Doping 508d parze z RETROKIT: Brak wyników

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
pombo508
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 04/04/08, 07:49
Lokalizacja: 28




przez pombo508 » 13/04/08, 15:22

ponownie : Chichot:

Ponownie przeczytałem stronę bezpośredniej reakcji i jest tam szczegół, który może być ważny: wąż wyrównawczy. mała rurka, która stanowi połączenie między ciśnieniem zbiornika stałego poziomu a wężem wylotowym pary na wylocie gvi. może to może rozwiązać twoje problemy z wydajnością, a zwłaszcza „samobalansowanie” (nie wiem, czy możemy to powiedzieć…) w zależności od prędkości obrotowej silnika….

Czy pomyślałeś o tym? Wiem, że nie chcesz już modyfikować swojej instalacji, ale po wszystkich testach może warto spróbować. I obiecuję, że jak tylko skończę przywracać kamerę do stanu używalności, przeprowadzę instalację, aby przeprowadzić też kilka testów, może we dwoje pójdziemy szybciej, aby poprawić wydajność, ponieważ na razie po prostu mam ochotę trochę głupio dać ci całą pracę do wykonania... to trochę jak "zrób tak, zrób tak, nie rób tego, nie rób tamtego..." :D

ale hej, to dlatego, że przy wszystkich kłopotach, jakie sobie sprawiasz, naprawdę chciałbym, abyś dotarł do jak najlepszej instalacji… ..

to rób z tym co chcesz, hę, bo chyba masz więcej rozwiązań niż ja... a przede wszystkim dużo więcej doświadczenia teraz... ja tylko uczestniczę w hipotezach i wolałabym być bardziej aktywna. . .

: Lol:

Do zobaczenia później
0 x
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche




przez jime » 13/04/08, 17:11

W rzeczywistości wąż wyrównawczy, nie zainstalowałem go, ponieważ nie mogę lutować mojego odpowietrznika, nie można go usunąć, a pływak nie wytrzymuje ciepła. Nagle w tym czasie nie znalazłem jak to zrobić, więc się poddałem.
Wiem, że nie chcesz już modyfikować swojej instalacji, ale po wszystkich testach może warto spróbować

Coś nowego, dziś popołudniu zrobiłem testy, z różnymi dyszami na wlocie powietrza, przez regulację odpowietrznika, rozciąłem rurę zasilającą gvi, jestem gotowy do demontażu... : Chichot:
Skorzystam z okazji i dodam dysze na wyjsciu z gvi

Ale jedno staje się pewne, system działa, kiedy rozłupałem rurę, opróżniłem zbiornik, a następnie uruchomiłem ponownie, aby zobaczyć różnicę, brakuje mi zdolności motorycznych, gdy wrzucam biegi, to nie jest widok umysłu, czujemy silnik cięższy w swoim zachowaniu i trochę niebieskiego dymu którego nie mam przy gvi. Czyli coś się dzieje z reaktorem, dostałem potwierdzenie!!! W rezultacie jest to już pozytywne :D
Ostatnio edytowane przez jime 13 / 04 / 08, 18: 16, 1 edytowany raz.
0 x
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche




przez jime » 13/04/08, 17:36

Oto wyniki, z dyszą 3mm na wlocie powietrza mam nadmierne zużycie wody nawet przy maksymalnym opuszczeniu syfonu, zrobiłem 3 testy, im mniej wody zużyję tym mniej się nagrzewa i mam najlepszą temperaturę przy dużym zużyciu wody
Z dyszą 5 mm i oczyszczaczem na niskim poziomie, nie nagrzewa się wystarczająco, musi być za dużo powietrza i za mało pary, nie mogłem spróbować wyżej, miedź nie wytrzymała.

Po oczyszczeniu systemu mam temperaturę 46-50° na wylocie z reaktora przy piątym uruchomieniu. Tak więc każda temperatura powyżej 5 pochodzi z pary wodnej.

wskazania wiatru pochodzą ze strony departamentu Meteo-France, przy moich 3 metrach oporu wiatru zawsze dobrze jest sprawdzić, nawet jeśli jest to nieprecyzyjne
co do temperatury silnika pomiar wykonuję zawsze na 5 biegu ruszanym przy 80-85km/h

Obraz
0 x
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche




przez jime » 13/04/08, 18:19

cześć flytox
Flytox napisał:Cześć Jime

Prosta sugestia testowa: można dodać dyszę (od 30 do 70) na dopływie wody do grota.Jest to pomysł Alex56 i poprawiło to również stabilność pracy mojego zestawu. (Ograniczenie chaotycznych wahań temperatury wylot pary).

Umieszcza również dyszę na wylocie GV (średnica 3 mm), tam na moim zespole wyraźnie zmieniło to zachowanie GV, ale nie mogę przewidzieć, co ten mod wnosi do zespołu ... : Mrgreen:
A+

zraszacz, ile na wlocie wody, to chyba 0,3 do 0,7 mm
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 13/04/08, 21:47

Cześć Jime
jime napisał:zraszacz, ile na wlocie wody, to chyba 0,3 do 0,7 mm


Tak, wiele modeli zraszaczy współpracuje z tym systemem, tutaj od 30/100 mm do 70/100 mm.

Zwykle pułapki są demontowane przez odkręcenie pokrywy (nie zawsze jest to łatwe : Mrgreen: ) i masz uszczelkę z oringiem w pokrywie.

Przylutowanie osłony jest raczej (chi...) trudne (patrz w moim poście poniżej na środku strony) z przesunięciem wyjścia.

https://www.econologie.com/forums/dopage-a-l ... 0-240.html

Do odpowietrzenia przylutowałem cyną (nietrwałe, może się zepsuć.... : Mrgreen: )

Robisz odczyty, pomiary, organizacja założona... Świetnie! Trzymasz dobry koniec!

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche




przez jime » 14/04/08, 21:20

Bonjour à tous

Dziś demontaż i montaż wydechu, zaczynam się orientować i idzie to dość szybko.
Poszedłem za twoją radą andré i flytox: mniejsze zużycie wody, dysza gvi i dysza i to się opłaca : Idea:

Więc naprawiłem pękniętą rurkę na wlocie gvi.
Dodałem więc dyszę 3mm na wyjściu gvi
Pomajstrowałem z dyszą 1mm na wejściu gvi
a wlot powietrza zwęziłem dyszą 2mm
T°C na wylocie z silnika odpalonego na 5 biegu: 112° i mój odcinek drogi testowej jest za krótki, muszę zwolnić, bo temperatura wciąż rośnie
T°Cmini na biegu jałowym 76°
Zużycie wody 0,2-0,4L/godz

Zachowanie Gvi: bardzo stabilne, temperatura rośnie stopniowo bez czkawki od 5 do 5° jak poprzednio, jest stabilnie, rośnie bardzo delikatnie bez zatrzymywania się

Zacząłem od dyszy wlotu powietrza 5mm i odpowietrznik od minimum do maksimum, miałem dobre temperatury na biegu jałowym (80°) i spadały jak tylko jechałem, to samo dla dyszy 3mm, zakładałem brak wody i pułapka była na maksymalnym poziomie, wszystko zmieniło się z dyszą 2mm

Spróbuję z dyszą 1,5mm we wlocie powietrza i przetestuję zużycie go
0 x
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY




przez lio74 » 14/04/08, 23:01

jime napisał:Bonjour à tous

Dziś demontaż i montaż wydechu, zaczynam się orientować i idzie to dość szybko.
Poszedłem za twoją radą andré i flytox: mniejsze zużycie wody, dysza gvi i dysza i to się opłaca : Idea:


Dobry wieczór,

temat spowodował, że od czasu...
w każdym razie gratulacje, oby tak dalej... Chciałbym mieć jak najwięcej czasu na zajęcie się montażem :? ale hej ...

odwagi na przyszłość! : Chichot:
@+
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan
Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!
Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 15/04/08, 03:55

Halo

Wchodząc w długą fazę testów, aby zaoszczędzić czas i paliwo, musisz dość szybko dostosować swoje ustawienia na średnich trasach, ze wskazówkami dotyczącymi jazdy.
gdy zauważysz odczucie mocy, wzrost momentu obrotowego na wzniesieniach lub przy zmianie najwyższego biegu, że silnik trochę lepiej ciągnie, że hałas diesla maleje, aby być bliżej benzyniaka, będziesz blisko tych dobrych racje powietrze/woda.
pozycja ekonomiczna leży nieco mniej wody niż wyczucie momentu obrotowego
Dysza o średnicy około 3 mm załatwi sprawę, a następnie znajdź ilość wody, aby uzyskać najlepszą wydajność,
Następnie wybierasz się w dłuższą podróż, aby zweryfikować swoje pomiary.

Na krótkich trasach bardzo trudno znaleźć czynniki wpływające na zużycie, łatwiej znaleźć czynniki wpływające na moment obrotowy.

Metoda którą stosuję żeby wiedzieć czy osiągi są lepsze, mierzę temperaturę spalin za reaktorem, jeszcze dalej i buduję wartości według prędkości jazdy, szukam najniższej temperatury spalin, która daje mi najlepszą ekonomię jest szybsze niż czekanie na koniec podróży i tankowanie.

André
0 x
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche




przez jime » 15/04/08, 07:19

Halo


temat spowodował, że od czasu ..

i muszę przyznać, że jest to bardzo przydatna i bardzo świadoma pomoc, dobrze wpływa na morale!!
w każdym razie gratulacje, tak trzymaj... Chciałbym mieć tyle czasu, żeby zająć się montażem. Zdezorientowany, ale hej...

Udało mi się uśpić mojego szefa dzięki deszczowi ostatnich dni w domu, ale dziś rano silny wiatr i mocne słońce, więc powrót do pracy, to porażka
Wchodząc w długą fazę testów, aby zaoszczędzić czas i paliwo, musisz dość szybko dostosować swoje ustawienia na średnich trasach, ze wskazówkami dotyczącymi jazdy.

ja tak robię, mam krótki przebieg około piętnastu km, z długą szybką prostą, wzniesieniem i jego zjazdem oraz powolnym przejazdem z rondem na którym robię badania zużycia wody i powietrza
gdy zauważysz odczucie mocy, wzrost momentu obrotowego na wzniesieniach lub przy zmianie najwyższego biegu, że silnik trochę lepiej ciągnie, że hałas diesla maleje, aby być bliżej benzyniaka, będziesz blisko tych dobrych racje powietrze/woda.
pozycja ekonomiczna leży nieco mniej wody niż wyczucie momentu obrotowego
Dysza o średnicy około 3 mm załatwi sprawę, a następnie znajdź ilość wody, aby uzyskać najlepszą wydajność,

wygląda na to, że wczoraj osiągnąłem kamień milowy. Czułem, że ciężarówka jedzie szybciej, a silnik jest znacznie cichszy niż zwykle i ma większy moment obrotowy, kiedy go kręcę
Myślę, że dysza 1 mm na wlocie gvi zatrzymuje za dużo wody, przy dyszy powietrznej 3 mm nie zużywam wystarczającej ilości wody nawet z syfonem tuż pod wylotem gvi, spróbuję też dyszy 1,5 mm z 2 mm i Dysze powietrza 3mm

na razie szukam najwyższej temperatury na wylocie reaktora przed wykonaniem testu zużycia GO, jeśli to nie zadziała, spróbuję innego utworu
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 15/04/08, 11:20

Witam wszystkich
Myślę, że właściwe byłoby otwarcie postu o zamgławiaczach zamiast o bełkotce??

wariant 12v:
http://www.relaxsens.com/fiche_prod.cfm?sup=ACCESSOIRES&prodid=CXS048
"Dyfuzor wytwarza około 200 ml mgiełki wodnej na godzinę."

http://cgi.ebay.fr/Brumisateur-table-fontaine-ioniseur-12-leds-saumon-Flow_W0QQitemZ380012497210QQcmdZViewItem?hash=item380012497210

produkcja zamgławiacza (ekspres z pompą HP + dysza):
http://gam82.free.fr/blog_post_lire.php?categ=2&sujet=96

podłączony do LDR (stabilność) wydaje się szczytem w porównaniu do produkcji pary mechanicznej?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 169