Podkładki i granulat drzewny (pelety). tworzenie przedsiębiorstw?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15998
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5194




przez Remundo » 07/12/08, 17:55

Drwal napisał:
Did67 napisał:
Remundo napisał:Cześć Did67,

Stückholz: kawałki drewna (zrębki)


Przynajmniej w tej kwestii, zaufaj mi. Najpierw mówiłem po alzacku Francuski, mój pierwszy język obcy ...

Napisałem to, ale nie chcesz zobaczyć, czy co?

Stückholz = logi !!!! (dosłownie: kawałki drewna) ...
[...]
Ale w końcu Nie, jeszcze nie wiesz, że kiedy Raymond coś mówi, to jest to Absolutna Prawda ? : Lol: : Wink:

Żartując na bok, nie przeczytałem tego, co powiedziałeś, kiedy napisałem post, ale widzę, że jesteśmy na tej samej długości fali ...

Ach, ach, Lumberjack :P

Dałem się nabrać... Bo w moich niemieckich wspomnieniach kłoda nazywa się Scheitholz.

Ale wygląda na to, że rzeczywiście „Stückholz” jest zarezerwowane dla małych kłód… dobra robota Did67

I że opłatek (drewno rozdrobnione) nasi niemieccy sąsiedzi nazywają sznycel

Drewno w kawałkach, skojarzyło mi się z opłatkiem, ale tak nie jest : Idea:

Tak, łysy meine Freunde 8)
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15998
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5194




przez Remundo » 07/12/08, 18:14

Cześć, ich bin zurück...

Niemiecki jest bogatym językiem, ponieważ właśnie odkryłem, że sznycel nazywa się również Hackgut...

Jest ten dokument autorstwa Christophe'a co postawiło mnie na drodze:
Obraz
Znajdziemy tam Scheitholz i Hackgut oraz pellet.

Energia zawarta w paliwie w % dostarczonej energii końcowej.

Cóż, widzimy, że rozdrobnione drewno jest dokładnie takie samo jak kłoda : Idea:

Jeśli chodzi o pelet, liczba ta wydaje mi się nieco optymistyczna…
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 07/12/08, 18:30

lata temu wypożyczyłem rozdrabniacz do zrębków od spółdzielni cuma do użytku sprzętu rolniczego: polecił traktor 150 KM z WOM przy 1000 obr./min: ustawiłem go na 60 KM przy 500 obr./min i działało bardzo dobrze, po prostu tryska mniej daleko i wolniej się połyka

a jak zrobię młynek to pójdę dalej w tym kierunku: jeszcze wolniej, żeby nie konsumować jak samolot, i dobry system automatycznego karmienia, żeby nawet przy mniejszym wypływie robiliśmy taką samą ilość w ciągu dnia

wypożyczona przeze mnie maszyna połykała gałęzie na pełnych obrotach: było to prawie niebezpieczne: istniała listwa zabezpieczająca, która zawczasu zatrzymywała walec, gdyby ktoś został wciągnięty przez gałęzie: system uruchamiał się za każdym razem, gdy przyczepiły się do niego gałęzie

Dlatego wolę rozdrabniacz, który połyka dużo wolniej, ale połyka większą liczbę gałęzi na raz: możesz zmiksować każdą nową gałąź, którą podajesz, z tym, co już połyka
Ostatnio edytowane przez chatelot16 07 / 12 / 08, 18: 48, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15998
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5194




przez Remundo » 07/12/08, 18:43

Całkiem Chatelot,

Dobre 60 CV, dobre koło bezwładności w rozdrabniaczu, nie wysyłaj zbyt wielu gałęzi na raz i to mija...

Zawsze ten pęd do władzy na oślep... Trzeba pożyczać w banku i smarować producentów sprzętu...

Mogę powiedzieć, że 60KM na pełnej mocy na WOM zaczyna rozładowywać... Wiele osób ma małe rozdrabniacze na ciągnikach rolniczych, które nie są zbyt imponujące (jak Fiat Someca, Massey Ferguson 155).
0 x
Obraz
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12299
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 07/12/08, 21:00

drwal napisał:
W sąsiednim Com-com rozdrabnianie odpadów zielonych od osób indywidualnych odbywa się za pomocą niezależnej rozdrabniarki kołowej o mocy 65 KM.
Nie wiem, czy nadaje się do produkcji „płytek krwi”, ale nie przyjmuje gałęzi o bardzo dużej średnicy, powiedziałbym około 5 do 7 cm.

Często ten typ mulczera dla architektów krajobrazu, w przeciwieństwie do sekatorów, jest typu „młotkowego”. Tego typu urządzenie jest bardziej energochłonne, ale lepiej pochłania różne odpady zielone (liście, trawa, bardzo mokre i lepkie odpady itp.), jest też znacznie mniej wrażliwe na kamienie niż szlifierka do noży.

@ Chatelot16: układ napędowy gałęzi jest hydrauliczny, dzięki czemu istnieje możliwość precyzyjnej regulacji prędkości pochłaniania rozdrabniacza. Ale nie możesz robić, co chcesz, ponieważ ta prędkość i prędkość noży określają grubość (zasadniczo, ponieważ musisz również wziąć pod uwagę wysięg ostrzy) uzyskanych wiórów.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 07/12/08, 22:15

Naprawdę nie widzę zastosowania posuwu hydraulicznego, z wyjątkiem zwiększenia ceny i utraty mocy: stałe przełożenie między nożami a napędem sprawia, że ​​klocki są zawsze tej samej grubości: pasek zwalniany przez naprężenie paska będzie Dla mnie wystarczająco
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 08/12/08, 12:19

Remundo napisał:
Cóż, widzimy, że rozdrobnione drewno jest dokładnie takie jak kłoda :idea:

Jeśli chodzi o pelet, liczba ta wydaje mi się nieco optymistyczna…


Dane są wiarygodne nie dlatego, że wyświetlamy piękny powerpoint.

W tym przypadku, że kłoda i płyta, to kif kif mnie martwi. Chyba że weźmiesz kłodę pochodzącą z Litwy... Czy to przy 60 KM jedzie wolno, czy przy 120 KM jedzie szybko, trudno będzie mi uwierzyć, że szlifowanie jest neutralne w bilansie CO²! I, jako pierwsze przybliżenie, reszta to rzeczywiście kif kif. Potem możemy się spierać: piłę łańcuchową policzyć na kłody, a nie na wióry (zakładając, że to zwykle zagubione skrawki...) itp.

A to, że peletki mają 2,7%, wprawia mnie w jeszcze większe zakłopotanie. Część odpowiedzi zawarta jest w gwiazdce: „z suchych trocin” Wiedząc, że suche drewno ma około 20% wilgotności (więc trociny też, a nieczęsto widzimy suche drewno) i że pelet ma 8%....

Co do reszty, nadal poprawiam moje stwierdzenia a priori, a zatem fałszywe:

1) Dla tego samego kotła (najwyższej klasy, Hargassner), przetestowanego przez niezależną instytucję, emisje dla zrębków drzewnych o wilgotności 20% i dla peletów nie różnią się znacząco. Mogę podać numery. Ale to chyba Rolls Royce spalania zrębków (i peletów)... I nie wiem, co się dzieje z 30 czy 40% zrębkami (przy 20% to są naturalnie wysuszone zrębki).

2) Na następnej stronie, powerpoint do badania - pochodzący z 2005 r. - dlatego dzisiaj zniekształcony w odniesieniu do kosztów i części ekonomicznej) porównawczy, w tym emisje, pomiędzy różnymi możliwymi metodami ogrzewania. Od lewej do prawej: gaz ziemny, zrębki, olej opałowy, koks, pelety i gaz płynny. Legendy powinny pomóc ci odnaleźć drogę. Dom wolnostojący w Austrii (Linz - równina), 150 m², odnowiony w 80...

http://www.brennstoffvergleich.at/beisp ... Altbau.pdf
Ostatnio edytowane przez Did67 08 / 12 / 08, 12: 26, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 08/12/08, 12:25

chatelot16 napisał:Naprawdę nie widzę przydatności posuwu hydraulicznego,


Czy to nie kwestia bezpieczeństwa: łatwiej o natychmiastowe zatrzymanie w przypadku zaklinowania ręki na gałęzi...???
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 08/12/08, 12:39

Remundo napisał:Cześć, ich bin zurück...

Niemiecki jest bogatym językiem, ponieważ właśnie odkryłem, że sznycel nazywa się również Hackgut...

Jest ten dokument autorstwa Christophe'a co postawiło mnie na drodze:
Obraz
Znajdziemy tam Scheitholz i Hackgut oraz pellet.

Energia zawarta w paliwie w % dostarczonej energii końcowej.

Cóż, widzimy, że rozdrobnione drewno jest dokładnie takie jak kłoda :idea:

Jeśli chodzi o pelet, liczba ta wydaje mi się nieco optymistyczna…


A więc tak, żeby czytelnicy zrozumieli: jest to ilość energii, wyrażona w %, „przed” zużyciem. Kiedy paliwo, pellet itp. wydzielają 100 kcal w Twoim domu, „podpaliliśmy” wskazaną wcześniej liczbę, aby przynieść Ci te 100 kcal!

Jeśli więc chodzi o paliwa kopalne (na czarno), jeśli chcesz oszacować swój wpływ na emisję CO², dodaj 100!. W ten sposób skala łatwo wprowadza w błąd!!!

Potem wszystko zależy od zużytej energii. Jeśli trociny są suszone przy użyciu energii odnawialnej, w kogeneracji, nie wpływa to na bilans ekologiczny CO². Jeśli z gazem, to co innego...

Przykład fabryki: spalają odpady w elektrociepłowni, która dostarcza energię do fabryki; ciepło, które zostałoby utracone, jest wykorzystywane do suszenia trocin...

http://www.schellinger-kg.de/sonnenpell ... 9-set.html

Więc tam, w CO², prawdopodobnie pozostajemy na poziomie 2,7%…

Dla przypomnienia, to mój dostawca, yay!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 08/12/08, 15:16

Did67 napisał:[...] 2) Na następnej stronie, powerpoint do badania - pochodzący z 2005 r. - dlatego dziś zniekształcony pod względem kosztów i części ekonomicznej) porównawczy, w tym emisje, między różnymi możliwymi metodami ogrzewania. Od lewej do prawej: gaz ziemny, zrębki, olej opałowy, koks, pelety i gaz płynny. Legendy powinny pomóc ci odnaleźć drogę. Dom wolnostojący w Austrii (Linz - równina), 150 m², odnowiony w 80...

http://www.brennstoffvergleich.at/beisp ... Altbau.pdf
Jakie są interesujące strony? Nawet jeśli rozumiem niemiecki, szukanie ...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 232