CO2 ppm, słońce i zmienność klimatu

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
unpeusecenID
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 22/03/23, 18:31
x 25

Re: CO2 ppm, słońce i zmienność klimatu




przez unpeusecenID » 24/03/23, 17:56

pacien- napisała:
Obraz

Podobnie jak to, że nie tylko CO2 wpływa na globalne ocieplenie, klimat jest złożony.

Co więcej, w analogii do garnka i znajdującego się pod nim ognia, rozpalanie ognia bardzo szybko (antropogeniczny CO2) nie powoduje proporcjonalnie szybkiego wzrostu temperatury.
Na kuli ziemskiej występuje zjawisko inercji klimatycznej, w szczególności za sprawą oceanów.
Wpływ CO2 jest logarytmiczny, jak powiedziano na początku.
Nie należy oczekiwać, że średnia globalna temperatura będzie idealnie i natychmiast podążać za CO2.
0 x
unpeusecenID = Ouaf-Ouf, ale wkrótce zamkniemy Trwałe zamknięcie
pacie-
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 55
Rejestracja: 23/02/23, 13:51
x 28

Re: CO2 ppm, słońce i zmienność klimatu




przez pacie- » 24/03/23, 19:25

unpeusecenID pisze:Podobnie jak to, że nie tylko CO2 wpływa na globalne ocieplenie, klimat jest złożony.
Stąd celowość debaty na temat zmienności klimatu naturalny, co niespecjalnie dotyczy gec-erów!

unpeusecenID pisze:Na kuli ziemskiej występuje zjawisko inercji klimatycznej, w szczególności za sprawą oceanów.
Nie należy oczekiwać, że średnia globalna temperatura będzie idealnie i natychmiast podążać za CO2.
To półprawda, efekt cieplarniany najpierw ogrzewa atmosferę, a potem oceany. Daleko nam do +16° dla atmosfery, pomiar +1.2°. Pomiary w Wostoku dotyczą atmosfery, a nie morza.

unpeusecenID pisze: analogia rondla i ognia poniżej, umieść ogień wyżej, t
Ta analogia nie jest idealna. A ponieważ nic nie przebije dobrego rysunku:

Nauka jest ewolucyjna, a nie dogmatyczna, po omacku, ja też.
Porównanie Doliny Śmierci na szczęście nie jest trafne, nie zawsze łatwo dokonać analogii.
Jeśli chcemy trochę udoskonalić „doganianie”, obecnie nie zbliżamy się do słońca, ale w gorącej strefie (B), gdzie jest niewielka różnica w nasłonecznieniu na orbicie (od A do B).
Klimatyczne ochłodzenie dla B w poprzednim cyklu Milankovicia, gdzie powinniśmy być (bez dryasu iz wyjątkiem nowych zakłóceń).

elipsa.jpg
ellip.jpg (113.38 KiB) Wyświetlono 776 razy


Jeśli 5000a stabilności wynika z wyjątkowej kombinacji astronomicznej, w którą chcę wierzyć w przypadku upadku 230 000a temu, to jest okazja, aby znaleźć jeden z artykułów, który to demonstruje!
0 x
Moja preferencja : zmienność klimatu.
pacie-
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 55
Rejestracja: 23/02/23, 13:51
x 28

Re: CO2 ppm, słońce i zmienność klimatu




przez pacie- » 27/03/23, 18:25

unpeusecenID pisze:Na kuli ziemskiej występuje zjawisko inercji klimatycznej, w szczególności za sprawą oceanów.
Nie należy oczekiwać, że średnia globalna temperatura będzie idealnie i natychmiast podążać za CO2.
IPCC powstał z powodu szybkiej korelacji temperatura/ppm.

Korekta zaniedbania:

Mój wykres wykorzystuje cykl roczny do przedstawienia okresowości 120 000a, jest to uproszczona parabola, również nie nadążająca za klasycznym widokiem temperatury w Wostoku! Szokujące dla koneserów, ale intuicyjne i wystarczająco reprezentatywne dla uzyskanych parametrów, powinienem był sprecyzować. :płakać:
Poprzedni odczyt ocieplenia (130 000a) jest liniowy, więc „nasłonecznienie” w gorącej strefie wydaje się „stałe”. Najgorętsze ocieplenie (B) jest tylko odbiciem akumulacji, bez możliwości odzyskania ciepła.
unpeusecenID pisze: w analogii do rondla i ognia znajdującego się pod spodem, podkręcenie ognia, bardzo szybko (antropogeniczny CO2), nie powoduje proporcjonalnie szybkiego wzrostu temperatury.
A jednak w hipotezie wulkanizmu uderzeniowego parasol wulkaniczny zatrzymuje rozpoczęte ocieplenie i stabilizuje temperaturę (12 000a według moich obliczeń). W dniu, w którym znika ten parasol, udar słoneczny nie jest już osłabiony i jest to powrót ocieplenia przed suchym r! Pseudo doganianie wzrostu poziomu nasłonecznienia i ocieplenia.
Istnieje już trend ocieplenia od czasu dryas-r (osłabienie parasola wulkanicznego dla mnie) wzmocniony przez antropogeniczne i prawdopodobnie przez słońce (zwiększone nasłonecznienie?).
Czy astronomiczna kombinacja może również wyjaśnić tę długą stabilność?

Szukaj błędów i zapomnienia.
pacien- napisała:Gdy spojrzymy na korelację z temperaturą zauważymy, że dla ostatniego ochłodzenia jest amplituda 10° dla 70 ppm, podczas gdy przy wybuchu CO2 200 ppm temperatura wzrosła tylko o 8°, to już powinno być 3 razy ważniejsze logicznie (8+16°), IPCC powołuje się na bezwładność.
Nie zapomnij o udziale CO2 w efekcie cieplarnianym:
+4° z udziałem 25%, 16°/4 (w przybliżeniu, oczekiwane za 100a, +1,2° rzeczywiste).
+1,2° z 8% moich obliczeń, 16° * 0,075; co potwierdza rację IPCC.
Czy procent w sieci (20-25%) jest fantazyjny?

Ahmed napisał:głęboko modyfikować zachowania, które w różny sposób zagrażają warunkom życia istot żyjących na Ziemi.
Ostatnie obliczenie daje ci „prawo” do efektu cieplarnianego, musisz to wyjaśnić Chińczykom i USA!
0 x
Moja preferencja : zmienność klimatu.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: CO2 ppm, słońce i zmienność klimatu




przez Ahmed » 27/03/23, 18:35

Jeśli chodzi o Chińczyków i Amerykanów, to cieszę się, że mnie wesprzecie, nie będzie nas zbyt wielu. 8)
Wydaje się, że nie chcesz wziąć pod uwagę, nie chcąc się obrazić lub być zbyt kategorycznym, to fakt, że CO2 i CC to tylko jeden z aspektów tych ataków na biosferę. O dziwo (sic!), tylko ona może doprowadzić do rzekomego ożywienia gospodarczego, na które niecierpliwie czeka osłabiony rynek.
2 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: CO2 ppm, słońce i zmienność klimatu




przez Obamot » 27/03/23, 21:09

Nawet jeśli udajesz, że ignorujesz ironię i udajesz głupca, którym nie jesteś, jestem absolutnie przekonany, że nikt nie jest zmotywowany do celowego pogarszania globalnego ocieplenia!

Szczerze i bez chęci zaprzeczania tobie, więc nie idziesz”antropotechnikizować klimat „(i wszystkie debaty?) z twoimi lekcjami moralności… Jeśli mogę tak powiedzieć, przez 4 miliardy lat „klimat” miał gdzieś twoją zawiłą mowę o „ożywienie ekonomiczne", on, (nie, temat jest poważniejszy...) i jeszcze mniej przez sianie podziałów, jak to robisz gdzie indziej, człowiek stanie się bardziej inteligentny lub mądrzejszy i zmniejszy swoje emisje. Kiedy nie odważysz się nawet rzucić okiem na bardzo „przyziemną” [SIC] geopolityczną perspektywę jedynego obecnego i przyszłego możliwego wyniku: świata wielobiegunowego.

Redukcję emisji antropogenicznych można osiągnąć jedynie poprzez bardziej cnotliwy i etyczny świat, poprzez zaprzestanie nieokiełznanego wyścigu spekulacji i zysków za wszelką cenę (który swoją drogą nieświadomie wspierasz, wspierając amerykańskie drapieżnictwo) świat lepiej wykształcony, w pokoju , a więc sprawiedliwość i minimalizm.
Ostatnio edytowane przez Obamot 27 / 03 / 23, 21: 39, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14823
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4302

Re: CO2 ppm, słońce i zmienność klimatu




przez GuyGadeboisTheBack » 27/03/23, 21:38

Tak... i... szczerze mówiąc, co?
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: CO2 ppm, słońce i zmienność klimatu




przez Ahmed » 27/03/23, 22:24

Wasz świat, być może wielobiegunowy (czy argumentowałem wręcz przeciwnie?) z pewnością nie dba o moje lekcje moralne, ale mimo to wymaga według was”świat bardziej cnotliwy i etyczny, kładąc kres nieokiełznanemu wyścigowi spekulacji i zysków za wszelką cenę (*) świat lepiej wykształcony, w pokoju, a więc sprawiedliwości i minimalizmie”. Zastanawiam się, czy w tym zdaniu nie ma (bardzo) niewielkiej sprzeczności? Co więcej, moja analiza nie opiera się na prostych pobożnych życzeniach, które są bardzo rozpowszechnione, a ich skuteczność jest niewielka.

Piszesz:
Jestem absolutnie przekonany, że nikt nie jest zmotywowany do celowego pogarszania globalnego ocieplenia!

... ani nikogo, kto zniszczy ziemię, zaakcentuje wymieranie gatunków, opuści oceany, zredukuje dużą część planety do niewolnictwa, nie zabetonuje gleby itp. Nie, nie jest to dobrowolne, jest jedynie konsekwencją funkcjonowania, które poprzez różne procesy, zawsze odnawiane w miarę sukcesywnego wyczerpania, społeczeństwa przemysłowe starają się utrzymać.

* Usunąłem fragment, który był pozbawioną podstaw insynuacją i który w dodatku opierał się na inwersji oskarżycielskiej... Uprzejmie zaliczymy to do kategorii przekomarzania się... 8)
3 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: CO2 ppm, słońce i zmienność klimatu




przez Obamot » 27/03/23, 23:36

Nie zauważyłem żadnych bezpodstawnych kpin czy sprzeczności, ale nie oszukujmy się. I choć bardzo dobrze sobie bez tego radzę, to jedną z motywacji mojego przyjazdu tutaj jest walka z lenistwem intelektualnym. I myślę, że to jest prawdziwa plaga naszych czasów (z powodu internetu?)

Teraz, odkąd właśnie opuściłeś ZERO poziomu komunikacji humanistycznej śpiewająco :P (ponownie drwiąco), ale tym razem cię zna, więc to wykorzystam :) gdybyśmy mogli wrócić do debaty na temat „główne trendy w wpływie słońca i zmienności klimatu", bez żadnego ezoterycznego akcentu, bo nie da się z tym nic zrobić (poza karierą polityczną), co by mi też odpowiadało. : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14823
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4302

Re: CO2 ppm, słońce i zmienność klimatu




przez GuyGadeboisTheBack » 28/03/23, 00:26

Obraz
Śmieję się z tego, nie śmieję się z niczego
2 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: CO2 ppm, słońce i zmienność klimatu




przez Obamot » 28/03/23, 03:49

0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 179