Czy powinniśmy kwestionować biopaliwa?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
guillaume5792
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 02/10/08, 17:52

Czy powinniśmy kwestionować biopaliwa?




przez guillaume5792 » 02/10/08, 18:03

Witam,
Jestem w premierze S, chcę przedstawić dla tpe temat: Czy powinniśmy kwestionować biopaliwa?
Rzeczywiście rośliny, które pozwolą na produkcję biopaliw są zbierane w rolnictwie intensywnym, chciałbym poznać ilości stosowanych pestycydów i innych produktów szkodliwych dla środowiska
Co więcej, od pola do dystrybutora jest jeszcze długa droga: dlatego już trochę zanieczyszczeń trzeba przewieźć i wyprodukować te biopaliwa.
Co więcej, jeśli wykorzystamy te nowe energie, później będziemy musieli wylesiać, co jest niewyobrażalne!
Inna sprawa, słyszałem, że do zatankowania (oczywiście samochodem) potrzeba było 250 kg pszenicy, co odpowiada ilości pszenicy spożytej na gospodarstwo domowe w ciągu jednego roku (element niepewny, moje źródła nie są „pewne”, nie potwierdzam jednoznacznie tej informacji). Podczas gdy my zapełniamy 250 kg pszenicy, ludzie na świecie głodują, to jest niewyobrażalne!

Czy mógłbyś mi pomóc w moich badaniach, które wydają mi się bardzo ważne i które postawiłyby pod znakiem zapytania biopaliwa!!
Dziękuję bardzo
A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 02/10/08, 18:09

Witam,

Temat poruszany już wiele razy.. czy szukałeś przed wysłaniem?

Zacznij od tego:
https://www.econologie.com/agrocarburant ... -3575.html
+ https://www.econologie.com/forums/search.php

Proszę nie mówić o BIOpaliwo tylko o AGROpaliwo w przypadku wykorzystania zboża lub rośliny spożywczej!

Ale z pewnością twoi nauczyciele są zbyt konserwatywni, aby dokonać rozróżnienia i wrzucić wszystko do tego samego koszyka (jak wielu dziennikarzy)! : Evil:

Tutaj również spojrzysz na to:
https://www.econologie.com/les-biocarbur ... -3566.html
https://www.econologie.com/algues-et-bio ... -3387.html
https://www.econologie.com/biocarburant- ... -3576.html
0 x
guillaume5792
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 02/10/08, 17:52




przez guillaume5792 » 02/10/08, 18:12

Ups, przepraszam, pierwszy raz zakładam temat na a forum więc oto dlaczego... :D

Bardzo dziękuję za te informacje, na pewno mi się przydadzą!

A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 02/10/08, 18:15

Japadkoi!

Kiedy skończysz TPE, dobrze byłoby opublikować raport :) 8)
0 x
guillaume5792
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 02/10/08, 17:52




przez guillaume5792 » 02/10/08, 18:17

tak, zrobię wszystko, żeby tak było ;)

Jeszcze raz dziękuję ;)
A+
0 x
carburologue
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 14/05/06, 15:23




przez carburologue » 05/10/08, 10:00

bonjour,

dla alg odpowiedni jest termin biopaliwo.*???
0 x
zbliżamy się do końca, będziemy poświęcać ... Nie żartuję ... trochę humor jest dobre dla morale ...

futurystyczne powiedzenie
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 05/10/08, 10:15

Oczywiście! Moim zdaniem są to nawet topowe biopaliwa. Zaliczane są do biopaliw III generacji!

Moglibyśmy dodać chlamodymony, jeśli pewnego dnia uda nam się uczynić to „opłacalnym”, ale myślę, że połączenie mikroalg (niekoniecznie oleistych) / ostryg będzie znacznie bardziej interesujące do generowania wodoru

Dlaczego to pytanie?
0 x
Raps
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 02/03/09, 10:52




przez Raps » 02/03/09, 11:08

Witam,
Tak dla przypomnienia w temacie, też robię prace nad biopaliwami, ale z bardziej ogólnej perspektywy zastanawiałem się czy mogłyby zastąpić ropę..
Według moich lektur, w szczególności bardzo dobrej książki autorstwa Jean-Pierre'a Legallanda i Jeana-Louisa Lemarchanda z Editions Technip („Biowęglowodory: 5 pytań, które przeszkadzają”), jestem bardzo sceptyczny w tej kwestii i chciałbym poznać ogólną opinię kilku osób.
Czy możesz się przedstawić i wyrazić swoją opinię? (że mogę zbierać opinie, mając wyobrażenie o osobie (zawodie) tak blisko dziedziny.

Dziękuję wam
0 x
carburologue
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 14/05/06, 15:23




przez carburologue » 03/03/09, 17:31

Witam,

Pierwszą rzeczą, którą robimy, gdy jedziemy w nieznane miejsce, gdzie ludzie są dla nas obcy; jesteśmy uprzejmi i mówimy „cześć”.
Podstawowa zasada wszystkich cywilizacji, starożytnych i obecnych. forum...
Wydaje mi się, że to nie jest handel elektroniczny, więc dlaczego pozwalać niektórym z tych członków robić masło z ekonologii, która jest forum jakość...
0 x
zbliżamy się do końca, będziemy poświęcać ... Nie żartuję ... trochę humor jest dobre dla morale ...



futurystyczne powiedzenie
Raps
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 02/03/09, 10:52




przez Raps » 03/03/09, 18:44

Uh, skąd ta agresywna strona?
Naucz się czytać, drogi panie...
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 124