Kilka prawd o jądrowa

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 03/03/08, 12:59

Chatham napisał:A sprawność 15% dla elektrowni jądrowych to naprawdę bzdura, bo właśnie sprawność emisji ciepła/odzysku energii przez parę/turbinę jest bardzo dobra...


nie, ale nie to nas interesuje: liczy się końcowa energia elektryczna dostarczona do indywidualnego licznika!

JA: Mieszkam 100 km od elektrowni (w Bellevue, niedaleko Beaulieu, teraz te nazwy są przeklęte...): jaki jest mój uzysk?
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 03/03/08, 14:07

Swoją drogą, skoro mówię „kilka prawd o energetyce jądrowej”, to zamieszczam taki dobry post na temat zrzutów z elektrowni (nie mówiąc już tylko o uzysku):
https://www.econologie.com/forums/cogeneration-nucleaire-t4695-10.html

ponownie, mówiąc o uzysku energii jądrowej, konieczne jest uwzględnienie wydobycia rudy, jej przetwarzania, transportu, demontażu elektrowni itp. itd. itd. itd.
0 x
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 04/03/08, 09:46

Remundo napisał:Teraz dla użytkownika 400 km od elektrowni po około pięćdziesięciu transformatorach podwyższających/obniżających... może spadniemy do 15%...

Transformatory mają doskonałą moc wyjściową, przyznając 99%, że kaskada 50 nadal przesyła 60% energii. Z drugiej strony straty online nie są wcale nieistotne, nigdy nie udało mi się przeczytać liczb. EdF niewiele o tym komunikuje...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 04/03/08, 09:53

Sprawność 99%, hm, w takim razie to te nowoczesne... bo te stare (wciąż w większości w użyciu) z olejem elektrycznym (np. piralenowym) i "dużymi" żebrami chłodzącymi musiały być dalekie od 99%...
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 04/03/08, 09:54

jonule napisał:
Chatham napisał:A sprawność 15% dla elektrowni jądrowych to naprawdę bzdura, bo właśnie sprawność emisji ciepła/odzysku energii przez parę/turbinę jest bardzo dobra...


nie, ale nie to nas interesuje: liczy się końcowa energia elektryczna dostarczona do indywidualnego licznika!

JA: Mieszkam 100 km od elektrowni (w Bellevue, niedaleko Beaulieu, teraz te nazwy są przeklęte...): jaki jest mój uzysk?


Cóż, Twoja wydajność w transporcie będzie DOKŁADNIE taka sama, jeśli byłaby to tama węglowa, gazowa, hydroelektryczna itp.
aby uniknąć strat w sieci, będziesz potrzebować wielu pobliskich mikroelektrowni lub sam wyprodukować energię, jak znany mi facet, który zainstalował mikroturbinę na strumieniu przecinającym jego bardzo odizolowaną farmę w Wogezach… ale nie wszyscy nie ma strumienia, a tym bardziej prywatnego domu...
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 04/03/08, 12:36

Halo

Energia wiatrowa jest często wykorzystywana, a jednak istnieje argument przemawiający za jej zdecentralizowaną realizacją
W moim regionie, któremu sprzyjają wiatry, farmy wiatrowe wyrastają jak grzyby po deszczu.
Już niedługo park będzie co 10 km, a najbliższa elektrownia będzie oddalona o ponad 100 km

Wracając do energetyki jądrowej, nie zapomnijmy, w jakich warunkach wydobywany jest uran w naszych drogich elektrowniach!

Zobacz link poniżej (artykuł na końcu o kopalniach w Nigrze)

https://www.econologie.com/forums/plus-d-eol ... t4857.html

A+
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 05/03/08, 10:04

Chatham napisał:znam faceta, który zainstalował mikroturbinę na strumieniu przecinającym jego bardzo odizolowaną farmę w Wogezach… ale nie każdy ma strumień, a tym bardziej prywatny dom…

nie, ale wiatr tak ;-)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 05/03/08, 11:06

Ach, nie przechyliłem się od razu, ale Niemcy nadal wytwarzają 47% swojej energii elektrycznej z... WĘGLA... nawet jeśli cena spada... to o wiele za dużo...

Strzelamy do Chin i Indii, ale nasz najbliższy sąsiad jest znacznie gorszy...

Chatham napisał:To wcale nie jest najnowsze, ale zaprzecza niektórym plotkom:
Obraz


Dlatego „czyste i zielone” Niemcy śmieszą mnie. : Chichot: : Chichot: : Chichot:

Sprzedawcy pomp ciepła, którzy w Niemczech twierdzą, że jest to energia odnawialna i czysta, są kłamcami i oszustami... :płakać:
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 05/03/08, 11:18

I zauważymy, że część „kernerenergie” (jądrowa) jest stabilna (to pozostałe części nieznacznie wzrosły).
Dla przypomnienia, ostatnia gigantyczna awaria była spowodowana brakiem przepływu turbin wiatrowych (więcej wiatru) w sektorze niezbyt dobrze zazębionym, co spowodowało załamanie się przeciążenia systemu ... jak to robią nie jest panaceum ...
Tak, Niemcy nadal w dużej mierze opalają się węglem, ale udział „erdgasu” (gazu ziemnego) gwałtownie wzrósł z przewagą bardzo szybkiego startu w przypadku… braku wiatru lub znacznego wzrostu zapotrzebowania. We Francji planowane są także (rosyjskie) elektrownie gazowe… z nadzieją, że Rosjanie nie zakręcą kurka…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 05/03/08, 11:27

Wartość % jest z pewnością stabilna, ale co z wartością bezwzględną? Wyobrażam sobie, że popyt wzrósł w ciągu 15 lat...

A wtedy pojedyncza elektrownia, która się zamyka, jest od razu o 5 do 10% mniejsza… Mam na myśli to, że to, że udział broni nuklearnej jest stały, nie oznacza, że ​​nie można go „szybko” obniżyć… ale jeśli to wymienić na Kohle lub gaz... szczerze mówiąc bof...

Zadziwiające: hydraulika, która zyskała 1% (szczególnie w kategoriach względnych), co oznacza budowę nowej instalacji (z wyjątkiem przypadku spadku popytu, o czym nie sądzę), podczas gdy my uważaliśmy, że jest nasycony od lat 30 ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 263