Oszczędzająca paliwo turbulator wirowy: Z

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Fuel saver turbulatorem: Z




przez Christophe » 16/11/17, 03:29

Olivier22 napisał:Sam test drogowy jest bezwartościowy. Warunki są zbyt zmienne. Mój samochód ma również zużycie, które zmienia się nieco z jednego czołgu do drugiego, bez mojego hakowania.


Mam to, w co od dawna wierzyłem i krzyczę na wszystkich dachach, ale to źle! Wręcz przeciwnie, moja konsumpcja jest bardzo stabilna ... jeśli zaatakuję więcej, nawet nie widzę zbyt wielu różnic (w granicach rozsądnych) : Chichot:

Wtedy wszystko zależy od oszczędności ... 20% jest całkowicie mierzalne i zauważalne na drodze, mniej niż 5% to strata czasu ...

Olivier22 napisał:Przekazanie samochodu na hamowni podwoziowej również nie kosztuje dużo; biorąc pod uwagę twoją inwestycję w projekt (wszystko na kredyt), na twoim miejscu była to jedna z pierwszych rzeczy, które zrobiłbym. Ponadto czasami istnieje możliwość zainstalowania przepływomierza gazu, dostarczałby cennych informacji.


Kiedy widzimy wyniki ławki VW ... bin, ławki to coś więcej! : Mrgreen:

Myślę, że prosty ELM327 i Torque (kupiłem wersję profesjonalną za 5 € kilka tygodni temu) zrobiłyby to samo ... w drodze :) za kilka euro inwestycji! Ponieważ umożliwia dostęp do bardzo precyzyjnych danych!

Oto rodzaj informacji, które można uzyskać za poradę 10 €: jeść mniej auto / Volkswagen Golf-gte85-over-the-wielopaliwowe hybrydowy SYCOMOREEN-t15053-20.html # p326469

Christophe napisał:Oto kilka przykładów:

- natężenie przepływu g powietrza / s połkniętego przez silnik, bardzo interesujące szczególnie w przypadku benzyny (ponieważ pozwala bardzo łatwo oszacować rzeczywistą moc silnika i zużycie)
- moc chwilowa (cv), ale tam uważam, że jest to obliczenie na podstawie przyspieszenia i masy pojazdu (szacowane)
- ciśnienie turbo
- ciśnienie common rail (do 1500 barów!)
- natychmiastowe zużycie (ale mamy go również na komputerze pokładowym, ale pozwala nam to porównać ...)
- Wartość EGR w czasie rzeczywistym
- ...


Mówimy o tym tutaj: Awaria-payday-naprawa / OBD-erase-the-error-of-the-komputer-skraju-after-naprawy-of-all-marek-t14557.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Nikolaj
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 173
Rejestracja: 17/08/17, 18:38
Lokalizacja: pierścień 35120 pican
x 14

Re: Fuel saver turbulatorem: Z




przez Nikolaj » 16/11/17, 06:30

Olivier22 napisał:Filtr powietrza i tak jest sztywny, ten argument nie wytrzymuje

Witaj, obudowa filtra powietrza jest często metalowa, jej obrzeże to perforowany arkusz lub siatka ze stali nierdzewnej, ale jej wewnętrzna struktura plastra miodu jest wykonana z różnych włókien połączonych, takich jak tektury, ale przepuszcza powietrze, w przeciwnym razie powietrze nigdy nie przepuści ... ale porusza się o wiele więcej niż mówisz ... za każdym razem, gdy silnik się obraca i zasysa powietrze +/- (stąd porównanie z płucami lub akordeonem) ...
załączniki
Filtr posiada powietrza performances.jpg
air-filter-performance.jpg (8.45 KB) Konsultowano 5323 razy
filtr powietrza-2.jpg
filtr powietrza-2.jpg (6.2 KiB) Konsultowano 5323 razy
filtr powietrza-1.jpg
filtr powietrza-1.jpg (6.08 KiB) Konsultowano 5323 razy
filtr powietrza.jpg
filtr powietrza.jpg (7.74 KB) Oglądano 5323 razy
akordeon i jego mieszek.jpg
akordeon i jego mieszek.jpg (11.19 KB) Konsultowano 5323 razy
0 x
Tajemnica pojawia się tylko wtedy, gdy odmawia się jej studiowania (Georges Charpak?)
Avatar de l'utilisateur
Nikolaj
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 173
Rejestracja: 17/08/17, 18:38
Lokalizacja: pierścień 35120 pican
x 14

Re: Fuel saver turbulatorem: Z




przez Nikolaj » 16/11/17, 06:38

Olivier22 napisał:Sam test drogowy jest bezwartościowy. Warunki są zbyt zmienne. Mój samochód ma również zużycie, które zmienia się nieco z jednego czołgu do drugiego, bez mojego hakowania.
Przekazanie samochodu na hamowni podwoziowej również nie kosztuje dużo; biorąc pod uwagę twoją inwestycję w projekt (wszystko na kredyt), na twoim miejscu była to jedna z pierwszych rzeczy, które zrobiłbym. Ponadto czasami istnieje możliwość zainstalowania przepływomierza benzyny, przyniósłby cenne informacje
Z drugiej strony, jeśli byłby to kamper, byłby pierwszy, z pewnością skończyłby na zdjęciu włączającym się do sieci :D

Jeśli chcesz trzymać się testów drogowych, oprócz pomiaru zużycia, musisz zaplanować czas swoich podróży. Porównanie można przeprowadzić tylko z identyczną średnią prędkością (będzie bardzo niekompletne, ale nadal zacznie wykazywać prawdopodobny trend).

W przeciwnym razie na pierwszy rzut oka pomiary są spójne: kołnierz silnika, zużywa mniej ...

Witam, te "ustawienia" zainstalowane są dowodem ich wpływu i skuteczności w rzeczywistości, dziękuję za radę, będę mierzył czas na trasach i prędkościach (przez średni czas podróży na km / h z dokładnością do GPS) też zaskoczony taką trzeźwością ... @ +
0 x
Tajemnica pojawia się tylko wtedy, gdy odmawia się jej studiowania (Georges Charpak?)
Avatar de l'utilisateur
Nikolaj
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 173
Rejestracja: 17/08/17, 18:38
Lokalizacja: pierścień 35120 pican
x 14

Re: Fuel saver turbulatorem: Z




przez Nikolaj » 16/11/17, 06:48

Flytox napisał:
nikolaj napisał:Jak mierzysz, że filtr powietrza nieco „pęcznieje” i staje się bardziej przepuszczalny?
Co więcej, „bardziej przepuszczalny” dla powietrza = bardziej przepuszczalny dla kurzu… Głupio wierzyłem, że filtr powietrza został użyty do zatrzymania kurzu i innych stałych zanieczyszczeń, aby zapobiec zużyciu, zwłaszcza górnego silnika. .., powiedziałbym raczej, gdyby to sprawiło, że filtr powietrza był efektywnie bardziej "przepuszczalny", ... którego należy unikać.
Twoje wypowiedzi / wyjaśnienia niepokoją mnie, wszyscy zdają sobie sprawę, że przeszkody na wlocie (Z, filtr, sondy, łokcie itp.) Przyczyniają się do ograniczenia przepływu powietrza.
Mówisz, że twój „napompowany” filtr powietrza sprawia, że ​​powietrze lepiej przepływa do komór spalania ”.
Ale twój „napompowany” filtr powietrza jest lepszy, ponieważ „staje się bardziej przepuszczalny”. Czyli ponieważ hamuje mniej powietrza… tak, że „lepiej przepuszcza powietrze”. Należy więc obrócić Z, który hamuje powietrze przed filtrem powietrza .... tak, aby „lepiej przepuszczał powietrze”. Roll:

Witam zapomniałeś o parametrze przepływu / ciśnienia / objętości dopływającego i wychodzącego powietrza ... to nad czym pracowałem i udało mi się stwierdzić, że prędkość napędu napływającego powietrza robi " oddychaj tym silnikiem ”, zobacz na przykład: https://www.facebook.com/nikolaj.palahniuk
* NOWE OSTRZA POWIETRZA 5 OSTRZA H 80 mm nachylenie 60 ° ... dla średnicy 60/61 mm do 75/76 mm możliwe ... aby rzutować strumienie powietrza bardzo daleko ... na wlocie powietrze / paliwo i oszczędzam .... samouczek produkcji na zdjęciach ... Przygotowuję także cyklony powietrzne z 6 ostrzami, 7 ostrzami, 8 ostrzami itp. na tej samej technologii ... *
* Nikolaj Iliaschenko Kuchar Palahniuk: na starym pojeździe, furgonetce WW z silnikiem Diesla, zamontowaliśmy wczoraj po południu (14-11-2017) 7-łopatkowy cyklon powietrzny (wysokość 80 mm średnica 70 mm) tej samej technologii co na tych zdjęciach na dnie filtra powietrza zgadnij reakcję właściciela na zimny start? "powolnego" silnika bez cyklonu powietrznego, zauważalny wzrost mocy ... kontynuowany w piątek, poprzez zainstalowanie 3 innych cyklonów powietrza w przewodach wlotowych powietrza ...... *
załączniki
CYCLONE AIR 5 NOŻY H 80mm-17.jpg
0 x
Tajemnica pojawia się tylko wtedy, gdy odmawia się jej studiowania (Georges Charpak?)
Avatar de l'utilisateur
Nikolaj
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 173
Rejestracja: 17/08/17, 18:38
Lokalizacja: pierścień 35120 pican
x 14

Re: Fuel saver turbulatorem: Z




przez Nikolaj » 16/11/17, 20:50

Flytox napisał: Twoje wypowiedzi / wyjaśnienia niepokoją mnie, wszyscy zdają sobie sprawę, że przeszkody na wlocie (Z, filtr, sondy, łokcie itp.) Przyczyniają się do ograniczenia przepływu powietrza.
Mówisz, że twój „napompowany” filtr powietrza sprawia, że ​​powietrze lepiej przepływa do komór spalania ”.
Ale twój „napompowany” filtr powietrza jest lepszy, ponieważ „staje się bardziej przepuszczalny”. Czyli ponieważ hamuje mniej powietrza… tak, że „lepiej przepuszcza powietrze”.
Więc powinieneś przenieść swój AVEC, który spowalnia powietrze przed filtrem powietrza.... tak, że „lepiej przepuszcza powietrze”. Roll:

Witam, chciałem Wam powiedzieć, że używam "cyklonów powietrza" bardzo różniących się od turbulatorów "Z", więc są one przeważnie zakrzywione na wylocie, ze zmienną liczbą łopatek lub zębów.
Moje innowacje dotyczą długich ostrzy i stopni w zakresie od 30 ° do 60 °, ponieważ generują one przepływy powietrza dłuższe i mocniejsze niż Z, więc ich nie strzelę, ale doświadczę ich ponownie i więcej ...
Moje zasady? gwintowane śruby, na przykład im krótszy skok, tym więcej zakrętów i odległości do pokonania, im dłuższy skok, tym szybszy cel ... @ +
0 x
Tajemnica pojawia się tylko wtedy, gdy odmawia się jej studiowania (Georges Charpak?)
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Fuel saver turbulatorem: Z




przez Flytox » 16/11/17, 21:35

Kiedy nie rozumiem, lubię dowody ... i nie mam żadnych!
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Olivier22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 178
Rejestracja: 06/11/08, 16:41
Lokalizacja: 35 / 22
x 6

Re: Fuel saver turbulatorem: Z




przez Olivier22 » 16/11/17, 23:52

nikolaj napisał:
Olivier22 napisał:Filtr powietrza i tak jest sztywny, ten argument nie wytrzymuje

Witaj, obudowa filtra powietrza jest często metalowa, jej obrzeże to perforowany arkusz lub siatka ze stali nierdzewnej, ale jej wewnętrzna struktura plastra miodu jest wykonana z różnych włókien połączonych, takich jak tektury, ale przepuszcza powietrze, w przeciwnym razie powietrze nigdy nie przepuści ... ale porusza się o wiele więcej niż mówisz ... za każdym razem, gdy silnik się obraca i zasysa powietrze +/- (stąd porównanie z płucami lub akordeonem) ...
Nigdy nie myślałem, że kiedykolwiek będę musiał spierać się z tak niedorzecznym stwierdzeniem ... ale ok:

1- Struktura akordeonu może się odkształcać, jej powierzchnia się nie zmienia.
2- W 90% przypadków powietrze przepływa przez filtr z zewnątrz do wewnątrz, więc zgodnie z twoim rozumowaniem miałoby tendencję do kompresji, a nie puchnięcia.
3- Jak już wspomniałeś, elastyczne filtry (piankowe lub bawełniane) są uzbrojone i są dwustronne. Dlatego są trzymane sztywno w obu kierunkach. Jeśli chodzi o filtry papierowe, są one z natury sztywne (na nich rama służy przede wszystkim do zapobiegania ich zmiażdżeniu na skutek podparcia skrzynki powietrznej na uszczelkach).

Jeśli to nie wystarczy, powinienem móc nakręcić film w ten weekend ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Nikolaj
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 173
Rejestracja: 17/08/17, 18:38
Lokalizacja: pierścień 35120 pican
x 14

Re: Fuel saver turbulatorem: Z




przez Nikolaj » 17/11/17, 05:26

Flytox napisał:Kiedy nie rozumiem, lubię dowody ... i nie mam żadnych!

Cześć, myślę, że jeśli chodzi o dowody demonstracyjne z prawdziwych obserwacji, jeśli zainstalowałeś AVEC na swoim ulubionym samochodzie i że produkujesz długie ostrza Cyclone Air o kącie 60 °, aby zamontować je na swoim miejscu, wydasz własną opinię ... przez porównanie ...
Zasady śruby Archimedesa są znane w mechanice, a w mechanice płynów ... czy myślałeś o tym?
Omówione zasady dotyczące długości drutów miedzianych w uzwojeniach silników elektrycznych?
oto dwa cyklony powietrzne, jeden o średnicy 50 mm, a drugi 70 mm:
pierwszy warzy powietrze w koronie, centrum jest dość otwarte ... powietrze przepływa szybko ...
drugi miesza powietrze w koronie i przez środek wiruje ... powietrze przepływa szybko i z większą ciągłą mocą ...
możesz to zobaczyć tylko wtedy, gdy sam spróbujesz ... słowa nie wystarczą, aby ci to wyjaśnić ...
serdecznie.
załączniki
CYCLONE AIR 5 NOŻY H 80mm-23.jpg
CYCLONE AIR 5 NOŻY H 80mm-22.jpg
CYCLONE AIR 5 NOŻY H 80mm-20.jpg
cyklon wir powietrza-nikolaj-18-Ø-50-mm.jpg
cyklon wir powietrza-nikolaj-17-Ø-50-mm.jpg
0 x
Tajemnica pojawia się tylko wtedy, gdy odmawia się jej studiowania (Georges Charpak?)
Olivier22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 178
Rejestracja: 06/11/08, 16:41
Lokalizacja: 35 / 22
x 6

Re: Fuel saver turbulatorem: Z




przez Olivier22 » 17/11/17, 11:22

Stawką tutaj nie jest śruba Archimedesa, ale raczej efekt placebo
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Fuel saver turbulatorem: Z




przez Flytox » 18/11/17, 00:22

+ 1;

Zrobiłem 2 Z, „tradycyjne”, takie jak te, które widzisz na Quanthomme. Hałas trochę się zmienia, elastyczność wydaje trochę lepiej, ale nie udało mi się zilustrować różnicy w zużyciu.
Zrobiłem kolejny „Z” z odśrodkowym wirnikiem próżniowym zamontowanym „do góry nogami” (odwracając kierunek cyrkulacji) i hałas trochę się zmienia, elastyczność wydaje trochę lepiej, ale nie udało mi się zilustrować różnicy w zużyciu. Jednak w tym przypadku przebieg gazu jest naprawdę inny. Najbardziej zaskoczyło mnie to, że montaż tak odmienny od oryginalnego dolotu nie zmienia wiele na zachowanie silnika. Powstała wątpliwość, że VSLA naprawdę działa tylko na starych silnikach> 30, 40 lat, których wlot / głowica cylindrów nie była tak zoptymalizowana.
Opis „dośrodkowego” AVEC zamontowanego w Atmospheric Diesel R19 musiał być tam gdzieś 2-3 lata temu. : Mrgreen: lub w postach na VSLA.

Oprawy wtrysku wody / domieszkowanie-w-i-pary wodnej t3270.html
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 240