Oszustwa konsumenckie w supermarketach

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 02/12/08, 20:38

Pffff, niełatwo to opisać, to subiektywne... Pozwolę ci spróbować jednego, gdy następnym razem się spotkamy!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 02/12/08, 20:40

Następnym razem, gdy się spotkamy, będę jadł i pił jak król : Mrgreen:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

Oszustwo na dużej powierzchni




przez bobono » 02/12/08, 21:06

Główna krytyka, jaką stawiamy pod adresem kompaktowych świetlówek.

Stopniowe oświetlenie, żółte światło nawet przy użyciu żarówek wysokiej jakości, takich jak megamanS na miejscu.

Od 2 lat używam białych żarówek dziennych z natychmiastowym zapłonem [żarówka Lumbi

Oczywiście nie można znaleźć tych żarówek w supermarketach, ich koszt jest porównywalny ze standardowymi świetlówkami kompaktowymi, 24 euro za sztukę
Kompaktowe żarówki dzienne o pełnym spektrum z elektroniką na trzonku e27. Nowa technologia stabilizuje światło, zmniejsza pobór prądu nawet o 35% i zwiększa żywotność bioświetlówek. 2 lata gwarancji.
La
Światło jest pierwotnym, istotnym elementem. Jest to niezbędne do
rozwój roślin, zwierząt i ludzi. Reguluje poziom hormonów, umożliwia harmonijną pracę centralnego układu nerwowego i całej podstawowej przemiany materii. Naturalne światło korzystnie wpływa na nasze zdrowie, naturalne procesy gojenia, stan umysłu, energię, zdolność uczenia się i ostrość wzroku.


Kompaktowe żarówki dzienne - pełne spektrum z niemigoczącą elektroniką na trzonku E27. W zasadzie żarówki te charakteryzują się niskim zużyciem energii (żarówki energooszczędne). Najważniejszy jest jednak wpływ na nasze zdrowie i przyjemność, jaką daje to zdrowe światło, bardzo zbliżone do widma światła słonecznego.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 02/12/08, 21:18

To zabawne, większość ludzi uważa, że ​​świetlówki są zbyt białe...

Ponadto a żarówka dzienna jest znacznie bielsza niż jakakolwiek żarówka konwencjonalna lub halogenowa. Naprawdę musisz się do tego przyzwyczaić :) Świetnie nadaje się do łazienki czy kuchni, ale do salonu niektórym w ogóle się to nie podoba!

Ale świetlówka 2700K (w standardzie) ma prawie taki sam kolor jak klasyczna żarówka. Rzucam wyzwanie każdemu, aby bez patrzenia na żarówkę dowiedział się, czy jest to świetlówka, czy klasyczna!

Pierwsza wersja nie powiem (ogólnie bielsza), ale tam...poczynili ogromny postęp! Podoba mi się smak i kolor...

ps: co to jest tubka ORGANICZNA??? :zaszokować: :zaszokować: Aha, czy nie byłyby to żarówki gadżetowe z tzw. zintegrowanym jonizatorem? Faktycznie, 100% chińskie modele...Widziałem takie z 5-letnią gwarancją i żywotnością 6000h...i wirowały razem z nimi wazelinę?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 02/12/08, 21:24

Maaaaaaaaaaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii? to?... nieeeeeeeeee nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej, nie ma cię tam...
Organiczne tuby to tuby z świetlikami!!!Obraz
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 02/12/08, 22:35

Christophe napisał:Bagietka to nie tylko ciasto chlebowe... Wreszcie rozumiem :)
Nigdy nie znalazłem dobrej bagietki w Belgii... na szczęście Francja nie jest zbyt daleko :)

I to jest normalne, nigdy ich nie znajdziesz, z bardzo prostego powodu, mąka jest inna. Dostaję to od mojego byłego piekarza (na emeryturze), który po stażu we Francji powiedział mi: „Nie da się robić rzeczy w ten sam sposób, mąka zachowuje się inaczej”.

Krótko mówiąc, nigdy nie zrobimy „francuskiej bagietki” tak, jak Francuzi nie potrafią zrobić dobrych frytek czy prawdziwego piwa…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 03/12/08, 12:03

+2 : Mrgreen:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 03/12/08, 14:01

swift2540 napisał:
Krótko mówiąc, nigdy nie zrobimy „francuskiej bagietki” tak, jak Francuzi nie potrafią zrobić dobrych frytek czy prawdziwego piwa…

tak, ziemniaki też zachowują się inaczej : Chichot:
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 03/12/08, 14:18

Christophe napisał:...i przepraszam, ale za jakość trzeba płacić! (bzdura jest często droższa niż jakość... czy to ekonomicznie, czy ekologicznie!)


:D Absolutnie, nie ma tajemnicy

Dla twojej informacji, moja żarówka allogeniczna 100W w kuchni (znasz Toffa, tę, która pomagała przy ogrzewaniu : Chichot:) właśnie oddał ducha po 8 latach dobrej i lojalnej intensywnej służby

i... cóż, nie, poklepałem go po plecach i włókno zrosło się!! jest to powszechne w przypadku halogenów

Dobra, to nie powinno trwać długo.
Toff, co mogę nosić z czapką z bagnetem?

W przeciwnym razie, czy Mégaman ma teraz szybki zapłon w celu zapewnienia niskiego zużycia paliwa?
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 03/12/08, 14:29

Gregconstruct napisał:+2 : Mrgreen:


No cóż, zaprzeczasz sam sobie... skoro powiedziałeś wcześniej, że były belgijskie bagietki... nieważne!

Capt_Maloche napisał:Dobra, to nie powinno trwać długo.
Toff, co mogę nosić z czapką z bagnetem?


8 lat na halogen? Nieźle!

Ale nie zawracaj sobie głowy bagnetem, zmień gniazdo na E27, będzie cię to kosztować 1 € i możesz włożyć, co chcesz.

Na przykład, jeśli przeszkadza Ci jasność przy uruchomieniu, bierzesz ten model:
https://www.econologie.com/shop/ampoule- ... p-204.html

To potwór (cena też ma znaczenie...)...

W przeciwnym razie jest kolor naturalny 23W... nadaje się do kuchni (biały). Myślę, że masz model koloru naturalnego o mocy 15 W, musisz go po prostu przetestować! Kup gniazdo E27!
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 235