Homologacja „silnika wodnego”

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
yahi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 06/04/05, 19:48
Lokalizacja: w pobliżu Nantes (44)

Homologacja silnika wodnego




przez yahi » 02/09/05, 00:38

Christophe, zauważyłeś:
1) Tradycyjny silnik cieplny (zapłon iskrowy) jest w stanie spalić czysty wodór z kilkoma modyfikacjami dla lepszej wydajności i niezawodności (materiały komory, gniazd i zaworów, tłok, dostosowanie zapłonu itp. ...). Główna trudność związana z magazynowaniem wodoru (gaz 27 razy lżejszy od powietrza i tak mały, że dyfunduje w większości materiałów) Ten typ silnika można oczywiście nazwać silnikiem wodorowym.

na stronie https://www.econologie.com/le-moteur-a-h ... es-90.html

ale André mówi:
"Nie panikujcie z rdzą, trochę szarpie jak jadę na wodzie, silnik nigdy nie był tak czysty, świece są jak nowe. Są całe białe, wtrysk wody do silnika nie powoduje rdzy , ale para, w silniku robi się gorąco.
rdza pojawia się szczególnie w silnikach, które pracują bardzo rzadko, od krótkich tras po bardzo zimne.
Nie wolno nam zapominać, że wszystkie silniki, gdy połykają od 200 do 300 metrów sześciennych powietrza o wilgotności względnej 40%, co daje kilka litrów wody, nie bez powodu, gdy jest tu -25C lub -30C Włazy na droga wypluwa słup pary, zostawiasz dobrą przestrzeń z pojazdem przed tobą, masz wrażenie, że jedziesz w chmurze lub jedziesz za parowozem, przypuszczam, że latem jest tak samo, ale u nas tak nie jest zobacz tę parę.

Jakie zatem Twoim zdaniem należy wprowadzić modyfikacje, aby silnik benzynowy przystosowany był do spalania wodoru?
a w przypadku silnika diesla nie da się czegoś zrobić?

do smarowania w sprzęcie do opon znajdują się smary gazowe (nawet z castoramy), jest zestaw gazowy do dostosowania do klasycznych silników: http://www.gaz-l.com/site/k_avantage.html

proszę mi powiedzieć co zmienić i jak??

yahi
0 x
Gdy będziemy mieć prawo do wstrzymania stosowania oleju?
Bezpłatne obiekt!
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 02/09/05, 00:49

Nie wiem skąd trafiłem na tę stronę.
może tam znajdziesz źródło energii
napędzają elektrolizę wody.

<a href='http://www.surrealiste.org/modules/newbb/viewforum.php?forum=19' target='_blank'>http://www.surrealiste.org/modules/newbb/v...um.php?forum=19

Technika wydaje się bardzo obiecująca.W naszym przypadku źródło ciepła
gazów spalinowych, a chłodzenie można przeprowadzić powietrzem lub
przez górny grzejnik.

Uważam, że temat zasługuje na refleksję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6931
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 02/09/05, 02:04

Królik napisał:Nie wiem skąd trafiłem na tę stronę.
może tam znajdziesz źródło energii
napędzają elektrolizę wody.

<a href='http://www.surrealiste.org/modules/newbb/viewforum.php?forum=19' target='_blank'>http://www.surrealiste.org/modules/newbb/v...um.php?forum=19



Oto link w ogłoszeniu, które przygotowałem dla „Bondiou d'Festival”:

Nadchodzące wydarzenia w Kalendarzu na najbliższe 45 dni
Bondiou d'Festival - 23, 24 i 25 września,
0 x
Wish =>
Potrafi mówić normalnie
bez stale atakowany przez niektórych ludzi, którzy szanują niczego, a to bezkarnie.
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 02/09/05, 08:42

dziękuję gegyx, aby odświeżyć moją pamięć.

Czasami po określonej godzinie mam puste miejsca.
To musi być wiek. :migać:
0 x
Avatar de l'utilisateur
pinkfloyd30
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 30/08/05, 12:04




przez pinkfloyd30 » 02/09/05, 11:08

JAK SĄ PATENTY NA PODRÓŻ W CZASIE!!!!???? super, ja, który marzył o zobaczeniu Woodstock, nie, ale poza tym, czy nie było już postu o silniku wodnym z prostą elektrolizą??? Szczerze mówiąc, czego brakuje w tym procesie??? no ok dla elektrolizy trzeba by było odzyskać dużą część energii z silnika więc byłoby to nieopłacalne??? NIE ? w teście bingofuel na generatorze wyraźnie widać, że flota nie wytrzyma długo, nawet jeśli rzecz działa z dużą prędkością.
Ale czy połączenie elektrolizy i reaktora Pantone nie mogłoby zadziałać???
0 x
„Jak możemy nie podziwiać siły, której używa człowiek, aby zobaczyć gałąź, na której siedzi ???” Jean-Marie Bigard
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 02/09/05, 12:48

Brakuje tego, że najlepsze obecne systemy elektrolizy mają wydajność na poziomie 30%... potrzeba 1 dżula energii elektrycznej, aby otrzymać 0.3 dżula wodoru (a więc termicznego). Biorąc pod uwagę, że wydajność najlepszych procesów konwersji termomechanicznej wynosi 50%, elektroliza musiałaby mieć wydajność co najmniej 200%, aby móc samodzielnie zasilać ten proces....

Jeśli chodzi o mieszankę, niektórzy testowali z mniej więcej „dobrymi” wynikami, ale nie wiem, czy ma to coś wspólnego z tym pomysłem…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 02/09/05, 12:51

Królik napisał:Technika wydaje się bardzo obiecująca, w naszym przypadku źródłem ciepła są spaliny, a chłodzenie mogłoby odbywać się powietrzem lub poprzez górną chłodnicę.

Podobnie jak w przypadku calopile, nie należy spodziewać się spektakularnych plonów... co najwyżej 20%.
Rezerwowana jest na produkcję energii elektrycznej jako „premia” dla instalacji cieplnych o dużych stratach cieplnych (np. 10% strat kotła przemysłowego)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 02/09/05, 12:56

yahi napisał:Jakie zatem Twoim zdaniem należy wprowadzić modyfikacje, aby silnik benzynowy przystosowany był do spalania wodoru?
a w przypadku silnika diesla nie da się czegoś zrobić?

Nie jestem ekspertem w dziedzinie spalania H2, ale oto, co wiem.

Mercedes wyprodukował silnik spalinowy zasilany H2 w latach 80-tych, uważam, że główne modyfikacje dotyczyły rodzaju materiałów komory spalania i części ruchomych (m.in. ceramicznych) oraz mapowania zapłonu (h2 spala 10 x szybszy niż benzyna)

W praktyce każdy silnik benzynowy będzie działał po wstrzyknięciu czystego H2 do rury wlotowej (nie za daleko od silnika, ponieważ wodór przechodzi przez pewne materiały poprzez zjawisko dyfuzji… więc musisz nad tym popracować, aby zoptymalizować tę rzecz). ale aby zoptymalizować jego wykorzystanie, należy popracować nad 2 punktami wymienionymi powyżej… Krótko mówiąc, jest to nieosiągalne dla jednostek, którymi jesteśmy…
0 x

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 125