Mieszaj olej napędowy z benzyną lub etanolem E85: zużywaj mniej i czyść silnik Diesla

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Occip
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 04/06/19, 22:24
x 2

Re: Diesel Car: zużywają mniej z lekkim SP95




przez Occip » 07/06/19, 09:39

Christophe napisał:
Pracuję nad silnikami od ponad 20 lat i nigdy nie słyszałem określenia szorstki? Możesz wyjaśnić?

Zwłaszcza, że ​​wydaje się to przeczyć faktowi, że jest bardziej elastyczny... zysk na elastyczności, tak ci przewidywałem, co : Chichot:


Wadą jest dla mnie szybkość reakcji na naciśnięcie pedału.W najnowszych dieslach zawsze występuje niewielkie opóźnienie spowodowane turbosprężarką.
A elastyczność to umiejętność jazdy z małą prędkością bez szarpnięć i przy dobrym przyspieszaniu, mój silnik już wcześniej był dość elastyczny (często jeżdżę na 1500 obr/min przy ustabilizowanych obrotach).

Na weekendowe pomiary będzie to skomplikowane. Jeżdżę autostradą z czołowym wiatrem 80km minivanem, bez problemu przekroczę 6l/100.
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Diesel Car: zużywają mniej z lekkim SP95




przez Christophe » 07/06/19, 09:56

No cóż, to dziwna definicja… : Chichot:

Dla mnie elastyczność jest dokładnie taką definicją chropowatości: umiejętność dobrego pokonywania zakrętów… nie ma znaczenia, czy jedzie się na niskich obrotach, czy nie…

Zatem zgodnie z tymi definicjami silnik jest „płynny” przy niskich obrotach i szorstki później, ale ostatecznie mówimy o tym samym zachowaniu: czy jest w stanie „szybko” zwiększać obroty i zapewniać moc skokową? Czy jestem dobry? : Mrgreen:

Krótko mówiąc, zgadzamy się: z benzyną, cóż, jest bardziej elastyczna (lub szorstka : Mrgreen: )!

ps: szorstkie rzeczy to coś, co się przykleja, więc nadal nie bardzo rozumiem użycie tego terminu dotyczącego elastyczności! :zaszokować: Wreszcie tajemnice języka francuskiego...
0 x
Occip
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 04/06/19, 22:24
x 2

Re: Diesel Car: zużywają mniej z lekkim SP95




przez Occip » 09/06/19, 23:14

Dobry wieczór,
Rzeczywiście wszystko to pozostaje subiektywne i jeśli w grę wchodzi język francuski :)wjeżdżając na autostradę zauważyłem lepsze przyspieszenie co nie przełożyło się na mniejsze zużycie paliwa.
Dzięki temu mogłem przeliczyć moje zużycie, przejechałem 830 km i udało mi się dolać 50 litrów, co daje 6.02 litra na 100. W porównaniu do 5,7 l na pełnym zbiorniku na czystym oleju napędowym.
Może się to wydawać bardzo negatywne, ale ponad 200 km autostradą przejechałem przy wietrze czołowym 80 km/h. Zacznę od nowa z mieszanką 4%, żeby zobaczyć…

Ciąg dalszy nastąpi
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Diesel Car: zużywają mniej z lekkim SP95




przez izentrop » 10/06/19, 08:33

Occip napisał: Udało mi się dolać 50 litrów
Wydaje się to bardzo okrągłą wartością. Zwykle w przypadku pomiaru od pełnego do pełnego upewniamy się, że pełny zbiornik jest pełny, kilka razy naciskając spust pistoletu, a nie zatrzymując się tuż przy okrągłej liczbie?
0 x
Occip
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 04/06/19, 22:24
x 2

Re: Diesel Car: zużywają mniej z lekkim SP95




przez Occip » 10/06/19, 10:51

To prawda, trochę zaokrągliłem, dokładna wartość wyniosła 50,08, ponieważ nie tankowałem na mojej zwykłej stacji, oszczędziłem Ci 8 centymetrów.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Diesel Car: zużywają mniej z lekkim SP95




przez Christophe » 10/06/19, 12:15

Jeśli przyspieszasz szybciej i nie zużywasz więcej, dzieje się tak dlatego, że zużywasz mniej! QED! : Chichot: : Chichot: : Chichot:

Być może ta technika działa tylko wtedy, gdy ćwiczymy ekologiczną jazdę, ponieważ nigdy nie jeżdżę ze stopą na podłodze… a Twoje 200 km przy względnym wietrze wynoszącym prawie 200 km/h zdecydowanie się liczy!

Zauważyłem też, że z biegiem czasu wyniki się poprawiały: po 6-7 tankowaniach utrzymuję 4,9-5.0 l/100 km, pierwsze tankowania (mieszane) 5,5-5,6 l/100 km i jestem zadowolony ze wzrostu elastyczności.

Wreszcie, jeśli silnik jest bardziej elastyczny, oznacza to, że mniej stuka, a co za tym idzie, mniej zasiarcza i mniej się zużywa: na ile powinniśmy oszacować poprawę żywotności silnika? : Idea:
1 x
Occip
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 04/06/19, 22:24
x 2

Re: Diesel Car: zużywają mniej z lekkim SP95




przez Occip » 11/06/19, 10:14

Witam,

Zrobiłem moją podróż w obie strony 2*260 km.
W ODB otrzymuję:
Idź 5.8l/100: bardzo niekorzystny wiatr, mieszanka SP95 na poziomie 4%
Powrót: 5.2l/100: wiatr sprzyjający, mieszanka SP95 na poziomie około 0.35% (pozostałe 5 litrów w zbiorniku na poziomie 4% SP95)

Trudno mi to sobie wyobrazić, myślę, że w nadchodzących miesiącach wraz ze wzrostem temperatur zużycie będzie automatycznie spadać zarówno z SP95, jak i bez niego. Ostatecznym testem byłoby średnie zużycie w ciągu całego roku!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Diesel Car: zużywają mniej z lekkim SP95




przez Christophe » 11/06/19, 10:42

Tak, to trudne, zobacz, jak bardzo masz „ciężką stopę”!

Occip napisał:Ostatecznym testem byłoby średnie zużycie w ciągu całego roku!


Dokładnie to robię (od czasu "mieszania" przejechałem już 5-6000 km, patrz moje opinie powyżej)...

A dlaczego tylko 1 rok? Redukcja hałasu i poprawa elastyczności odzwierciedlają poprawę spalania, dla tego właśnie warto kontynuować mieszanie...nawet jeśli zyski na pompie nie zawsze są mierzalne...

Cóż, ciekawie byłoby zrobić testy wibracji lub analizę dźwięku (z miksowaniem i bez): są do tego skuteczne aplikacje na smartfony. Używam na przykład Bosch iNVH: https://appcenter.bosch.com/details/-/app/iNVH

Problem jest w znalezieniu miejsca na silniku i nie baniu się, że telefon upadnie lub się nagrzeje i przede wszystkim zrobi dokładnie ten sam cykl jezdny...ideałem byłaby ławka na rolkach, ja takiej nie mam.. .
1 x
Occip
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 04/06/19, 22:24
x 2

Re: Diesel Car: zużywają mniej z lekkim SP95




przez Occip » 11/06/19, 11:11

Mam raczej lekką stopę, staram się hamować jak najmniej, jednocześnie spodziewając się jak najwięcej.

Moglibyśmy ewentualnie zgłosić zużycie w spritmonitorze dla porównania, moglibyśmy również obliczyć średni wpływ wzrostu temperatury.

Do aplikacji bosh najlepiej byłoby dołożyć microUSB pod maską silnika z taką ilością przewodu, aby telefon pozostał w kabinie pasażerskiej.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Diesel Car: zużywają mniej z lekkim SP95




przez Christophe » 11/06/19, 11:18

Tak, jeśli chodzi o porównanie na SM... Właśnie sprawdziłem, że są ogromne różnice między tymi samymi samochodami i silnikami. Znajdujemy nawet aberracje, takie jak benzyna o mocy 200 KM przy zużyciu mniejszym niż 5 l/1000...

Więc właściwie nie wiem...Najlepiej byłoby znaleźć członka SM, który ma dobrą historię swojego samochodu i który wchodzi w grę...

Occip napisał:Do aplikacji bosh najlepiej byłoby dołożyć microUSB pod maską silnika z taką ilością przewodu, aby telefon pozostał w kabinie pasażerskiej.


Nie, ponieważ wykorzystuje (również i na szczęście) wewnętrzne akcelerometry… analizuje „jednowymiarowość” (= dźwięk), myślę, że nie jest wystarczająca…
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 198