Pytanie o filtrację oleju roślinnego

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
mistrzem
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 29/12/04, 08:41




przez mistrzem » 06/04/07, 18:20

czy możliwe jest stosowanie filtrów normalnie zarezerwowanych dla wody pitnej, które mają 25 i 5 mikronów. Mowa o filtrach nabojowych, które umieszcza się w blokach filtracyjnych. Widziałem w Culligan, że były sztywne filtry polipropylenowe (chyba) umieszczone w bloku filtra.

dla informacji widziałem właśnie w recenzji producenta kogeneracji z silnikiem Stirlinga.

francuska firma sunmachine
[/ Img]
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 06/04/07, 19:42

Cycek pytanie...
Filtrowany olej do frytkownicy... jak długo można go przechowywać w plastikowym zbiorniku o pojemności 1000 litrów? (w temperaturze otoczenia)
1 rok? dwa lata? :zaszokować:
ps instalacja kotła olejowego jest już prawie zakończona 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 06/04/07, 20:41

lejustemilieu napisał:Cycek pytanie...
Filtrowany olej do frytkownicy... jak długo można go przechowywać w plastikowym zbiorniku o pojemności 1000 litrów? (w temperaturze otoczenia)
1 rok? dwa lata? :zaszokować:


Cześć

Nie wiem, jaka jest twoja temperatura otoczenia, ale tutaj, w tropikach, po 3-4 miesiącach zaczyna tworzyć się meduza.

aby temu przeciwdziałać, obecnie testujemy dodatek super0.5 100/95, odpowiedź za 3 miesiące 8) 8) 8)

zwróć uwagę na meduzę, oprócz zablokowania rury, nie ma to znaczenia, wystarczy bardzo mocno zamieszać i rozproszy się.

podziel się przeciw mieszance 1/3 GO 2/3 hvp to się nie rusza

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 06/04/07, 20:48

Zac napisał:Nie wiem, jaka jest twoja temperatura otoczenia, ale tutaj, w tropikach, po 3-4 miesiącach zaczyna tworzyć się meduza.

aby temu przeciwdziałać, obecnie testujemy dodatek super0.5 100/95, odpowiedź za 3 miesiące 8) 8) 8)

zwróć uwagę na meduzę, oprócz zablokowania rury, nie ma to znaczenia, wystarczy bardzo mocno zamieszać i rozproszy się.

podziel się przeciw mieszance 1/3 GO 2/3 hvp to się nie rusza

@+

*************************************
Dziękuję zakkkkk
0 x
Avatar de l'utilisateur
Shinra
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 26/06/06, 14:14
Lokalizacja: Braine-le-Comte (BELGIA)




przez Shinra » 06/04/07, 21:33

@champ: bloki powinny nadawać się do filtracji, bo inni używają wkładów wodnych do swojego systemu filtracji oleju. Niezależnie od tego, czy jest to 25 mikronów dla wody, czy dla oleju... to wciąż 25 mikronów :D

@justemilieu: całkowity okres przydatności do spożycia… cóż… eee, nie mam pojęcia. Filtruję prawie bezpośrednio do spożycia. Z bardzo małym wyprzedzeniem. Ale podobnie jak Zac, wiem z doświadczenia, którym dzieliłem się z innymi, że mieszanka oleju napędowego i oleju bardzo dobrze znosi upływ czasu. Niektórzy, aby mieć „pewność”, że to naprawdę idzie na łatwiznę, od razu dodają c99 :P
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 06/04/07, 21:43

Shinra napisała:Niektórzy, aby mieć „pewność”, że to naprawdę idzie na łatwiznę, od razu dodają c99 :P


cześć shinra

Włożyłem c99 przed filtrację i po jakimś czasie meduzom to nie przeszkadza; z drugiej strony rozrzedza olej i zyskujemy około 30/100 czasu filtrowania.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
Shinra
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 26/06/06, 14:14
Lokalizacja: Braine-le-Comte (BELGIA)




przez Shinra » 06/04/07, 21:48

:zaszokować: 30/100?

dodajesz go po przejściu przez filtr tkaninowy, pierwszy usuwający zanieczyszczenia? Bo sobie wmawiałem, że na niektórych puszkach jak bym to zrobił od razu... no to bym miał straty z melasą : Mrgreen:
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 10/10/08, 09:39

Witam,
Oto dokument dostarczony przez Henry'ego.
Czytać ! :D
https://www.econologie.info/share/partag ... dzmg8i.doc
https://www.econologie.info/share/partag ... yhJpp7.doc
https://www.econologie.info/share/partag ... znrIoL.doc
Główną informacją, którą zachowałem jest to, że olej musi przejść kilka razy przez filtr, aby zwiększyć filtrację.
To nie dlatego, że filtr zapowiada filtrację 5 mikronów, wystarczy jedno przejście, aby wyeliminować wszystko, co jest większe niż 5 mikronów.
Dodatkowe informacje będą pochodzić bezpośrednio od Henry'ego.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
manoria68
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 301
Rejestracja: 07/10/08, 12:34
Lokalizacja: ATLANTIS
x 2




przez manoria68 » 02/10/09, 11:08

Oto moja olejarnia:

Zrobiłem 2 betonowe żelazne kółka, w których zszyłem i naciągnąłem tkaninę

Obraz

Jednorazowo mogę umieścić 35 L na jednostkę filtracyjną. Melasę usuwam łyżką cedzakową

Następnie jest przechowywany w zbiorniku.
Raz w miesiącu otwieram dolny zawór, aby usunąć płynącą wodę i pozostałe materiały stałe.

Obraz

Następnie mam 3 filtry nabojowe z filtrami jednorazowymi 80, 80 i 10 mikonów

Obraz

Wtedy więcej niż tankowanie : Mrgreen:

Obraz
0 x
Manoria 68, smażone naukowiec, technik jego olejarni

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 180