1 Europa: wody wzbogaconej silniki

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 30/06/08, 21:52

1000 € i prawie 47000 XNUMX km przy stałych kosztach paliwa.
Hipoteza ta wydaje mi się zbyt optymistyczna...

Pospiesz się ! Oczekujemy kolejnego roku przy cenie 1 euro za litr oleju napędowego i przejechanych 1,5 20000 km, tj. 200*1,5 l = 300 l zaoszczędzonych (450 euro).

A potem 1 rok po 1,75 euro za litr (nie marzę, to będzie nadal rosnąć), tj. 200*1,5 l = 300 l zaoszczędzonych (samochód nadal pali tyle samo, ale drożej) (525 euro).

W ciągu 40000 2 km i 975 lat zaoszczędziliśmy już XNUMX euro!

Zatem za 2 lata biniou będzie opłacalne! (w granicach 25 euro... lub rok później, przy oleju napędowym po 2 euro [tak, nalegam na podwyżkę, do tego dojdziemy, prawie jesteśmy na paliwie po 11 FF za litr w sumie] to będzie tylko przejechać 833 km, aby zacząć zauważać zwrot z inwestycji).

Krótko mówiąc trochę niecałe 41000 km i nieco ponad 2 lata.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16116
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5239




przez Remundo » 30/06/08, 23:02

Moué, musimy jeszcze sprawdzić, czy to naprawdę działa tak dobrze, jak oczekiwano. I to jest trochę drogie. Dlaczego nie przeznaczyć części TIPP na te badania, a następnie na wyposażenie pojazdów?

Byłoby to mądrzejsze niż płacenie pieniędzy (pobranych z deficytu...) krzykaczom (taksówkarzom, kierowcom ciężarówek, rybakom, rolnikom...), którzy będą prosić o to samo za 6 miesięcy... : Idea:
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 01/07/08, 10:38

1) Powiedz mi Remundo, ile spodziewasz się sprzedać swoje wynalazki?

Założę się, że będą mniej „ZYSKOWE” (w ścisłym tego słowa znaczeniu) niż jeden z tych zestawów…

Przepraszam, że używam tego osobistego argumentu, ale nie rozumiem Twojej nieustępliwości w mówieniu o rentowności w odniesieniu do tych zestawów...

2) I cholera, nikt nie zastanawia się nad opłacalnością przy zakupie nowego samochodu, tzw Zaczynają mnie denerwować te NIEKOMPLETNE I NIEUCZCIWE wyliczenia opłacalności, gdy mówimy o czystej energii (nawet jeśli w niektórych przypadkach kosztuje to 15 000 € za 6 m² odkurzacza, nie owijaj w bawełnę!).

Weź pod uwagę realny koszt pośredni poczynionych oszczędności i tam będzie uczciwie.Na przykład w przypadku energii słonecznej, jaka jest cena „niezależności” energetycznej (nawet częściowej) w bardzo niepewnej najbliższej przyszłości, co?

W przypadku dopingu należy określić ilościowo w szczególności poprawę żywotności silnika i odstępy pomiędzy wymianami oleju...i porozmawiamy o tym jeszcze raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16116
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5239




przez Remundo » 01/07/08, 14:50

Na chwilę obecną ich nie sprzedaję i jestem na wakacjach : Chichot:

Naprawdę muszę odpocząć, bo ten rok był pracowity.

Inaczej trzeba sprzedać po cenie pokrywającej koszty + rozsądne marże... 700 Euro za bełkotkę i kilka fajek, bez robocizny, to i tak wydaje mi się trochę za dużo kawy, nawet jeśli jest amortyzowana powyżej 50 000 km.

Co więcej, nie mamy rygorystycznego dowodu na zapowiadane oszczędności paliwa.

Nie nalegam, to małe MŚP z pewnością robi, co może, przygniecione oskarżeniami, papierkową robotą i cierpiące z powodu upadku przemysłu we Francji, zachęcając klientów, aby teraz przekazywali je Chinom i Europie Wschodniej. ...

Przeciwnie, twierdzę, że dobrze byłoby pomyśleć o spektaklu na większą skalę i zgadzam się z Pańskimi argumentami; Dodam, że obecne koszty energii nie uwzględniają migracji ludności/różnych katastrof, które globalne ocieplenie może spowodować...
Ostatnio edytowane przez Remundo 01 / 07 / 08, 16: 05, 1 edytowany raz.
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 01/07/08, 14:59

Remundo napisał:Inaczej trzeba sprzedać po cenie pokrywającej koszty + rozsądne marże... 700 Euro za bełkotkę i kilka fajek, bez robocizny, to i tak wydaje mi się trochę za dużo kawy, nawet jeśli jest amortyzowana powyżej 50 000 km.


Cóż, myślę, że NIE masz pojęcia o kosztach materiałów i spawania mechanicznego we Francji. Jeśli jest to stal nierdzewna, jest już 100 do 200 euro materiałów...

Remundo napisał:Co więcej, nie mamy rygorystycznego dowodu na zapowiadane oszczędności paliwa.


Oczywiście... weź magnes o wartości 200€, będzie więcej szczęścia...

Remundo napisał:Wręcz przeciwnie, twierdzę, że warto pomyśleć o produkcji na szerszą skalę i zgadzam się z Pańskimi argumentami; w kosztach obecnej energii nie są brane pod uwagę migracje ludności/różne katastrofy, które globalne ocieplenie może spowodować...


No cóż, jest już 40 pracowników, to nie jest nic...ale widać, że Twoje zachowanie (jest za drogie, nie ma gwarancji...) raczej nie pomoże im w rozwoju biznesu... :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16116
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5239




przez Remundo » 01/07/08, 15:32

Po prostu stawiam się w sytuacji kupującego, który nie jest zbyt chciwy...

W tej chwili nie jestem jedynym, który uważa 50 Mkm za odległość amortyzacji i wyraźnie podnosi kwestię stosunkowo wysokiej ceny bez dużej gwarancji wyniku...

widziany http://www.ecopra.com/home/index417.html
Witam,

Brawo za inicjatywę.

Chciałbym wiedzieć, jakich oszczędności mogę się spodziewać w przypadku mojego pojazdu wyposażonego w Wasz system.

Jest to pojazd użytkowy Kangoo 1,5 l diesel

Być może można by umieścić w Internecie tabelę podającą procent oszczędności oleju napędowego według marek i silników, aby potencjalni klienci mogli dokonać świadomego wyboru (750 euro to nadal znacząca kwota i trzeba wiedzieć, czy jest tego warta).

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedź:
Wyposażony w ten zestaw pojazd z silnikiem Diesla umożliwia oszczędność paliwa od 20 do 40%; i umożliwia oczyszczenie z zanieczyszczeń na poziomie 80%. Podnosi jakość spalania, dzięki czemu pojazd odzyskuje moc. Redukuje zanieczyszczenie hałasem.

Bardzo wymijający... bardzo optymistyczny (40%!!)

Widziałem także faceta z Essonne, który liczy się prawie tak dobrze, jak Auvergnats : Chichot:
Antoine (essonne) Niedziela 29 czerwca 2008
Witam, w raporcie informacyjnym TF550 ogłoszono, że zestaw samochodowy Copra będzie kosztował 1 euro.

Zaskakuje mnie cena wynosząca 750 euro!

Moje obliczenia amortyzacji na podstawie 15% oszczędności na 100 km oznaczają, że muszę przejechać 51 724 km, aby uzyskać całkowity zwrot w wysokości 750 euro.

Cena oleju napędowego: 1,45 euro

Za inwestycję 550 euro ==> 37931 km

Jakie są ceny w przypadku zamówienia grupowego na 10 zestawów?

z góry dziękuję za przeczytanie mojej wiadomości.
Antoine

..... Brak odpowiedzi ....


Jestem zaskoczony energią, jaką wkładasz we wspieranie Ecopry, podczas gdy tradycyjnie jesteś znacznie bardziej krytyczny, zwłaszcza wobec podmiotów Pantoneux opowiadających historie, ale to może wyjaśniać tę sympatię.
Obraz

Gdzie są testy, pomiary, ustandaryzowane cykle na przykład w samochodzie dostawczym? Dla ustalić wiarygodność produktu ?

Nie mam absolutnie nic przeciwko temu MŚP, które jest kilka kilometrów od mojego domu, ale podobnie jak Ty, Christophe, bardzo doceniam to, co jest bardzo jasne, sprawdzone, wyjaśnione bez sztuczek i co odpowiada zarówno kupującemu, jak i sprzedającemu.

Podsumowując, Ecopra jest z pewnością dobrym systemem, ale musi być produkowana w większych ilościach, aby obniżyć ceny, a przede wszystkim, aby naukowo zmierzyć jego działanie. : Idea:

Czyż nie nadajemy na tych samych falach, Christophe? :P
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 01/07/08, 16:25

Ralala, spekulacje szybko mijają... szczerze mówiąc, rozczarowujesz mnie Remundo... :zaszokować:

Poprosiłem (i otrzymałem) 1 link na stronie ecopry, ponieważ rozmawialiśmy o ich zestawie na stronie forums (na długo przed wiadomościami o 20:XNUMX). Nic więcej.

Nie interesują mnie ich interesy, tak samo jak hypnow...„Wspieram” ich, ponieważ jestem więcej niż zmęczony oglądaniem, że w przemyśle absolutnie nic nie dzieje się w sprawie dopingu. Nie ma wyników za każdym razem, więc co? Jaki początek i czy zadziała 5 montaży na 10 do 20% to już nieźle, prawda? Jest przede wszystkim LEPSZY niż to, co są w stanie zrobić producenci (stosunek wydajności do ceny), a przede wszystkim sprawia, że ​​wszystko się dzieje...

Uprzejmie dodali bonusowy link do naszego sklepu i co z tego? Czy właśnie to Cię tak niepokoi? Nie miałem zamiaru prosić ich, żeby to zdjęli, prawda?

Za niskie ceny przepraszam, ale mnie nie przekonacie...

Po raz kolejny potwierdzacie, że we Francji zamiast wspierać, szczególnie umiemy krytykować naszych współobywateli i wszelkie innowacyjne inicjatywy... : Evil:

Jedź i życzę udanych wakacji, bo przynajmniej ty jesteś jednym z miliona Francuzów, którzy mają ponad 5 tygodni wakacji, ale ciągle narzekają na swój los...

Wierzę, że odnaleziono darmową energię... to w zrzędliwym duchu Francuzów... : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16116
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5239




przez Remundo » 01/07/08, 16:45

Nie martw się, Christophe, nie widzę żadnego problemu, jeśli współpracujesz, zwłaszcza jeśli jest to przyjacielskie 8)

Nie narzekam na swój los... Mówię o systemie Ecopra. Uważam, że jest bardziej reklamowany niż demonstrowany i stosunkowo drogi. Myślę, że trudno to kwestionować.

Widzisz, cenę wybaczę pod warunkiem, że Ecopra opublikuje opracowanie dotyczące przeciętnego samochodu z systemem i bez niego na typowej trasie (np. 40% miasto 40% droga, 20% autostrada).

Chylę czoła przed nimi i jeśli wyniki będą dobre (15% by mi wystarczyło...) pojadę i zamówię układ do mojego wiernego Renault 19 : Chichot:

Zapytaj André, ile kosztuje jego system w jego pięknym mercedesie... I dokonał pomiarów...

A co do legendarnych wakacji nauczycielskich, to ciągle zmieniam kursy i muszę przygotować lekcje, mam jeszcze dobry miesiąc. W tej kwestii sprawy nie są tak skrajne, jak się powszechnie sądzi... I tak jak mówię, zdaj konkursy, wejdź do zawodu, udaj się do ZEP-ów, żadnych kosztów podróży; omówimy to później :P

Nadmierna jedność w jękach Francuzów… to droga, którą należy bardzo poważnie zbadać :D

Przyjazny!
Ostatnio edytowane przez Remundo 01 / 07 / 08, 16: 48, 1 edytowany raz.
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 01/07/08, 16:48

Jest stosunkowo drogi według Twoich kryteriów, które niekoniecznie uważam za obiektywne bo 3 miesiące zwrotu za ciągnik a w zakresie oszczędności energii to NIC...Mniej ciekawie jest w przypadku samochodu (poza VRP) ok, ale jest dużo mniej gorzej niż wszystko inne na rynku!

Porównaj to z cenami już pobieranymi za niektóre zestawy ciągników (3000 euro za Vulcano!!! To szaleństwo)...

ps: Gdyby André rozliczył godziny spędzone nad rozwojem tego samochodu, uwierz mi, kosztowałoby go to znacznie więcej niż 700 €!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16116
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5239




przez Remundo » 01/07/08, 16:54

Ale jeśli chodzi o traktor, zgadzam się Christophe, jest bardzo dobry. Przeczytaj jeszcze raz post, od razu to napisałem.

Mniej przemawia do mnie cena samochodu.

Nie zabrania to przedstawienia jeszcze kilku pomiarów i sprawdzonych wyników...

Ale w zasadzie masz rację, to świetna inicjatywa i idzie pod prąd.
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 159