Nowy komputer, za darmo i alternatywne oprogramowanie

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
toto65
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 490
Rejestracja: 30/11/06, 20:01




przez toto65 » 12/09/08, 14:51

Bonjour à tous,
Potwierdzam, że Paint.net jest bardzo dobry.Obraz
W przeciwnym razie istnieje Open Workbench do zarządzania projektami.
I wolny umysł, aby podążać za jego pomysłami.
Do łatwego i darmowego 3D jest Sketchup od Google.

linki:
wolny umysł
http://www.framasoft.net/article2894.html
Ażurowy stół warsztatowy
http://www.stielec.ac-aix-marseille.fr/ ... projet.htm
Malowanie
http://www.getpaint.net/
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 12/09/08, 16:53

Giul napisał:„Lota

Unikaj googlechrome: zbyt niedyskretny.. :zaszokować:

>> http://assiste.forum.free.fr/viewsujet.php?t=22441

et
http://www.korben.info/chrome-google-sa ... l#comments


@+


Cześć, tak, widzę!
Pozostaję niepoprawną naiwnością… lub małpą, która ma tak wielką nadzieję, że przyszłość otworzy przed nami te drzwi, że zapominam o głupio kupieckiej stronie moich współczesnych…

Oto cytat z drugiego linku, który jest bardzo jasny…
Dobra robota, świetne znalezisko.
Im większa ryba, tym bardziej jest głodna, im bardziej jest głodna, tym więcej zjada.
Będziemy musieli stworzyć otwarte i społecznościowe wyszukiwarki, aby przeciwstawić się Google, tak jak Linux robi z Microsoftem i Apple (które również mają tendencję do pożerania innych).


Czy są takie IE?

Jakiej wersji Linuksa użyć?, Ściągnąłem wersję Mandrivy z 2007 roku, ale jeszcze nie testowaną, boję się namieszać w konfiguracji na laptopie, co z tego?
W przeciwnym razie dla miłych i darmowych małych programów pod XP V.3 używam i testowałem dla ciebie obszernie (w mojej konfiguracji nie mam problemu z różnymi programami).

Superkopiarka2 który przyspiesza i zabezpiecza transfery i kopie HD do HD lub plików pomiędzy folderami.

Recuva i CCleaner,(z piriform) pierwszy pozwala odzyskać pliki usunięte przez pomyłkę lub zabezpieczyć usunięcie, drugi dobrze znany wielu pozwala na czyszczenie komputera przy każdym uruchomieniu lub w dogodnym dla Ciebie czasie, wszystko to oczywiście bez zawieszania się maszyny, to co nie ma miejsca w przypadku wszystkich narzędzi do czyszczenia rejestru i innych plików tymczasowych…

Defraggler, (od piriform) bardzo skuteczne oprogramowanie do defragmentacji, które pozwala na defragmentację plików, folderów, dysków osobno lub wszystkich na raz, jak chcesz…

Cobian Amanita, czyli oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych, doskonale!

Śmiałość, który umożliwia przerabianie dźwięków.

Dozwolonego użytku, co pozwala tworzyć Divx przy użyciu oryginalnych płyt.

Szyfruj po kliknięciu, który umożliwia zabezpieczenie plików poprzez nadanie im kodu

EasyWebPrint, który umożliwia bezpośrednie wydrukowanie strony przeglądanej w Internecie w trybie roboczym lub innym...

Picasa2 oprogramowanie do prezentacji i edycji zdjęć, bardzo dobrze zrobione! Bardzo przyjacielski.

stellarium, oprogramowanie, do którego brakuje mi słów, jest takie piękne! Używany przez wielu astronomów-amatorów, ma również tę zaletę, że jest darmowy i bardzo lekki, a jednocześnie nie idzie na żadne ustępstwa pod względem jakości, zarówno graficznej, jak i funkcjonalnej. Jeśli lubisz wschód słońca (jak Mały Książę), będziesz zachwycony!

Testowałem bardzo dobre Pack-Vista-inspire-2-1.0 doskonały, ale niekompatybilny z aktualizacją XP pack3…
Nadal mam bardzo ładną RocketDock który jest inspirowany technologią Macintosh (pływający pasek, który masz lub chcesz) i który zawiera elastyczne ikony wszystkich regularnie używanych programów, co pozwala na natychmiastowe uruchomienie; na ich stronie znajdziesz niesamowite fotorealistyczne ikony.
Dla uspokojenia wszystkich potwierdzam, że testowałem cały program przez kilka miesięcy i nigdy nie miałem najmniejszego problemu! każdego rodzaju.
Istnieją również: ooo, Open Office.org pakiet oprogramowania, podobno porównywalny z Windows Office, ale jeszcze go dokładnie nie przetestowałem, więc nie mogę jeszcze o tym mówić bardziej szczegółowo.

Z pozdrowieniami od Lietseu :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Giul
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 16/08/05, 07:27




przez Giul » 12/09/08, 18:50

Christophe napisał:Ah i IE i MSN według ciebie jest lepszy?

: Chichot:


Nie wiem i mam to gdzieś: NIGDY tego nie używam. ::
tylko z Firefoksa i Opery i zabezpieczone różnymi hackami i dodatkami..+Proxomitron

IE to sito ze szpiegami ActiveX, które zresztą i tak są mniej wydajne niż FFox i Opera;

MSN to dobrze znany inkubator oprogramowania szpiegującego i złośliwego oprogramowania.
minionej młodości i jej ekscesów : Chichot: Nie widzę sensu korzystania z niego.

W każdym razie to nie ślepota sąsiada pociesza cię z bycia niewidomym : Mrgreen: (przysłowie mongolskie)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 12/09/08, 19:12

Giul napisał:
Christophe napisał:Ah i IE i MSN według ciebie jest lepszy?

: Chichot:


Nie wiem i mam to gdzieś: NIGDY tego nie używam. ::
tylko z Firefoksa i Opery i zabezpieczone różnymi hackami i dodatkami..+Proxomitron

IE to sito ze szpiegami ActiveX, które zresztą i tak są mniej wydajne niż FFox i Opera;

MSN to dobrze znany inkubator oprogramowania szpiegującego i złośliwego oprogramowania.
minionej młodości i jej ekscesów : Chichot: Nie widzę sensu korzystania z niego.

W każdym razie to nie ślepota sąsiada pociesza cię z bycia niewidomym : Mrgreen: (przysłowie mongolskie)


Piję twoje informacje jak wodę!

Osobiście nie używam Fire Fox (niesłusznie?) Ponieważ za każdym razem, gdy otwierałem to gówno, tonąłem w reklamach ...
Możesz mi powiedzieć, jak to możliwe, że go nie masz? Czy są jakieś ustawienia do regulacji? A jeśli tak, to które?
Co prawda na pierwszy rzut oka wygląda o wiele ładniej i lepiej wykonany, mój syn, który jest nastolatkiem, używał go od zawsze, ale reklama ich nie obchodzi!
Z góry dziękuję za odpowiedź... Być może nie jestem jedyny w takim przypadku : Chichot:

Z pozdrowieniami od Lietseu :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15




przez Matt113 » 12/09/08, 19:25

Istnieje adblock jako dodatek do blokowania reklam w Firefoksie.

W przeciwnym razie wybieram SuperCopier, świetny ten program z zarządzaniem listą kopii itp. ... Nigdy nie znalazłem nic lepszego. Ci, którzy mają Vista, mogą użyć TeraCopy, który ma mniej więcej te same funkcje.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 12/09/08, 19:33

Matt113 napisał:Istnieje adblock jako dodatek do blokowania reklam w Firefoksie.

W przeciwnym razie wybieram SuperCopier, świetny ten program z zarządzaniem listą kopii itp. ... Nigdy nie znalazłem nic lepszego. Ci, którzy mają Vista, mogą użyć TeraCopy, który ma mniej więcej te same funkcje.


Używasz od dłuższego czasu?
Co sądzisz o innym oprogramowaniu, które wskazałem?

Rzeczywiście SuperCopier jest absolutnie genialny : Mrgreen:

:P Pozdrowienia z Lietseu :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
louphil
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 278
Rejestracja: 22/07/05, 01:20
Lokalizacja: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4




przez louphil » 12/09/08, 19:47

Jakiej wersji Linuksa użyć?, Ściągnąłem wersję Mandrivy z 2007 roku, ale jeszcze nie testowaną, boję się namieszać w konfiguracji na laptopie, co z tego?
W przeciwnym razie dla miłych i darmowych małych programów pod XP V.3 używam i testowałem dla ciebie obszernie (w mojej konfiguracji nie mam problemu z różnymi programami).


Zanim zainstalujesz cokolwiek na swoim rowerze, istnieją wersje Linuksa na płycie CD (lub DVD), które można bezpośrednio uruchomić, co pozwoli ci przetestować bez konieczności instalowania czegokolwiek (lub awarii lub wymazania przez pomyłkę). Druga strona medalu, bo jest, to znacznie dłuższy czas ładowania przy starcie i mniejsza responsywność w obsłudze. Tak czy inaczej, nadal jest całkiem użyteczny, a jeśli nie możesz się bez niego obejść, cóż ... zainstaluj go na dobre, aby skorzystać z szybkości uruchamiania i reagowania na „ aktualne standardy ... Aby uzyskać informacje, takie dystrybucja nazywa się „Live CD” lub „Live DVD”… Dobre testy i tam wszystko jest darmowe (free & free)… Zauważ, że do działania wymagana jest znaczna ilość pamięci RAM (około 1 GB powinno wystarczyć). Zdecydowanie polecam wersje „Knoppix”, które są bardzo niezawodne (przynajmniej na moim sprzęcie)

Za mój podpis, jeśli niektórzy uznają go za doskonały (a dla mnie bardzo prawdziwy...), to niestety nie jest mój... ;-)
0 x
http://wunic.fr

To dlatego, że prędkość światła jest większa niż w przypadku dźwięku
Niektóre z nich genialny powietrze przed klimatyzację ....:D :D :D
Giul
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 16/08/05, 07:27




przez Giul » 12/09/08, 19:51

Matt113 napisał:Istnieje adblock jako dodatek do blokowania reklam w Firefoksie.

W przeciwnym razie wybieram SuperCopier, świetny ten program z zarządzaniem listą kopii itp. ... Nigdy nie znalazłem nic lepszego. Ci, którzy mają Vista, mogą użyć TeraCopy, który ma mniej więcej te same funkcje.


Adblock rzeczywiście: zapisując się na listę „listeFr+easy list” + noscript +CustomizeGoogle
+Proksomitron

W przypadku Opery zobacz post #64
http://forum.zebulon.fr/operafonctionna ... ntry856831

@+
0 x
Giul
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 16/08/05, 07:27




przez Giul » 12/09/08, 19:59

louphil napisał:
Jakiej wersji Linuksa użyć?, Ściągnąłem wersję Mandrivy z 2007 roku, ale jeszcze nie testowaną, boję się namieszać w konfiguracji na laptopie, co z tego?
W przeciwnym razie dla miłych i darmowych małych programów pod XP V.3 używam i testowałem dla ciebie obszernie (w mojej konfiguracji nie mam problemu z różnymi programami).


Przed zainstalowaniem czegokolwiek na rowerze istnieją wersje Linuksa na płycie CD (lub DVD), które można bezpośrednio uruchomić, co pozwoli ci przetestować bez konieczności instalowania czegokolwiek (lub zawieszania się lub przypadkowego kasowania). Druga strona medalu, bo jest, to znacznie dłuższy czas ładowania przy starcie i mniejsza responsywność w obsłudze. Tak czy inaczej, nadal jest całkiem użyteczny, a jeśli nie możesz się bez niego obejść, cóż ... zainstaluj go na dobre, aby skorzystać z szybkości uruchamiania i reagowania na „aktualne” standardy ... Informacje, takie jak dystrybucja nazywa się „Live CD” lub „Live DVD”…



Możesz także zainstalować dystrybucje Linuksa (i wiele innych w tym zakresie ...) na bootowalnych kluczach USB dzięki temu samouczkowi::idea: i jego linkom:

http://spirale.aneantis.com/message-TUT ... 34252.html

Używanie szybkiego klawisza, takiego jak „Corsair GT”
jest bardziej interesujący niż LiveCd, który z definicji jest zamrożony i nie można go modyfikować po wypaleniu.

@+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 12/09/08, 20:04

louphil napisał:
Jakiej wersji Linuksa użyć?, Ściągnąłem wersję Mandrivy z 2007 roku, ale jeszcze nie testowaną, boję się namieszać w konfiguracji na laptopie, co z tego?
W przeciwnym razie dla miłych i darmowych małych programów pod XP V.3 używam i testowałem dla ciebie obszernie (w mojej konfiguracji nie mam problemu z różnymi programami).


Zanim zainstalujesz cokolwiek na swoim rowerze, istnieją wersje Linuksa na płycie CD (lub DVD), które można bezpośrednio uruchomić, co pozwoli ci przetestować bez konieczności instalowania czegokolwiek (lub awarii lub wymazania przez pomyłkę). Druga strona medalu, bo jest, to znacznie dłuższy czas ładowania przy starcie i mniejsza responsywność w obsłudze. Tak czy inaczej, nadal jest całkiem użyteczny, a jeśli nie możesz się bez niego obejść, cóż ... zainstaluj go na dobre, aby skorzystać z szybkości uruchamiania i reagowania na „ aktualne standardy ... Aby uzyskać informacje, takie dystrybucja nazywa się „Live CD” lub „Live DVD”… Dobre testy i tam wszystko jest darmowe (free & free)… Zauważ, że do działania wymagana jest znaczna ilość pamięci RAM (około 1 GB powinno wystarczyć). Zdecydowanie polecam wersje „Knoppix”, które są bardzo niezawodne (przynajmniej na moim sprzęcie)

Za mój podpis, jeśli niektórzy uznają go za doskonały (a dla mnie bardzo prawdziwy...), to niestety nie jest mój... ;-)

już przetestowane dziękuję, ale były trochę powolne i przede wszystkim strasznie niekompletne. Posiadanie systemu operacyjnego i brak programu do uruchomienia graniczy z absurdem! Zamierzam przetestować na starszej maszynie z systemem Windows 98.
Powiem ci, gdzie jestem po!
W każdym razie dziękuję za informacje, nie wahaj się zadawać pytań na temat informacji, które podałem dla innego oprogramowania...

Z pozdrowieniami od Lietseu :P

A propos, czy ktoś wie, czy webmaster wyjechał na urlop?
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 214