Gniazdo pilota na podczerwień do telewizora, Hi-Fi ...

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Gniazdo pilota na podczerwień do telewizora, Hi-Fi ...




przez Christophe » 28/11/08, 16:12

Stand TV Killer lub zegarek Killer! Nie mylić z zabójcą (a nawet opiekunem) starej eh !! Obraz : Mrgreen:

To innowacja Brennenstuhl: start

https://www.econologie.com/shop/prise-a ... p-411.html

Cena jest nieco wysoka, ale jest to innowacyjny produkt i (bardzo) dobra jakość i wygląda bardzo solidnie (niemiecki design). Mam nadzieję, że w przyszłości nieco się zmniejszy (w obecnym kontekście nie jest to łatwe). Jest objęty 2-letnią gwarancją, jak wszystkie produkty w sklepie.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 28/11/08, 18:17

Mój telewizor jest podłączony do listwy zasilającej, którą przecinam co noc.
W tym gniazdku znajduje się łańcuch HIFI, zestaw słuchawkowy bobonne, telefon komórkowy itp.
Jeśli dobrze zrozumiałem, wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie telewizora, aby odciąć listwę zasilającą?
tak?
A skąd wiemy, który przycisk na pilocie należy nacisnąć?
Nie jestem zwolennikiem tych rzeczy? :?
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 28/11/08, 18:23

Tak, to wszystko, podłączasz listwę zasilającą (lub szeregową: po prostu nie przekraczaj 3500 W lub 16 A) do tego zdalnie sterowanego gniazda i programujesz ją.

Konfigurujesz go za pomocą przycisku pilota, który chcesz (jeśli chcesz, aby wyłączał się i włączał w tym samym czasie co telewizor, konfiguruj za pomocą przycisku ON lub OFF), jedynym warunkiem jest posiadanie pilota na podczerwień (99.999% kanałów telewizyjnych i hihi).

Zabawne, pomyślałem, że ten produkt może być używany do kontroli rodzicielskiej lub zapobiegania praniu mózgu poprzez skonfigurowanie OFF na przycisku „ONE” na pilocie! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Peps007
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 19/11/08, 13:45




przez Peps007 » 31/12/08, 12:12

Witam,

W związku z tym tematem: https://www.econologie.com/forums/multiprise-coupe-veille-automatique-t3307.html czy ten tryb czuwania jest lepszy niż gniazda „master / slave”?

W ogłoszeniu zdalnie sterowanego wyłącznika czasowego jest on oznaczony jako 30 W max!
W jakich warunkach zdalnie sterowane gniazdo znajduje się w trybie gotowości?

czy to jest ekolonologiczne?

dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 31/12/08, 12:30

Zadałem sobie również pytanie. Uważam, że odpowiedź jest następująca: maks. 30 W stanowi limit sumy zużycia energii w trybie gotowości na wylocie. Poza tym urządzenie uważa, że ​​nie jest już w trybie uśpienia i nie wyłącza się automatycznie.

30 W wydaje się mało, ale wystarcza do większości zastosowań (TV + magneto + konsola do gier ...)
0 x
Peps007
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 19/11/08, 13:45




przez Peps007 » 01/01/09, 17:57

przede wszystkim „Szczęśliwego Nowego Roku”

Rzeczywiście, chciałbym porównać „Tv standby killer” i standardowy „master / slave” przełącznik standby.

W porządku dla maksymalnej mocy 30 W „zabójcy w trybie czuwania telewizora”, to musi być próg wyzwalania.

Czy masz teraz jakieś pomiary (z watomierzem), które pokazują, że „zabójca trybu czuwania telewizora” jest lepszy w „cięciu” niż „nadrzędny / podrzędny”?

Oznacza to, że zużywa mniej niż „master / slave”.

dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 01/01/09, 18:07

Master slave to komfort, ale bardzo mało oszczędności energii.

Pobór mocy przez rezerwowego zabójcę wynosi 0.25 W (niezweryfikowany), a master slave musi mieć co najmniej 5 W.
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 01/01/09, 18:44

Jeśli jest to pilot do cięcia wielu ujęć, szczerze mówiąc, wcale nie jest ekologiczny.
wystarczy przesunąć pośladki i manewrować listwą zasilającą.
Oszczędzamy komponenty i akumulatory dla ziemi, a więc także energii.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 01/01/09, 18:48

Cóż, tak i nie Phil, ponieważ jest to ten sam pilot co telewizor lub zestaw HiFi lub cokolwiek, do czego podłączasz urządzenie ...

Ale jest pewne, że przełączane gniazdo wielokrotne jest bardziej ekologiczne!
0 x
Peps007
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 19/11/08, 13:45




przez Peps007 » 09/01/09, 12:04

Voila, zawsze ta sama rzecz w tych starych kawałkach.
Zawsze łapiemy zęby: „wystarczy lekko poruszyć pośladkami i manewrować przełącznikiem między gniazdami wielokrotnymi”.

Zauważam, że podobnie jak większość ludzi, którzy mają wiele gniazd z inter, nigdy go nie odcina.

Dlatego szukam systemów tnących w trybie gotowości, które mają najbardziej optymalny stosunek „korzyści dla użytkownika” / „poboru mocy” / „kosztu”.

oto lista: od mniej dobrego do lepszego => włączanie w trybie czuwania
* Pozostaw systemy w trybie czuwania => 20W-30W
* Master / Slave => 5 W.
* Programator gniazd analogowych => ???
* Programator gniazd cyfrowych => ???
* Gniazdo sterowane pilotem => 0,25 W.
* Gniazda wielokrotne z przełącznikiem przyciskowym z diodą LED => ???
* Wielogniazdowe z przełącznikiem typu „mysz” => 0W

Oferuję tę analizę:
- dla tak zwanych stacji „PC”:
potrzebujesz wyłącznika czasowego, który wyłącza zespół komputera + urządzenia, gdy komputer zakończy zamykanie, szczególnie w systemie Windows, zamknięcie jest długie.
=> master / slave

- w przypadku skrzynek ADSL:
przejście w tryb gotowości jest konieczne w zależności od obecności osoby w domu (na telefon)
=> gniazdo programatora lub gniazdo pilota lub włącznik przy wejściu do mieszkania

- dla stacji telewizyjnych:
musisz być w stanie wyłączyć stację, gdy siedzisz na kanapie.
=> gniazdo zdalnie sterowane lub wielogniazdowe z przełącznikiem typu "mysz"

- dla stacji HIFI:
gdy ładujemy płyty CD, gdziekolwiek fizycznie zmieniamy radio przez większość czasu.
=> listwa zasilająca wew

nie wahaj się zaprzeczyć mi i podać informacje, których brakuje w zakresie mocy.

dziękuję
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 215