Renault Espace 2.2 ja

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
laurent73
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 19/06/06, 23:28
Lokalizacja: Albertville

Renault Espace 2.2 ja




przez laurent73 » 20/06/06, 00:11

bonjour,
: Lol:
Jestem nowy na stronie i bardzo zainteresowany wszystkimi Twoimi znaleziskami. Długie do przeczytania, czasami trudne do zrozumienia, ale motywujące do zastosowania.
Rozważam zakup 1 samochodu + dużego (wymagane rodzinne): przestrzeń typ 2, benzyna 2.2i (niski budżet = stary model).
Duży minus: zużycie + zanieczyszczenie.
Co polecacie aby to zmniejszyć?
:?
a+
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 20/06/06, 14:56

Jeśli Twój silnik nie ma zbyt dużego przebiegu, możesz rozważyć zmianę swojego auta na LPG.
Ponieważ instalatorzy instalacji LPG gwarantują roczną awarię silnika, zazwyczaj odmawiają montażu tego typu wyposażenia w silnikach, które przejechały 100 000 km.

Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, zwiększysz trochę zużycie, ale znacznie zmniejszysz rachunki i trochę zanieczyszczeń (jeśli LPG jest dobrze uregulowane).

Teraz wady:
: Arrow: Cena instalacji (od 1500€ do 3000€ w zależności od rodzaju nawęglania, wielkości zbiornika itp.). Tym bardziej, że państwo, które wcześniej zwróciło część inwestycji, poprawiło jej egzemplarz i jeśli się nie mylę, zwraca jedynie LPG nowy i tylko w przypadku złomowania samochodu starszego niż 8 lat.
: Arrow: Tracimy miejsce w bagażniku.

Po inne rozwiązania odsyłam do „guru Pantone” : Wink: z tej strony
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 20/06/06, 15:08

Cześć

kup diesla 21 Nevada i jedź na wodnym narkotyku!!!
W dłuższej perspektywie będziesz mieć tę samą objętość w przypadku – kosztownych i wielu – kłopotów : Mrgreen:
@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
MichelM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 411
Rejestracja: 14/02/05, 13:13
Lokalizacja: 94 Dolina Marny




przez MichelM » 20/06/06, 15:44

Cześć
Znajomy kupił nowe, oryginalne Renault Espace GPL. W rezultacie nigdy nie działał poprawnie na LPG, zużycie LPG było zbyt duże, a na benzynie było bardziej ekonomiczne. Odpowiedź sprzedawcy (który nie wiedział już, co robić)
„w każdym razie, gdyby jeździł na LPG jak niektóre, zawory wydechowe nie trzymałyby się, a silnik by się zepsuł”!? (miła obsługa posprzedażna!)
Renault w standardzie zrezygnowało z miejsca na LPG. Cóż, od tego czasu (ponad 10 lat) z pewnością poprawili jakość zaworów.
Myślę też, że podobnie jak ZAC, znacznie mniej jest problemów z dolewaniem wody do kombi z silnikiem Diesla na przykład...
Michel
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 20/06/06, 15:50

Miałem 3 samochody na LPG, w tym 2 Renault i Mazdę, ale we wszystkich 3 przypadkach instalacja LPG nie była oryginalna. Według mojego ówczesnego instalatora LPG (niezwykle uczciwego i kompetentnego), oryginalne LPG Renault zostały zamontowane wbrew zdrowemu rozsądkowi, niemożliwej do prawidłowej regulacji i wątpliwej niezawodności...
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 20/06/06, 17:22

Znajomy kupił nowe, oryginalne Renault Espace GPL. W rezultacie nigdy nie działał poprawnie na LPG, zużycie LPG było zbyt duże, a na benzynie było bardziej ekonomiczne. Odpowiedź sprzedawcy (który nie wiedział już, co robić)
„w każdym razie, gdyby jeździł na LPG jak niektóre, zawory wydechowe nie trzymałyby się, a silnik by się zepsuł”!? (miła obsługa posprzedażna!)
Renault w standardzie zrezygnowało z miejsca na LPG. Cóż, od tego czasu (ponad 10 lat) z pewnością poprawili jakość zaworów.


To nieprawda, manekiny! Kiedy kupiłem moją LPG R25 z 1989 r., miała ona przebieg 160000 130000 km (LPG zwiększony do 28000 13000) za 1998 2006 F (w tym 295000 300 F instalacji LPG) w XNUMX r.; w Renault powiedzieli mi to samo „zawory będą się palić” itp. itd. ..to głupota..itd..etc. Wynik: mamy rok XNUMX, samochód ma XNUMX, silnik pracuje TB (była pewna regulacja luzu zaworowego, ale trzyma się). Jedyny problem jaki miałem to: zepsuła się automatyczna skrzynia biegów (to z drugiej strony wiadomo, że to Renault od Renault + bypass na układzie chłodzenia na LPG na pewno spowodował lekkie przegrzanie skrzyni biegów?!?!); znalazłem ręczną skrzynię biegów za XNUMX euro w uszkodzonym pojeździe i zaczynamy od nowa. Nigdy nie działało to tak dobrze jak teraz.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
laurent73
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 19/06/06, 23:28
Lokalizacja: Albertville




przez laurent73 » 21/06/06, 20:16

Cześć wszystkim,
dzięki za odpowiedzi : Lol:
Myślę, że pójdę za radą Jean63 (w innym temacie):
niezależnie od zakupionego modelu, planuję zainstalować (po przeczytaniu Twojego forums):
- prosty ekonomizer komercyjny (mam kolegę który montował taki na evasionie i scenixie 4x4, postaram się podać liczby)
- wtrysk pary wodnej
- generator turbulencji
- Pantone?
a+
PS: Zajmę się też stroną paliwową (ale nie LPG, w domu mam za dużo opinii przeciwko niemu).
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 25/06/06, 13:58

Mam 2 stery 2.2 jeśli na LPG (ten sam silnik)
Zawory wydechowe miały tendencję do zacinania się mniej więcej co 15000 160000 km w pierwszym zakupionym, wyposażonym przy 210000 94 km i zgrzeblonym przy 63 XNUMX km (model XNUMX z BVA „Renault from Renault”, o którym mówi Jean XNUMX : Evil:

Regulacja zaworów jest bardzo prosta (regulacja za pomocą śruby i nakrętki kontrującej max 1H)
co zrobić, gdy zacznie kuleć.

Mój obecny ster na LPG to mechaniczna skrzynia biegów 96, wydaje się, że wymaga mniej regulacji. Sprawdzałem to przed założeniem LPG przy 110000 140000 km, obecnie ma XNUMX XNUMX km i działa poprawnie, wkrótce to sprawdzę, żeby się przekonać...

Posiadam również Volvo 850 BVA na LPG (330000 XNUMXkm) ale mechanicy są niezniszczalni a zawory mają hydrauliczną regulację luzów. 8)

LPG mi odpowiada.
0 x
laurent73
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 19/06/06, 23:28
Lokalizacja: Albertville




przez laurent73 » 25/06/06, 15:46

Cześć citro :D
dziękuję za informacje, niestety nie mogę przekonać rodziny do przejścia na LPG ... :płakać: zwłaszcza, że ​​silnik kosmiczny został zmieniony i ma tylko 23000 km, więc mogliśmy skorzystać.
natomiast dzisiaj zaczynam test acetonowy na mojej starej 19-tce w trzech fazach 11cl, 22cl, 33cl na 50 litrów.
a+ :D
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 25/06/06, 16:50

Witaj Laurencie 73

W przypadku acetonu o stężeniu 33 cl na 50 litrów wystarczy perfumować benzynę
(330cl) korekta 330mll tam zaczynasz mówić..

Zacznij od prawie pustego baku, wlej dobrą dawkę, pojedź trochę i zatankuj i zauważ różnicę w jeździe... przed pełnym i po pełnym zbiorniku, ekonomię dopasujesz później, to nieprawda.Uwierz w to jeśli dodasz za dużo, spożyjesz więcej.

André
Ostatnio edytowane przez Andre 26 / 06 / 06, 02: 08, 1 edytowany raz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 109