Paliwa Excellium testy porównawcze i Ostateczny

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 03/01/08, 12:07

Tak,

Ale nawet nie wiem, jak się robi wtryskiwacz, no cóż, oto jeden:

https://www.econologie.info/share/partag ... diesel.jpg

Wtryskiwacz da się wyczyścić, po czym piezo może być uszkodzone, ale wszystko podobno da się wymienić

Ale dobrą profilaktykę prowadzi się już na poziomie filtracji paliwa. ZMIEŃ FILTRY!
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 03/01/08, 14:21

Bougonnator napisał:Dealer poradził mi, abym nie wkładał Excellium, Ultimate i innego wyrafinowanego diesla.
Nie używałem go często, bo jeździłem głównie do supermarketów.Może sprawdza się bardzo dobrze na starych, nieco spalonych silnikach z wtryskiem pośrednim, ale wtryski bezpośrednie bardzo wysokociśnieniowe wydają się być bardzo wrażliwe na podawane paliwo.


Dealer, o którym mowa, jest ignorantem: paliwa, które przytaczasz, zostały zaprojektowane zgodnie ze specyfikacjami producentów, właśnie dla zaawansowanych diesli, a nie dla starych, brudnych silników...
Z drugiej strony, jeśli korzystałeś głównie z paliwa z supermarketu...
Niezwykle skutecznym sposobem na zatarcie wtryskiwaczy i pomp na wtryskach pod wysokim ciśnieniem jest woda w oleju napędowym. : Chichot:
Należy pamiętać, że wtryskiwacza nie można naprawić...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 03/01/08, 15:07

Bougonnator napisał:Mój samochód ma 1 rok i 16Mkm, dwa z czterech wtryskiwaczy uległy awarii.


Nie udało się, ale zapewnij nas, że jest na gwarancji, prawda???

Co do Twojego problemu, słyszałem, że olej napędowy z Europy Wschodniej może powodować problemy z wysokim ciśnieniem, ale nie sądzę, że jednym tankowaniem zniszczysz wtryskiwacze.

W Twoim przypadku, podobnie jak w przypadku Chatama, jeśli jest to związane z paliwem, skłaniam się ku problemowi z wodą lub cząsteczkami i/lub awarią filtracji. Powinno być widoczne po demontażu...ale czy na pewno ma to związek po prostu z paliwem?

Jaki jest twój samochód? Czy jest to nowy silnik (w sensie konstrukcyjnym, a nie w nowym sensie)? Czy przypadkiem nie byłoby to Renault? : Mrgreen:

Chatham napisał:Należy pamiętać, że wtryskiwacza nie można naprawić...


Ekonomicznie masz na myśli?

Swoją drogą, czy wiesz, czy w nowoczesnych silnikach są separatory wody i paliwa?

Wracając do tematu mam kontrargument, który może wyjaśnić pewne lepsze wyniki w przypadku benzyny z supermarketu: ich zużycie (pomp) jest znacznie większe, więc zbiorniki są po prostu znacznie częściej napełniane benzyną. Benzyna z supermarketu jest zatem średnio znacznie świeższa niż na stacjach małych marek.

Z drugiej strony w przypadku oleju napędowego powinien być znacznie mniej czuły.

ps: dla twojej informacji, czy wiesz, że w Belgii w supermarketach nie było paliwa? Z drugiej strony to wyjaśnia, niezależnych stacji jest znacznie więcej.
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 03/01/08, 16:28

Christophe napisał:
Chatham napisał:Należy pamiętać, że wtryskiwacza nie można naprawić...


Ekonomicznie masz na myśli?

Swoją drogą, czy wiesz, czy w nowoczesnych silnikach są separatory wody i paliwa?

Wracając do tematu mam kontrargument, który może wyjaśnić pewne lepsze wyniki w przypadku benzyny z supermarketu: ich zużycie (pomp) jest znacznie większe, więc zbiorniki są po prostu znacznie częściej napełniane benzyną. Benzyna z supermarketu jest zatem średnio znacznie świeższa niż na stacjach małych marek.


Wtryskiwaczy sterowanych elektrycznie nie da się zdemontować (stare mechaniczne tak)
Filtr paliwa nie jest wystarczająco skuteczny, aby oddzielić wodę od paliwa, gdy przekracza ona śladowe ilości...
Nigdy mi nie donoszono, żeby ktoś spał mniej na paliwie z supermarketu...nie więcej, zwłaszcza na autostradach jest to możliwe w przypadku niektórych benzyn z supermarketów, które mają benzynę dobrej jakości.W przypadku oleju napędowego różnica w zużyciu jest mniejsza, głównie jeśli chodzi o zanieczyszczenie, to jest różnica...
Należy pamiętać, że stacje markowe posiadają paliwo kontrolowane jakościowo i muszą być wyposażone w separatory wody (zgodnie z podpisanymi umowami na dostawy).
Małe stacje, które sprzedają niewiele, już nie istnieją: wszystkie dawno zbankrutowały, zostały zniszczone przez duże sklepy... Aby się o tym przekonać, wystarczy przejść się głównymi drogami i policzyć stacje, które pozostały. ..czasami nawet w dużych miastach nie ma już stacji... (tylko ta w lokalnym supermarkecie) : Lol:
Tego lata w niedzielę przejechałem na zachód od Orleanu prawie 150 km, aż w końcu znalazłem pompę (z kartą): w baku zostało mi 2 litry... : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 03/01/08, 16:39

Chatham napisał:Nigdy mi nie donoszono, żeby ktoś spał mniej na paliwie z supermarketu...


Cóż, dla mnie... Zawsze brałem z supermarketu (mam VFR tylko 94 z gaźnikiem) i zawsze konsumowałem za dużo, biorąc przez przypadek markę (od 4.5 do 5 litrów, testuję 6 z markami... ) Oczywiście te same warunki... ale hej, to też japoński silnik :D

Kiedy mówiłem o małych stacjach, nie miałem na myśli stacji niezależnych, ale na przykład małe stacje typu Total przy drogach krajowych lub departamentalnych... takie, które mają tylko 4 lub 6 pomp... często w rzeczywistości 2 lub 3 podwójne.

ps: OK dla wtryskiwacza (pompy?) i filtra dekantera. Myślałem, że będzie taki na HDI, biorąc pod uwagę „niską” tolerancję wtryskiwaczy wysokociśnieniowych na wodę…
0 x
nofy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 11/09/05, 21:08
x 1




przez nofy » 03/01/08, 21:44

Dobry wieczór wszystkim,

Oczywiście możemy wystrzelić te nowe wtryskiwacze, po prostu zatankując.
Co więcej, podczas demontażu, jeśli nie będziesz pracować w super czystym pomieszczeniu, katastrofa jest gwarantowana... i nie zapominaj, że nie możesz ich ponownie składać, chcąc nie chcąc: każdy wtryskiwacz musi być dedykowanym cylindrem i to jest komputer zarządzający godzinami otwarcia.
Jeśli chodzi o paliwo, oczywiście do tego typu wtryskiwaczy zalecane są Premium, Exellium lub inne.

Christophe, silnik D4D to nie Renault, a wtryskiwacze Renault też nie są Renault : Mrgreen: : Mrgreen: !

A tak przy okazji dla naszych belgijskich przyjaciół, LPG, a raczej LPG dla Was, ile obecnie kosztuje LPG?

Nofy (sen)
0 x
j-mimi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 28/04/10, 15:03
Lokalizacja: 95




przez j-mimi » 29/04/10, 10:33

Osobiście chciałem kupić Excellcium od Totalu, ale sprzedają go 10% drożej, za 4% oszczędności paliwa... to się nie opłaca... Poza tym to Total podał tę informację...

Z drugiej strony są francuskie ekododatki, które sprawdzają się bardzo dobrze i kosztują mniej.
0 x
Kto jest najlepszym MAY THE BEST !!!
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 29/04/10, 11:36

Szczerze mówiąc, co o tym wszystkim myślisz...

Aktualnie testuję mój nowy samochód. Silnik Fiata 1.9JTD (bi-jet z bezpośrednim wtryskiem Common Rail) o mocy 105 KM i całkowitym przebiegu 254 000 km....

Zmusiłem go już do połknięcia 4 pełnych zbiorników super badziewia mieszanki Diesel/olej spożywczy z odzysku/SP95 (około 2700km zrobione w ten sposób) wtryskiwacze się nie zatrzasnęły i auto pracuje normalnie... Oprócz powyżej 50% HV muszę poczekaj dłużej przed uruchomieniem, ponieważ pompa wspomagająca zbiornik ma trudności z ustaleniem ciśnienia na wlocie pompy HP...
0 x
j-mimi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 28/04/10, 15:03
Lokalizacja: 95




przez j-mimi » 29/04/10, 14:35

Co za mieszanka!!! Uważam, że 2 km to niewiele i obawiam się, że Twój pojazd będzie za 700 km... Wreszcie każdy podejmuje takie ryzyko, jakie chce, ale dodając do paliwa prosty dodatek, masz pewność, że produkt będzie zgodny z jego wymaganiami To.

Osobiście próbowałam dodatków naftowych, bo bardzo lubię tego typu produkty i nic to nie dało (a nawet nie dało odwrotnego efektu).
Testowałem 2 ekododatki jednocześnie (olej silnikowy i paliwo) w moim służbowym pojeździe. Mój pojazd miał przejechane około 120 000 km, kiedy go naprawiłem i przy 9% paliwa było 100 l. Obecnie mam przejechane około 200 000 km i spalam 8 l (obniżka o 11%). Osobiście uważam, że jest ogromny!

Wracając do całości paliwa które jest tematem tego forum, nie pluję na ich system dystrybucji paliwa, ani nawet na samo paliwo, które jest podobne do pozostałych.
Pluwam na ich nowe procesy:
- dodatek do paliwa, który kosztuje więcej niż to, co przynosi
- Biodegradowalny olej na bazie oleju: szczerze mówiąc, uważa się nas za idiotów...
a lista tylko rośnie!
0 x
Kto jest najlepszym MAY THE BEST !!!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 172