Chwasty sterowania bez Roundup

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 24/05/08, 18:09

Witam,
Najlepszym sposobem jest zapobieganie wzrostowi niechcianych chwastów.
Rośliny dominujące i przyjemne.

Obraz
Jeśli bambus będzie dobrze otoczony betonową barierą, wszystko będzie dobrze.
W tym przypadku miejsce to porosło pokrzywami i jeżynami.
Kolejny przykład:
Doniczka, w której rośnie krzew róży (w tym przypadku „chwasty mają dzień polny”.
Obraz
Teraz kolejna doniczka, która jest czysta dzięki pokrywającej sukulenty... koniec z "chwastami..(zapomniałam nazwy tej rośliny)
Obraz
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968




przez Ahmed » 24/05/08, 19:14

Musimy rozróżnić 2 scenariusze: zwalczanie chwastów na gruntach uprawnych lub w miejscach, które chcemy zachować „w czystości”.
W pierwszym przypadku rozwiązanie polegające na zakryciu roślin zgodnie z propozycją Środek jest dobrze przystosowany; możesz również użyć ściółki lub ściółki. Mulcz ma również inne zalety, takie jak utrzymanie świeżości, zapobieganie zagęszczeniu gleby i wreszcie karmienie dżdżownic (= kultywator o zerowym zużyciu: kto może powiedzieć lepiej?).
W drugim przypadku, oprócz motyki, w trudnych miejscach, na ścieżkach lub np. u podnóża płotu, palenie ziół jest naprawdę skuteczne tylko na etapie siewek. Gorąca woda jest moim zdaniem najodpowiedniejszą metodą, ponieważ działa na powierzchni korzeni dobrze ugruntowanych ziół.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 25/03/09, 11:21

Witam,
Kopanie na wiosnę :D (nawet jeśli śnieg nadal tam leży.)
Niedawno moja firma w piśmie wewnętrznym zaleciła, abyśmy nie stosowali pestycydów... :zaszokować: (firma naftowa proszę) Obraz (dziwne, ale dobre)
W związku z tym dodaję kilka linków, które mogą okazać się pomocne:
http://www.hubertlejardinier.com/sans%20pesticides.htm
http://www.ouest-france.fr/ofdernmin_-A ... N_actu.Htm
http://www.livrespourtous.com/e-books/d ... items.html
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 25/03/09, 12:32

Christophe napisał:
Wszystkie sklepy budowlane oferują zestawy dysz...w mniej lub bardziej atrakcyjnych cenach....


Przede wszystkim warto wiedzieć, że nie ma sensu „palić” każdej rośliny. Przechodzimy obok niej powoli, następuje udar cieplny, który „niszczy” białka i enzymy, pozornie pozostaje zielony, ale roślina w ciągu dnia wysycha i obumiera... Oszczędzamy w ten sposób dużo gazu... Uderzenie można znaleźć rękę z odpowiednią prędkością...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 25/03/09, 12:36

Osobiście mam jeszcze lepsze: technika czarnej plandeki... lub namiot, jeśli wolisz!

Ale hej, to zajmuje więcej czasu! : Mrgreen:
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 25/03/09, 13:09

:? i kusi mnie, żeby kupić parę gęsi..(za pokrzywę)..mam nadzieję, że lis nie przyjdzie..jak u moich kurczaków..COUIIICCCC
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 25/03/09, 17:00

cześć

lejustemilieu napisał::? i kusi mnie, żeby kupić parę gęsi..(za pokrzywę)..mam nadzieję, że lis nie przyjdzie..jak u moich kurczaków..COUIIICCCC


dobry pomysł, chociaż jest bardzo hałaśliwy jak ptak i może wystarczyć jako element ochronny, odstraszając grasujących: jest to atut, który można wziąć pod uwagę

z drugiej strony, jeśli chodzi o jedzenie trawy, nie ma to jak przeżuwacze. Czas pokaże który, to już inna historia.

Jeff
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 25/03/09, 19:45

Hej LeJuste, czy potrzebujesz pozwolenia na hodowlę kurczaków w Belgii? Myślimy o zabraniu kilku...

Mówię oczywiście o zwierzętach : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905




przez gegyx » 25/03/09, 21:16

Bez szans Sprawiedliwy
W radiu usłyszałem zielone rady.
Pokrzywy, przy całym zainteresowaniu już rozwiniętym gdzie indziej, mają przywilej zapewniania schronienia rodzinom biedronek w trudnych czasach, w przeciwnym razie nie będzie ich już tam, gdzie zajdzie taka potrzeba.
Pokrzywy pozwalają także mszycom przetrwać...
: Mrgreen:
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 25/03/09, 21:16

Christophe napisał:Hej LeJuste, czy potrzebujesz pozwolenia na hodowlę kurczaków w Belgii? Myślimy o zabraniu kilku...

Mówię oczywiście o zwierzętach : Mrgreen:

Wiem, że nadal obowiązują przepisy dotyczące ptasiej grypy...
(Zatrzymaj ptaki w przypadku epidemii)
Co do reszty… w dużych miastach, takich jak Bruksela, muszą obowiązywać zakazy, ale nie na wsi…
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 212