Oleje roślinne z tłuszczu zwierzęcego: recykling energii

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 06/07/08, 20:05

Cześć lejustemilieu
lejustemilieu napisał:Gdy jest gorąco, przekazujemy olej lub smar.
Biegnij przez kilka godzin, aby tylko zgromadzić energię.
Ale nie zaczynaj od zasady „powtórz start”.


Magazynuj energię za pomocą koła zamachowego ..... w połowie przekonany!? Za generatorem i falownikiem muszą akceptować znaczne wahania prędkości bez zbytniej utraty wydajności ... muszą zapytać elektronikę, czy jest to łatwe w zarządzaniu. Za silnik, który wytrzymuje 20 lat !! : Mrgreen: Uwierzę, gdy zaznaczą to na karcie gwarancyjnej.

Przechowywanie energii „cieplnej” za pomocą dużego balonu ogrzewanego spalinami i chłodziwem wydaje się amatorowi łatwiejsze / dostępne.
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 06/07/08, 20:39

Kontynuowałem badania na tej grupie.
Wydaje się, że komercjalizacja przeciąga się ...
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 06/07/08, 20:40

0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 06/07/08, 20:49

lejustemilieu napisał:Jeśli moja pamięć dobrze mi służy, to jest droga ... 30.000 XNUMX euro
Dla naszej barki byłoby miło ::
Solidny, ekonomiczny, autonomiczny ....


Szczególnie nie jest jeszcze wydany ... czy się mylę?

Kogenerator o sprawności 80% złożyłem za cenę publiczną 6000 €.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 06/07/08, 23:06

Bonjour Christophe
Christophe napisał:Kogenerator o sprawności 80% złożyłem za cenę publiczną 6000 €.


Czy możesz wyjaśnić swój pomysł?
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 07/07/08, 10:24

Cóż, to proste, z kadzią:

Grupa dwucylindrowych silników wysokoprężnych (idealnie) chłodzonych wodą typu lombardini lub kubota 5 do 10kW elektryczny: 4000 €

Płytowy wymiennik ciepła zamontowany na chłodziwie: 500 €

Opcjonalny wymiennik ciepła spalin ze stali nierdzewnej wyposażony standardowo w płytowy wymiennik ciepła: 500 €

Domowa izolacja akustyczna: 200 €

Szafka elektryczna z falownikiem: 1000 €

Akcesoria i inne: 300 €

= około 6500 € bez robocizny.

Planuję to zrobić w ciągu roku, jak tylko znajdę „paliwo” ...
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 07/07/08, 10:44

jeśli na szczęście są generatory o mocy większej niż 1000W! -)

ale 1000W ... dlaczego to robisz? To o wiele za dużo! -)

przerywany rozruch z olejem stwarza problem zarówno w agregacie prądotwórczym, jak i kotle, do osiągnięcia tego potrzebny jest płaszcz elektryczny (podgrzewanie elektryczne + opóźnienie czasowe).
+ proste jest tak, aby uruchomić olej (w każdym razie 30% oleju, eh), następnie przepuścić olej i zakończyć olej (no cóż, do tego służy ;-): dedykowany do przechowywania.

na miejscu widziałem grupę 5,5kW 220 V + 380 V + 12 V (ładowarka) za 1000 €, tylko pomysł.

co to daje w odizolowanej witrynie? w pobliżu mojego domu ładują się z sieci co 2-3 tygodnie.
następny krok: naładowanie turbiny wiatrowej.
nadwyżką produkcji będą grzejniki elektryczne typu czajnik samochodowy (na 12V): ogrzewanie zmodyfikowanego zbiornika.

ok, więc gdy nie ma już prądu ani ciepłej wody, dramatyczny przypadek: uruchamiamy generator, który podgrzewa wodę!

Pytanie za 1 euro: co to za generator, który ładuje baterie etf, ma ciepłą wodę i który ma każdy?
odpowiedź: oczywiście silnik samochodowy zasilany olejem z recyklingu!
wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć akumulatory, możesz nawet dodać alternatory do ładowania, produkcja ciepłej wody jest scentralizowana w tym samym zbiorniku, ciągła produkcja ciepłej wody jest nawet produkowana z "natychmiastowym" wymiennikiem odzyskiwanym za 5 € na złomowisko starego wyrzuconego kotła gazowego ... wydajne!
dobra tutaj przerywanie jest możliwe na 100% olejowych silnikach (mój przypadek hehe).

proste, kiedy możesz to skomplikować!

tak samo w przypadku elektryczności, wszystko jest dostępne w 12 V do luksusowego karawaningu w kamperze.

za izolację, skrzynia paletowa z pianką znajdującą się w komorach silnikowych samochodów ... złom tanio ;-) za hałas nic jak odgrodowe pułapki dźwiękowe tak.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 07/07/08, 11:24

jonule napisał:jeśli na szczęście są generatory o mocy większej niż 1000W! -)

ale 1000W ... dlaczego to robisz? To o wiele za dużo! -)

To prawda.. :? zbyt przyzwyczajony do pocieszania.
Ale jesteśmy tam szybko: telewizor do piłki nożnej, komputer dla dziecka, zamrażarka, lodówka, pompa cyrkulacyjna i regulacja kolektora słonecznego, ha! pełna regulacja domu pasywnego Suszarka do włosów Madame i zmywarka, która zużywa mniej niż tradycyjne naczynia w zlewie, jednocześnie huk 1000watt.
W każdym razie należy liczyć się ze szczytami konsumpcji.
Zestaw baterii może rozwiązać ten problem. :?
Można więc sobie wyobrazić małą grupę diesla, która działa dłużej ... ale potem zużywa się szybciej. :?

przerywany rozruch z olejem stwarza problem zarówno w agregacie prądotwórczym, jak i kotle, do osiągnięcia tego potrzebny jest płaszcz elektryczny (podgrzewanie elektryczne + opóźnienie czasowe).
+ proste jest tak, aby uruchomić olej (w każdym razie 30% oleju, eh), następnie przepuścić olej i zakończyć olej (no cóż, do tego służy ;-): dedykowany do przechowywania.
vi na to w porządku
na miejscu widziałem 5,5kw 220 V + 380 V + 12 V grupa (ładowarka) za 1000 €, pomysł
.
Moim zdaniem z Chińczyka, z chłodzeniem powietrzem, z gównianymi łożyskami. :?

co to daje w odizolowanej witrynie? w pobliżu mojego domu ładują się z sieci co 2-3 tygodnie.
następny krok: naładowanie turbiny wiatrowej.
nadwyżką produkcji będą grzejniki elektryczne typu czajnik samochodowy (na 12V): ogrzewanie zmodyfikowanego zbiornika.
to jest pomysł
ok, więc gdy nie ma już prądu ani ciepłej wody, dramatyczny przypadek: uruchamiamy generator, który podgrzewa wodę!

Moim celem jest autonomia energetyczna (co sprzyja odpowiedzialności za zużycie energii)
Pytanie za 1 euro: co to za generator, który ładuje baterie etf, ma ciepłą wodę i który ma każdy?
odpowiedź: oczywiście silnik samochodowy zasilany olejem z recyklingu!
(to też mój pomysł)
wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć akumulatory, możesz nawet dodać alternatory do ładowania, produkcja ciepłej wody jest scentralizowana w tym samym zbiorniku, ciągła produkcja ciepłej wody jest nawet produkowana z "natychmiastowym" wymiennikiem odzyskiwanym za 5 € na złomowisko starego wyrzuconego kotła gazowego ... wydajne!
dobry tutaj przerywanie jest możliwe
100% olejowe silniki (mój przypadek hehe).
Jest dumny z loulou ... jest dobry i jestem zazdrosny :D


tak samo w przypadku elektryczności, wszystko jest dostępne w 12 V do luksusowego karawaningu w kamperze.

do izolacji, skrzynia paletowa z pianką znajdującą się w komorach silnikowych samochodów ... złom tanio ;-)

Nie głupie
Pytanie za 1 euro :D ? ile lat może żyć taki przerywany silnik samochodu?
Podstawą moich przemyśleń na ten temat jest odzysk olejów lub tłuszczów ... a nie uprawa pól rzepaku w celu wytworzenia oleju, który pokryłby zapotrzebowanie energetyczne (małe przypomnienie :D )
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 07/07/08, 12:35

cześć środkowa,
jeśli masz pośredni wtrysk bosch pompa to jak ja zaczynaj od oleju!
inaczej łatwo zautomatyzować zestaw dwupaliwowy zasilany czerwonym olejem opałowym (lub opałowym) to olej do generatora ;-)

za żywotność no chyba że jak silnik trzeba czasem go odpalić żeby go wyczyścić inaczej bym powiedział "nie ma powodu"! dobry silnik to dobry silnik.
są tylko węgle rozrusznika do wymiany może 2 razy +, ale wtedy nie jest to takie drogie. dobrą rzeczą jest to, że RTA mówi wszystko, jak zmienić / konserwować silnik!

bo grupa, o której wam mówiłem, to HONDA tak dobrze wykonana, wyciszona, nowy model wystawowy ... mam jeszcze ogłoszenie jak chcesz ;-)
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 08/07/08, 07:40

Pytanie za 1 euro: co to za generator, który ładuje baterie etf, ma ciepłą wodę i który ma każdy?
odpowiedź: oczywiście silnik samochodowy zasilany olejem z recyklingu!
wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć akumulatory, możesz nawet dodać alternatory do ładowania, produkcja ciepłej wody jest scentralizowana w tym samym zbiorniku, ciągła produkcja ciepłej wody jest nawet produkowana z "natychmiastowym" wymiennikiem odzyskiwanym za 5 € na złomowisko starego wyrzuconego kotła gazowego ... wydajne!
dobra tutaj przerywanie jest możliwe na 100% olejowych silnikach (mój przypadek hehe).

Porozmawiaj o tym, Jonule: (znalezione w serwisie eBay)

Obraz
Ale kiedy się obraca, dostarcza bezpośrednio 30 kW (elektryczny) .... musisz wiedzieć, jak używać lub przechowywać te 30 kW .. :?
Silnik wysokoprężny o mocy 54 KM
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 127