Enginenature (ponownie) wypuścił miotacz płomieni przeciwko lpg

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
momotopo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 21/11/06, 19:33
Lokalizacja: Na północ
x 1

Enginenature (ponownie) wypuścił miotacz płomieni przeciwko lpg




przez momotopo » 24/02/08, 23:16

Na stronie Enginenature.com ukazał się właśnie nowy artykuł o miotaczach ognia na temat LPG.

Niemal tego samego dnia pojawia się kolejny artykuł na temat nowych silników Peugeota emitujących mniej CO2 niż stare, choć więcej niż model LPG, o którym mówi w pierwszym artykule, a jakim jest MPV.

Pierwszą rzeczą, która go zaskakuje, jest to, że obraża się, że minivan FORD c-max emituje 169 gramów CO2 na LPG, podczas gdy CITROEN C2 na benzynie tylko 141, a zwłaszcza, że ​​budżet jest taki sam.

Po szybkiej kalkulacji doszedł do wniosku, że w przypadku FORDA c-max emisja dodatkowych 4800 kg CO2 na dystansie 150000 2 km. Dygresja jest ciekawa, bo jeśli weźmiemy pod uwagę CO2, to rzeczywiście trzeba brać pod uwagę CO2 rzeczywiste, a nie aprioryczne, bo to udowadnia temu szanownemu panu, że właściciel CXNUMX nie będzie jeździł trzema razy więcej w tym samym czasie. Nic, absolutnie nic, stąd moim zdaniem całkowite odchylenie od podatku od pojazdów zanieczyszczających środowisko, tak zwany pojazd zanieczyszczający, który jeździ bardzo mało, będzie mniej zanieczyszczał niż odwrotnie.



Kilka uwag:

- porównanie jest stronnicze, ponieważ oba pojazdy nie mają tej samej użyteczności. Ojciec z rodziną będzie miał poważne kłopoty z C2. Albo będzie jeździł tam i z powrotem bez przerwy, pokonując dwukrotnie większą liczbę kilometrów.

- po raz kolejny porównanie zużycia paliwa w litrach wprowadza w błąd. Gdyby na tej stronie był inżynier zajmujący się silnikami, mógłby nam z łatwością wyjaśnić, że specyficzne zużycie silnika podawane jest w gramach/kW, co nigdy nie stanowiło jednostki objętości, chyba że się mylę. Odpowiecie mi, że użytkownik widzi litry przepływające przy pompie i że płaci za litry, że jego komputer pokładowy, jeśli taki posiada, podaje mu zużycie w litrach. To prawda, ale nie zaprzecza temu, co napisano powyżej.

- w rzeczywistości konieczne byłoby wzięcie różnych mas PCI i przeliczenie ich, aby uzyskać początek porównania przy niezmienionych parametrach, co nie do końca ma miejsce, zwłaszcza jeśli chodzi o zachowanie paliwa podczas spalania.
- Benzyna PCI: 42700 kJ/kg ==> 31598 kJ/l (gęstość: 0.74) 8,77 kW/l
- PCI diesel: 42600 kJ/kg ==> 36200 kj/l (gęstość: 0.85) 10,05 kW/l
- PCI lpg: 45800 kJ/kg ==> 25190 kJ/l (gęstość: 0.55) 6,99 kW/l
co wciąż wyjaśnia trochę różnica w zużyciu. Konwersja kJ ==> kw wynosi 3600

- teraz odnośnie ceny na pompie i opodatkowania bo ostatecznie to w zasadzie najbardziej go denerwuje, zróbmy małe porównanie obniżonych cen za kg rekompensowanych przez PCI co daje nam cenę za kg kw.
- Benzyna SP95 +- 1,38 €/0.74 = 1,865 € / 8,77 = 0,212 €/kW
- olej napędowy +- 1,20 €/0.85 = 1,411 € / 10,05 = 0,14 €/kW
- lpg +- 0,75 €/0.55 = 1,363 € / 6,99 = 0,194 €/kW

co pozostawia wyraźną przewagę oleju napędowego, a nie LPG. Przepraszam !!

- argument, że LPG sprzedawany jest drożej bez podatków niż benzyna, jest z pewnością prawdziwy, ale oczywiście to paliwo, którego używam od dawna ze względów ekologicznych „zaczynam wątpić” i ekonomicznych „„teraz, gdy mam gdy skończyłem moje rozumowanie, również zaczynam wątpić („:cry:”) „”, jego użycie wymagające inwestycji początkowej nie mogłoby wystarczyć do ilościowego zastąpienia innych paliw kopalnych, ponieważ jego produkcja jest konsekwencją produkcji innych paliw.

- to co zauważyłem eksploatując to paliwo od jakiegoś czasu przy wszelkiego rodzaju technologiach to to, że ze względu na niższą prędkość zapłonu lepiej jest starać się utrzymywać w miarę niskie obroty, co daje czas na prawidłowe spalenie przy pewnej kontroli nad konsumpcja.

- dlatego całkiem nieźle radzę sobie pod względem zużycia paliwa na mojej automatycznej skrzyni biegów V6 w połączeniu z jazdą w stylu amerykańskim, czyli bardzo spokojną, zoptymalizowaną, jak to się teraz mówi. U mnie nadal poniżej 10 litrów na 100 na LPG i 8,5 litra na benzynie.

- jeśli chodzi o pojęcie montażu fabrycznego lub montażu przez osoby trzecie, szczerze mówiąc, rozśmieszyłeś mnie. Bo w rzeczywistości nie ma żadnej różnicy. Ja osobiście wyposażyłem swój najnowszy pojazd w najnowocześniejszy sprzęt od osoby wyposażającej oryginalne wyposażenie SUBARU, SAAB i CHEVROLET.

- Żaden producent nie był tak naprawdę zainteresowany problemem, z pewnością z dobrych powodów (być może takich samych jak Pantone), a wszystko zawsze było niedostatecznie traktowane. Jakość była lub nie, w zależności od przydzielonego budżetu. a jeśli wiesz trochę na przykład o polityce zakupowej RENAULT, masz się o co martwić.
- Osobiście przeprowadziłem pomiary zanieczyszczeń, które wykazały niewielką przewagę LPG w zakresie CO, ale nie służyło to jako dowód. Do przedstawionych testów nie mam więc żadnych zastrzeżeń, lepszego nie mam w zanadrzu.

- Nadal jestem przekonany, że sposób jazdy sprzyjający niskim obrotom, dotyczy to również diesla, pozwala mi poprawić ogólny wynik, ponieważ nie przekraczam 15% nadwyżki zużycia.

- na poziomie bardziej ogólnym zgadzam się, że żadne z tych trzech paliw mi nie odpowiada; Po prostu wybrałem ten, który najbardziej mi odpowiada, w oparciu o warunki w danym momencie. Z drugiej strony nie zgadzam się z analizą, którą przeprowadza na temat biopaliw. Jeśli Niemcy cofną się nieco, być może będzie to próba przywrócenia równowagi w rolnictwie, ponieważ – ryzykując, że sprawię wam przykrość – Alowi Gore’owi się to udało, a jego przyjaciele z lobby zbożowego CARGILL i spółka widzieli gwałtowny wzrost cen zbóż na poziomie ryzyko powstania problemów żywnościowych na skalę planetarną. Ale to nie ma dla nich znaczenia.

- możemy uderzyć w tankowce i ja będę pierwszym, który z wami uderzy, ale niestety nie tylko w nie będziemy mogli trafić.

- Podsumowując, jestem obecnie przeciwny jakiejkolwiek formie podatku od emisji dwutlenku węgla nakładanego na samochody. Będę za dniem, w którym będę mógł swobodnie wybierać swoją energię tak, jak mogę już to zrobić do ogrzewania domu, dniem, w którym pojazdy będą jeździły w trybie hybrydowym, elektrycznym lub wodorowym, a nawet będziemy mogli marzyć o transporcie w inteligentnym transporcie publicznym itp. itd... Do tej pory w transporcie obwiniliśmy użytkownika, gdy był on zakładnikiem w systemie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 24/02/08, 23:21

Na poziomie silnika nie twierdzę, że LPG jest daleki od „czystego”, ale na poziomie ogólnym LPG jest albo spalany w pochodniach rafineryjnych, albo w samochodach, więc równie dobrze możemy go promować w samochodach.

Bilans CO2 samochodu zasilanego LPG jest zatem w dużej mierze dodatni. Właściwie, jeśli chcemy, można to rozważyć jak nikt...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 24/02/08, 23:40

: Arrow: Nie będę porównywał bilansu CO2 LPG do zera...

Nie sądzę, że obecnie LPG jest nadal spalany na pochodniach, prawie wszystkie produkty uboczne ropy naftowej są odzyskiwane.

Nawet stare wysypiska śmieci, śmierdzące w promieniu wielu kilometrów i wyposażone w pochodnie do spalania cuchnącego metanu, zostały zmodyfikowane tak, aby gromadziły darmowy „biogaz”, obecnie wykorzystywany w kogeneracji do produkcji energii elektrycznej i gazu.

Moje samochody spalają ponad 12 l/100 lpg, to całkiem sporo CO2... :płakać: Używam ich jak najmniej...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 25/02/08, 00:26

Citro napisał::arrow: Nie będę porównywał bilansu CO2 LPG do zera...

Nie sądzę, że obecnie LPG jest nadal spalany na pochodniach, prawie wszystkie produkty uboczne ropy naftowej są odzyskiwane.


No cóż, nie wierzę (jestem nawet pewien), że wszystkie rafinerie we Francji produkują LPG... te, które go nie produkują = spalanie na pochodniach...

Citro napisał:Nawet stare wysypiska śmieci, śmierdzące w promieniu wielu kilometrów i wyposażone w pochodnie do spalania cuchnącego metanu, zostały zmodyfikowane tak, aby gromadziły darmowy „biogaz”, obecnie wykorzystywany w kogeneracji do produkcji energii elektrycznej i gazu.


Cóż, teraz to obowiązek, przynajmniej wychwytywanie i spalanie na pochodniach (CO2 lepszy niż CH4).

Z drugiej strony nikt nie zmusza tankowców, aby nie marnowali swoich zasobów...

Wszystko, co płonie w pochodni, może być cenione inaczej...

Citro napisał:Moje samochody spalają ponad 12 l/100 lpg, to całkiem sporo CO2... :płakać: Używam ich jak najmniej...


Cóż, dałoby to nieskończenie więcej (zmniejszone na km), gdyby LPG został całkowicie spalony w rafinerii...

Obraz

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
momotopo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 21/11/06, 19:33
Lokalizacja: Na północ
x 1




przez momotopo » 01/03/08, 23:05

daj spokój, doleję trochę oliwy do ognia, widzę, że dogasa : Chichot:

Obejrzyj to i powiedz mi, co myślisz!


http://www.barons-marques.info/article. ... automobile
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 02/03/08, 07:48

Witam,
Dla tych, którzy nie znają rafinerii, zaznaczę, że generalnie jak się widzi ten biały dym, to jest to po prostu para...
Vi, pracuję w tej dziedzinie…
Para jest jeszcze bardziej widoczna, gdy jest zimno, jest mnóstwo puszek, które są za zimne, rury też, więc bierzemy rury z parą suchą i podgrzewamy je.
Jeśli chodzi o spalanie niektórych gazów, zawsze tego unikamy…
Nawet gdy posuniemy się za daleko, krzyczą na nas… szefowie i… sąsiedzi…
My, to operatorzy i mali szefowie :D
Przez „dużych” przywódców, bo spalenie dużo kosztuje… to są straty…
Przez sąsiadów… bo się boją, ale też dlatego, że widzą zanieczyszczenie.
Kiedy na pochodni pojawia się duży czarny płomień, oznacza to zazwyczaj problem.
Albo produkt jest zły...
Albo nastąpiło wyłączenie maszyny w wyniku problemu technicznego.
A czasami pojawia się płomień, który odpowiada oczyszczeniu puszki... linii; ten płomień nigdy nie trwa długo.
Więc to, czego musisz szukać, to czarny dym... to nigdy nie jest dobry znak.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 02/03/08, 08:18

I jeszcze kilka drobnych szczegółów:
Wieczorem zawsze zobaczysz „mały” płomień na szczycie pochodni;
Działa jak domowa kuchenka gazowa, ma mały, stały płomień, który pozwala na zapalenie gazu.
Z drugiej strony w miejscach wydobycia ropy naftowej… ups, straty są duże, ale nie na tyle duże, aby przynosiły zyski… :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Motornature (ponownie) wypuściło miotacz ognia przeciwko LPG




przez bham » 02/03/08, 11:39

momotopo napisał:
- wreszcie, ...., sprawiamy, że użytkownik czuje się winny, gdy jest przetrzymywany w systemie jako zakładnik.

Całkowicie się z Tobą zgadzam, jednak w odniesieniu do podatku od emisji dwutlenku węgla nie możemy zapominać, że kierowca ma swobodę wyboru, czy kupić samochód zużywający dużo paliwa, czy wręcz przeciwnie, bardziej ekonomiczny, niezależnie od zużytego paliwa, i dlatego decyduje się zapłacić ewentualny dodatkowy koszt przy zakupie nowego (i tylko nowego) samochodu.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 02/03/08, 14:43

momotopo napisał:daj spokój, doleję trochę oliwy do ognia, widzę, że dogasa : Chichot:

Obejrzyj to i powiedz mi, co myślisz!


Myślę, że współczynnik 1.6 jest fałszywy i błędny...Widzieć https://www.econologie.com/equation-de-c ... s-638.html

Dla CnH2n+2:

Zatem odpowiednie masy będzie:
dla CO2: 44n
dla H2O: 18(n+1)


W przypadku metanu, najlepszego paliwa pod względem emisji CO2, uzyskalibyśmy współczynnik wynoszący 2.75 g CO2 na gram spalonego CH4. Zakładając, że sprężony metan ma taką samą gęstość jak benzyna, czyli 0.74 kg/L, otrzymalibyśmy zatem 0,74 * 2,75 = 2,035 kg/L spalonego metanu.

LPG jest mieszaniną butanu i propanu, jest więc cięższy od metanu i dlatego emituje więcej CO2... później łatwo oszukać litrami gazu...

Zwykle litr LPG jest sprężany tak, że waży tyle samo, co litr benzyny, jeśli się nie mylę...dlatego współczynnik. 1.6 to bzdura...

LPG emituje o 30% mniej CO2...przy spalonej masie...Dokładne obliczenia pozwolę sobie zrobić pod linkiem https://www.econologie.com/equation-de-c ... s-638.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 02/03/08, 15:12

Christophe napisał:Zwykle litr LPG jest sprężany tak, że waży tyle samo, co litr benzyny, jeśli się nie mylę...[u]

LPG emituje o 30% mniej CO2...przy spalonej masie...Dokładne obliczenia pozwolę sobie zrobić pod linkiem https://www.econologie.com/equation-de-c ... s-638.html


Litr LPG ma według cystern masę 555 g/litr, czyli mniej niż SP95 podawany dla 750 g/litr.

Uwaga! Są to wartości średnie zależne od składu i temperatury, ponieważ objętość węglowodorów zmienia się ogromnie w zależności od temperatury (przy ciśnieniu „otoczenia”).

Osobiście regularnie „ważę" swój LPG i moje odczyty oscylują w granicach 540-548g/litr, daleko od "oficjalnych" 555g/litr. Czy oszukuje mnie cysterna przedawkująca propan, czy może źle skalibrowana pompa??? :zmarszczyć brwi:
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 470