Pelet cena w Walonii, Belgia 2008

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Pelet cena w Walonii, Belgia 2008




przez Christophe » 21/10/08, 08:35

Ewolucja ceny pelletu i oleju opałowego w Walonii (siedem 2008)

Obraz

Piec ceny ropy (min 2 000 l.): Średnia cena za miesiąc. Uwaga na przykład, że maksymalna cena za miesiąc wrzesień wynosi € 0,8420 / l (lub 8,4 € cent / kWh). źródło: http://mineco.fgov.be.

Cena peletów: cena za tonę dla dostaw masowych 4 t, w ciągu blisko (średnie ceny na podstawie kontaktów ValBiom) depot lub fabrycznych. Średnia cena za tonę, w tych warunkach, jest 228 € (z VAT). We wrześniu 2008, różnica w cenie między kWh oleju opałowego i granulki z 43%. Różnica ta była 29 2007% w październiku.

Źródło: http://www.valbiom.be
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 21/10/08, 09:15

w Rodan-Alpy, mieliśmy kilka otworów producentów / dystrybutorów, a cena tak raczej zmalała. (Konkurencja)
średnia wynosi około € 200 tonę dostarczonego do mini 3tonnes
Zapłaciłem w sierpniu 195 € barwach tonę (45km)

jasne pelety
Obraz
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 21/10/08, 09:28

Dziękuję za dokładność.

Niewiele wskazuje na spędzenie eurocentów / kWh, € / tonę wartość pomnożyć przez 45 (co odpowiada 4,5kWh / kg + T i konwersji centów / kg).

Zatem 4,56 c € / kWh mecz 205,2 € / T.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: pelety ceny w Walonii, Belgia 2008




przez Did67 » 21/10/08, 18:34

Christophe napisał:Ewolucja ceny pelletu i oleju opałowego w Walonii (siedem 2008)

Obraz

Piec ceny ropy (min 2 000 l.): Średnia cena za miesiąc. Uwaga na przykład, że maksymalna cena za miesiąc wrzesień wynosi € 0,8420 / l (lub 8,4 € cent / kWh). źródło: http://mineco.fgov.be.

Cena peletów: cena za tonę dla dostaw masowych 4 t, w ciągu blisko (średnie ceny na podstawie kontaktów ValBiom) depot lub fabrycznych. Średnia cena za tonę, w tych warunkach, jest 228 € (z VAT). We wrześniu 2008, różnica w cenie między kWh oleju opałowego i granulki z 43%. Różnica ta była 29 2007% w październiku.

Źródło: http://www.valbiom.be


I powiedzieć, że ciągle czytamy forums ajatollahowie ekologii twierdzą, że ci „brzydcy producenci” będą mieli pełne kieszenie, a kiedy cena paliwa pójdzie w górę, pellet pójdzie za nim !!!

I te słowa pochodzą zniechęcić zainteresowanych osób przyjmujących te atawistyczne râleries za gotówkę!

Krzywe przedstawione przez DEPV w Niemczech są tak stabilne jak ty ... Więc mam nadzieję, że nie czytają bzdura, która mówi JA.

PS: To nie znaczy, że nie będzie jeden dzień być wzrost cen o całkowitym braku energii. Oczekuje się, że dowolny energii staje się droższe! Tak więc, granulki.

Jest pewne, Chrsitophe, że zamierzam powrócić do zarzutu. Okazja była zbyt piękna!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 21/10/08, 19:18

No muszę przyznać, że istnieją 18 miesięcy (zima 2006-2007) Byłem też sceptycznie, ale zapewnił mnie voila! Dla tych, którzy nie są tu jednak inny problem na ewolucji cen granulek:
https://www.econologie.com/forums/pellets-et ... t4682.html

Obraz

Wtedy istnieje tylko idioci nie zmieniają żadnych!

Więc pomówmy ekologów Ayatolah i dalej do ogrzewania olejem, ca robić więcej pastylek dla mnie (no muszę przyznać, że ogrzewa buchettes nie skompresowane do granulatu ...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 21/10/08, 20:13

Byłem też mile zaskoczony, aby zobaczyć tabelę w magazynie odczynników.
Grudki mają realną przyszłość!
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 24/10/08, 16:46

Christophe napisał:Wtedy istnieje tylko idioci nie zmieniają żadnych!

Więc pomówmy ekologów Ayatolah i dalej do ogrzewania olejem, ca robić więcej pastylek dla mnie (no muszę przyznać, że ogrzewa buchettes nie skompresowane do granulatu ...)


Tak, z wyjątkiem tego na naszej forums, są ludzie dobrej wiary, którzy „przechodzą przez to”, losowo z wyszukiwarki i porzucają swój projekt po takich komentarzach!

To, co mnie martwi. Mimo że egoistycznie mi odpowiada, ponieważ ceny pellety pozostanie trwale szczególnie niska jest mniej osób korzystających z ich!

Dlatego walczę trochę przeciwko tym ajatollahom! Po tym, każdy wybiera świadomie, a nie tylko nieuzasadnioną afirmację niektórych wielkich ust, które są na forums przez rodzaj zaostrzenia ich ego (nigdy się nie pokazując, dzięki nickowi).

Może pamiętasz, bardziej niż to, co było leczonych przed latem ???
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 24/10/08, 16:50

Gregconstruct napisał:Byłem też mile zaskoczony, aby zobaczyć tabelę w magazynie odczynników.
Grudki mają realną przyszłość!


Obecnie w Niemczech nadmiaru mocy produkcyjnych, z powodu ogromnych inwestycji. To jest to, co utrzymuje ceny na niskim poziomie, pomimo faktu, że będą one przekroczyć próg kotłów na pelety 100 000 zainstalowane.

Francja, więcej lasów, to infoutu stworzyć realne i trwałe branżach. AlsacePellets jest bankrutem. Ten MSP nie mógł soutneir się concurrecne niemieckiej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 24/10/08, 23:56

Czy jesteś pewien, że to nie jest niemiecka konkurencja oraz brak potencjalnych klientów?

Pytam o to, ponieważ zauważyłem, że był w regionie niemieckojęzycznym (w tym w Belgii) okazało większość kotłów na pelety.
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 25/10/08, 19:06

Gregconstruct napisał:Czy jesteś pewien, że to nie jest niemiecka konkurencja oraz brak potencjalnych klientów?

Pytam o to, ponieważ zauważyłem, że był w regionie niemieckojęzycznym (w tym w Belgii) okazało większość kotłów na pelety.


Istnieje około 1 kotłów na pelety, co oznacza, że ​​„Alzackie” zapotrzebowanie wynosi około 000 5/000 6 ton. Wydajność fabryki była znacznie większa. Ale jest wiele francuskich regionów, w których brakuje pelletu ...

Powiedziawszy to, tak. Masz rację. Myślę, że Niemcy ustawili poprzeczkę nieco nisko, z 175 euro za tonę. Spotykają się tam ze swoimi bardzo dużymi jednostkami. AlsacePellets musiało mieć trudności z wyrównywaniem ... Ale potem tak, klienci prawdopodobnie woleli niemieckie pelety z certyfikatem Din + (ja pierwszy). W tym samym czasie niektórzy handlowcy zaczęli zlecać podwykonawstwo niemieckim markom (Vogel - duży handlowiec - sprzedaje niemieckie pelety) ... To musi być trochę tego wszystkiego ... Co miałem na myśli: jeśli przy 175 € ton producenci produkowali "złote c ...", ALsacePellets mógł przetrwać na "niszowym" rynku (Alzatczycy absolutnie chcieli kupować alzackie i używają krótkich spięć). Wydaje się, że tak nie jest, więc myślę, ale to nie jest nauka, że ​​175 € to "rozsądna" cena rynkowa (ta, w której konkurencyjnym producentom udaje się rozwijać; inwestować, więc marże, ale nie zbyt wiele...).

W takim razie dlaczego regiony niemieckojęzyczne są bardziej „pro-pelletowe” (tak samo jest w Alzacji, nie sądzę, że istnieje inny region francuski z prawie tysiącem kotłów na pelety; może Rhones-Alpes, z Savoies?)? Niewątpliwie mimikra, większy wpływ niemieckich marek, ciężar zielonych ruchów, bliskość i ... ugruntowana branża pelletowa, która pozwala na rozpoczęcie bez pytania o zrównoważony rozwój / jakość dostaw. Dla mnie to było decydujące. Z małym, niecertyfikowanym producentem, nie wiem, czy bym zaczął ... Głupio wyglądasz z kotłem bez pelletu lub z pelletem kiepskiej jakości!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 205