Nowy komputer, za darmo i alternatywne oprogramowanie

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
wirbelwind262
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 238
Rejestracja: 29/06/05, 11:58
Lokalizacja: Fouras
x 29




przez wirbelwind262 » 16/09/08, 17:11

Halo
odwaga, przejście pod Ubuntu jest szybkie, ponieważ na moim starym P3 550 MHz działa lepiej niż XP (lite), formatowanie i instalacja są szybkie, zarządzanie programami (pakietami) jest super łatwe > w ponad rok zastosowania Nigdy nie musiałem wpisywać ani jednej linii poleceń.... poza wtyczkami flash, które od czasu do czasu płatają mi figle, to jest szczęście!
Powodzenia!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 16/09/08, 17:19

Nie potrzeba do tego odwagi!

Cierpliwości, której czasami brakuje, ale tutaj uważam, że dobry produkt jest dobrze zaprojektowany i ekologiczny :D


Super miła zachęta : Chichot:


Do zobaczenia później na... Ekonologii :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 16/09/08, 17:45

Używam Firefoksa 3.0.1, to faktycznie podkreśla
błędy ortograficzne, tak jak to robił wcześniej
uaktualnij do wersji 3... Niestety inaczej
a przed tym fragmentem, podobnie jak GoogleChrome
podaj więcej sugestii ortograficznych.

Jeśli ktoś ma pomysł jak to przywrócić
funkcję, jestem wykonawcą.

O wolnym oprogramowaniu, którego używam;
firefox
Foxmail
Foxit Reader
vlc media player
otwarte biuro
Startup manager
studio fotofiltrów (demo)
winrar (demo)
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 16/09/08, 18:25

cześć

dokonaj aktualizacji lub wyszukaj dodatki na stronie Firefoksa (sprawdź, czy słownik jest aktywowany)

aby pomóc, używam „BARTPE” ( http://www.nu2.nu/pebuilder/ ) do tworzenia bardzo praktycznych płyt CD na żywo. Mam też SUPER-WINPE, bardzo przydatny, bo jest to m.in. kompletny system XP, który ładuje się do pamięci, nie wymaga dysku twardego w maszynie i działa bez problemu od 500Mo RAMu. z przeglądaniem Internetu i dostępem do sieci lokalnej (jeśli ją posiadasz)... oraz możliwością wykonania pełnej kopii zapasowej dysku twardego, dowolnego katalogu, nawet ukrytego.

do małych eksperymentów, takich jak ogniwo Meyera, używam małego darmowego oprogramowania do sterowania portem drukarki bez konieczności uciekania się do zespołu elektronicznego. do zbudowania pozostaje tylko stopień mocy...

Jeff

J:. B
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 16/09/08, 20:30

Pozdrawiam dobrych ludzi!

Czy ktoś kiedykolwiek korzystał z oprogramowania do zarządzania Ulubionymi lub Zakładkami, które pozwala na możliwie najlepsze zarządzanie nimi?

Dzięki za wskazówkę

Dobry wieczór, pomimo narastającego kryzysu!
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Harry Ravi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 18/03/08, 14:30




przez Harry Ravi » 16/09/08, 20:34

Bonjour à tous,

Bardzo dobry wybór do uruchomienia tego pod Linuksem, przynajmniej nie zepsujesz tego i nie poczujesz się jak pirat, ściągając darmowe dane.

Jedyną rzeczą, za którą winię Linuksa, jest to, że ponieważ jest darmowy, rozwija się wszędzie i trudno się w nim odnaleźć... ale jest bardzo piękny i znacznie potężniejszy niż Windows.

Polecam darmowe BSD, ale jest trudne do skonfigurowania dla przeciętnego użytkownika, ponieważ tak naprawdę zaczynamy od zera, tylko terminal poleceń….ale przynajmniej instalujemy tylko to, czego potrzebujemy, a potem jest trochę bardziej oprawiony niż Linux (BSD to OS stworzony przez uniwersytet, który utrzymuje rozwój, jeśli się nie mylę).

Nie mam zamiaru rozpoczynać wojny na systemy operacyjne, jest ich wystarczająco dużo.

Chciałbym używać oprogramowania CAD CAD, takiego jak Solid Works… ale darmowego i nadającego się do użytku przez amatora.
Mam projekt w głowie i nie radzę sobie z rysunkiem technicznym, więc jeśli oprogramowanie może mi pomóc, szczególnie w dokładnych pomiarach...

Tam wszystko zostało powiedziane.

Dziękuję.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 16/09/08, 20:37

Lietseu napisał:Pozdrawiam dobrych ludzi!

Czy ktoś kiedykolwiek korzystał z oprogramowania do zarządzania Ulubionymi lub Zakładkami, które pozwala na możliwie najlepsze zarządzanie nimi?

Dzięki za wskazówkę

Dobry wieczór, pomimo narastającego kryzysu!

Przez lata zapisywałam w ulubionych, potem zapisywałam w biurze... :D ; teraz zapisuję w wordzie stronę (a ta strona to ikonka na moim pulpicie, ale niezbyt mi się podoba. Ale słowem mogę sobie całą listę ulubionych wysłać na Gmaila i tam jest wszystko jest bezpieczny..
Bardzo dobre pytanie : Chichot:
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 16/09/08, 22:10

Z CD szło dobrze tam instaluję go jako drugi nóż i po instalacji na dysku twardym D (drugim) w obecności XP, przy instalacji pojawia się czas :Partman uległ awarii: Parman nie powiódł się z kodem wyjścia 10. czy chcesz spróbować ponownie...

Czy to dlatego, że jest zainstalowany w // z XP i XP go nie lubi, czy ???

dziękuję :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Harry Ravi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 18/03/08, 14:30




przez Harry Ravi » 16/09/08, 22:33

Jeśli chcesz wykonać podwójny rozruch (wybór systemu operacyjnego podczas uruchamiania komputera), konieczne jest wykonanie:
partycja dysku twardego dla XP
partycja dysku twardego na dane
partycja dysku (właściwie robisz więcej niż jedną, ale wydaje mi się, że domyślnie nie trzeba zmieniać opcji) dla Linuksa

tworzysz partycję za pomocą instalatora XP dla XP
tworzysz partycje linuksowe
i na koniec resztę zabierasz za dane


Aby uniknąć konfliktów radzę sformatować wszystko tak aby mieć pusty system do którego dodasz wszystkie dane do wyczyszczenia

Przejdź do strony Ubuntu, myślę, że jest to dobrze wyjaśnione… jest to typowy temat na forums Linux
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 16/09/08, 22:41

Nie zamierzam tym złamać mojego C...!
Mam zamiar zainstalować na osobnym dysku, oszczędzi mi to wszystkich drobnych zmartwień tego rodzaju....

czapka nocna

Lietseu :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 248