C-Cactus: ekonomiczna hybryda Hdi od Citroëna

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16171
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5261




przez Remundo » 18/11/08, 15:09

:D
Ponieważ uważasz, że podłączenie silnika do generatora i akumulatorów jest tak skomplikowane, a następnie użycie akumulatorów z silnikiem?
:D
To, co pompatycznie nazywa się hybrydą szeregową, to generator grossomodo, do którego podłączony jest silnik elektryczny.

Czasami używamy nawet pojedynczej maszyny elektrycznej, czasem silnika (rozładowanie akumulatora), czasem generatora (ładowanie akumulatora), ale jest to nieco bardziej skomplikowane (wybór Hondy IMA) w zakresie elektroniki mocy.

Hybrydowa seria nazywana jest również lokomotywą spalinowo-elektryczną, która miałaby zestaw akumulatorów ...
http://fr.wikipedia.org/wiki/Locomotive ... 9lectrique
Tyle, że w lokomotywie nie ma baterii, ale umieszczenie ...

Nie mogę się oprzeć pokazaniu ci starej tratwy na stacji Clermont Ferrand
Obraz
VOILA to awangardowa technologia, nad którą producenci gorliwie zastanawiają się przez kolejne 10 lat, więc jest skomplikowana : Lol:
Podstawowa seria hybrydowa z akumulatorem Li-Ion, jest nieskończenie prostsza niż najmniej ABS, ESP lub zarządzanie poduszkami powietrznymi z akcelerometrem, serwomechanizmy we wszystkich kierunkach między różnymi systemami wypełnionymi elektroniką, która nie nie zawsze dobrze współistnieją ...

Promowanie alternatora-rozrusznika polega na zabawie w galerii ...
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 18/11/08, 15:23

No cóż, oprócz tego, że jesteś nauczycielem fizyki i wynalazcą, jesteś inżynierem z dużym producentem. : Lol:

Czasami odrobina pokory przydałaby ci się dobrze ... Roll:

Czy szczerze myślisz, że ograniczenia związane z używaniem lokomotywy spalinowej i pojazdu silnikowego są takie same?

Remundo napisał:[...]Promowanie alternatora-rozrusznika polega na zabawie w galerii ...
Wydaje mi się, że jest to po prostu realizm gospodarczy, który może być skuteczny w obszarze, który nas interesuje (mnie?): Szybka walka z emisjami gazów cieplarnianych w transporcie!
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 18/11/08, 15:50

Remundo Chcę wszystkiego, co chcesz, ja też pracuję na 4 maszynach quadrans, więc teoretycznie nie jest to skomplikowane, ale wciąż są ludzie, którzy pracowali nad tymi tematami przez jakiś czas i jeśli dzisiaj nie chodzi o to, że może istnieć inny powód niż zła wola (z pewnością są mniej inteligentni od nas, ale mimo to ... : Lol: ).

Z pewnością Renault nie wierzy w Hybrid, na pewno PSA w to wierzy, ale dopiero niedawno zaczęło to robić i dlatego zajmie kilka lat, aby mieć naprawdę wydajny produkt, ale co z Toyotą lub Serge Daussault?

Jak powiedziałeś, Toyota pracuje nad tą zasadą od 20 lat i wejdzie do trzeciej generacji samochodu hybrydowego. Z jakim rezultatem? Samochód, który z roku na rok zużywa tyle co dobry HDI / DCI.
Serge Dassault przez ostatnie 10 lat dużo zainwestował w opracowanie hybrydy seryjnej (na życzenie Renault) i działa, ale jakie są konkretne wyniki? 600 km na 20 l benzyny (patrz dodatkowe badanie) lub 3–100 km na Kangoo (prawdopodobnie pusta). Te wyniki są również w zasięgu każdego konstruktora / producenta silnika, pod warunkiem, że nieco rozjaśnia nadwozie i nie dodaje całej gamy akcesoriów, które zużywają dużo (klimatyzacja, bagażniki dachowe ...).

W 2000 r. Kolega z ENSPM powiedział mi, że silniki podwoiły moc, zmniejszając zużycie o połowę (więc pozostaliśmy w tym samym punkcie prawie) w czasie krótszym niż 10 lat. 8 lat później konsumpcja uległa dalszemu zmniejszeniu, ale pojazdy ponownie wzrosły status quo. Podsumowując, gdybyśmy wzięli istniejący silnik i zamontowali go na nadwoziu R25 lub R21, prawdopodobnie mielibyśmy około 3 litrów.

Dwie rzeczy: inżynierowie i inni technicy, którzy wykonywali tę pracę od 20 lat, są niezdolni i muszą zostać zwolnieni wszyscy, lub istnieją prawdziwe bariery techniczne (których prawdopodobnie nie znam), które blokują pojawienie się naprawdę wydajnych hybryd (dla mnie naprawdę wydajne oznacza zużycie od 0.5 do 1 litra na 100 km).

Dlatego czekając, aż te hybrydy staną się naprawdę skuteczne, wszystko warto wziąć, szczególnie gdy jest to proste i łatwe do uogólnienia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16171
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5261




przez Remundo » 18/11/08, 17:34

Haaaa ... Stworzyłem debatę 8)

Cóż, drwal, nie jestem tylko nauczycielem fizyki i chemii oraz wynalazcą… Zasadniczo nie byłem też… Byłem i nadal jestem inżynierem z dyplomem „zaawansowanej mechaniki ”.

:P Dosyć chwalenia się, choć tak dobrze mi to zrobiło :P

Oczywiście układ napędowy SNCF i samochód są różne. Ale nie w zasadzie. Hybrydowa technologia zastosowana w samochodzie wcale nie stanowi problemu. Karykaturując dokładnie, weź generator Casto o mocy 4000 W i włóż go do bagażnika, aby uzyskać prąd elektryczny 106 ... To już 80% przebytej drogi : Chichot:

C Moa, masz rację, nie mówię, że producenci nic nie robią. Znacząco rozwinęły się elektroniczne systemy wspomagające, podobnie jak wydajność silników i ich moc. Bezpieczeństwo pasywne też ...

W rzeczywistości najlepszą architekturą, jaką można rozważyć w przypadku samochodu, jest seria hybrydowa. Oto zalety:
1. Silnik uruchamia się tylko w celu naładowania akumulatorów i włącza optimum termodynamiczne zadana.
2. W mieście nie ma zużycia baterii ani hałasu w innym miejscu
3. Bardzo wysoka wydajność konwersji elektroelektrycznych (> 85%) w porównaniu ze skrzynią biegów (strata od 5 do 10% z każdym przekręconym biegiem: mini 4 lub 5 w skrzyni biegów + mini 2 w osi)
4. do trakcja elektryczna jest znacznie bardziej odpowiednia dla samochodu niż silnik spalinowy ponieważ ma duży moment obrotowy przy niskiej prędkości i niższy moment obrotowy przy dużej prędkości (silnik jest odwrotnie, dlatego musisz grać w skrzyni biegów ...)
5. Za pomocą baterii i / lub superkaps możesz zrobić odzysk energii kinetycznej podczas hamowania.

Mając to wszystko, z łatwością zarobiłbyś 2-3 l / 100 dla przeciętnego sedana. „My” wiemy, jak to robić doskonale od 2000 roku i to Renault we Francji był absolutnym liderem w dziedzinie Elect'road. Przez ostatnie kilka pretendentów dobrze się broniło: Dassault SVE z Cleanovą, wkrótce Chevrolet z Voltem.

Od tego czasu postęp w dziedzinie akumulatorów jeszcze bardziej uprawnia do wejścia na tę ścieżkę.

Prius wykona zadanie bez problemu, jeśli Toyota sprawi, że będą DOŁADOWANE i włożą nieco więcej niż 4 akumulatory, które dają duszę w ciągu 5 minut do 40 na godzinę ... Aby obwinić Priusa, ich konsumpcja jest obwinianiem ferrari za to, że nie nie jechał wystarczająco szybko, ponieważ straciłby koło.

W rzeczywistości tak się dzieje ...
W świecie transportu równowagą rządzą 3 lobby;
- lobby statystyczne która interweniuje poprzez opodatkowanie paliw: nie ma interesu w zmniejszaniu zużycia, a tym bardziej w traceniu energii transportu, to znaczy, co by się stało, gdyby wszyscy ładowali się w domu po cichu w sprawie EDF.
- Lobby naftowe: nie trzeba rysować ...
- Lobby budowniczych: nie są zainteresowani ponoszeniem kosztów stworzenia samochodu z napędem hybrydowym, gdy pozostałe 2 lobby wyhamują 4 żelazka ... Z drugiej strony, musisz zrobić zdjęcie i powiedzieć, że jesteśmy w pełni w ekologii: ogromny wysiłek w rozruszniku alternatora, najwyższa przyszłość układów napędowych, oczywiście, Wreszcie zobaczyłem jeszcze więcej con ... 1m² ogniwa fotowoltaicznego na dachu: wystarczy, aby uruchomić radio 10 min : Lol:

Mimo to producent przede wszystkim sprzedaje samochody ... Obecnie są tylko dwa sposoby ich zbawienia:
- Niski koszt
- Hybrydowy najlepiej ładowany

wybrałeś pierwszy ... Modele ponownie wykorzystują platformy starych, GMP niewiele się rozwijają; modyfikujemy nadwozie i przenosimy fabryki do Europy Wschodniej : Idea:

Kryzys na rynku samochodowym, tym bardziej we Francji, nie miałby miejsca, gdyby hybrydy godne tej nazwy były gotowe do wprowadzenia na rynek.

Moje ostatnie zdanie jest piękne i rzeczywiście stało się utopią z powodu odmowy właściwego wyboru technologicznego i dobrego rozsądku ekonomicznego.

Oto wszyscy przyjaciele ... : Idea:
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 18/11/08, 18:36

Waga, wróg w przypadku samochodu, jest sprzymierzeńcem w przypadku lokomotyw. Te maszyny muszą być ciężkie ze względu na problemy z przyczepnością. Mój ojciec, który był kolejarzem, powiedział mi, że niektóre maszyny elektryczne mają tak duży moment obrotowy, gdy zaczynają, że skaczą obok swojej szyny pomimo ich ciężaru, jeśli zbyt mocno włączysz przyczepność ... :zaszokować:

W samochodach konieczne jest utrzymanie zmniejszonych mas ze względu na oszczędność energii i obsługę, nie ma szyn, aby pozostać na drodze ... : Mrgreen:

W przeciwnym razie jestem za natychmiastowym rozwiązaniem, takim jak Start and go. Nawet jeśli nie jest to najnowsza technologia, to pierwszy duży krok!
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 18/11/08, 22:32

Remundo napisał:[...] Oczywiście, że układ napędowy SNCF i samochód są różne. Ale nie w zasadzie. [...]
Nie sądzę, że powiedziałem coś przeciwnego ... Właśnie mówiłem o ograniczeniach związanych z używaniem tych dwóch telefonów komórkowych ...

Remundo napisał:[...] W rzeczywistości najlepszą architekturą, jaką można rozważyć w przypadku samochodu, jest seria hybrydowa.
Jeśli byłeś w tym trochę starszy forum, wiedzielibyście, że bronię serii hybrydowej przez długi czas ... Warto było mi zaostrzyć reakcje ludzi (nie wiem już kto?) odpierających mnie, że wynik nie może być dobry ... Ja nawet widziałem (musiałem gdzieś to trzymać) prezentację inżyniera (absolwenta mechaniki? 8) ), pokazując, że nie może działać z powodu złej wydajności!

W każdym razie wierzyłem w to przez długi czas ...


Remundo napisał:[...] 3. Bardzo wysoka wydajność konwersji elektroelektrycznych (> 85%) w porównaniu ze skrzynią biegów (strata od 5 do 10% z każdym przekręconym biegiem: mini 4 lub 5 w skrzyni biegów + mini 2 w osi)
4. do trakcja elektryczna jest znacznie bardziej odpowiednia dla samochodu niż silnik spalinowy ponieważ ma duży moment obrotowy przy niskiej prędkości i niższy moment obrotowy przy dużej prędkości (silnik jest odwrotnie, dlatego musisz grać w skrzyni biegów ...)

Przesada, bez względu na to, skąd pochodzi, nigdy nie jest dobrym doradcą ...

10% straty na każdym biegu, licząc 6 biegów z rzędu (czy to właśnie mówisz?) To daje nam 53% mocy przenoszonej między wałem korbowym a kołami ... Roll: Żartujesz sobie? Jaki jest twój stopień inżynierii mechanicznej? : Lol:
Odnośnie do punktu 4, przypuszczam, że nie powinieneś był śledzić ostatnich zmian w silnikach z turbodoładowaniem z bezpośrednim wtryskiem, których krzywe momentu obrotowego są płaskie (regulowane) między 1600-1800 obr / min a 5000 obr / min. ..
Zgadzam się jednak z tobą, że trakcja elektryczna doskonale nadaje się do mobilności pojazdów prywatnych.


Remundo napisał:[...] „One” doskonale wie, jak to robić od 2000 roku i to Renault we Francji był absolutnym liderem Elect'road.
Czy czytałeś komentarze DoubleHybride, Lyonnais, który zgłosił ponad 2 lata używania Kangoo Elect'Road? O ile praca w EV wydawała mu się zadowalająca, o tyle wydaje mi się, że w „wzmacniaczu zasięgu” była o wiele mniej przekonująca!

Absolutny liderze, cześć, cześć, cześć! : Lol: Byli sami ...
Czapki z głów przed pionierami tego wielkiego domu, którzy mieli odwagę zrealizować swój projekt do końca, nie musieli się zaprzyjaźniać. :?

Remundo napisał:[...] Prius bez problemu załatwi sprawę, jeśli Toyota sprawi, że będą DOŁADOWANE i włożą nieco więcej niż 4 akumulatory, które dadzą duszy w ciągu 5 minut o godzinie 40 ... Godzina zarzucenia Priusowi ich zużycia oznacza wyrzucenie do ferrari, aby nie jechał wystarczająco szybko, ponieważ straciłby koło.
:zaszokować: :? :? :? To Ty postawiłeś Priusa na dywanie, w porównaniu do pojazdów wyposażonych w Stop & Start… Nie powinniśmy wszystkiego mylić!

Remundo napisał:[...]W rzeczywistości tak się dzieje ...
blabla
[...]
Czy twój francusko-francuski przykład ma zastosowanie WSZYSTKO, gdzie inżynieria mechaniczna jest wystarczająco rozwinięta na całym świecie?
Nigdy nie przyszło ci do głowy, że być może nigdy się nie znamy (czasami jeśli ktoś inny niż ty ma rację ...) może być nie tylko to z powodów, ale także szczypta trudności technicznych / ekonomicznego pozycjonowania produktów, które sprawiłyby, że ich sprzedaż nie byłaby tak łatwa?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 18/11/08, 22:42

Drwal napisał:Skoro mówimy o hybrydzie, naturze silnika i zużyciu paliwa


gdzie umożliwiło to zmniejszenie zużycia o 10% w oficjalnym cyklu europejskim (średnia dla miast i dróg). Co więcej, podczas testu na bardzo gęstej trasie miejskiej zmierzyliśmy zmniejszenie zużycia o 24%! Zestaw jest dostępny w Wielkiej Brytanii w cenie 2750 funtów, bez podatków, ale zainstalowany i zainstalowany, tj. Około 3375 €.


Więc w najlepszym przypadku „opłacalny” po 3375 / 0.24 € = 14 000 € rachunków za paliwo, w najgorszym (10%) po 33 750 € ...

Nie gorsze niż jakikolwiek zestaw z najwyższej półki słonecznej, który mi powiesz ... ale na pewno nie ekonologiczny ... przynajmniej nie jeden w samochodzie ... Pozostaję na dopingu wodnym ...

Czy to jest zatwierdzone? http://www.connaughtengineering.com/
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 19/11/08, 08:27

Nie rozumiem 0.24 €. Gdzie to zabierasz?
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 19/11/08, 09:26

Remundo napisał::D
Ponieważ uważasz, że podłączenie silnika do generatora i akumulatorów jest tak skomplikowane, a następnie użycie akumulatorów z silnikiem?
:D
To, co pompatycznie nazywa się hybrydą szeregową, to generator grossomodo, do którego podłączony jest silnik elektryczny.

Czasami używamy nawet pojedynczej maszyny elektrycznej, czasem silnika (rozładowanie akumulatora), czasem generatora (ładowanie akumulatora), ale jest to nieco bardziej skomplikowane (wybór Hondy IMA) w zakresie elektroniki mocy.

Hybrydowa seria nazywana jest również lokomotywą spalinowo-elektryczną, która miałaby zestaw akumulatorów ...
http://fr.wikipedia.org/wiki/Locomotive ... 9lectrique
Tyle, że w lokomotywie nie ma baterii, ale umieszczenie ...

Nie mogę się oprzeć pokazaniu ci starej tratwy na stacji Clermont Ferrand
Obraz
VOILA to awangardowa technologia, nad którą producenci gorliwie zastanawiają się przez kolejne 10 lat, więc jest skomplikowana : Lol:
Podstawowa seria hybrydowa z akumulatorem Li-Ion, jest nieskończenie prostsza niż najmniej ABS, ESP lub zarządzanie poduszkami powietrznymi z akcelerometrem, serwomechanizmy we wszystkich kierunkach między różnymi systemami wypełnionymi elektroniką, która nie nie zawsze dobrze współistnieją ...

Promowanie alternatora-rozrusznika polega na zabawie w galerii ...

Miałem przyjaciela w SNCF, teraz na emeryturze, kiedy zaczynał, był kierowcą, aw lokomotywach z silnikiem Diesla, które mogłem odwiedzić, było mnóstwo akumulatorów ołowiowych, moim zdaniem kilka ton, używanych w pomocnicze źródło zasilania.

SNCF ma usługę badawczą, jesteśmy zainteresowani hybrydyzacją:
http://recherche.sncf.com/approfondir_l ... art05.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 19/11/08, 10:10

C moa napisał:Nie rozumiem 0.24 €. Gdzie to zabierasz?
Myślę, że to 24% z 1 €?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 233