Projekt Laigret: eksperymenty

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 06/10/08, 11:35

Christophe napisał:
Laboratorium nie zrobimy w garażu ani na dnie ogrodu!!!


Nie mamy, ale ostatecznym celem, przynajmniej w mojej głowie, jest zaoferowanie mini jednostek produkcyjnych, prawda? Jest jeszcze za wcześnie, by mówić, czy będzie to dla jednostek… Widzę coś więcej dla gmin, wydziałów, regionów…
Tak, ja też widziałbym sieć małych jednostek lokalnych. W zależności od naszych ustaleń można by to również zaoferować niektórym firmom rolno-spożywczym, które mają oczyszczalnie ścieków (ciasteczka, mleczarnie itp.).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 06/10/08, 11:40

Początkowo nie chodzi o destylację wyprodukowanego oleju, ale o produkcję z odpadów organicznych:

-Mięso
- Posiłek dla zwierząt
-kompost
-...

do mierzenia nakładów energetycznych niezbędnych do produkcji i uwzględniania energii słonecznej lub innych wkładów, aby naprawdę uczynić z niej paliwo alternatywne
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 07/10/08, 10:48

Artykuł znaleziony dziś rano na Republikańskim Wschodzie.
To nie jest metoda Laigreta, ale też może być interesująca.


Obraz
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 07/10/08, 10:58

Tak, rozmawiamy o tym na lewo i prawo.
Nie chciałbym być rośliną w takich warunkach :D
Prosta osobista refleksja, jeśli produkują elektryczność, jest ku temu powód; z pewnością nie zapalać naszych lamp :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 07/10/08, 11:04

Cześć Cuicui
Dziękuję za ten wspaniały artykuł, jest poczta dziennikarza. Kontaktowałeś się z nim?? Jeśli nie, wyślę mu maila.

A+
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 07/10/08, 11:05

lejustemilieu napisał:Prosta osobista refleksja, jeśli produkują elektryczność, jest ku temu powód; z pewnością nie zapalać naszych lamp :D
Nie zrozumiałem, co masz na myśli :zaszokować:
Możesz rozwinąć proszę??
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 07/10/08, 11:35

Ten artykuł to błogosławiony chleb dla projektu Laigret! Cuicui, właśnie pokazałeś, co może przynieść połączenie projektu (i odrobina szczęścia)!

1) Kwasy tłuszczowe, bakterie, olej z biomasy: nie jestem pewien, czy jesteśmy bardzo daleko od Laigret…

Wydaje mi się, że synteza przez elektrolizę została wspomniana w jednym z innych artykułów Laigreta: https://www.econologie.com/documentation ... -3942.html

- Profesor Mailhe: syntetyczna ropa naftowa pod koniec lat dwudziestych
- Profesor Chavanne: etanoliza oleju = prawdopodobnie diester etanolowy (obecnie klasyczny diester to metanol, produkt pochodzenia naftowego)
- Roger Francois: karbonizacja i piroliza nasion oleistych w celu uzyskania benzyny lekkiej
- Dr Zobell, olej fermentacyjny z bakterii desulfovibrio


Z pewnością istnieją silne podobieństwa między tymi badaniami!

2) Jeśli projekt był opłacalny w 1997 r., kiedy ropa była na najniższym poziomie, dzisiaj musi być jeszcze bardziej: jeśli lobby naftowe chce to zignorować, opublikujmy metodę PRECYZYJNĄ w Internecie!

Podsumowując: nie jesteśmy producentami, ale jesteśmy gotowi pomóc mu wznowić jego wynalazek!

C moa napisał:Cześć Cuicui
Dziękuję za ten wspaniały artykuł, jest poczta dziennikarza. Kontaktowałeś się z nim?? Jeśli nie, wyślę mu maila.

A+


Właśnie to chciałem zasugerować, to zabawne, że w artykule jest mail dziennikarza, pierwszy raz to widzę! To nie przypadek, że chce, żebyśmy się z nim skontaktowali :D :D
Chcesz się tym zająć Ludo? Jest w naszej okolicy, więc nie idź do niego... cóż, to na później!

Jestem pewien, że ten pan Kaplan jest świadomy pracy Laigret!!

ps: cuicui pomyliłeś datę: 7/12/2008 ???
Będę zahibernowany przez 2 miesiące? Czy możesz mi wysłać e-mailem kopię w większej rozdzielczości?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 07/10/08, 11:45

Super,

tutaj z pewnością jest emeryt, który chce tylko wziąć pochodnię, atut dla grupy roboczej

Kto jest odpowiedzialny za kontakt z nim?
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 07/10/08, 12:03

Christophe napisał:Podsumowując: nie jesteśmy producentami, ale jesteśmy gotowi pomóc mu wznowić jego wynalazek!
I jak mówię maloche, może go zainteresować doprowadzenie trochę wody do naszego budynku lub włożenie kamienia do naszego młyna.

W końcu pomóż nam koi...
Właśnie to chciałem zasugerować, to zabawne, że w artykule jest mail dziennikarza, pierwszy raz to widzę! To nie przypadek, że chce, żebyśmy się z nim skontaktowali :D :D
Chcesz się tym zająć Ludo?
Zajmę się tym jak najszybciej.
Jestem pewien, że ten pan Kaplan jest świadomy pracy Laigret!!
Albo to kiepska gra słów (ale mnie rozśmiesza) z powodu pirolizy, albo błędnie odczytałeś, ponieważ ogólnie między naszymi dwoma geniuszami jest sto lat różnicy. Osobiście skłaniam się ku pierwszemu rozwiązaniu. : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 07/10/08, 14:35

Gra słów? Nie rozumiem… prądu i elektrolizy… oula… nie, nie jestem aż tak pokręcony!

Powiedziałem Kaplan a nie Kolbe...

Istnieje mniej niż 30 lat między pracą Laigreta i Kaplana...

Wydaje mi się, że będzie trudno przeprowadzić wywiad z Kolbe... chyba że w pokoju są media : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 187