biopaliwa Zagospodarowanie: raport

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1

biopaliwa Zagospodarowanie: raport




przez Misterloxo » 04/01/08, 21:23

Oto raport JT de France3 na temat planu rozwoju biopaliw, który został uruchomiony około rok temu (jak sądzę):

JT France3 w dniu 04 - 01-2008 -:
Bilans biopaliw
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 05/01/08, 10:09

Halo

Cytat
„Europa jest jedynym obszarem geograficznym na świecie, w którym etanol jest używany do dzielenia się z innym produktem kopalnym przed zmieszaniem go z benzyną”

Początkowo etanol jest, jak sądzę, dodatkiem stosowanym do zastąpienia ołowiu w benzynie w celu obniżenia liczby oktanowej
Ekologiczny interes tego agropaliwa (definicja patrz Christophe) jest dzisiaj kwestionowany, więc możemy tylko cieszyć się wskaźnikami zużycia tutaj, w przeciwieństwie do tego, co dzieje się gdzie indziej.

A+
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 05/01/08, 10:49

Pętla napisał:
Początkowo etanol jest, jak sądzę, dodatkiem stosowanym do zastąpienia ołowiu w benzynie w celu obniżenia liczby oktanowej


Miałeś na myśli, że myślę „zwiększyć liczbę oktanową”, ponieważ alkohol wytrzymuje ~ 15-20% wyższą kompresję niż benzyna, dlatego idealnym „flex fuel” byłby silnik z doładowaniem o zmiennym ciśnieniu…
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 195