Zieloni przeciw biopaliwom

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79356
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 11/10/06, 15:57

Drwal napisał:Nie.

Zobacz stronę internetową JM. Jancovici: http://www.manicore.com/


1) Denerwuje mnie to, że ten argument, nawet jeśli jest słuszny, jest często wysuwany NIC NIE ROBIĆ…należy zrozumieć, że przyszłość będzie „zlepkiem” energii innych niż paliwa kopalne…żadna energia nie zastąpi ropy…

Koniec z końcem: downsizing, hvp, drewno opałowe, biogaz, oszczędność energii i wykorzystanie energii słonecznej w dodatku… cóż, nie jestem pewien, czy argument „to nie wystarczy” jest nadal aktualny…

2) Irytuje mnie jeszcze jedna rzecz: „Te rozwiązania nie są opłacalne?” Cóż, zobaczmy... kiedy określimy rzeczywisty koszt skamieniałości w perspektywie średnioterminowej (w przeszłości iw przyszłości), być może uda nam się uzyskać uczciwą liczbę... Ile warte jest życie Irakijczyka? Ile kosztuje efekt cieplarniany?

No cóż, jestem głupi… wręcz przeciwnie dla ekonomistów i finansistów Obraz, katastrofy to 100% premia do PKB (im więcej, tym bardziej stają się twarde…)

I staje się POWAŻNE! Obraz

3) Oczywiście, jeśli wszyscy chcą jeździć Obraz 4x4 w mieście...
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 11/10/06, 20:28

Na proste pytanie (czy biopaliwa mogą zastąpić paliwa ropopochodne) prosta odpowiedź brzmi: nie.

Nigdy nie powiedziałem czegoś przeciwnego niż ty, Christophe... Ale to już nie jest to samo pytanie! : Wink:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79356
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 11/10/06, 20:36

Drwal napisał:Na proste pytanie (czy biopaliwa mogą zastąpić paliwa ropopochodne) prosta odpowiedź brzmi: nie.

Nigdy nie powiedziałem czegoś przeciwnego niż ty, Christophe... Ale to już nie jest to samo pytanie! : Wink:


W takim przypadku dodałbym „obecnie” w pierwszym zdaniu…
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 180