liberalizacji rynku energii: fałszywy dobry pomysł?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4

Re: Liberalizacja energii: fałszywy dobry pomysł?




przez bleusideral » 19/06/20, 14:00

Witam, chciałbym poruszyć ten temat celem jego odświeżenia gdyż trochę się gubię we wszystkich dotychczasowych ofertach. W zeszłym roku przeszliśmy na ENI i mieliśmy kilka niespodzianek, w zasadzie bzdury w miesięcznych płatnościach i szacunkach, moja żona została przekonana przez sprzedawcę bezpośredniego, a mnie tam nie było...
Teraz chcielibyśmy wiedzieć, które z nich są najbardziej „uczciwe” i niezawodne, próbując promować zieloną energię w ramach umowy na sam prąd o mocy 9 kW!
Dziękuję za opinie!
0 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Liberalizacja energii: fałszywy dobry pomysł?




przez GuyGadebois » 19/06/20, 14:05

EDF, bo zawdzięczają nam więcej niż światło.
Mówiąc poważniej, ta strona przegląda oferty i wyświetla + i - dostawców (jeśli informacje są dostępne):
https://www.kelwatt.fr/fournisseurs
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Liberalizacja energii: fałszywy dobry pomysł?




przez sicetaitsimple » 19/06/20, 14:27

bleusideral napisał:Teraz chcielibyśmy wiedzieć, które z nich są najbardziej „uczciwe” i niezawodne, próbując promować zieloną energię w ramach umowy na sam prąd o mocy 9 kW!


„uczciwi” we Francji pod względem większości dostaw zielonej energii, jeśli tego właśnie szukasz, jest tylko jeden, Enercoop. Wszystkie pozostałe opierają się w dużej mierze na gwarancjach pochodzenia, certyfikatach, które w „magiczny sposób” pozwalają zamienić zakupioną od EDF nuklearną kWh w „zieloną” kWh.
W każdym razie nic nielegalnego, po prostu system, który pozwala na przykład firmie Ekwatteur obiecać Państwu 100% „zielonej” kWh, ale który pozywa EDF do sądu w celu ograniczenia umownych zakupów energii jądrowej z powodu Covida!
https://selectra.info/energie/actualite ... -edf-arenh

O „rzetelności” Enercoop w sensie rozliczeń, relacji z klientami… bez osobistej opinii.
Nadal jest trochę droższy niż u innych dostawców.

PS: ENI została właśnie poddana pod pręgierz przez mediatora ds. energii.
http://www.economiematin.fr/news-mediat ... lectricite
1 x
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4

Re: Liberalizacja energii: fałszywy dobry pomysł?




przez bleusideral » 20/06/20, 09:32

Witam, dziękuję za odpowiedzi!
0 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Liberalizacja energii: fałszywy dobry pomysł?




przez phil59 » 19/07/20, 11:33

Jestem z E-Leclerc odkąd to zrobili.

Niedoszacowałem na początku mojej konsumpcji, ale to nie ma znaczenia, 2-3 miesiące później poprosiłem o miesięczną ratę bardziej adekwatną do tego, kim jestem.

Co miesiąc mam 20% zużycia na karcie Leclerc....


Cena abonamentu identyczna jak ENEDIS, podobnie jak zużycie....


przewaga zużycia energii elektrycznej.jpg
przewaga zużycia energii elektrycznej.jpg (60.81 KiB) Konsultowano 3179 razy


Pochodzenie prądu? Nie wiem....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Liberalizacja energii: fałszywy dobry pomysł?




przez thibr » 07/03/21, 11:13

Herkules: poznaj wszystko na temat projektu sprzedaży cięcia na wymiar firmy EDF

Obecnie toczą się tajne negocjacje: projekt Herkules.
Projekt ten ma na celu położenie kresu znanej nam energii elektrycznej w imię konkurencji wymaganej przez Unię Europejską.

Rosnące rachunki, prywatne zyski, rozbiórka przemysłowego statku flagowego: dowiedz się wszystkiego o tym niepokojącym projekcie w 15 minut.

⚡ PODPISZ petycję: https://energie-publique.fr/​ ⚡
1 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Liberalizacja energii: fałszywy dobry pomysł?




przez Exnihiloest » 08/03/21, 19:39

Christophe napisał:...
Zdaniem UFC-Que Choisir, dopóki nie zostaną spełnione warunki prawdziwej konkurencji, rząd musi umożliwić konsumentom korzystanie z regulowanej ceny w dowolnym momencie.[/i]

Robią nam to samo, co operatorzy telefoniczni. W imię konkurencji historyczny operator został zmuszony do użyczenia swojej infrastruktury, a nawet sieci (Free korzystał z sieci Orange).
Kim są nowi gracze na rynku energii, którzy nie są pasożytami, czyli którzy faktycznie produkują to, co sprzedają, bez konieczności hurtowego zakupu energii od innych?
Ze swojej strony jestem zadowolony z EDF. Kiedy mamy problem i dzwonimy do niego, człowiek reaguje i to szybko. Jeśli zmiana operatora wiąże się z koniecznością skorzystania z obsługi posprzedażowej Free, to nie widzę sensu. A wiedząc, że nawet jeśli utrzymamy EDF, jego obsługa posprzedażowa będzie ograniczona ze względu na konkurencję, tak jak miało to miejsce w przypadku Orange, tym bardziej widzę taką potrzebę.
Nie jestem przeciwny konkurencji, ale konkurencja z definicji jest poszukiwaniem faktycznego monopolu. Dla sektora prywatnego atak na dawny rezerwat państwowy i konkurowanie z nim nie stanowi problemu. Ale potem pozwól mu się stąd wydostać. Rozwińmy dla niego czerwony dywan, zresztą w imię konkurencji, która robi dokładnie odwrotnie, i rozbijmy to, co do tej pory działało, czyli to już nawet nie jest liberalizm, to jest pomoc dla międzynarodowych korporacji.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14824
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4302

Re: Liberalizacja energii: fałszywy dobry pomysł?




przez GuyGadeboisTheBack » 08/03/21, 20:04

Więc Tryphon, czy jesteśmy lewicowi? : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Liberalizacja energii: fałszywy dobry pomysł?




przez Christophe » 08/03/21, 20:12

thibr napisał:Herkules: poznaj wszystko na temat projektu sprzedaży cięcia na wymiar firmy EDF

Obecnie toczą się tajne negocjacje: projekt Herkules.
Projekt ten ma na celu położenie kresu znanej nam energii elektrycznej w imię konkurencji wymaganej przez Unię Europejską.

Rosnące rachunki, prywatne zyski, rozbiórka przemysłowego statku flagowego: dowiedz się wszystkiego o tym niepokojącym projekcie w 15 minut.

⚡ PODPISZ petycję: https://energie-publique.fr/​ ⚡


Z drugiej strony… dyrektorzy EDF, którzy przechodzą na emeryturę w wieku 55 lat i mogą kupować zamki… a średnia realna stawka godzinowa (wliczając wszystkie świadczenia) wynosi od 8 do 10 razy więcej niż minimalna stawka godzinowa… Musieliśmy powstrzymać to szaleństwo!
1 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Liberalizacja energii: fałszywy dobry pomysł?




przez Exnihiloest » 09/03/21, 18:57

Christophe napisał:...
Z drugiej strony… dyrektorzy EDF, którzy przechodzą na emeryturę w wieku 55 lat i mogą kupować zamki… a średnia realna stawka godzinowa (wliczając wszystkie świadczenia) wynosi od 8 do 10 razy więcej niż minimalna stawka godzinowa… Musieliśmy powstrzymać to szaleństwo!

To prawda, że ​​jest przesadny... w porównaniu do innych. W każdej branży będącej źródłem dochodu i monopolem państwa zdarzały się tego typu nadużycia.
Zauważam jednak, że twoja odpowiedź jest w duchu francuskim, zrównanie w dół: chęć usunięcia ewentualnych przywilejów niektórych, zamiast proszenia innych o ich uogólnienie.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 290