Oszustwa konsumenckie w supermarketach

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 03/12/08, 14:32

Christophe napisał:ps: co to jest tubka ORGANICZNA??? :zaszokować: :zaszokować: Aha, czy nie byłyby to żarówki gadżetowe z tzw. zintegrowanym jonizatorem? Faktycznie, 100% chińskie modele...Widziałem takie z 5-letnią gwarancją i żywotnością 6000h...i wirowały razem z nimi wazelinę?


Modele powszechnie sprzedawane w tej chwili to rzeczywiście te żarówki o niskim zużyciu energii z punktem 3000 V pośrodku, który jednocześnie jonizuje lampę i umożliwia natychmiastowy zapłon przy niemal maksymalnej mocy. Gwarancja na nie wynosi od 8000 do 12 000 godzin lub (3 lata w przypadku trochę) i pochwalcie się zaletami jonizacji (trochę to prawda, ale na małej objętości 3m3)

ceny wynoszą około 12 € do 20 € za 11 W, 18 € do 25 € za 23 W
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 03/12/08, 14:41

Christophe napisał:
Capt_Maloche napisał:Dobra, to nie powinno trwać długo.
Toff, co mogę nosić z czapką z bagnetem?


8 lat na halogen? Nieźle!

Ale nie zawracaj sobie głowy bagnetem, zmień gniazdo na E27, będzie cię to kosztować 1 € i możesz włożyć, co chcesz.

Na przykład, jeśli przeszkadza Ci jasność przy uruchomieniu, bierzesz ten model:
https://www.econologie.com/shop/ampoule- ... p-204.html

To potwór (cena też ma znaczenie...)...


pierdolić! 60W!! musi wyrwać (oczy)
wreszcie, im bardziej kładziesz niskie zużycie, i tym bardziej zwiększasz jasność : Chichot:

przykładowo właśnie skończyłem sypialnię, umieściłem 5 kinkietów z żarówkami 11W (2 megaman które kupiłem od Was + 3 z jonizatorem dla porównania)

Wreszcie zanim zużyłem 2x60W, teraz 60W, cóż, nadal jest o 50% mniej, ale przy 5 razy większej jasności

Wszystko w świetle dziennym: ekstra
(plus 2 lampki do czytania z 20 diodowymi żarówkami Luxman, jak sądzę, znasz te, które nadal trochę świecą, nawet jeśli pokroisz sok, :zaszokować: nie wyjaśniłem tej tajemnicy)
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 03/12/08, 15:15

Tak, to właściwie tyle!! : Chichot: : Chichot: Zawsze chcemy więcej (w tym jasność!)!

Dzięki 60 W (tak, to do bani!): możesz łatwo, oprócz mniejszego zużycia, zwiększyć jasność...

Pozwala umieścić odpowiednik o mocy 300W w trzonku E27, nie jestem nawet pewien, czy istnieje w halogenie (widziałem już 150W, ale nigdy 300W...)
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 03/12/08, 15:16

Witam,

Capt_Maloche napisał:(plus 2 lampki do czytania z 20 diodowymi żarówkami Luxman, jak sądzę, znasz te, które nadal trochę świecą, nawet jeśli pokroisz sok, :zaszokować: nie wyjaśniłem tej tajemnicy)


Czy próbowałeś umieścić na nim licznik Geigera? Roll:
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 03/12/08, 15:26

Geigera???? Jest to po prostu „remanencja” (z pewnością istnieje takie określenie) elektronów w obwodzie...

W przypadku diod LED nie będziesz już mieć wymówek, żeby nie kupować gulaszy, od zeszłego tygodnia robimy je w Luxeon najnowszej generacji:
https://www.econologie.com/shop/ampoules-led-c-90
https://www.econologie.com/shop/ampoule- ... p-225.html

Świecą około dwa razy mocniej niż nasze stare Luxeony (te gładkie)... to oczywiste, zwłaszcza na poziomie stożka (2° zamiast 50°) i ogólnej intensywności (odpowiednik 30W GU7) .

Dziś wieczorem zrobię pomiary światłomierzem w naszym korytarzu!
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 03/12/08, 15:43

Christophe napisał:Geigera???? Jest to po prostu „remanencja” (z pewnością istnieje takie określenie) elektronów w obwodzie...

Tak, to był „mały żart”. 8)
to powiedziawszy, o ile rozumiem, że dzieje się to na świetlówkach, tak samo jak na diodach LED... Nie rozumiem... (ale nie twierdzę, że to źle: po prostu nie rozumiem)
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 03/12/08, 15:47

To nieprawda, też to widziałem...

Powinniśmy sprawdzić, czy dzieje się tak w całkowitej ciemności, ponieważ na diodach LED działa odwrotny efekt (zapalając diodę LED, wytwarza ona prąd)... co może oddziaływać z obwodem znajdującym się powyżej?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 03/12/08, 17:32

Christophe napisał:
Gregconstruct napisał:+2 : Mrgreen:


No cóż, zaprzeczasz sam sobie... skoro powiedziałeś wcześniej, że były belgijskie bagietki... nieważne!


+2 za piwo i frytki!!! ziemniaki idź : Mrgreen:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 03/12/08, 17:36

Podejrzewałem to, ale tym samym przyznajesz, że nie umiesz zrobić bagietki!!!

To głupie, co?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 03/12/08, 17:43

Absolutnie nie powiedziałam, że mój króliczekObraz
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 260