Eco Terroryzm: wielkie niebezpieczeństwo! Pomocy!

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 07/08/08, 22:09

Hihihi To dyskusyjne: czy to świńskie siki?

Powinniśmy dokonać porównania: sikanie/sikanie gnole/woda!

Czy Twój przyjaciel jest naukowcem?
: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Harry Ravi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 18/03/08, 14:30




przez Harry Ravi » 13/08/08, 21:09

Mam raczej odwrotne zdanie na temat terroryzmu…

Wyobraźmy sobie, że znajdujemy wysokowydajną energię odnawialną, łatwą w produkcji przy minimalnych nakładach podstawowych...

Zdecydujemy się zainstalować to globalne źródło w pewnym momencie, aby zoptymalizować przestrzeń zarezerwowaną dla tej energii....

Myślę, że zawsze znajdzie się grupa idiotów, która będzie chciała wszystko wysadzić w powietrze, ponieważ nie będzie to odpowiadać ich celowi, jakim jest kontrola populacji.

Jeśli o mnie chodzi, to mam rozłożony na kilka lat projekt mający na celu pozyskanie wystarczających środków na produkcję elektrowni w oparciu o energię odnawialną (najlepiej bezpośrednią energię słoneczną) w oparciu o koncepcję badawczą o jak najwyższej możliwej efektywności i przy minimalnych kosztach inwestycji .

Różne koncepcje wskazane w tym temacie forums są pod tym względem bardzo obiecujące, oczywiście brakuje środków na opracowanie prototypów i w tym miejscu chcę interweniować, ale rozśmieszy mnie fakt, że zostaniesz zmuszony do milczenia w celu zapewnienia kontroli populacji.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 13/08/08, 21:19

Harry Ravi napisał:Jeśli o mnie chodzi, to mam rozłożony na kilka lat projekt mający na celu pozyskanie wystarczających środków na produkcję elektrowni w oparciu o energię odnawialną (najlepiej bezpośrednią energię słoneczną) w oparciu o koncepcję badawczą o jak najwyższej możliwej efektywności i przy minimalnych kosztach inwestycji .

Różne koncepcje wskazane w tym temacie forums są pod tym względem bardzo obiecujące, oczywiście brakuje środków na opracowanie prototypów i w tym miejscu chcę interweniować, ale rozśmieszy mnie fakt, że zostaniesz zmuszony do milczenia w celu zapewnienia kontroli populacji.


Wydaje mi się, że Jean Luc Perrier zrobił ogromne postępy słuszność... a rezultaty i tak są spektakularne. Szkoda, że ​​za wcześnie opuścił tę Ziemię...

https://www.econologie.com/forums/solaire-je ... t1520.html
0 x
Harry Ravi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 18/03/08, 14:30




przez Harry Ravi » 13/08/08, 23:12

Co prawda ta praca była naprawdę spektakularna, ale na razie nie wierzę w H².

Z drugiej strony bardzo wierzę w stirling i poznaję koło Minto.

Szukam najlepszej wydajności słonecznej> kinetycznej.


Ale cóż, odbiegłem trochę od tematu, przepraszam.
0 x
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 14/08/08, 12:07

Jeśli chodzi o terroryzm państwowy, uważam, że najciekawszą energią odnawialną jest ta, która jest dostępna wszędzie, po możliwie najniższej cenie i którą każdy może łatwo naprawić.

Energia słoneczna nie jest źle oceniana w tej kwestii, ale w tej chwili technologie, które umożliwiają jej najbardziej efektywne wykorzystanie, pozostają drogie i dostępne tylko dla dobrych entuzjastów majsterkowania (Stirling, turbina parowa, cienkowarstwowe ogniwa słoneczne itp.).

Myślę, że jeśli naprawdę chodzi o służenie ludziom, musimy odrzucić koncepcję centralności i wybrać małe, samodzielnie zarządzane jednostki produkcyjne. Produkcja nie jest zoptymalizowana, ale dostęp dla wszystkich jest zapewniony i nikt nie zniszczy wszystkich instalacji wszystkich obywateli, którzy wybrali tę opcję. Chyba, że ​​w reżimie dyktatorskim!?

Nie wiem, czy niektórzy z Was widzieli działające turbiny Tesli, teoretycznie tak wydajne, jak najlepsze turbiny stopniowe, które dzisiaj produkujemy, są jednak znacznie prostsze w produkcji. Czy mogliby wykorzystać parę na wylocie prostych rynien parabolicznych? (Do 600°C dla pary na południu)

PS: Christophe, dla mojego przyjaciela, jest architektem DIY, który zaczął bawić się Pantone pod koniec lat 80-tych...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 14/08/08, 12:12

Harry Ravi napisał:Co prawda ta praca była naprawdę spektakularna, ale na razie nie wierzę w H².


Pkoi? W lokalnej produkcji H2 z energii słonecznej ma przyszłość… ale nie dla tych, którzy obecnie kontrolują energię…
Perrier napędzał swój samochód H2, który udało mu się wyprodukować.

Obraz

Harry Ravi napisał:Z drugiej strony bardzo wierzę w stirling i poznaję koło Minto.

Szukam najlepszej wydajności słonecznej> kinetycznej.

Ale cóż, odbiegłem trochę od tematu, przepraszam.


Jeśli ma wytworzyć H2, myślę, że wydajność termolizera słonecznego Perrier będzie lepsza...

Jeśli chodzi o koło Minto, mamy dość kompletny temat, o którym wiesz... informuj nas na bieżąco!

Tak, odchodzimy...minguinhirigue jest dokładnie tym, co zrobił Perrier (ponad 600°C): https://www.econologie.com/forums/solaire-je ... t1520.html
0 x
Harry Ravi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 18/03/08, 14:30




przez Harry Ravi » 14/08/08, 12:20

Jeśli będziemy wytwarzać energię elektryczną w celu wytworzenia H², aby ją magazynować i ponownie wytwarzać energię elektryczną, to uważam, że nie jest to rozsądne.

Wodór Perrier jest produkowany lokalnie w celu wytworzenia paliwa przenośnego.

Ale szczególnie interesuje mnie wydajność słoneczna > kinetyczna

potem możemy zrobić, co chcemy z napędu (myślę, że na przykład samochody na sprężone powietrze)

Przy obecnym stanie środków transportu energii, zarówno lokalnie, jak i na duże odległości, bardziej interesuje mnie energia elektryczna.

Podłączenie gniazdka do akumulatora jest prostsze niż podłączenie kabla wysokociśnieniowego przy wszystkich kłopotach związanych ze złączami itp.

w końcu to moja osobista opinia i czekam, jeśli macie swoje sprzeczne opinie, żeby mnie przekonać, bo nie jestem specjalistą
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 14/08/08, 12:23

H2 wytwarzany przez zatężanie energii słonecznej i stosowany w ogniwie paliwowym miałby bardzo interesującą ogólną wydajność!

Cóż, jesteśmy tu dość nieaktualni, więc albo kontynuujemy istniejący temat, albo powinniśmy stworzyć nowy!
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 14/08/08, 14:45

minguinhirigue napisał:Nie wiem, czy ktoś z Was widział działające turbiny Tesli.


nie, przepraszam, Tesla jest nieznana na tej stronie! : Mrgreen:
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 25/08/08, 08:56

Cześć wszystkim,
Na temat terroryzmu polecam przeczytać powieść Jeana-Christophe'a RUFINA Le jardin d'Adam, która porusza tę tematykę.

To oczywiście powieść, ale oparta na faktach, organizacjach istniejących w USA, informacjach zaczerpniętych od osób znających się na tym temacie.
Mówiąc najprościej, istnieją organizacje, które uważają, że przetrwanie planety wymaga zniszczenia człowieka; w szczególności biedni, ponieważ według nich to oni są odpowiedzialni za wszystkie słowa (przeludnienie, wylesianie, zanieczyszczenie związane z nieutylizacją odpadów itp.).

Pomyślcie, że kiedy mamy trzech skinów, którzy masakrują Araba lub bezczeszczą groby, oni mają KKK;
Kiedy mamy grupy, które chcą zakazać aborcji, okłamują lekarzy znajdujących się pod ścisłą ochroną, a niektórzy zostali zamordowani;
Kiedy José realizuje jakieś transgeniczne plany, oni mają ludzi gotowych podłożyć bomby w Mosanto...

PS dla Jonule'a:
Francuscy onkolodzy i CRAM między innymi rozważają:
- 60 000 zgonów rocznie z powodu tytoniu;
- 30 do 40 000 zgonów rocznie z powodu alkoholu;
Uważają również, że zanieczyszczenie w pomieszczeniach jest często ważniejsze niż zanieczyszczenie na zewnątrz, ponieważ nasze domy są na ogół słabo wentylowane.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 262