Centrum Eko-festiwal

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
DGE
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 24/07/04, 13:15




przez DGE » 14/09/04, 11:11

Byłem tam w niedzielę 12 września.

Po pierwsze, było całkiem fajnie, pogoda była ładna, ludzie byli zrelaksowani, przywitali się i uśmiechnęli. Samo było warte podróży. :P

Potem kilka rozczarowań: brak „Roll my flower”, brak reaktora Pantone, jak ogłoszono. Powiedziano mi, że osoba, która ma przyjść, jest chora. :(
Przybyłem już po to głównie rozczarowany.

Ale to, co w ogóle mi się nie podobało, to wręcz komercyjna strona.
Wejście: 4 euro / osoba. no cóż, w porządku, ale kiedy już było w środku, było o wiele więcej stoisk komercyjnych niż stoisko „jak to zrobić czy tamto”. Na przykład był doskonały słoneczny podgrzewacz wody ze stali nierdzewnej w cenie 960 euro, ale brak słonecznego podgrzewacza wody w systemie D lub panel „jak zrobić słoneczny podgrzewacz wody”. Żałuję więc, że zapłaciłem 4 euro za wejście na targi.

Ekologiczny posiłek za 12 euro. Tak, było dobre, ale trochę ograniczone. wejście ou deser, kieliszek wina (bardzo dobrze).

Patrick Barronet (niezależny dom) rozpoczął konferencję od pomysłu, że „zanieczyszczenie jest przede wszystkim mentalne” i że musimy zacząć od „oczyszczenia go z głowy”. Myślę, że nawet w eko centrum Périgord nie wszyscy ukończyli pracę na tym poziomie.

Jaki jest cel festiwalu ekologicznego? Doprowadź jak najwięcej ludzi do jak najskuteczniejszego przemyślenia swoich nawyków nadmiernego zużycia i podniesienia świadomości na temat „ekologii”, a może po prostu sprawi, że targi będą „zielone”. Zwłaszcza biorąc pod uwagę ceny pobierane przez różnych wystawców, utrzymuje to ideę, że aby być zielonym, musisz być bogaty. Jeśli za słoneczny podgrzewacz wody trzeba zapłacić 960 euro, wiele osób pozostanie przy elektrycznym podgrzewaczu wody nawet 150. Jak to jest, że w eko centrum nie ma nawet domowy podgrzewacz wody z rekuperacją lub niedrogie materiały?

Naprawdę wcale tak to nie widzę. <_
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79119
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 18/09/04, 21:07

Ben trzyma tę wiadomość, że jestem naprawdę szczęśliwy, ponieważ jest to dokładnie to, co myślę, ale nigdy nie chciałem być „niegrzeczny” (ponieważ jest, co to jest)!

Ci eko-organizatorzy, którzy uważają, że chcą zmienić świat, stosując te same metody, co ludzie / system, którym zarzucają ... Na szczęście są mili naiwni ludzie, którzy nadal będą finansować te targi !!

Jak myślisz, dlaczego nic się nie zmieniło od dziesięcioleci energii odnawialnej, a nawet żywności ekologicznej? Po prostu dlatego, że każdy oblicza to samo z komercyjnego punktu widzenia o coraz wyższej rentowności .... stylu wyrównania cen / długości życia / zysku przynoszonego klientowi, a NIE w porównaniu z ceną produktu! To samo obliczenie łobuza stosuje się do produktu ekologicznego, margines 5, 10, a nawet 20 .... ale dla dobrego produktu nic nie jest zbyt drogie !! Ale w przypadku produktów ekologicznych bp częściej pochodzi od dystrybutora ...

Zatrzymuję się tam, aby nie być wrednym dla pana Barroneta, który nie waha się zorganizować staży Pantone za 150 €, nie jest niekompetentny, wbijając procent powyżej oczywiście, a przede wszystkim publicznie niszcząc rzadkie prawdziwie naukowe dowody (moje). .. ale oczywiście mniej marzy, więc sprzedaj !!!! I tak, Patrick, rzeczywistość jest rozczarowująca ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79119
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 18/09/04, 21:10

ps: jeśli chcesz stworzyć stowarzyszenie EKONOLOGICZNE, które jest częścią „INNEJ logiki ekologicznej”, jestem gotowy! ;)

powtórzeń: „Ekologiczny posiłek za 12 euro. Tak, było dobre, ale trochę ograniczone w ilości. Przystawka lub deser, lampka wina (bardzo dobra)”.

trzymaj mnie tutaj, wiedziałem o tym ... ale gorzej: było to wegetariańskie danie, a wino otworzył je dopiero pod koniec ... po deserze ... kiedy nikt już go nie chciał ...
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 18/09/04, 21:12

:D
0 x
Dearcham
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 105
Rejestracja: 29/10/03, 23:55




przez Dearcham » 19/09/04, 02:43

Byłem tam również z trzema innymi przestępcami, których mógłbyś zauważyć, gdy byłeś na loterii w sobotni wieczór (odkurzanie i „ratowanie”) lub podczas tańców ludowych.

Myślę, że ważne jest ustalenie kontekstu: farma, na której Claude, ekolog (lub podobny dla tych, którzy go nie lubili) zbudował z dziesięcioma stażystami i trenerami 6 „ekologicznych” domów (surowa cegła , słoma, konopie, monomur, drewno sztruksowe i dwa inne, których już nie pamiętam) w ciągu siedmiu miesięcy, starając się faworyzować lokalne sektory.

Jeśli się nie mylę, Claude jest architektem i kilkakrotnie powiedział, że zna Baronnay od trzydziestu lat (bez większego komentarza).
Osobiście uważam to za świetne. Jego otwartość, dobra natura, ale przede wszystkim aktywna natura jego podejścia (to on podżegał do idei ekocentrum w tym miejscu i wraz z żoną szkolił się w budownictwie ekologicznym. nowy status „przerywanych budowniczych ekologicznych”.

Jestem przekonany, że ci ludzie są w dobrej wierze i bardzo dynamiczni; jak mało mam z nimi rozmawiać.
Dobrze znali tych, którzy brali udział w koszeniu Aucha i improwizowali kilka sesji projekcji wideo z wydarzeń.

Podczas interwencji stażystów odkryłem siłę i emocje witryn, jak mogłem to zrobić tego lata. Dla mnie jest to znaczna dynamika, która może wejść w grę, gdy istnieje praktyczna relacja między uczestnikami, ale także zabawa i dzielenie się wiedzą.

Podczas tego pierwszego wydania dobrze poznałem również ludzi z Ciirad (anty nuklearnych), faceta, który zaprezentował swojemu samochodowi 100% olej (właśnie dodał filtr gazu r21, aby podgrzać i przefiltrować olej) i atmosfera sobotniego wieczoru.

Ogólnie nie obwiniam organizatorów.

Problem (który był w połowie dostrzegalny na miejscu, w tej chwili staramy się bardziej czerpać z niego radość w jak największym stopniu, to jest po refleksjach), moim zdaniem, od wystawców, którzy, prawdą jest, nie wahaj się zrobić w zaciętej komercji.
Nie ma najmniejszych informacji na temat samodzielnego budowania (z wyjątkiem domów, w których wyjaśniliśmy ci, jak robić tynki, budować to czy tamto).
Tylko dama sika z suchych toalet, facet na ciężarówce i ten, który pokazał swoją wspinaczkę 205 na Pantone (zgodnie z podstawowymi planami Nexusa, ale dotarł do samego końca i trzeba było być na miejscu, aby go posiekać, jeśli to ty Zainteresowany, mam numer jednego z przyjaciół, z którymi go zamontował) faktycznie byli w informacjach odtwarzalnych przez wszystkich.

Chcielibyśmy zobaczyć bezpłatne plany pieców słonecznych, jak zrobić słoneczną energię cieplną? , w jaki sposób edukować dzieci z małymi praktycznymi i zabawnymi doświadczeniami, tego rodzaju rzeczy ... tego nie było w tym roku i możemy się zastanawiać, czy eko-las można naprawdę zamontować w tym stanie umysłu.

Potem spotkałem Matę ze świątecznych placów, która wyjaśniła mi, że ich dawne skojarzenie (z Christophe i Christine dla tych, którzy wiedzą), Tournesol całkowicie zatrzymał przegrzebki, gdy poruszali się z dużą ilością rzeczy podczas robienia l informacje na temat ogrodnictwa, zbierania wody deszczowej, turbin wiatrowych i samodzielnie zbudowanych stirlingów, ponieważ dla nich niewielka publiczność, do której udało im się dotrzeć, była ostatecznie dość wątpliwa i nie bardzo gotowa na wykorzystanie tych doświadczeń.

Jak słusznie odgadł Claude, najwyższy czas, aby masy ekologiczne wzięły się za rękę i wprowadziły w życie wszystko, co mogą przeczytać w książkach, ale przede wszystkim to, czego mogą się nauczyć od tych, którzy już rozpoczęli przygoda.

Dla mnie nic nie jest bardziej wzbogacające, po ludzku, osobiście, pod względem wiedzy i jego stosunku do pracy i do innych niż place budowy, podczas których pomagasz przez dwa lub trzy tygodnie osobie budującej swój dom (co uczy cię wszystkiego ) w zamian za osłonę i pole do rozbicia namiotu lub opuszczenia ciężarówki.
Pomnażanie tych doświadczeń oznacza poszerzanie wiedzy, punktów widzenia i umiejętności dla samego faktu pomocy lub osobistego projektu.

Krótko mówiąc, place budowy to pieszo :D
0 x
Philflam
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 09/03/04, 11:56




przez Philflam » 19/09/04, 08:28

Gdzie odbywa się ten festiwal?

Czy możesz powiedzieć coś więcej o tych projektach Dearcham, swoim osobistym doświadczeniu i praktycznych informacjach? (Być może witryna lub adres ...)
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44 i goście 285