Odzyskać energię z trawy lub pokruszonego drewna?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
azertylr
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 06/04/06, 18:46

Odzyskać energię z trawy lub pokruszonego drewna?




przez azertylr » 30/10/06, 15:12

Witam,
Chciałbym wiedzieć, czy istnieje sposób na odzyskanie energii z trawnika (ściętego). Kiedy fermentuje, nagrzewa się do 30-40 ° C, ale nie wiem, czy to trwa długo.
Podobnie mogę odzyskać pokruszone drewno (gałęzie i liście w małych kawałkach) i bardzo ono fermentuje! (na środku stosu musi być 35 °) Czy możemy przekształcić go w materiał palny w kominie? a następnie w biodieslu?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 30/10/06, 15:26

Odzyskiwanie energii fermentacyjnej nie jest interesujące, ale odzyskiwanie biogazu jest ...

Aby wiedzieć, co możesz odzyskać w biogazie, stworzyliśmy ten temat: https://www.econologie.com/forums/biogaz-met ... t2338.html
0 x
azertylr
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 06/04/06, 18:46




przez azertylr » 30/10/06, 18:00

Witam,
Odzyskiwanie trawnika nie wydaje się opłacalne! Szkoda: „(
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 30/10/06, 20:38

Dawno, dawno temu widziałem artykuły, które mówiły, że temperatura obornika może sięgać 60 ° C wprost: staje się możliwa do odzyskania, ale zajmuje dużo.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
łapa
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 26/10/06, 14:24
Lokalizacja: gdzieś w środku krów w Normandii ...

energia obornika




przez łapa » 30/10/06, 23:36

to nie tylko biogaz, zastosowanie kompostu lub obornika zmniejsza zużycie nawozów chemicznych, a zatem mniej zanieczyszczeń (nie mówię o gnojowicy, należy ją inteligentnie rozprowadzić lub umieścić w komorach fermentacyjnych), mniejsze zużycie energii, aby to zrobić

podczas fermentacji obornika powstają gazy zawierające metan i siarkę, które należy poddać obróbce przed użyciem.

łapa
0 x
dla naszych dzieci, niech czystsze powietrze i ziemia bez odpadów
azertylr
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 06/04/06, 18:46




przez azertylr » 31/10/06, 09:24

Słoń napisał:Dawno, dawno temu widziałem artykuły, które mówiły, że temperatura obornika może sięgać 60 ° C wprost: staje się możliwa do odzyskania, ale zajmuje dużo.


Rzeczywiście, mój ojciec powiedział mi, że minęło 30 lat, odkąd rolnictwo odzyskało to ciepło dla tego ogrzanego.
0 x
aidiv
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 103
Rejestracja: 20/12/04, 18:57




przez aidiv » 31/10/06, 14:27

cześć, odnośnie ogrzewania dzięki sfermentowanemu pędzelkowi
http://onpeutlefaire.com/ilslontfait/il ... saille.php
0 x
Avatar de l'utilisateur
JKG
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 26/02/05, 21:22
Lokalizacja: Rodez




przez JKG » 31/10/06, 20:04

Witam,
Każdego roku pojawiają się dziesiątki stodół, które palą się z powodu niesuszonego siana. Może łatwo zacząć palić, stać się gorący i rozpalić.

Myślę, że łącząc biogaz z odzyskiem ciepła, moglibyśmy zaopatrzyć dom w 1 lub 2 ha siana.

@+
0 x
Ziemia nie jest nasz pożyczamy ją naszym dzieciom
aidiv
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 103
Rejestracja: 20/12/04, 18:57




przez aidiv » 01/11/06, 21:51

dobry wieczór, jeśli nie zastanawiałem się, czy można ponownie uruchomić reakcję beztlenową za pomocą siana, które w związku z tym należy umieścić w pojemniku i przykryć wodą i pokrzywą, aby wywołać reakcję .. to pozwoliłoby przechowywać dłużej w zimie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 02/11/06, 17:31

Jan BÓL http://www.jean-pain.com/index1.htm zastosowano metanizację pokruszonego drewna na ciepło
- odzysk ciepła za pomocą cewki w stosie kompostu
- odzysk metanu przechowywanego w komorach powietrznych
- odzyskiwanie kompostu dla upraw
Aby dobrze ogrzać dom, potrzebujesz stosu prawie dużych roślin, takich jak dom. Ale możemy również odzyskać w małych ilościach, które zawsze są podejmowane ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 321