Zieloni przeciw biopaliwom

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 10/10/06, 22:22

Drwal napisał:Podobało mi się wykorzystanie ludzkiego tłuszczu przez Tylera Durdena w „Fight Club”… : Chichot:

Oto dobre źródło zaopatrzenia: centra liposukcji! 8)


Nie odważyłem się tego powiedzieć, żeby nie wzmacniać mojej pozycji guru : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
pluesy
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 291
Rejestracja: 26/11/04, 22:39
Lokalizacja: 88 Saint Die Vosges
x 1




przez pluesy » 11/10/06, 11:30

darmowy generator paliwa zintegrowany w jakiś sposób z każdym człowiekiem...

dlaczego nie pomyśleli o tym wcześniej???

Co jeść, aby jak najszybciej przy jak najmniejszej ilości odpadów (można metanizować...) wyprodukować 1kg dobrego, wysokoenergetycznego tłuszczu ludzkiego?
1kg cukru? 1 kg ziemniaków? 1kg fasoli (metanizacja rozpoczyna się w jelicie : Chichot: )?

im więcej jem, tym więcej mogę prowadzić samochód, świetna koncepcja…

jutro zacznę... Będę jadł jak cholera najlepsze jedzenie na tłuszcz i w ten sposób koncerny naftowe nie będą już miały mnie jako klienta : Mrgreen:
0 x

"Są tylko dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota ... ale dla całego świata, nie mam absolutną pewność."
[Albert Einstein]
Avatar de l'utilisateur
Charlotte
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 52
Rejestracja: 10/10/06, 09:41
Lokalizacja: Lozanna, Szwajcaria




przez Charlotte » 11/10/06, 11:55

Drwal napisał:Oto dobre źródło zaopatrzenia: centra liposukcji! 8)


Gratulacje! Upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu: uporamy się z otyłością i będziemy jeździć czysto! : Chichot:

Zastanawiam się, czy wystarczy sarkazmu, skoro mówimy o biopaliwach: czy produkcja rolna buraków, rzepaku itp. jest wystarczająca, aby wyprodukować wystarczającą ilość biopaliwa dla wszystkich samochodów, które chcą jeździć? Pamiętam, że czytałem powyżej, że rzeczywiście europejscy rolnicy otrzymują dotacje za pozostawienie swoich pól odłogiem, więc byłaby przestrzeń, ale czy ta powierzchnia wystarczy na pokrycie zapotrzebowania na paliwo?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 11/10/06, 12:22

pluesy napisał:darmowy generator paliwa zintegrowany w jakiś sposób z każdym człowiekiem...

dlaczego nie pomyśleli o tym wcześniej???


Myślimy o tym: https://www.econologie.com/forums/production ... t2198.html

Charlotte napisał:Gratulacje! Upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu: uporamy się z otyłością i będziemy jeździć czysto! : Chichot:


Cóż, mam coś jeszcze lepszego: leczenie problemu „u źródła”: dzięki rzadszemu korzystaniu z samochodu i wykonywaniu większej aktywności fizycznej (jazda na rowerze, rolkach, spacery itp.) magazynujesz mniej nieprzyjemnych tłuszczów…
Ostatnio edytowane przez Christophe 11 / 10 / 06, 12: 23, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Charlotte
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 52
Rejestracja: 10/10/06, 09:41
Lokalizacja: Lozanna, Szwajcaria




przez Charlotte » 11/10/06, 12:26

Christophe napisał:
Cóż, mam coś jeszcze lepszego: leczenie problemu „u źródła”: dzięki rzadszemu korzystaniu z samochodu i wykonywaniu większej aktywności fizycznej (jazda na rowerze, rolkach, spacery itp.) magazynujesz mniej nieprzyjemnych tłuszczów…


Fuj! Ale to jest sport. To męczące i powoduje, że się pocisz! : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 11/10/06, 12:30

Charlotte napisał:Fuj! Ale to jest sport. To męczące i powoduje, że się pocisz! : Mrgreen:


Pffff...Nie, aktywność fizyczna to jeszcze nie sport...
0 x
Avatar de l'utilisateur
vttdechaine
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 162
Rejestracja: 23/03/06, 16:01
Lokalizacja: Wschodniej Francji, niedaleko Szwajcarii




przez vttdechaine » 11/10/06, 13:18

Christophe napisał:
Charlotte napisał:Fuj! Ale to jest sport. To męczące i powoduje, że się pocisz! : Mrgreen:


Pffff...Nie, aktywność fizyczna to jeszcze nie sport...


+ 1.
Dla mnie jazda na rowerze jest już przyjemnością. Łączenie na co dzień podróży i jazdy na rowerze oznacza stworzenie własnej małej planety szczęścia... przy jednoczesnym zachowaniu tej prawdziwej.
W ciągu ostatnich kilku miesięcy w mieście nadal zauważyłem dużo więcej cykli. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę twarz niektórych osób ( :x :? : Evil: ) Wierzę, że nie każdy tworzy swoją małą planetę szczęścia : Lol:
0 x
Marty
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 11/10/06, 14:27

Charlotte napisał:[…]Dość sarkazmu, pytam, skoro mówimy o biopaliwach: czy produkcja rolna buraków, rzepaku itp. jest wystarczająca, aby wyprodukować wystarczającą ilość biopaliwa dla wszystkich samochodów, które chcą jeździć? Pamiętam, że czytałem powyżej, że rzeczywiście europejscy rolnicy otrzymują dotacje za pozostawienie swoich pól odłogiem, więc byłaby przestrzeń, ale czy ta powierzchnia wystarczy na pokrycie zapotrzebowania na paliwo?
Nie.

Zobacz stronę internetową JM. Jancovici: http://www.manicore.com/
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 11/10/06, 14:39

To wystarczyłoby, aby każdy mógł zatankować do swojego samochodu 10% ekologicznego paliwa, co nie byłoby takie złe. Następnie mogliśmy osiągnąć postęp dzięki olejowi z hodowli alg morskich. Aby myśleć na wielką skalę, lepiej zacząć od czegoś małego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Charlotte
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 52
Rejestracja: 10/10/06, 09:41
Lokalizacja: Lozanna, Szwajcaria




przez Charlotte » 11/10/06, 15:26

@Bucheron: dzięki za link!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 150