Kampania przeciwko AGROfuelsowi (Oxfam i ekologom)

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79290
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11025

Kampania przeciwko AGROfuelsowi (Oxfam i ekologom)




przez Christophe » 30/10/08, 10:33

Oxfam, CCFD - Terre solidaire i Friends of the Earth właśnie wystosowali akcję / petycję przeciwko AGROFuels.

Chętnie to przekazuję i cieszę się, że mówią o AGROfuels, a nie BIOfuels, a zatem potępiają tylko biopaliwa 1. generacji (tj. Biopaliwa wyprodukowane z roślin paszowych i które są teraz poprawnie nazywane tytuł AGROcarburants), a nie zasada biopaliw jako całości (jak wiele innych mediów już zrobiło!). Aby uzyskać informacje, zaproponowaliśmy to wyróżnienie w grudniu 2007 r. Na stronie Econologie.com! https://www.econologie.com/agrocarburant ... -3575.html

Kampania dotyczy i potępia:
a) napięcie cen żywności (podobno z powodu biopaliw, ale zrozumieliśmy, że to głównie spekulacje)
b) niedopuszczalne powiązanie między niektórymi produktami rolnymi a cenami ropy! Trochę jak cena drewna opałowego jest połączona z ceną ropy ...

Nadal nie rozumiem, dlaczego, biorąc pod uwagę różnice techniczne i kulturowe (nie zamierzam gra słów ... choć tyle) kukurydzy meksykańskiej, jak francuska pszenica czy ryż indyjski wszystkie wymienione przez handlowców z Chicago...

Oxfam napisał:„The agropaliwo, nie karmi jego świata ”

W czasie, gdy na szczeblu europejskim rozpoczynają się negocjacje w sprawie konsumpcji agropaliw na dużą skalę, Oxfam France - Agir ici rozpoczyna, wraz z CCFD - Terre solidaire i Les Amis de la Terre, kampanię „Agropaliwa, które nie karmić jego świata ”.

Kampania realizowana we współpracy ze stowarzyszeniami indonezyjskimi, kolumbijskimi, balijskimi i brazylijskimi sprzeciwia się jakiemukolwiek celowi ilościowemu, jakim jest włączenie biopaliw do zużycia energii w europejskim transporcie do 2020 r.

Stowarzyszenia członkowskie kampanii podkreślają katastrofalny wpływ rozwoju agropaliw na dużą skalę na wszystkich poziomach: żywnościowym, środowiskowym i społecznym. Katastrofalne skutki, które można złagodzić jedynie poprzez zmianę polityki wspierania tego rynku, a nie poprzez iluzoryczną certyfikację lub przyszłe „drugie pokolenie”.

Obraz

Rzeczywiście, przedstawiane jako cudowne rozwiązanie przeciwko wyczerpaniu zapasów ropy naftowej, ale także jako środek na globalne ocieplenie, agropaliwa zagrażają dziś lokalnej populacji i uprawom żywności poprzez monopolizację ziemi i zasobów naturalnych. Przyczyniają się również do globalnego wzrostu cen żywności, który pogrążył prawie 100 milionów ludzi w głodzie i ubóstwie oraz zagroził środkom utrzymania 300 milionów ludzi. Liczba ta, już nie do zniesienia, mogłaby podwoić się do 2025 r., Jeśli utrzyma się obecna fala agropaliw.

Z punktu widzenia ochrony środowiska masowy rozwój agropaliw ma poważny wpływ ekologiczny na naszą planetę, zarówno na północy, jak i na południu: wzrost zanieczyszczenia chemicznego, ryzyko genetyczne, a nawet wyczerpanie różnorodności biologicznej, gleb i zasobów wodnych ,

Nie wahaj się odwiedzić strony kampanii www.agrokarb.fr

Internetowe rozszerzenie kampanii, zawiera wiele dodatkowych informacji (raporty, dodatkowy plik, dokument mobilizacji itp.) I pozwala śledzić najnowsze wiadomości na temat agropaliw za pośrednictwem bloga prowadzonego przez stowarzyszenia członkowskie kampanii.


ps: the Olej Laigret czy według ciebie jest to biopaliwo w ścisłym tego słowa znaczeniu? :?
Ostatnio edytowane przez Christophe 05 / 11 / 08, 22: 43, 3 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79290
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11025




przez Christophe » 30/10/08, 10:55

Oto dokumenty kampanii:

Ulotka prezentująca kampanię

Wniosek o wydrukowanie i wypełnienie

Dodatkowa dokumentacja kampanii z dokładnymi informacjami na temat agropaliw.

Jest też kilka ciekawych bannerów: http://www.agrocarb.fr/kit-de-mobilisation.php

Nawiasem mówiąc, właśnie przedstawiłem Projekt Laigret osobie Oxfam, która przedstawiła mi tę kampanię ... Będę was informować, jeśli będzie ich interesować!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79290
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11025




przez Christophe » 06/11/08, 08:51

0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 10/11/08, 09:58

Uważam tę inicjatywę za bardzo dobrą, szkoda, że ​​nie było jej wcześniej, ale hej ... stary motocyklista, który mi się podobał !!!

Dla przypomnienia, ta doskonała książka autorstwa Fabrice Nicolino „Głód, samochód, pszenica i my” opublikowane ponad rok temu : Evil: : Evil: .

W przeciwnym razie nadal mówią o dodaniu 10% agropaliwa do paliwa konwencjonalnego, kiedy wydaje mi się, że Komisja Europejska powróciła do tego punktu.

Powodzenia im.

PS: możemy podpisać petycję en ligne.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79290
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11025




przez Christophe » 10/11/08, 12:50

Rozmawialiśmy o tym forums: https://www.econologie.com/forums/la-faim-la ... t4072.html

Autor niestety łączy wszystkie biopaliwa ... prawdopodobnie Laigret zrozumiał ...

Zobacz komentarze, które napisał do mnie przez e-mail ...
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 10/11/08, 14:46

Musiałbym ponownie przeczytać książkę, ponieważ szczerze pamiętam zwłaszcza, że ​​potępił użycie agrarnej powierzchni do produkcji paliwa ze wszystkimi tego, co to sugeruje (zużycie wody, pestycydów, wpływ na cenę surowców , lobby rolnicze ...).

Interesujące byłoby może poprosić go o opinię ponad rok później. Rok temu biopaliwa drugiej generacji AMHA nie były zbyt aktualne, a nawet dla niektórych technik były science fiction. Pamiętaj, że nie są jeszcze w większości gotowe.

Dla mnie Laigret jest albo częścią trzeciej generacji biopaliw, albo odrębną kategorią, ponieważ jest to kwestia polegania na „odpadach” o znacznie większym pochodzeniu niż te pochodzące z rolnictwa. A rok temu ... : Mrgreen:
0 x
Elec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 779
Rejestracja: 21/12/08, 20:38

Agropaliwa 1., 2. i 3. generacji: impas




przez Elec » 21/12/08, 20:43

Agropaliwa 1., 2. i 3. generacji: impas.
Objaśnienia tutaj:
http://www.electron-economy.org/article-23222635.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali

Re: Agropaliwa generacji 1, 2 i 3: impas




przez A2E » 22/12/08, 08:28

Elec napisał:Agropaliwa 1., 2. i 3. generacji: impas.
Objaśnienia tutaj:
http://www.electron-economy.org/article-23222635.html

twój link jest nieprawidłowy] :|
Wkrótce agrocarb zostanie opracowany z dużą prędkością, gdy nasi chińscy i hinduscy przyjaciele polubią nas 2 samochody na gospodarstwo domowe, olej nie będzie już wystarczający, aby zatankować wszystkie te piękne samochody! :płakać:

Zmień cytat-delnoram
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16086
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5231




przez Remundo » 22/12/08, 09:37

Tak, link działa ze mną.

Oto ludzie, którzy mają dobre pomysły, ale nie znają skoncentrowanego słońca ... Nieskończenie mocniejszy niż olej zebrany w tych krajach bardzo agresywny dla roślin (susza) :|
0 x
Obraz
Elec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 779
Rejestracja: 21/12/08, 20:38

Re: Agropaliwa generacji 1, 2 i 3: impas




przez Elec » 22/12/08, 16:46

A2E napisał:
Elec napisał:Agropaliwa 1., 2. i 3. generacji: impas.
Objaśnienia tutaj:
http://www.electron-economy.org/article-23222635.html

twój link jest nieprawidłowy] :|
Wkrótce agrocarb zostanie opracowany z dużą prędkością, gdy nasi chińscy i hinduscy przyjaciele polubią nas 2 samochody na gospodarstwo domowe, olej nie będzie już wystarczający, aby zatankować wszystkie te piękne samochody! :płakać:

Zmień cytat-delnoram


Link działa ... Nie wiem, co się z tobą dzieje.

Chiny:
- 95% motocykli jest już elektrycznych w tym kraju
- Chiny masowo rozpoczynają produkcję samochodów elektrycznych (w szczególności BYD)
- Chiny robią wielkie postępy w dziedzinie energii odnawialnych: wiatru, energii fotowoltaicznej itp. Istnieją również projekty CSP (słoneczne stężenie termodynamiczne)
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 101