Rower elektryczny skuter montaż systemu VAE?

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 01/05/07, 22:38

Na skuterach odzyskanych nie ma akceleratora tylko inter on / off!
Nie mam ochoty pracować / wyłączać na rowerze ...
Muszę pomyśleć jeszcze raz ...

Przeszukując sieć, znalazłem wiele silników (nowych) podobnych do moich, ale od 250 do 600w.
W szczególności znalazłem silniki BRUSHLESS z zintegrowany kontroler od 300 do 500w po ceny (bez portu) od 40 $ do 90 $. Aby zamówić, wystarczy podłączyć przewody sterujące 3 do potencjometru 5k om lub dedykowanego sterowania.
0 x
baldarchi
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 30/04/07, 11:49
Lokalizacja: Vitry-sur-Seine




przez baldarchi » 02/05/07, 09:17

Witaj PP!
:? Proszę, możesz powiedzieć nam coś więcej?
Jak naprawić koło pasowe pralki?
Adaptacja obwodu skutera?
Cordialement
0 x
baldarchi
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 30/04/07, 11:49
Lokalizacja: Vitry-sur-Seine




przez baldarchi » 02/05/07, 09:18

::
Nie widziałem twoich odpowiedzi.
Tysiące wymówek
0 x
Avatar de l'utilisateur
PP
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 30/01/07, 12:05
Lokalizacja: Tuluza




przez PP » 02/05/07, 20:59

na skuterze Moxi mówi, że na uchwycie znajduje się akcelerator. Po włączeniu / wyłączeniu z łagodnym startem, musi być możliwe (por. Nlc) ... Widziałem też ten silnik. 300W wykracza poza to, co jest dozwolone, to prawda, że ​​może być praktyczne ... ale zostawiamy odzyskanie skutera i musi być trudno odzyskać energię hamowania ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 03/05/07, 22:00

PP napisał:na skuterze Moxi mówi, że na uchwycie znajduje się akcelerator. Po włączeniu / wyłączeniu z łagodnym startem, trzeba to zrobić (por. Nlc) ... ale zostawiamy odzysk skutera i musi być trudno odzyskać hamowanie energetyczne ...


Ach! Czy możemy odzyskać energię przez „hamowanie elektryczne”? :?

Obawiam się, że bateria jest rozładowana, silnik nie przeciąża motocykla ...

W końcu nie wiem, jaką redukcję zastosować.
Mój silnik zużywa 100w jest ogłoszony dla 2200 rpm.
Jaką prędkość roweru powinienem wybrać dla okrążeń silnika 2200? :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
PP
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 30/01/07, 12:05
Lokalizacja: Tuluza




przez PP » 04/05/07, 13:54

Ach! Czy możemy odzyskać energię „hamując elektrycznie”? Pytanie


Tak, wystarczy uruchomić silnik jako generator, umieszczając obciążenie elektryczne (np. Rezystancję) na jego zaciskach. To właśnie hamuje TGV. Aby naładować akumulatory, jest to nieco bardziej skomplikowane, ale zasada jest taka sama.

Obawiam się, że bateria jest rozładowana, silnik nie przeciąża motocykla ...


Tak, tarcie na silniku ze szczotkami jest daleka od bycia nieistotnym, a gdy akumulator jest rozładowany, cierpią na to cielęta. Z drugiej strony nie ma błędu: hamowanie elektryczne, które zamierzam zainstalować, jest uruchamiane na żądanie. To nie jest coś trwałego! Chodzi o to, aby zwolnić, ale odzyskać część energii kinetycznej, zamiast rozpuszczać ją w łyżwach. Pozwala to na zwiększenie autonomii wszystkich pojazdów elektrycznych, zwłaszcza w mieście.

W końcu nie wiem, jaką redukcję zastosować.
Mój silnik zużywa 100w jest ogłoszony dla 2200 rpm.
Jaką prędkość roweru powinienem wybrać dla okrążeń silnika 2200? pytanie


Mój wybór był bardzo widmowy : Chichot: ale pomysł polegał na uruchomieniu silnika przy nominalnej prędkości podczas jazdy z pożądaną średnią prędkością. Jednak nie zapominaj, że tylko 100W będzie musiał pedałować tak, aby mieć honorową prędkość. Zmieniając redukcję z tego pierwszego podejścia można albo faworyzować lepszy moment obrotowy niskiej prędkości kosztem mniejszej prędkości maksymalnej, albo mieć wyższą prędkość maksymalną, pod warunkiem, że dodasz do stawu skokowego moment obrotowy potrzebny do osiągnięcia tego. ,

Zgodnie z danymi, które mam prędkość znamionową „prędkość znamionową”, jest to prędkość przy której najistotniejsza jest dostarczana moc mechaniczna (tutaj 100W). niekoniecznie jest to punkt najlepszej wydajności ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 06/05/07, 15:25

:? PP, możesz mi przypomnieć o współczynniku redukcji i maksymalnej prędkości ...
Przypuszczam, że gdy przekroczymy prędkość obrotową silnika (określoną przez napięcie zasilania) musimy odczuć zmniejszenie wspomagania lub hamowania ...
Kiedy wymagany moment obrotowy, szczególnie przy uruchomieniu, jest zgodny z intensywnością przewidzianą ... nie?
0 x
Bisso
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 10/04/09, 14:57




przez Bisso » 10/04/09, 15:11

cześć
: Mrgreen:

Jestem zainteresowany twoim tematem
na początek, właśnie dostałem silnik 24V, 14A i moc 250I robię obwód sterujący samodzielnie, sygnał PWM ze szczytem 16F84, który może dać mi polecenie dla mojego silnika
silnik zostanie zamontowany z tyłu na listwie drzwiowej, która z kolei jest połączona z piastą odzyskaną z roweru, aby mieć system wolnego koła. zespół silnika i piasty jest zamontowany na uchwycie do bandowania, który z kolei jest połączony z piastą roweru za pomocą łańcucha.
więc jeśli nie potrzebuję pomocy silnika, system wolnego koła odzyskanej piasty zapobiega jej obracaniu
Uważam, że to najlepsze rozwiązanie : Chichot:

Cordialement
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 10/04/09, 16:32

Witaj, Bisso,

Myślę, że wielu z nas próbowało lub chce spróbować rozwiązania tego stylu.
Twoje podejście do wytwarzania napędu mnie interesuje, nawet jeśli się zastanawiam.
Dlaczego sprawić, by napęd, w którym jest skuter, był odpowiedni?
czy ty się?
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Bisso
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 10/04/09, 14:57




przez Bisso » 10/04/09, 16:47

Cześć Dirk Pitt

Muszę przyznać, że jestem studentem, a moim projektem ukończenia jest zaprojektowanie VAE. więc zaadaptowałem czujnik wstrząsów zamontowany na pedale. i projektuję część kontrolną, i zaplanowałem wyświetlacz LCD, który pokazuje różne informacje.
W tej chwili programuję mój PIC, obwód będzie gotowy do pracy w kolejnym tygodniu, mam nadzieję : Chichot:

Cordialement
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 218