Lepsza olejowe redukcji NOx i CO-Blue Flame

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Ulepszony palnik paliwa — redukcja NOx i CO — niebieski płomień




przez Christophe » 08/01/18, 18:38

Tak, nie ma chemicznego powodu, dla którego to nie działa, ale oczywiście będzie wymagało pewnych testów i dostosowań!
0 x
żyroskop
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 01/11/13, 11:20

Re: Ulepszony palnik paliwa — redukcja NOx i CO — niebieski płomień




przez żyroskop » 09/01/18, 17:45

Dzięki, zabieram się do pracy.
0 x
żyroskop
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 01/11/13, 11:20

Re: Ulepszony palnik paliwa — redukcja NOx i CO — niebieski płomień




przez żyroskop » 17/01/18, 18:23

Witam wszystkich po wielu testach mojego palnika olejowego o średnicy rury palnika 89mm ex i średnicy rury recyklingu gazu 114 mm.brak wyników, nadal brak niebieskiego płomienia. Kontynuuję. Do zobaczenia wkrótce
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42

Re: Ulepszony palnik paliwa — redukcja NOx i CO — niebieski płomień




przez Capt_Maloche » 30/08/18, 16:40

Tak, spalanie jest bardzo blisko :-)
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
NTB
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 20/11/18, 07:42

Re: Ulepszony palnik paliwa — redukcja NOx i CO — niebieski płomień




przez NTB » 20/11/18, 08:45

Witam wszystkich i dziękuję wszystkim moderatorom i uczestnikom. To mój pierwszy udział i czekam, aby móc udzielić pomocy przyszłym nowym uczestnikom i po przejrzeniu 64 stron interesującego Cię tematu
Przed wdrożeniem Twoich ciekawych zmian, które odkryłem w wyniku poszukiwań rozwiązania lub wyjaśnienia mojego problemu, mam kilka pytań do rozwiązania tego z góry przepraszam, jeśli odpowiedź została już udzielona na tych 64 stronach i długości mojej wiadomości.

Instalacja mojego systemu grzewczego ma 9 lat i od tego czasu nic nie było zmieniane w ustawieniach podczas konserwacji i wymiany zraszaczy (60 na Burner Atlas)
Problem pojawił się dwa lata temu: zimą palnik przechodzi w stan bezpieczeństwa przy pierwszym uruchomieniu rano, potem już nie ma problemów (jak latem). Inżynier ogrzewania sprawdził spalanie, wymienił dyszę oraz sprawdził i wyczyścił pompę (Danfoss) bez żadnych zmian.
Wywnioskowałem, że mogą być za to odpowiedzialne dwie przyczyny:
Wyciek powietrza po cofnięciu oleju opałowego przez zimno w nocy (zbiornik na zewnątrz) lub zbyt zimny olej opałowy na wylocie z pompy.
Pytanie czy można przykręcić na stałe wakuometr na pompie (Danfoss) aby to kontrolować na stałe i czy ta kontrola zidentyfikuje pierwszą możliwą przyczynę (zasysanie powietrza)
W zależności od wyniku planuję wymianę filtra znajdującego się przed palnikiem na inny separator powietrza Toc Duo 3.

Z drugiej możliwej przyczyny (olej zbyt zimny) nie byłem w stanie zlokalizować grzałki na moim palniku Atlas, aby go kontrolować. Pytania: czy zawsze jest grzałka i czy działa przy każdym uruchomieniu, czy tylko przy pierwszym uruchomieniu?
Jak wygląda ta podstawowa nagrzewnica na palniku Atlas.

Merci d'avance wlać vos réponses.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 363