Mieszaj olej napędowy z benzyną lub etanolem E85: zużywaj mniej i czyść silnik Diesla

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Diesel Car: zużywają mniej z lekkim SP95




przez izentrop » 28/05/19, 15:29

bleusideral napisał:Przy średnim zużyciu mogłem to obliczyć, wykonując kilka wkładów podczas długiej podróży
Jeśli będziesz uważać, aby za każdym razem wypełnić poprawnie, otrzymasz wiarygodne pomiary.
Dokonałem już porównań, komputer pokładowy w moim Fusionie nie jest tak dokładny jak od pełnego do pełnego.
Nie twierdzę, że w przypadku niektórych pojazdów też tak nie jest, ale im dłużej pomiar jest wykonywany podczas długich podróży, tym będzie on ważniejszy, szczególnie w przypadku tak małych różnic.

W przeciwnym razie co z twoją lodówką? : Wink:
1 x
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4

Re: Diesel Car: zużywają mniej z lekkim SP95




przez bleusideral » 28/05/19, 20:09

Witaj Izentropie! Cieszę się, że mogę Cię ponownie przeczytać :D
Dokładnie notuję swoje wypełnienia, a moja tabela Excela zajmuje się resztą!
Do lodówki: karta HS, sonda ok, działa bardzo dobrze w sposób ciągły poprzez manewrowanie, zamówiłem termostat podwójny cyfrowy, który właśnie dostałem od Ali.... i wystarczy to zamontować, przetwornica 1500-3000W zrobi swoje uruchom całość na napięciu 12 V (prąd rozruchowy jest wysoki)! Jeszcze raz dziękuję za cenną pomoc!
Przepraszam, że nie na temat, Christophe!
Miłego wieczoru :D
1 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!
Occip
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 04/06/19, 22:24
x 2

Re: Diesel Car: zużywają mniej z lekkim SP95




przez Occip » 04/06/19, 22:43

dobry wieczór
Właśnie dodałem 4% sp95 do mojego Picasso HDi 115 (5.7 l/100 przy ostatnim pełnym zbiorniku mierzonym na pompie).Wraz ze wzrostem temperatury trudno będzie zmierzyć jakikolwiek przyrost, zwłaszcza przy ODB (odchylenie „maksymalnie 10% w stosunku do wartości rzeczywistej). Jeśli na pełnym baku 1000 litrów przejadę 57 km to będę zadowolony :)
Wątpię, czy dodawanie sp95 do oleju napędowego przyniesie korzyści, ponieważ sp95 ma mniej energii niż olej napędowy.
Ciąg dalszy nastąpi... Na kilku czołgach
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Diesel Car: zużywają mniej z lekkim SP95




przez Christophe » 05/06/19, 13:13

Witaj tutaj!

Zobaczysz, że to zadziała: czy nie zauważyłeś już (trochę) większa elastyczność i mniej stuków/hałasu silnika?

Occip napisał:Wątpię, czy dodawanie sp95 do oleju napędowego przyniesie korzyści, ponieważ sp95 ma mniej energii niż olej napędowy.
Ciąg dalszy nastąpi... Na kilku czołgach


Oczywiście, ale silnik to złożony układ: nie tylko „surowa” energia określa jego osiągi. Efektywność prowadzenia samochodu to połączenie kilku efektywności...

Aby maksymalnie uprościć, mamy co najmniej 2 sprawności: Sprawność jazdy do przodu = Sprawność silnika (= moc spalania * moc cyklu itp.)* Sprawność przekładni (= moc skrzyni biegów * moc opony)

Na przykład prędkość płomienia jest ważnym parametrem wpływającym na wydajność spalania i jest w dużej mierze korzystna w przypadku benzyny... Szczególnie przy prędkościach ubogich, jak ma to miejsce w przypadku oleju napędowego...

Ta wskazówka a priori poprawia wydajność spalania (a tym samym zmniejsza zużycie i zanieczyszczenie...)

Wróć i powiedz nam, co się dzieje z Twoimi testami! Nawet jeśli niczego nie zauważyłeś, ale wątpię, nawet moja pierwsza uwaga powyżej 8)
0 x
Occip
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 04/06/19, 22:24
x 2

Re: Diesel Car: zużywają mniej z lekkim SP95




przez Occip » 06/06/19, 09:34

Christophe,

Dziękuję za tę długą odpowiedź :)

Po przejechaniu 500 km na mieszance silnik wydaje mi się trochę bardziej szorstki, mam wrażenie, że trochę szybciej reaguje na żądania. Normalnie po weekendzie powinienem dokończyć tankowanie.Według wskaźnika (mało wiarygodnego) zostało mi trochę ponad 50% oleju napędowego, 1000km da się zrobić.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4

Re: Diesel Car: zużywają mniej z lekkim SP95




przez bleusideral » 06/06/19, 09:51

Bonjour!
Ach, robi się ciekawie! w końcu jakieś uwagi, aby zachęcić się nawzajem :P Kto spróbuje z E85?
0 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Diesel Car: zużywają mniej z lekkim SP95




przez Christophe » 06/06/19, 23:29

Occip napisał:Christophe,

Dziękuję za tę długą odpowiedź :)

Po przejechaniu 500 km na mieszance silnik wydaje mi się trochę bardziej szorstki, mam wrażenie, że trochę szybciej reaguje na żądania. Normalnie po weekendzie powinienem dokończyć tankowanie.Według wskaźnika (mało wiarygodnego) zostało mi trochę ponad 50% oleju napędowego, 1000km da się zrobić.


nic 8)

Pracuję nad silnikami od ponad 20 lat i nigdy nie słyszałem określenia szorstki? Możesz wyjaśnić?

Zwłaszcza, że ​​wydaje się to przeczyć faktowi, że jest bardziej elastyczny... zysk na elastyczności, tak ci przewidywałem, co : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Diesel Car: zużywają mniej z lekkim SP95




przez Christophe » 06/06/19, 23:30

bleusideral napisał:Kto spróbuje z E85?


Zrobiłem to kilka tygodni temu, czytaj powyżej...
0 x
Arnault
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 07/06/19, 07:15

Re: Diesel Car: zużywają mniej z lekkim SP95




przez Arnault » 07/06/19, 07:46

Bonjour à tous,

Nie chcę zaśmiecać tematu tego wątku, ale właśnie przeczytałem wzmianki o tym, że olej napędowy i olej trudno przeoczyć itp. oraz artykuł z 2006 roku, czyli burzliwego okresu w tej kwestii.
Jeździłem przez 10 lat od 2004 do 2014 roku (dopóki sieć odzyskiwania zgniłego oleju do smażenia z restauracji nie dotarła do niezależnych restauracji, takich jak na przykład nasze dobre wietnamskie restauracje). Zrobiłem to w 3 samochodach, w tym w moim ostatnim i obecnym HDI z 2008 roku. W ten sposób zgromadziłem 10 lat doświadczenia, którym mogę się podzielić z każdym, kto chce. Podsumowując: działa bardzo dobrze i bardzo dobrze pielęgnuje silnik, czyści wtryskiwacze itp. Wszystko jest kwestią filtracji tego zgniłego oleju spożywczego i dozowania, ponieważ olej jest mniej płynny niż diesel, a wtryski pompy są zaprojektowane odpowiednio do określonej lepkości.
Krótko mówiąc, jeśli silnik jest zatkany, a spaliny nie są już przezroczyste, dla tych, którzy są bardziej ostrożni/ostrożni, należy dolewać 10% (zima) do 20% (lato) oleju na 2000 km, a nie cokolwiek innego lub naprawiać.
Zbieram wszystkie moje badania techniczne, które wykazały 0.0% zadymienia niezależnie od 3 samochodów: moja 205 rozbiła się przy tylnym zderzeniu (ja bym to dobrze zachował!): 575000 275000 km, mój Berlingo na dystrybucji zepsuł silnik: 250000 150000 km, mój aktualny partner 1 XNUMX km w tym XNUMX XNUMX km na mieszance oleju napędowego, jeszcze żyje i raz na rok małe czyszczenie zapobiegawcze tak jak napisano.
Prawdopodobnie ta opinia byłaby lepsza w innym poście, ale zaczynam od twojego forum.
Bonne kontynuacja
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Diesel Car: zużywają mniej z lekkim SP95




przez Christophe » 07/06/19, 09:10

Arnault napisał:Bonjour à tous,

Nie chcę zaśmiecać tematu tego wątku, ale właśnie przeczytałem wzmianki o tym, że olej napędowy i olej trudno przeoczyć itp. oraz artykuł z 2006 roku, czyli burzliwego okresu w tej kwestii.

(...)

Prawdopodobnie ta opinia byłaby lepsza w innym poście, ale zaczynam od twojego forum.
Bonne kontynuacja


Rzeczywiście, mówimy tutaj o dodawaniu benzyny do oleju...ale równie dobrze możemy sobie wyobrazić dodanie benzyny do oleju do smażenia...w celu zwiększenia niedogodności związanych z olejem...to mogłoby nawet rozwiązać (być może ) problem mieszalności...

Oto kilka (starych) tematów na temat ropy naftowej:

biopaliwa/olej-do-zwijania-w-frytkowcu-porady-dla-amatorów-t11606.html
biopaliwa/rolka-100-oleju-jadalnego-możliwe-t10983.html
biopaliwa/wlewanie-oleju-roślinnego-diesel-td-tdi-hdi-dci-t5878.html

ps: Witamy tutaj! 8)
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 249