Paliwa Excellium testy porównawcze i Ostateczny

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 28/12/07, 21:38

Aperitif już zaplanowany, jutro wraca...

PICIE! ^_^
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 29/12/07, 12:27

Ach, mądra decyzja, to z pewnością najstarsza na świecie metoda pozyskiwania informacji.

Dobrze wybierz butelkę wina :) : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 29/12/07, 16:46

szczerze mówiąc zajebisty! : Evil:

cytuję cię:

Na razie zrobiłem 1 przejażdżkę w obie strony w Gers 1400 km i moje zweryfikowane średnie spalanie to 8.2 l/100 na 1800 km efektywne głównie na autostradzie. (masa pojazdu 1800kg, buczenie)


to dużo CO² na kilogram foie gras!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 29/12/07, 18:05

Co chcesz,

po to są rozproszone rodziny, świeża wątroba smażona na patelni była pyszna :D
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27




przez bpval » 29/12/07, 18:19

Halo

Christophe napisał:E-mail do sąsiada lub jak wysłać wiadomość elektroniczną przebyć 2000 km zamiast jechać do niego bezpośrednio (jeśli to możliwe w porze aperitifowej) : Mrgreen: ) :?


To byłaby kwestia wiedzy!!!!

Mowa o Excellium, Ultimate, plutonicznym CO2 czy Ethagnole
Pasque Maloche, jeśli pójdziesz do jego sąsiada, wielka katastrofa ekologiczna
Y pracuje u TOTAL swojego sąsiada

VERDAMT NORMALNY

TOTALNA KATASTROFA.....





€€€€€
0 x
PIF PAF POUM
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 29/12/07, 18:27

ech uspokój się BP(val)* dla mnie sąsiad idziemy tam pieszo...najgorzej rowerem...

Czy się mylę

*przepraszam nie mogłem się powstrzymać : Mrgreen:
0 x
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27




przez bpval » 29/12/07, 18:31

AAAargh....

odkryty
Kolejny nick...

Obraz
0 x
PIF PAF POUM
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 03/01/08, 08:20

:D wszystko jest wyjaśnione! biedactwo stało się takie przez wąchanie excillium!

Złe wieści, mój sąsiad pracuje w branży smarów, brak kontaktu z branżą paliwową...

duże pudełko w TOTAL; odznaki, kontrola dostępu, zakodowane i oznakowane komputery, informacje poufne, oznakowana stołówka, oznakowani pracownicy...

Nadal poprosiłem go, aby zapytać, aby zobaczyć
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 03/01/08, 10:29

Christophe napisał:Na przykład (i jest to udowodniony fakt): wśród firm naftowych (operatorów, którzy prowadzą rafinerie przez inżynierów lub akcjonariuszy) jest wiele raków z powodu benzenu… zastępując ołów „ecolo”…


Jedynym miejscem, w którym można być narażonym na opary, jest tankowanie ciężarówek, ale w zasadzie ludzie muszą się chronić, obsługa stacji paliw lub klienci, którzy tankują swoje samochody, połykają tyle oparów (we Francji żadna stacja nie ma rękawa pochłaniającego opary, natomiast jest to powszechne w Niemczech) ... Zawartość benzenu (przeciwstukowego), która była bardzo wysoka na początku benzyny bezołowiowej (aż do zmniejszenia od czasu integracji alkoholi (również przeciwdetonacyjnych) ... zauważ, że benzen jest produktem tak nie wiemy co robić, więc po bardzo niskich kosztach...
Nie ma „zamiennika ołowiu” (w SP95 i 98), którego zadaniem było nie tylko zapobieganie detonacji, ale także smarowanie w szczególności zaworów (prowadnic i gniazd), ale ten punkt nie jest dziś bardziej przydatny w nowoczesnych silnikach.
Benzyna bezołowiowa nie smaruje bardziej niż aceton... : Mrgreen:
0 x
Bougonnator
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 07/06/06, 11:06
Lokalizacja: Ile de France




przez Bougonnator » 03/01/08, 11:41

Witam,

Mój samochód ma 1 rok i 16Mkm, dwa z czterech wtryskiwaczy uległy awarii.
Dealer poradził mi, abym nie wkładał Excellium, Ultimate i innego wyrafinowanego diesla.
Nie nosiłam jej często, bo głównie chodziłam do supermarketu. Ale tylko raz tankowałem na granicy hiszpańskiej na stacji, gdzie olej opałowy był znacznie tańszy niż we Francji. Czy od tej pełnej tam wtryskiwacze wyzionęły ducha?
W każdym razie, przy 700 roros (szacunkowo) wtryskiwaczu D4D, nie będę ryzykował wypróbowania Excellium i innych, albo nie przez cały czas. Może działać bardzo dobrze w starych silnikach z wtryskiem pośrednim, które są nieco zwęglone, ale wtrysk bezpośredni o bardzo wysokim ciśnieniu wydaje się być bardzo wrażliwy na zasysane paliwo.
W przypadku przewodów odsysających opary benzyny widziałem to już w 1993 roku (tak, w poprzednim tysiącleciu) w USA na WSZYSTKICH pompach.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 288