Oblicz swoją zwężkę

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 03/03/07, 18:31

cześć pit

świetny twój film, jeśli chcesz dam ci moje zdjęcia z Venturie (mogą być na zdjęciach na stronie) i będzie ssać więcej.

potrzebujesz bardzo ostrego stożka wejściowego i bardzo otwartego stożka wyjściowego (ok. 35° do wewnątrz i 7° na zewnątrz). rurkę pantone na samym początku wyjścia z zagłębieniem pod kątem 45° pośrodku.

masz mojego mela!!!!!

@+

pantone-ter-pic188.jpg


venturie-i-forma-pic186.jpg
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 03/03/07, 23:47

Dzięki Zac za radę.
W rzeczywistości próbowałem zrobić większy kąt z inną butelką, ale PVC tego nie lubi.
Dzieli się, ponieważ za bardzo ciągnie jego zęby.
Musiałbyś obrobić kawałek aluminium lub plastiku, aby był idealny.
bham Nie mam zasług, to pomysł Rezuta
rezut napisał:w zeszłym tygodniu byłem na wakacjach i skorzystałem z okazji, aby przetestować swoją depresję i zdałem sobie sprawę, że muszę zwiększyć obroty do ponad 2000 obr./min, aby mieć śmieszne obniżenie 50 mm
więc zrobiłem zwężkę Venturiego 10 mm i po zamontowaniu jestem pewien, że mogłem napełnić bełkotkę samym wgłębieniem przy 4000 obrotów
teraz nie ma problemu piję wodę (mini 1l do 100 jeśli nie więcej) może za dużo
Zrobiłem już 500 km i przy następnym tankowaniu wrócę z informacją o spalaniu (cudów nie oczekuję, ale wciąż liczę na trochę lepsze (nie prawdziwy pitmix))

ps: dla zwężki Venturiego w 10mm
rurka pcv 40
litr wina (pusty) : Chichot:
butelka słodkiego wina (również pusta i bierzesz tę z bardzo długą szyjką)
opalarka
dobrze podgrzej rurkę z jednej strony i dobrze dociśnij szyjkę pierwszej butelki (możesz pomóc smarując szyjkę, żeby lepiej się ślizgała)
czekasz, aż ostygnie na szyi, a następnie przechodzisz na drugi koniec
wszystko, co musisz zrobić, to dostosować rozmiar rury AM i iść i grać
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 24/11/07, 00:21

Bonjour à tous

Zapach odkopywania... Gillier Pantomistes pomaga.
Chciałbym spróbować rozwiązania ze zwężką Venturiego w kanale dolotowym trochę jak Pitmix.

Ale jaki rozmiar (średnica przy szyjce) dać nie wiedząc ile mm słupa wody potrzebuję itd... : Mrgreen:

Potrzebowałbym przykładu, który działa dla silnika o pojemności skokowej zbliżonej do mojej (1 litra oleju napędowego) jako punktu wyjścia.

dziękuję
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 24/11/07, 11:06

hi Flytox
I oczywiście w moim Golfie 1,9D wziąłem rurkę PCV o średnicy 40.
Rozpaliłem go z każdej strony, podgrzewając go opalarką, a dwa stożki utworzyły dwie różne szyjki butelek.
Musisz mieć maksymalny słup wody, ideałem jest mieć około 70 cm przy maksymalnej prędkości. Mogę dojść do 50 cm, to nie jest źle.
Spróbuj tak, a jeśli to nie wystarczy, spróbuj z PVC 32.
Aby uzyskać informacje na temat mojego Golfa, skrzynia powietrzna ma już zintegrowaną zwężkę Venturiego.
Aby moja zwężka Venturiego z dopingiem wodnym była skuteczna bez zmniejszania osiągów samochodu, musiała mieć ten sam rozmiar.
Zajrzyj do skrzynki powietrznej, jeśli nie ma już oryginalnej zwężki Venturiego, aby wiedzieć, jaką średnicę wewnętrzną powinna mieć zwężka Venturiego
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 24/11/07, 13:11

Witam Pitmix

Cóż, Crobar!
Rura, która doprowadza parę do zwężki Venturiego, jak duża jest jej średnica między/zewnętrzna?
Czy musi być izolatorem lub przewodnikiem elektryczności?

Zrobiłem test z elementem pośrednim między Z a ograniczeniem, aby zobaczyć różnicę w zachowaniu młyna. Blacha jest przyłożona do wlotu kolektora dolotowego.

Obraz

Przy umiarkowanych tempach jedyną rzeczą, która wydaje się zmieniać, jest hałas, który jest inny i „głośniejszy”. Instynktownie ufając hałasowi wystarczyło żebym popełnił błąd i jechał na 4 zamiast na 5.....: Mrgreen:

Dla sonso i perfów nie zrobiło to nic znaczącego w ten czy inny sposób.

Czysty powrót do twojej zwężki Venturiego, ma średnicę porównywalną z moim ograniczeniem. Więc to nie powinno udusić bestii... : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 25/11/07, 11:10

Cześć lataj
Osobiście nie obchodzi mnie, czy jest przewodzący, czy nie.
Na wylocie z reaktora włożyłem kawałek miedzianej rurki o średnicy 20cm i średnicy 14mm, następnie do króćca ssącego podciągnąłem 20cm wężyka chłodziwa podtrzymywanego metalowymi kołnierzami.
Aby wykończyć mały kawałek miedzi o średnicy 14 mm, przyciąć na końcu pod kątem 45°. Ostatni koniec ma około 10 cm, ale wystaje tylko 3 lub 4 cm z węża płynu chłodzącego. Tylko tak, aby był dobrze wyśrodkowany w zwężce Venturiego.
Spójrz na stronę 1, jest krótki film, na którym możesz zobaczyć, jak to się robi.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 25/11/07, 22:27

Cześć Pit

Dziękuję za wszystkie informacje. To jest twój film remasteripitmixed.
Najwyraźniej twoja zwężka Venturiego jest odizolowana od masy samochodu i reaktora, od tego zacznę.

Dla małego kawałka miedzi, który doprowadza parę do zwężki Venturiego,
aby zmniejszyć jego wpływ na przepływ (jego powierzchnię czołową), czy jest interes w takim profilowaniu. To znaczy, jak w widoku nr 2, lekko spłaszczając rurę. (Wydaje mi się, że średnica 14 dla tej rury w średnicy około 40 mm dla zwężki Venturiego zrobiła się trochę duża. : Mrgreen:

Obraz

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 170