Oleje roślinne z tłuszczu zwierzęcego: recykling energii

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 18/07/08, 14:03

lejustemilieu napisał:[...]
ale 1000W ... dlaczego to robisz? To o wiele za dużo! -)

To prawda.. :? zbyt przyzwyczajony do pocieszania.
Ale jesteśmy na miejscu szybko: telewizor do piłki nożnej, komputer dla dziecka, zamrażarka, lodówka, cyrkulator i regulacja kolektora słonecznego, ha! pełna regulacja domu pasywnego.Suszarka do włosów Madame i zmywarka, która zużywa mniej niż klasyczne naczynie w zlewie?
Opór zmywarki lub pralki to znacznie więcej niż 1000 W...



W przeciwnym razie coś zupełnie innego: dyskurs mówiący: „Wszystko jest to możliwe, po prostu to zrób„(Dobrowolnie powiększam linię...) moim zdaniem przynosi efekt przeciwny do zamierzonego!
Ludzie rozczarowani lub czujący się oszukani są zawsze znacznie bardziej zjadliwi niż ci, którzy są zadowoleni i dają się bardzo dobrze usłyszeć.
Całkowicie zgadzam się z polityką „prewencji” ludzi w Oliomobile: lepiej podjąć środki ostrożności na początku, a potem iść do przodu, niż jechać na oślep, żeby to nie zadziałało.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 18/07/08, 14:12

Drwal napisał:Ludzie rozczarowani lub czujący się oszukani są zawsze znacznie bardziej zjadliwi niż ci, którzy są zadowoleni i dają się bardzo dobrze usłyszeć.

mówisz za siebie? : Chichot: ale zapominasz o innych.
Drwal napisał:Całkowicie zgadzam się z polityką „prewencji” ludzi w Oliomobile: lepiej podjąć środki ostrożności na początku, a potem iść do przodu, niż jechać na oślep, żeby to nie zadziałało.

ok, w takim razie do zobaczenia za 10 lat! wielki duch inicjatywy! i jest też sekcja „emeryci”? ten, który udziela lekcji „młodym bezrobotnym”?
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 18/07/08, 15:03

jonule napisał:
Drwal napisał:Ludzie rozczarowani lub czujący się oszukani są zawsze znacznie bardziej zjadliwi niż ci, którzy są zadowoleni i dają się bardzo dobrze usłyszeć.

mówisz za siebie? : Chichot: ale zapominasz o innych.
Nie dlaczego ? :zaszokować:
Jest to bardzo łatwa obserwacja, wystarczy umieć czytać, słuchać, analizować i syntetyzować... Roll:


jonule napisał:
Drwal napisał:Całkowicie zgadzam się z polityką „prewencji” ludzi w Oliomobile: lepiej podjąć środki ostrożności na początku, a potem iść do przodu, niż jechać na oślep, żeby to nie zadziałało.

ok, w takim razie do zobaczenia za 10 lat! wielki duch inicjatywy! i jest też sekcja „emeryci”? ten, który udziela lekcji „młodym bezrobotnym”?
Hej, czy idziemy od razu do „konfliktu pokoleń”?

Podejmowanie środków ostrożności nie jest przywilejem „emerytów”, tak samo jak bycie głupim i impulsywnym nie jest tylko cechą charakteru „młodych ludzi”. Roll:

Po prostu jedną z lekcji życia, gdy masz wystarczającą liczbę neuronów do myślenia, jest doświadczenie, które mówi, że nie możesz zrobić wszystkiego, wszędzie i kiedykolwiek...


I to PONAD WSZYSTKO generalnie nie można powiedzieć innym:Śmiało, zrób to, to możliwe„Kiedy nie wiesz...
A wiedza nie ogranicza się do osobistego doświadczenia.

Jeśli jesteś odpowiedzialny za tak często odwiedzaną witrynę, jak Olio, to całkiem normalne, że doradzasz ludziom ostrożność. Następnie w domu każdy podejmuje takie ryzyko, jakie chce ze swoim sprzętem.

Konkretny przykład zaczerpnięty z Twoich uwag: w silnikach Renault dCi praca z olejem o dużej zawartości procentowej stwarza poważne problemy, jak wynika z kilku przykładów, które widziałem (jeden na olio, drugi to mój brat...), więc całkowicie rozumiem, że strona nie mówi: jest to możliwe...

Nie sądzę, że jesteś w stanie to zrozumieć, biorąc pod uwagę to, co mówisz...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 18/07/08, 15:36

no cóż, pewnie nie znasz zakresu moich uwag, pewnie dlatego tak mnie oceniasz, ale to rozumowanie należy do Ciebie, masz do tego prawo, mówię tylko, że to wstyd.. Kiedy pojawi się tutaj przypadek DCi, wtedy zobaczymy 8)

tutaj nie jesteśmy ani na olio, ani na mojej stronie i nie rozumiem, o jakim znaczeniu mówisz, poza tym, które im nadajesz. na ich stronie też byli pierwsi wszelkiego rodzaju sprzedawcy, którzy źle doradzali ludziom, żeby im wszystko sprzedali, od początku byłem temu przeciwny, potem się poddałem, stało się, czym się stało.

mówiąc „wysoki procent”, nie określasz, który. są DCi i DCi, kiedy wszyscy je mają, zobaczysz, kto powie „ale dlaczego w takim razie czekaliśmy tak długo?” ...to prosty zakład, w który angażuję się oczywiście tylko ja, ale nie jestem jedyny i to wszystko.
poza tym nie precyzujesz, jakie są „największe zmartwienia”: według mnie oceniam ten łatwy temat, bez żadnych precyzji, to ty pozostajesz generalistą, z tendencją negatywną. kiedy pozbędziesz się obaw i przejdziesz do etapu praktyki, wtedy będziesz mógł osądzić. w przypadku każdego zastosowania należy podjąć środki ostrożności, to wszystko.

drwal napisał:Jest to bardzo łatwa obserwacja, wystarczy umieć czytać, słuchać, analizować i syntetyzować...

aha, rozumiem: w takim razie jesteś „nauczycielem” francuskiego? : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 18/07/08, 16:14

jonule napisał:no cóż, pewnie nie znasz zakresu moich uwag, pewnie dlatego tak mnie oceniasz, ale to rozumowanie należy do Ciebie, masz do tego prawo, mówię tylko, że to wstyd.. .
Mogę Cię jedynie „uchwycić” po tym, co tu przeczytałam… I nie zawsze mi się to podoba, więc mówię…


jonule napisał:tutaj nie jesteśmy ani na olio, ani na mojej stronie i nie rozumiem, o jakim znaczeniu mówisz, poza tym, które im nadajesz.
Gne? :zaszokować: :?


jonule napisał:mówiąc „wysoki procent”, nie określasz, który. są DCi i DCi, kiedy wszyscy je mają, zobaczysz, kto powie „ale dlaczego w takim razie czekaliśmy tak długo?” ...to prosty zakład, w który angażuję się oczywiście tylko ja, ale nie jestem jedyny i to wszystko.
poza tym nie precyzujesz, jakie są „największe zmartwienia”: według mnie oceniam ten łatwy temat, bez żadnych precyzji, to ty pozostajesz generalistą, z tendencją negatywną.
Dlatego dCi od Renault jest określone, ich działanie nie różni się zbytnio w zależności od modelu... W tym przypadku są to modele 1.9 od 100 do 115 KM montowane na narzędziach. Między 75% a 85% oleju jeśli dobrze pamiętam. Dość poważny problem z zasilaniem: a priori jest tam "bidule", który mówi komputerowi, że gęstość paliwa jest nieodpowiednia (a podobno to ważna informacja przy sprężaniu paliwa do takich ciśnień!) i tak się dzieje zdarza się, że silnik zostaje całkowicie schowany w kurtynie lub powoduje, że pracuje w bardzo awaryjnym trybie, bez mocy itp.

Nie generalizuję : Mówię tylko, że kilka negatywnych doświadczeń, związanych z samą koncepcją silników, wymaga ostrożności, a przede wszystkim słownej, przy omawianiu tego typu tematów! :zmarszczyć brwi:


jonule napisał:kiedy pozbędziesz się obaw i przejdziesz do etapu praktyki, wtedy będziesz mógł osądzić.
Nie „oceniam” techniki!
Mówię tylko, że kretynem jest zawsze trąbić”To jest możliwe„bez dodawania minimum zastrzeżeń…
Środki ostrożności nie są dla mnie, ale bardziej ogólnie w przypadku zwracania się do innych rozmówców. To jedna z największych pułapek w sieci: można tam znaleźć wszystko!
Domyślnie uważam, że o wiele mądrzej i bardziej konstruktywnie jest ostrzegać ludzi o potencjalnych trudnościach, zamiast pozwalać im wierzyć w cokolwiek...

Słynne przemówienie „Ne nie martw się, wszystko jest w porządku, działa”, to raczej przywilej twoich znajomych z AREVY, prawda? : Mrgreen:

jonule napisał:w przypadku każdego zastosowania należy podjąć środki ostrożności, to wszystko.
Właśnie to próbuję Ci przekazać: Dziękuję! 8)

jonule napisał:
drwal napisał:Jest to bardzo łatwa obserwacja, wystarczy umieć czytać, słuchać, analizować i syntetyzować...

aha, rozumiem: w takim razie jesteś „nauczycielem” francuskiego? : Chichot:
Pourquoi? :zaszokować: Trzeba być „profesorem”, żeby sądzić, że rozumowanie i inteligencja są interesujące w wymianie pomysłów?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 18/07/08, 16:30

Drwal napisał:Mogę Cię jedynie „uchwycić” po tym, co tu przeczytałam… I nie zawsze mi się to podoba, więc mówię…

cóż, radzisz sobie dobrze, ale czasami to strata czasu, prawda?-) jak:
Drwal napisał:Gne? :zaszokować: :?
...

Drwal napisał:Mówię tylko, że kretynem jest zawsze trąbić”To jest możliwe„bez dodawania minimum zastrzeżeń…

i niech żyją ostrzeżenia! Roll: Zaprawdę powiadam wam, bracia moi: to jest możliwe ! Tak tak ;-)

Drwal napisał:Słynne przemówienie „Ne nie martw się, wszystko jest w porządku, działa”, to raczej przywilej twoich znajomych z AREVY, prawda? : Mrgreen:
zdobywasz punkt

OK, wracając do twoich obaw, w takim razie:
Drwal napisał: Dość poważny problem z zasilaniem: a priori jest tam "bidule", który mówi komputerowi, że gęstość paliwa jest nieodpowiednia (a podobno to ważna informacja przy sprężaniu paliwa do takich ciśnień!) i tak się dzieje zdarza się, że silnik zostaje całkowicie schowany w kurtynie lub powoduje, że pracuje w bardzo awaryjnym trybie, bez mocy itp.

„dość poważny problem”, czyli „coś” (nie kojarzę niczego z dość poważnym problemem ;-): to po prostu czujnik T°C na wlocie filtra paliwa, który podaje T°C paliwa , co jest powiązane z lepkością. tak, to coś: więc coś jest obcinane stosunkowo dobrze! jeśli dla niektórych elektryka jest trudniejsza niż mechaniczna, dla innych nie jest to prawdą.

Poza tym chciałeś powiedzieć: Renault produkuje tam delikatne samochody? cóż, już to wiedzieliśmy ;-) i tak, kangoo DCi jest stosunkowo delikatne, niektórzy twierdzą, że prawdziwe pojazdy są niemieckie, a nie francuskie... to tylko myśl, którą zanotowałem, ale jeśli chodzi o olej napędowy, pozostaje to prawdą: Bosch i towarzystwo ;-)
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 18/07/08, 16:59

jonule napisał:[...] ale cóż to czasem za strata czasu, prawda?-) jak:
Drwal napisał:Gne? :zaszokować: :?
...
To znaczy, że naprawdę nie rozumiem, co miałeś na myśli...
W rozszyfrowaniu: musisz się postarać, aby mówić poprawnie!

jonule napisał:[...] No cóż, wracając do Twoich obaw, to:
Drwal napisał: Dość poważny problem z zasilaniem: a priori jest tam "bidule", który mówi komputerowi, że gęstość paliwa jest nieodpowiednia (a podobno to ważna informacja przy sprężaniu paliwa do takich ciśnień!) i tak się dzieje zdarza się, że silnik zostaje całkowicie schowany w kurtynie lub powoduje, że pracuje w bardzo awaryjnym trybie, bez mocy itp.

„dość poważny problem”, czyli „coś” (nie kojarzę niczego z dość poważnym problemem ;-): to po prostu czujnik T°C na wlocie filtra paliwa, który podaje T°C paliwa , co jest powiązane z lepkością. tak, to coś: więc coś jest obcinane stosunkowo dobrze! jeśli dla niektórych elektryka jest trudniejsza niż mechaniczna, dla innych nie jest to prawdą.
Celowo jesteś [ocenzurowane] czy jest to naturalne? :zaszokować:
Dość poważnym problemem jest oczywiście brak zasilania paliwem, a nie sondy, detektora, czujnika, czujnika (ani jakiejkolwiek informacji „coś”)!
W silnikach dCi całe zarządzanie jest elektroniczne, nawet akcelerator nie jest już pod napięciem. Gdy tylko czujnik przekaże informację, którą komputer uzna za uciążliwą dla pracy silnika: KURTYNA! Żegnam państwa i życzę miłego wieczoru...

jonule napisał:[...] Poza tym chciałeś powiedzieć: Renault produkuje tam delikatne samochody? cóż, to już wiedzieliśmy ;-) i tak, Kangoo DCi jest stosunkowo delikatne,
:zaszokować: Nie, ani trochę... Roll:
dziękuję ME pozostawić prawo do MES opinie.
Nie zwracam szczególnej uwagi na to, że Renault produkuje delikatne samochody i nigdy nie mówiłem o Kangoo...

jonule napisał:[...] niektórzy mówią, że prawdziwe pojazdy są niemieckie, a nie francuskie... to tylko refleksja, którą zaobserwowałem, ale jeśli chodzi o jazdę na oleju, pozostaje prawdą: Bosch i firma ;-)
Pewnie dlatego BMW wybrało silniki PSA do swojego Mini… : Mrgreen:

Gdyby nie Bosch, to się zgodzę: rzeczywiście działa lepiej, ale z drugiej strony nie ma ani jednego francuskiego dostawcy motoryzacji, który robi wtryski w dieslu...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 19/07/08, 14:13

drwal napisał:Czy jesteście [cenzurowani] celowo, czy jest to naturalne? Wstrząśnięty
Dość poważnym problemem jest oczywiście brak zasilania paliwem, a nie sondy, detektora, czujnika, czujnika (ani jakiejkolwiek informacji „coś”)!

Cóż za elegancja!
w każdym razie wiadomo, że zasilanie paliwem pojazdu naftowego zapewnia elektryczna pompa wstępna, ciśnienie w obwodzie abssu wynosi 0.5 bara dla D i TD, dla pozostałych TDi HDi DCi pompy od 4 do 6 barów też istnieją ;-)

co do renault, to przepraszam, ale to nie ja wymyśliłem tę reputację i pamiętaj, że DCi mają bardzo delikatne pompy, nawet w oleju jest więcej niż jedna, która się zepsuła. nie możemy się równać z niemieckimi silnikami, pionierami wtrysku diesla (pamiętajmy mimochodem, że Rudolf Diesel został zamordowany przez niemieckie tajne służby podczas przeprawy przez kanał La Manche w 1 roku, aby sprzedać swój silnik Anglikom ;-)
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 09/08/08, 19:01

jonule napisał:[...]Co za elegancja! [...]
Zawsze ! Elegancja to mój „znak firmowy”! : Chichot: 8)


jonule napisał:w każdym razie należy pamiętać, że zasilanie paliwem pojazdu naftowego zapewnia elektryczna pompa wstępnego pomiaru, ciśnienie to występuje w obwodzie ciśnienia abssu na poziomie 0.5 bara dla pojazdów D i TD, dla pozostałych TDi HDi DCi Istnieją również pompy 4 do 6 bar ;-)
Cóż... daj spokój ostatnim razem, to przestanę, naprawdę jesteś zbyt [biiiiiip] uh nie, po prostu autystyczny, proszę bardzo... : Mrgreen:

jonule napisał:[...] jeśli chodzi o renault, przepraszam, ale to nie ja wymyśliłem tę reputację i pamiętaj, że DCi mają bardzo delikatne pompy, nawet w benzynie jest więcej niż 1, która się zepsuła. […]
Renault nie produkuje pomp wtryskowych, wtryskiwaczy, ramp itp. Głupie, co? : Lol:
Podobnie jak wszystkie inne, są one wykorzystywane przez producentów sprzętu (Delphi, Bosch, Lucas itp.)
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
carburologue
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 14/05/06, 15:23




przez carburologue » 10/08/08, 11:52

Proponuję aby mod posprzątał temat który na początku był ciekawy.
PW do rozliczenia, istnieje. ::
0 x
zbliżamy się do końca, będziemy poświęcać ... Nie żartuję ... trochę humor jest dobre dla morale ...

futurystyczne powiedzenie

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 149