytowane przez gegyx 07 / 12 / 08, 17: 10, 1 edytowany raz.
0 x
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27




przez bpval » 07/12/08, 16:56

„śledząc wątek Ahmeda”

Ledwie

To musi się trzymać

Właściwy produkt we właściwym czasie, mała reklama, aby zwiększyć sprzedaż
Przykład telefonu komórkowego, który rujnuje nam życie
NIEZBĘDNE, inaczej stracisz szacunek

Nie chodzi już o praktyczne przedmioty, ale raczej o kolorową stronę trendu w modzie YesIhaveIt

Trzeba sobie z tym poradzić... to jak ten pieprzony komputer... Ale dorastałem z nim... Okoliczności łagodzące... Nie, ale dbam o siebie

Ciao
0 x
PIF PAF POUM
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 07/12/08, 17:15

@bucheron

Dobry wieczór,

Mój pseudonim właściwie pochodzi od narzędzia ogrodniczego: greliny.

Stary rolnik zapoznał mnie z tym narzędziem, a dokładniej z jego oryginalną ulepszoną wersją. Uważam, że to narzędzie jest fajne, a jego nazwa zabawna. Spędzając część czasu pracując na polach i w ogrodach, powiedziałem sobie, że Grelinette mi odpowiada i ją adoptowałem.

Wracając do patentu, znam z grubsza problem: kilka lat temu pracowałem dla dużej grupy przemysłowej, dla której tworzyłem oprogramowanie do zarządzania patentami. Dowiedziałem się wiele na ten temat. Świat patentów, zwłaszcza przemysłowych, nie jest prosty i kosztowny.

Później wyobraziłem sobie różne systemy, zwłaszcza oszczędzające wodę, które przedstawiłem INPI i zdałem sobie sprawę, że złożenie patentu nie jest takie proste dla jednostki. (Istnieje koperta typu Soleau, która jest prostsza i tańsza, ale tak naprawdę nie chroni pomysłu).

To prawda, że ​​zasada Open_Source jest interesująca i korzystna dla społeczności, ale dotyczy tylko IT.

Jeśli na przykład wymyślę innowacyjny system ochrony środowiska i chcę na tym skorzystać dla społeczności, to nie ma organizacji, która jest w stanie chronić to na rzecz społeczności.

Dzisiejszy stan ducha patentu nie polega na promowaniu rozwoju dobrych pomysłów, a tym bardziej na umożliwieniu ludzkości lepszego zachowania lub lepszego życia, ale po prostu na ochronie i stworzeniu gospodarki za pomocą wynalazku, który będzie wykorzystywany przemysłowo lub komercyjnie. Celem są pieniądze.

Na przykład, czy wiesz, że głównym przedmiotem działalności niektórych firm jest zgłaszanie lub odkupywanie patentów, aby móc zarabiać pieniądze prawie wyłącznie na postępowaniu sądowym o tantiemy lub odszkodowania, gdy tylko odkryją produkt? lub usługa, która podejmuje, z bliska lub z daleka, koncepcję, na którą patent należy do nich ...

Krótko mówiąc, pomysł organizacji, której można przekazać wynalazek i która ma środki, aby go chronić i udostępniać społeczności za pośrednictwem MŚP lub rzemieślników, nie wydaje mi się zły! (poza tym mam w szufladzie stary wynalazek, który chętnie oddam...)
Ostatnio edytowane przez Grelinette 07 / 12 / 08, 22: 09, 1 edytowany raz.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 07/12/08, 17:27

Dzisiejszy stan ducha patentu nie polega na promowaniu rozwoju dobrych pomysłów, a tym bardziej na umożliwieniu ludzkości lepszego zachowania lub lepszego życia, ale po prostu na ochronie i stworzeniu gospodarki za pomocą wynalazku, który będzie wykorzystywany przemysłowo lub komercyjnie. Celem są pieniądze.

Dziękuję Grelinette za przypomnienie, dlaczego rozpoczęłam tę „debatę”
Jak dla mnie patent jest dobry, jednak czas najwyższy przyjrzeć się jego egzemplarzowi w tym zakresie.
Mianowicie, że istnieją ukryte rozwiązania, które pomogą wydostać się z zanieczyszczeń planetarnych, rozwiązania dotyczące energii.
Kiedy banki upadły, rządy powiedziały: och, za bardzo pozwoliliśmy, aby to się wydarzyło…
To samo powiedzą, kiedy planeta zacznie wymiotować...??? Powinniśmy byli skorzystać ze świętych patentów... :?
Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, aby duże firmy spaliły wszystko, zanim będą musiały zdradzić swoje tajemnice.
Już to widziałem!!! na własne oczy...w ogień!
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 07/12/08, 21:48

Witaj Grelineto,

Open Source i mu podobni nie dotyczą tylko IT...

http://fr.wikipedia.org/wiki/Vores_%C3%98l

http://archiopensource.free.fr/

http://www.openarchitecturenetwork.org/

To tylko kilka przykładów, ale tego typu podejście można zastosować do wszystkiego, co można wymyślić, tak samo jak klasyczny patent!

A jeśli ktoś będzie miał pytania, to jestem przekonany, że Stalmann i ojcowie chętnie wezmą udział w rozwoju pomysłu!

Pozdrawiam.
0 x
Frederic
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 07/12/08, 21:58

Po IT, piwie i architekturze nadeszła nowa koncepcja: „Open-Econology”.

Kto zaczyna?
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 08/12/08, 10:02

Witaj Grelinette i gratuluję podróży.
Na Twoje pytanie „kto zaczyna?” Odpowiedziałbym, że każdemu, kto pisze na ten temat forum zrobić + lub - otwartą ekologię, ponieważ udostępniają informacje za darmo, starają się, aby ewoluowały, każdy może z nich korzystać lub nie; dlatego znajdziemy kilka pomysłów nadających się do bezpośredniego wykorzystania, inne nieco mniej udane, pomysły przeznaczone dla społeczności, ale niechronione bezpośrednio przed wykorzystaniem komercyjnym.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 08/12/08, 10:11

+1 bham

Grelinette napisał:Po IT, piwie i architekturze nadeszła nowa koncepcja: „Open-Econology”.

Kto zaczyna?


Hm, zaczęło się od 2001 roku, no wiesz, z dopingiem wodnym Gillier Pantone: https://www.econologie.com/synthese-des- ... -3588.html

Open Sourcing poza IT jest dobry, ale postępuje wolniej niż w IT :(
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia

Re: Pochowane patenty




przez Gregconstruct » 08/12/08, 10:50

bham napisał:
lejustemilieu napisał: Po tych wszystkich wyjaśnieniach, powiedział mi, mam znajomego, który wykonał instalację „przekształcającą” olej opałowy i zamiast zużywać 10 litrów na 100, potrzebuje 3 litrów.Jego twarz była w gazetach i...Firma BOSCH zakupiła swój system…

Nie możesz spróbować dowiedzieć się więcej od tego faceta, ... jeśli to konieczne pod torturami eh eh eh! : Lol:


W przypadku tortur przypominam, że dom oferuje swoje usługi po bezkonkurencyjnych cenach, a pracę wykonuje szef. : Mrgreen:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 08/12/08, 10:56

Podoba mi się termin Otwarta Ekonologia!

To jest szalone
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 184