Laigret projektu: Dokumentacja

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
dżem
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 395
Rejestracja: 17/12/07, 21:53
x 27




przez dżem » 19/10/08, 23:24

Oto ilustrowana procedura:
1) szukamy

Obraz

2) PDF musi tam być i anulować pobieranie pdfdoc.

Obraz

3) musisz odpowiedzieć dokładnie

Obraz

4) i uratuj skarb

Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 22/10/08, 08:07

Dzięki Jam, obiecuję, że zmienię okulary!

Info dnia otrzymane mailem:

Pod koniec II wojny światowej dyrekcja Instytutu Pasteura w Paryżu starała się obsadzić doktora Laigreta na czele Instytutu Pasteura w Tunisie, ale nie ustanowiła tam prawa, aby musiał objąć katedrę bakteriologii na wydziale w Strasburgu w 2 r.

Skontaktowałem się z archiwami Vincennes, gdy dowiedziałem się z listów od doktora Jeana Laigreta, że ​​współpracował on przez kilka miesięcy w pobliżu Wersalu nad procesem naftowym dla armii w latach 1949-1950. Centrum Archiwów Personelu Cywilnego” w Chatellerault, gdzie niczego nie znaleziono. Ale wydaje mi się, że jest branża paliwowa czy coś w tym stylu i może 60 czy 80 lat zachowania tajemnicy dokumentów.

Doktor Laigret miał córkę i syna. Jego córka się nie dogadała
nie z nim. Jego syn, doktor Jacques Laigret zmarł w 1991 roku. W Institut Pasteur nie wiadomo, czy doktor Jean Laigret miał wnuki, czy nie. Doktor Jean Laigret miał pół tuzina braci i sióstr, z których jeden został prefektem. Zamierzam poprosić archiwistów Instytutu Pasteura w Paryżu, aby zasięgnęli informacji o archiwach dotyczących Jeana Laigreta i jego pracy w Instytucie Pasteura w Tunisie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 22/10/08, 09:05

Ciekawe, kiedy w archiwach wiemy, czego się spodziewać

Z którego pochodzi Twój fragment i jakie jest jego źródło?

Tak czy siak armia była na tym więc przeszła do konkretów i czekała na kryzys lub nieopłacalne wyniki???
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 22/10/08, 09:20

Capt_Maloche napisał:Z którego pochodzi Twój fragment i jakie jest jego źródło?


Poczta otrzymana dziś rano przez emeryta, który dostarczył mi pierwszy wycinek prasowy o Laigret... resztę znasz!

Podobno jest z okolic Paryża, może byście się spotkali (razem jesteśmy silniejsi)?

Capt_Maloche napisał:Tak czy siak armia była na tym więc przeszła do konkretów i czekała na kryzys lub nieopłacalne wyniki???


Cóż, możemy się dotknąć, zanim dostaniemy informacje od wojska... zobacz ten reportaż, jeśli jeszcze go nie widziałeś: https://www.econologie.com/forums/elus-deman ... t6400.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 22/10/08, 09:40

Mój czas tak

kto to jest?
gdzie on jest?

w godz

Ale czas na szukanie dokumentów już minął, elementów mamy pod dostatkiem, teraz pozostaje kwestia podjęcia działań (nic nie stoi na przeszkodzie, by szukać dalej...)

Otrzymałem pozytywną odpowiedź od faceta z CNAM, o którym ci mówiłem, który uważa, że ​​Perfringens nie jest trywialny i że istnieją inne, mniej „szkodliwe” bakterie, które mogą osiągnąć podobne wyniki

Niedługo muszę się odezwać
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 22/10/08, 09:55

Myślę, że warto poszukać (jeśli ta osoba ma na to trochę czasu), ponieważ jeśli mamy ogólne aspekty techniczne, jeśli znajdziemy jakieś aspekty finansowe (inwestycje w czasie, koszty własne...), które mogą być całkiem niezłe zbyt.

PS: Christophe, czy dostałeś mojego MP z tego weekendu??
0 x
GrupaGrou
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 13/09/08, 23:25

Dok




przez GrupaGrou » 22/10/08, 22:00

Witam,

Google "szukaj książek" cytuje nam 38 książek, w których mówimy o Jeanie Laigret, zgodnie z prośbą: "Laigret Perfringens".
Najwyraźniej dostęp do pełnej zawartości tych czasopism nie jest łatwy.
Pomimo rad Alyx, nie mogę.
Zna ktoś jakiś trik?

JGrou
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 29/10/08, 10:32

Oto kilka listów od doktora Laigreta (jak wszyscy lekarze, ma raczej nieczytelne pismo... : Mrgreen: ): niektóre nazwiska, niektóre wskazówki są tam ...

2 września 1949

Oto list, w którym dr Laigret zapowiada współpracę z Centre Scientifique de la Défense Nationale.

Doktor Aublant był sekretarzem generalnym Instytutu Pasteura w Paryżu.


Obraz

Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 29/10/08, 10:34

19 września 1949

W liście tym, skierowanym do dr. Aublanta, Jean Laigret informuje o wysyłce sprzętu przeznaczonego dla laboratorium wojskowego. Wspomniane laboratorium znajdowało się bez wątpienia w Satory.

Doktor Laigret mieszkał w Wersalu.


Obraz

Obraz

Dlatego armia francuska była dość zainteresowana swoimi badaniami (i nie bez powodu: paliwo jest czymś więcej niż tylko strategicznym na polu bitwy i podczas wojny!)… nie pachnie dobrze w wyszukiwaniu informacji!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 29/10/08, 10:36

28 grudnia 1948

Profesor Jacques Trefouël, do którego adresowany jest ten list, był członkiem Instytutu i Akademii Medycznej oraz dyrektorem Instytutu Pasteura w Paryżu.

Doktor Laigret właśnie otrzymał list od tego ostatniego, w którym proponowano mu objęcie stanowiska dyrektora Institut Pasteur Hélènique.


Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 118