C-Cactus: ekonomiczna hybryda Hdi od Citroëna

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 19/11/08, 12:37

C moa napisał:... Nawet Toyota, przy całym swoim zaawansowaniu technologicznym, nie jest w stanie osiągnąć nic lepszego pod względem zużycia i emisji spalin niż najlepsze diesle....

To jest po prostu fałszywy problem. Prius był początkowo projektowany na rynek japoński, gdzie samochody są napędzane benzyną (w przypadku taksówek CNG lub LPG), a nie olejem napędowym. Większość sprzedaży Toyoty we Francji to olej napędowy, ponieważ paliwo to jest wolne od podatku. Gdyby olej napędowy był opodatkowany jak benzyna, straciłby wiele na swoim zainteresowaniu.
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 19/11/08, 14:33

Leo Maximus napisał:
C moa napisał:... Nawet Toyota, przy całym swoim zaawansowaniu technologicznym, nie jest w stanie osiągnąć nic lepszego pod względem zużycia i emisji spalin niż najlepsze diesle....

To jest po prostu fałszywy problem. Prius był początkowo projektowany na rynek japoński, gdzie samochody są napędzane benzyną (w przypadku taksówek CNG lub LPG), a nie olejem napędowym. Większość sprzedaży Toyoty we Francji to olej napędowy, ponieważ paliwo to jest wolne od podatku. Gdyby olej napędowy był opodatkowany jak benzyna, straciłby wiele na swoim zainteresowaniu.
Z pewnością pochodzenie producenta jest istotne i nieprzypadkowo najlepsi producenci diesli to europejscy producenci (szczególnie francuscy i niemieccy).

Jednak debata toczyła się wokół tego, „po co ulepszać start i stop, skoro rozwój hybrydy nie wydaje się tak skomplikowany”. Moja uwaga miała po prostu przypomnieć nam, że muszą istnieć trudności technologiczne, ponieważ Toyota, która wydaje się wyprzedzać wszystkich, nie jest w stanie wyprodukować pojazdu, który byłby naprawdę mniej oszczędny pod względem zużycia paliwa, a zatem mniej zanieczyszczający środowisko niż jej towarzysze, korzystając z wyborów technologicznych.

Powtarzam, jestem przekonany, że przyszłość transportu w ogóle, a samochodu w szczególności wiąże się z hybrydą (prawdopodobnie seryjną), ale aby naprawdę była to alternatywa, spalanie będzie musiało być naprawdę niskie (u mnie - 1l/100 km dla samochodu średniej klasy).
0 x
Bougonnator
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 07/06/06, 11:06
Lokalizacja: Ile de France




przez Bougonnator » 19/11/08, 15:35

Najlepsi producenci oleju napędowego to europejscy producenci, ponieważ to w Europie olej opałowy jest mniej opodatkowany i dlatego kupowany jest częściej. To tylko szansa ekonomiczna, nic więcej.
Jeśli Toyota nie może osiągnąć nic lepszego, to dlatego, że nie jest to dla niej opłacalne ekonomicznie. Wolą wykorzystać istniejący łańcuch produkcyjny, jeśli to wystarczy, i czerpać zyski dla akcjonariuszy. To producent samochodów, a nie organizacja humanitarna. Nie mieszajmy.
Gdy rynek tego będzie wymagał, na pewno zrobią to lepiej, ale szczególnie nie wcześniej i nie za prędko.
Dla tych, którzy nigdy nie zauważyli: Prius nie jest samochodem małej kategorii, samochodem takim jak Smart, 107 itp.
Porównajmy, co jest: Prius jest tak samo wygodny w użytkowaniu jak 407. To nie jest mały samochód, ale przeciętny samochód.
Pewne jest, że krzesło biurowe na kółkach z dieslem w modelowym formacie powinno zużywać mniej.
Wreszcie, dane dotyczące zużycia podano dla typowej podróży, ale które tylko częściowo odzwierciedlają rzeczywiste dane. Prius zużywa dużo paliwa na autostradzie w porównaniu do innego sedana z silnikiem Diesla, ale będzie zużywał znacznie mniej w zatłoczonych trasach i na krótkich trasach.
Mam Priusa i niestety idealny przypadek jazdy autostradą ze stałą prędkością dotyczy tylko rzadkich wakacji, które niestety nie stanowią większości zastosowań pojazdu.
Ale zdecydowanie wolę Priusa, który jeździ od prawie 3 lat, niż samochód koncepcyjny zapomniany w hangarze, nawet jeśli na papierze zużywa tylko 1 decylitr na tysiąc km (ale którego nikt nie widział).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16129
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5241




przez Remundo » 19/11/08, 16:51

Witam wszystkich, witam Drwala,
Drwal napisał:Jeśli byłeś w tym trochę starszy forum, wiedzielibyście, że bronię serii hybrydowej przez długi czas ... Warto było mi zaostrzyć reakcje ludzi (nie wiem już kto?) odpierających mnie, że wynik nie może być dobry ... Ja nawet widziałem (musiałem gdzieś to trzymać) prezentację inżyniera (absolwenta mechaniki? 8) ), pokazując, że nie może działać z powodu złej wydajności!

W każdym razie wierzyłem w to przez długi czas ...

Jesteś fanem elektrycznej hybrydy, cóż, zgadzamy się. Nigdzie nie sugerowałem, że jesteś temu przeciwny : Chichot:



Przesada, bez względu na to, skąd pochodzi, nigdy nie jest dobrym doradcą ...

10% straty na każdym biegu, licząc 6 biegów z rzędu (czy to właśnie mówisz?) To daje nam 53% mocy przenoszonej między wałem korbowym a kołami ... Roll: Żartujesz sobie? Jaki jest twój stopień inżynierii mechanicznej? : Lol:

Przekonasz się, mój ukochany człowieku z lasu, że przekładnia, która ma 5% ubytków, jest już bardzo dobrej jakości... Przy niewielkim zużyciu i zachlapaniach oleju wynosi około 92%

A zyski nie sumują się jak mówisz i jak nigdy nie pisałem, lecz się mnożą...
przy 6 przejściach mocy z jednego biegu na drugi sprawność wynosi tylko 0.92^6=56%

Czysto elektryczna skrzynia biegów z łatwością generuje ponad 90%, czyli prawie dwa razy więcej...

Odnośnie do punktu 4, przypuszczam, że nie powinieneś był śledzić ostatnich zmian w silnikach z turbodoładowaniem z bezpośrednim wtryskiem, których krzywe momentu obrotowego są płaskie (regulowane) między 1600-1800 obr / min a 5000 obr / min. ..

Myślisz, że nie jestem z tym na bieżąco? Ponadto, nie myl zoptymalizowanego momentu obrotowego z optymalną wydajnością : Idea:
Zgadzam się jednak z tobą, że trakcja elektryczna doskonale nadaje się do mobilności pojazdów prywatnych.

I proszę bardzo :P
Absolutny liderze, cześć, cześć, cześć! : Lol: Byli sami ...
Czapki z głów przed pionierami tego wielkiego domu, którzy mieli odwagę zrealizować swój projekt do końca, nie musieli się zaprzyjaźniać. :?

Absolutnie, byli jedynymi i od razu wyłapałeś mój humor : Chichot:
Nigdy nie przyszło ci do głowy, że być może nigdy się nie znamy (czasami jeśli ktoś inny niż ty ma rację ...) może być nie tylko to z powodów, ale także szczypta trudności technicznych / ekonomicznego pozycjonowania produktów, które sprawiłyby, że ich sprzedaż nie byłaby tak łatwa?

Hybryda nie stwarza większych problemów technicznych ani sprzedażowych (wręcz przeciwnie...); może z wyjątkiem Zimbabwe i Grenlandii. We wszystkich krajach OECD odniosłyby one sukces komercyjny, jakiego nie widzieliśmy od dawna i zapewniłyby wiele miejsc pracy.

W tej kwestii nie ma sensu dzielić włosa na czworo :D
0 x
Obraz
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 19/11/08, 17:40

C moa napisał:
Leo Maximus napisał:
C moa napisał:... Nawet Toyota, przy całym swoim zaawansowaniu technologicznym, nie jest w stanie osiągnąć nic lepszego pod względem zużycia i emisji spalin niż najlepsze diesle....

To jest po prostu fałszywy problem. Prius był początkowo projektowany na rynek japoński, gdzie samochody są napędzane benzyną (w przypadku taksówek CNG lub LPG), a nie olejem napędowym. Większość sprzedaży Toyoty we Francji to olej napędowy, ponieważ paliwo to jest wolne od podatku. Gdyby olej napędowy był opodatkowany jak benzyna, straciłby wiele na swoim zainteresowaniu.
Z pewnością pochodzenie producenta jest istotne i nieprzypadkowo najlepsi producenci diesli to europejscy producenci (szczególnie francuscy i niemieccy).

Jednak debata toczyła się wokół tego, „po co ulepszać start i stop, skoro rozwój hybrydy nie wydaje się tak skomplikowany”. Moja uwaga miała po prostu przypomnieć nam, że muszą istnieć trudności technologiczne, ponieważ Toyota, która wydaje się wyprzedzać wszystkich, nie jest w stanie wyprodukować pojazdu, który byłby naprawdę mniej oszczędny pod względem zużycia paliwa, a zatem mniej zanieczyszczający środowisko niż jej towarzysze, korzystając z wyborów technologicznych.

Powtarzam, jestem przekonany, że przyszłość transportu w ogóle, a samochodu w szczególności wiąże się z hybrydą (prawdopodobnie seryjną), ale aby naprawdę była to alternatywa, spalanie będzie musiało być naprawdę niskie (u mnie - 1l/100 km dla samochodu średniej klasy).

Na czym polega ulepszony „Start i Stop”? Odłączany „Start & Stop”, aby klimatyzacja działała, gdy ogrzewanie jest wyłączone? : Lol:

Toyota z pewnością poradziłaby sobie lepiej, gdyby zwiększyła swój procent obrotów w obszarze badań i rozwoju: zaledwie 3,9%, aby doprowadzić go do poziomu Renault: 6,2% obrotów w obszarze badań i rozwoju (Les Echos).

Jeśli chodzi o zanieczyszczenie, należy zauważyć, że Prius emituje 20–30 razy mniej NOx niż jego odpowiednik HDi. A wiedząc, że we Francji 70% przebiegu odbywa się w mieście (INSEE), powinniśmy porównać zużycie paliwa w mieście.
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 19/11/08, 21:37

We Francji 70% przebiegu odbywa się w mieście. Oto zużycie paliwa na 100 km w mieście podane przez Le Moniteur Automobile dla Toyoty Prius II i Peugeota 407 HDi 2.0:

Prius II: 5 litrów SP95
407 HDi 2.0: 7,7 litra oleju napędowego lub 54% ponadto.

Ale zarówno Prius, jak i 407 HDi mają silniki cieplne i niektórzy twierdzą, że porównanie jest ważne tylko wtedy, gdy porównamy je w kilokaloriach:

Prius II: 2,7 kg SP95 czyli 28080 100 kcal na XNUMX km w mieście
407 HDi: 6,43 kg oleju napędowego lub 78155 100 kcal na XNUMX km w mieście lub 2,58 razy więcej energii niż Prius przy tym samym przebiegu.
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 19/11/08, 22:44

Leo Maximus napisał:We Francji 70% przebiegu odbywa się w mieście. Oto zużycie paliwa na 100 km w mieście podane przez Le Moniteur Automobile dla Toyoty Prius II i Peugeota 407 HDi 2.0:

Prius II: 5 litrów SP95
407 HDi 2.0: 7,7 litra oleju napędowego lub 54% ponadto.

Ale zarówno Prius, jak i 407 HDi mają silniki cieplne i niektórzy twierdzą, że porównanie jest ważne tylko wtedy, gdy porównamy je w kilokaloriach:

Prius II: 2,7 kg SP95 czyli 28080 100 kcal na XNUMX km w mieście
407 HDi: 6,43 kg oleju napędowego lub 78155 100 kcal na XNUMX km w mieście lub 2,58 razy więcej energii niż Prius przy tym samym przebiegu.
Zwykle tak się dzieje, gdy nie chcemy stawić czoła rzeczom, porównujemy to, co jest nieporównywalne.

Po pierwsze, po co porównywać dwa pojazdy, które nie mają tej samej mocy i nie są tego samego rozmiaru? Jeden daje równowartość 110 KM, a drugi 140, drugi z pewnością straci z góry. Czytałem kiedyś porównanie ze 150-konną Laguną, znowu ograniczoną do centrum miasta i oczywiście przegrało.

Zatem stwierdzenie, że 70% podróży odbywa się w mieście, jest w pewnym stopniu normalne, biorąc pod uwagę, że w mieście mieszka 80% Francuzów. Z badania nie wynika, że ​​podróżowanie po mieście nie oznacza ciągłej jazdy z prędkością 30 mil na godzinę. Zajmujemy się nie tylko centrum miasta i korkami. W mieście dotyczy to zwłaszcza obszarów zabudowanych, gdzie są 4 pasy ruchu, obwodnice itp. To nie przypadek, że obliczenia wydajności przeprowadzane są w cyklach mieszanych!!! Ale tak naprawdę wielu nie jest zainteresowanych, ponieważ wszystkie porównania wykazały, że Prius przegrał z HDI/DCI.

Osobiście jestem mieszkańcem miasta i mój 307 SW 1.6 HDI 110 KM (w związku z tym trochę większy od Priusa) jest używany prawie wyłącznie do jazdy po mieście i zawsze miał 5.8 l.... Pragnę zaznaczyć, że ja czyż nie mam Pantone, że nie robię jakiejś szczególnej mieszanki i że przy korkach, jakie mamy, nasza jazda na pewno też nie jest najbardziej ekonomiczna...

Dla twojej informacji, dwa dni temu wziąłem taksówkę wyposażoną w Priusa. W samym centrum Mediolanu, na obrzeżach, z odrobiną autostrady. Pierwszy raz wsiadam do tego auta i wielkie zdziwienie auto absolutnie nie jest ciche!!! Na światłach oczywiście tego nie słychać, ale i tak mam wrażenie, że hybryda nie jest zbyt często używana!!! Nie wiem oczywiście, ile kierowca spala, ale mam pewne wątpliwości co do wskazywanych 5 litrów/100.

Powtórzę jeszcze raz, dla mnie hybryda będzie naprawdę wydajna, gdy w cyklu mieszanym spali poniżej 1 litra na 100 km (oczywiście gdyby przekroczyła granicę - 3 litry, to nieźle).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 19/11/08, 23:18

+1 z c moa! 407 i Prius, to nie są pojazdy tej samej wielkości!!

Turbo M6 jakiś czas temu porównało Lagunę dci i Priusa = "identyczne" zużycie...

Nie jest to bardzo rygorystyczny test/test, ale można go zobaczyć na filmie tutaj: https://www.econologie.com/comparatif-to ... -2944.html

Ale Prius jest bliżej Megane niż Laguna, prawda?
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 20/11/08, 09:54

Christophe napisał:+1 z c moa! 407 i Prius, to nie są pojazdy tej samej wielkości!!

Turbo M6 jakiś czas temu porównało Lagunę dci i Priusa = "identyczne" zużycie...

Nie jest to bardzo rygorystyczny test/test, ale można go zobaczyć na filmie tutaj: https://www.econologie.com/comparatif-to ... -2944.html

Ale Prius jest bliżej Megane niż Laguna, prawda?

Różnica w wielkości jest stosunkowo niewielka: 1325 kg dla Priusa i 1505 kg dla 407, długość 4,45 m dla Priusa i 4,67 m dla 407.

Zaletą oleju napędowego we Francji jest korzystne opodatkowanie, z wyłączeniem podatków jest on droższy od benzyny i to właśnie w krajach, gdzie olej napędowy jest droższy od benzyny, najlepiej sprzedają się samochody hybrydowe. http://www.linternaute.com/auto/magazin ... axes.shtml

Toyota sprzedana 450000 hybrydy w 2007 r. w toku 37% w 2006 r. Istnieje holenderska witryna prowadzona przez fana Priusa, która jest regularnie aktualizowana: http://www.john2211.nl/Hybride_verkoop.htm

Prius został zaprojektowany na rynek japoński, a Toyota nie włożyła wiele wysiłku w przystosowanie go na rynek europejski. Być może pojawi się to w przyszłych wersjach. Tam są forums japońskich Priusów zużycie w mieście wynosi od 4 do 4,5 litra na 100 km: http://www.priuslife.com/ (strona w języku japońskim)

Za 1 litr na 100 km jest to całkowicie wykonalne, ale tylko w reklamie Citroëna w telewizji! : Lol:
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 20/11/08, 10:14

Leo Maximus napisał:Różnica w wielkości jest stosunkowo niewielka: 1325 kg dla Priusa i 1505 kg dla 407, długość 4,45 m dla Priusa i 4,67 m dla 407.
No cóż, jeśli dla Ciebie różnica 200 kg + 30 KM nie stanowi problemu, to może warto zrobić test pomiędzy priusem a smartem... Roll:
Toyota sprzedana 450000 hybrydy w 2007 r. w toku 37% w 2006 r. Istnieje holenderska witryna prowadzona przez fana Priusa, która jest regularnie aktualizowana: http://www.john2211.nl/Hybride_verkoop.htm
Że Toyota sprzedaje swoje samochody, tym lepiej!!! To da pomysły innym i w ten sposób będziemy mieć bardziej wydajne pojazdy.
Istnieje forums Japońscy Priusjanie w mieście zużycie paliwa wynosi od 4 do 4,5 litra na 100 km : http://www.priuslife.com/ (strona w języku japońskim)

Za 1 litr na 100 km jest to całkowicie wykonalne, ale tylko w reklamie Citroëna w telewizji! : Lol:
Tym lepiej dla naszych japońskich przyjaciół, ale dla mnie tworzenie hybryd o pojemności nawet 4 litrów jest jak tworzenie pojazdów elektrycznych o zasięgu 80 km. Interes gospodarczy jest bardzo ograniczony!!!
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 239