Trudności i bankructwa biopaliw

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 26/06/08, 13:51

tak tak obiecuje zawsze obiecuje, no cóż, chciałbym mieć zdjęcia: w takim razie relacje z tej instalacji kogeneracyjnej!-) ......

teraz chcesz poprzeć fakt, że cały francuski etanol pochodzi z francuskich buraków, dobrze rozumiem?

w końcu, jeśli nie masz nic przeciwko robieniu alkoholu nie do picia, ale do samochodów... cóż, wolę go pić ;-)

Mówię tylko, że zamiast buraków lepiej byłoby uprawiać rzepak, nie tylko bez potrzeby (tak dużej) transportu, tłoczenia na miejscu, bez podatków (100% biopaliwa), a przede wszystkim mączka = pasza dla zwierząt zastępująca amerykańskie GMO soja.

Cristanol Bazancourt: 20% buraków, reszta to pszenica:
„12 500 ha buraków i 55 500 ha pszenicy” pobrane z:
http://www.terre-net.fr/outils/fiches/FicheDetail.asp?id=19910

więc przestań mówić o burakach cukrowych (jest źle i niedobrze, równie dobrze możesz użyć brazylijskiej trzciny cukrowej), ale zamiast tego mów o pszenicy i kukurydzy!

natychmiast sprawi, że będziesz mniej obłudny
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 26/06/08, 13:56

swoją drogą... jaki jest związek pomiędzy wzrostem produkcji oleju napędowego, etanolu i kukurydzy GMO?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79115
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 26/06/08, 13:57

Drwal napisał:We Francji (a zwłaszcza w tym regionie) etanol jest również wytwarzany z buraków cukrowych, które nie są uprawą jadalną i których produkcja jest być może bardziej interesująca do tego zastosowania niż faszerowanie się cukrem w żywności!


No cóż, sprzeciw, równie dobrze możemy jeść buraki cukrowe. Poza tym dobrym pomysłem byłoby pogodzenie dzieci z warzywami (zamiast robienia + lub - naturalnych mieszanek)...

I jeśli się nie mylę, jest on (w niewielkim stopniu) używany w paszach dla zwierząt.

Drwal napisał:Nie wiem, czy bilans jest rzeczywiście lepszy niż w przypadku zbóż, ale przynajmniej nie konkuruje z żywnością...


Bezpośrednio może nie, ale pośrednio: z pewnością wpłynie to w mniejszym lub większym stopniu na przemysł cukrowniczy, a co za tym idzie, na przemysł spożywczy...

Wydajność: patrz dokument CNAM
https://www.econologie.com/valorisation- ... -2985.html

Obraz
Ostatnio edytowane przez Christophe 26 / 06 / 08, 14: 00, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 26/06/08, 14:00

jonule napisał:[...] teraz chcesz poprzeć fakt, że cały francuski etanol pochodzi z francuskich buraków, dobrze rozumiem? [...]
Brawo za uogólnienie! Wiesz jak czytać?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 26/06/08, 14:03

cóż, tak, i właściwie uznałem twój argument za nieistotny: nie widzę sensu wytwarzania alkoholu z buraków, jeśli służy on jako paliwo, zamiast je jeść.

Dlaczego nikt tego nie je? : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 26/06/08, 14:04

Christophe napisał:
Drwal napisał:We Francji (a zwłaszcza w tym regionie) etanol jest również wytwarzany z buraków cukrowych, które nie są uprawą jadalną i których produkcja jest być może bardziej interesująca do tego zastosowania niż faszerowanie się cukrem w żywności!


No cóż, sprzeciw, równie dobrze możemy jeść buraki cukrowe. Poza tym dobrym pomysłem byłoby pogodzenie dzieci z warzywami (zamiast robienia + lub - naturalnych mieszanek)...
I jeśli się nie mylę, jest on (w niewielkim stopniu) używany w paszach dla zwierząt.
[...]
Otóż ​​nie, z informacji jakie posiadałem wynika, że ​​buraków cukrowych nie można używać do niczego innego jak tylko do produkcji cukru, stąd mój post...


Christophe napisał:
Drwal napisał:Nie wiem, czy bilans jest rzeczywiście lepszy niż w przypadku zbóż, ale przynajmniej nie konkuruje z żywnością...


Bezpośrednio może nie, ale pośrednio: z pewnością wpłynie to w mniejszym lub większym stopniu na przemysł cukrowniczy, a co za tym idzie, na przemysł spożywczy...
[...]
Czytałem gdzieś, że branża cukrownicza (burakowa) traci dynamikę, dlatego producenci cukru tak przychylnie zareagowali na tego typu projekty...
W każdym razie nie ma konkurencji, ale „nowe możliwości”, jak to mówią w finansach…
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 26/06/08, 14:09

jonule napisał:cóż, tak, a twój argument wydał mi się nieistotny: nie widzę sensu wytwarzania alkoholu z buraków, jeśli służy on jako paliwo, zamiast je jeść. [...]
Ponieważ musi do tego dojść... Roll:

Wyjaśnienie tekstu:
jonule napisał:we Francji nie ma trzciny cukrowej, Cristanol to pszenica i kukurydza, herezja... [...]

na co odpowiadam: Nie. Burak cukrowy jest także używany, przez Cristanol, w znacznych ilościach (patrz artykuł)

A potem mi mówisz:
jonule napisał:[..]teraz ty chcę poprzeć fakt, że cały francuski etanol pochodzi z buraków Francuski, czy dobrze rozumiem? [...]

Więc pytam: czy umiesz czytać co piszą Twoi rozmówcy? :zaszokować:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79115
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 26/06/08, 14:11

Calmos Drwal :)

Przedrostek pseudonimu jonule jest czasami źle dobrany...

Jeśli chodzi o wydajność, zapomniałem o najważniejszym:

Obraz

Plon cukrowni z hektara jest zatem znacznie wyższy niż zbóż, natomiast plon/masa produktów jest odwrotny..

Teraz nie wiem, czy są to zwroty BRUTTO czy NETTO (odliczone dane wejściowe).

Chyba RAW
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 26/06/08, 14:56

Chodźcie, panowie!
* Burak cukrowy: produkcja cukru (w tym wergeoise), a wtórnie alkoholu i etanolu opałowego; produkty uboczne: melasa, która nadal zawiera 50% cukru, jest smaczną karmą dla zwierząt, pulpa buraczana, pozostałość po ekstrakcji cukru, jest na ogół odwadniana do tego samego zastosowania; melasę wykorzystuje się także do produkcji drożdży piekarskich; obroże i liście służą do karmienia zwierząt gospodarskich lub są wyrzucane z powrotem na ziemię.

2,3-butanodiol otrzymywany jest ze skrobi i buraków cukrowych.

Wyciąg z Wikipedii

: Arrow: więc spożywamy buraki, ale w postaci niekoniecznie dietetycznej i ekologicznej, czyli przetworzonej na cukier lub przetworzonej na mięso. Nawiasem mówiąc, ma zastosowanie w przemyśle chemicznym. Zatem każdy ma trochę racji.


: Arrow: Ale czy zamiast kłócić się o buraki, prawdziwym tematem nie jest to, jak chcemy zorganizować nasze terytorium i nasze społeczeństwo? Bo wreszcie tereny obecnie przeznaczone pod buraki można równie łatwo przekształcić na przykład w sady. I tam wybór byłby jasny: jeść jabłka, zamiast jeździć samochodem.

Nie jestem pewien, czy wyraziłem się jasno, ale postaram się to wyjaśnić w trakcie dyskusji, jeśli Cię to interesuje.
Ostatnio edytowane przez Christine 26 / 06 / 08, 15: 05, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79115
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 26/06/08, 14:57

No cóż, wiedziałem, że to pasza :)
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 125