Podkładki i granulat drzewny (pelety). tworzenie przedsiębiorstw?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 07/12/08, 11:51

Wracając do podstawowego pytania, spalanie węgla drzewnego przez pirolizę jest dobrym sposobem na poprawę wykorzystania drewna opałowego:

w zakładzie: piroliza, produkcja paliw płynnych i energii elektrycznej oraz sprzedaż czystego węgla drzewnego nawet przy użyciu odzyskanego drewna

następnie węgiel drzewny pali się w każdym kotle z bardzo dobrą wydajnością i bez zanieczyszczeń

mógłby nawet spalać węgiel drzewny bez ogrzewania kominowego jak olej

oczywiście ta gazownia będzie musiała sprzedawać węgiel drzewny znacznie taniej niż na grilla, co jest zdecydowanie za drogie
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5187




przez Remundo » 07/12/08, 11:58

Pewne jest, że dzięki biomasie możemy wyprodukować wiele wektorów energii (węgiel drzewny, paliwo gazowe, oleje ...) w tym samym czasie, co elektryczność / ciepło kogeneracji.

Ale olej kopalny jest nadal mocno zakorzeniony w manierach, nie wspominając o przemyśle nuklearnym we Francji :?
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 07/12/08, 15:08

Remundo napisał:Cześć Did67,

Stückholz: kawałki drewna (zrębki)


Przynajmniej w tej kwestii, zaufaj mi. Najpierw mówiłem po alzacku Francuski, mój pierwszy język obcy ...

Napisałem to, ale nie chcesz zobaczyć, czy co?

Stückholz = logi !!!! (dosłownie: kawałki drewna) ...

Klocki niestety nie występują w tym porównaniu. Nie sądzę, żeby była średnio duża różnica z kłodami, przy ścinaniu, transporcie (to wciąż „mokre” drewno), oprócz szlifowania dodatkowo Ostatnim razem, gdy mieliliśmy przeciętne gałęzie (maksymalnie kilka cali), na końcu maszyny znajdował się ciągnik koni 130. I gwarantuję ci, chrapał! Nie każ mi myśleć, że to było dobre dla budżetu CO².

Dla Twojej informacji, płytki krwi mówią „Hackgut”.

Nie chcę spędzać życia przed komputerem, ale od czasu do czasu będę szukał danych, które miałem ...

I: Nie jestem przeciwko płytkom krwi!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 07/12/08, 15:12

Did67 napisał:
Jest to emisja CO2 w kg / MWh, w tym cały łańcuch produkcja / dostawa. Po lewej stronie kłody, następnie pelety, następnie paliwo, następnie gaz, a następnie elektryczność (w Niemczech tak mało energii jądrowej, a więc energii elektrycznej z energii kopalnej).


Koryguję się: kłody, następnie pelety, potem gaz ziemny, a następnie paliwo i prąd (w Niemczech, wytwarzany głównie z paliw kopalnych).

W przypadku cystern gazowych bilans prawdopodobnie byłby gorszy. Ale wszyscy, którzy zdecydowali się na pelety, niekoniecznie są podłączeni do gazu ziemnego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 07/12/08, 15:55

Remundo napisał:Spalanie drewna, pelety czy nie, to odrzuca pełne CO2, sadzy i lotnych związków organicznych ...

Dla absolutnej czystości powietrza, nie ma électricté (80 nuke% we Francji) lub curdle chleby : Chichot:
Tyle że spalanie peletów jest znacznie lepsze dla różnych emisji i jest zróżnicowane (oczywiście z wyjątkiem CO2, ale jest to krótki cykl ...), że inne sposoby wykorzystania drewna ...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 07/12/08, 16:16

Did67 napisał:
Remundo napisał:Cześć Did67,

Stückholz: kawałki drewna (zrębki)


Przynajmniej w tej kwestii, zaufaj mi. Najpierw mówiłem po alzacku Francuski, mój pierwszy język obcy ...

Napisałem to, ale nie chcesz zobaczyć, czy co?

Stückholz = logi !!!! (dosłownie: kawałki drewna) ...
[...]
Ale w końcu Nie, jeszcze nie wiesz, że kiedy Raymond coś mówi, to jest to Absolutna Prawda ? : Lol: : Wink:

Żartując na bok, nie przeczytałem tego, co powiedziałeś, kiedy napisałem post, ale widzę, że jesteśmy na tej samej długości fali ...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 07/12/08, 16:23

@ Did67 napisał:
Kiedy ostatnim razem frezowaliśmy średnie gałęzie (maksymalnie kilka cali), na końcu maszyny znajdował się ciągnik koni 130. I gwarantuję ci, chrapał! Nie każ mi myśleć, że to było dobre dla budżetu CO².

Przekształcanie drewna w kłody jest najwyraźniej energooszczędne: cięcie, łupanie, przenoszenie, piłowanie przy długim użytkowaniu, ale ogólnie niska wydajność.

Wręcz przeciwnie, wytwarzanie płytek krwi powoduje silniejsze zmotoryzowanie, ale o znacznej wydajności * i mniejszej obsłudze. Co z bilansem?

Nie należy polegać na odosobnionym przykładzie, aby wyciągać pochopne wnioski: w przypadku gałęzi o średnicy kilku centymetrów silnik 60 cv jest więcej niż wystarczający (samozniszczające sekatory są jeszcze słabiej zmotoryzowane).

Jeżeli silnik tej 130-konnej mocy „buczał”, to dlatego, że był ustawiony na zbyt dużą prędkość do tego zadania; jedna hipoteza byłaby taka, że ​​przyjęto ten reżim w celu uniknięcia zakleszczania, które występuje preferencyjnie przy najmniejszych średnicach: postępując w ten sposób zwiększa się prędkość obrotowa łopatek wyrzutnika młynka (nie trzeba dodawać, że nie dobre rozwiązanie).

Z drugiej strony warto zauważyć, że istnieją znaczne różnice w wydajności między różnymi modelami kruszarek, ponieważ wiele z nich zaprojektowano w czasach, w których zużycie paliwa było bardzo niewielkie.
Było to zasadniczo złe podejście, ponieważ pod względem produkcji energii decydujący jest stosunek między tym, co zużywamy, a tym, co produkujemy (niezależnie od ceny paliwa).

* Wydajność wzrośnie nawet przy wdrożonej mocy.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 07/12/08, 16:35

Ahmed napisał:[...] Nie polegaj na odosobnionym przykładzie, aby wyciągać pochopne wnioski: dla gałęzi o średnicy kilku centymetrów silnik cv 60 jest więcej niż wystarczający (samozniszczarki sekatorów są jeszcze słabiej zmotoryzowane) . [...]
W okolicach kopalni Comcomm rozdrabnianie zielonych odpadów osób odbywa się za pomocą 65 ch. Jest bardzo nowy (czy to nowoczesny design? Spróbowałbym znaleźć model).
Nie wiem, czy nadaje się do produkcji „płytek krwi”, ale nie przyjmuje gałęzi o bardzo dużej średnicy, powiedziałbym około 5 do 7 cm.
Myślę, że porządek idei mocy podany przez Did jest dobry. Teraz powinniśmy zobaczyć wady zgłoszone na przykład do MAP.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27




przez bpval » 07/12/08, 16:42

Oh Twist ponownie

Obraz Przypomnienie dla osiołków spragnionych edukacji
To jest MAPA Obraz

Ciao
0 x
PIF PAF POUM
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 07/12/08, 17:33

Mbe-cube aplakiery, „jednostka” podobno używana przez sprzedawców biomasy leśnej do spalania ...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 221