Nowy 4 suwowy silnik (w języku angielskim)

Tematy na ten temat forum i ekonologia w języku angielskim dla osób, które nie są zrozumiałe w języku francuskim.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez Obamot » 12/04/22, 04:13

wynalazca napisał:Tutaj jeszcze raz przypomnę mój najnowszy silnik i opiszę jak należy go używać:
Kupujesz samochód Tesli bez akumulatora za 1/4 jego ceny, składasz go za kilkadziesiąt dolarów, mój ostatni silnik, który daje Tesli prąd z kawałków lodu, które wyjmujesz z lodówki.. i odjeżdżasz. Kiedy lód się skończy, kupisz go na stacji benzynowej i ponownie podasz Tesli.. Żadnego idiotycznego czekania, aż się naładuje..

https://youtu.be/02OTC6ac8NI?t=107

No cóż, po co ktoś miałby potrzebować przestarzałego silnika benzynowego? :D

Andrew : Idea: : Idea:
efekty Peltiera i Seebecka są ze sobą powiązane, czy istnieje wystarczający potencjalny efekt i ile czasu potrzeba na dostarczenie wystarczającej ilości energii, aby samochód mógł ruszyć?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez Exnihiloest » 12/04/22, 20:56

wynalazca napisał:Tutaj jeszcze raz przypomnę mój najnowszy silnik i opiszę jak należy go używać:
Kupujesz samochód Tesli bez akumulatora za 1/4 jego ceny, składasz go za kilkadziesiąt dolarów, mój ostatni silnik, który daje prąd Tesli z kawałków lodu, które wyjmujesz z lodówki.. i odjeżdżasz
...


Jaka jest gęstość energii lodu podczas jego używania?
0 x
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 13/04/22, 05:50

Exnihiloest napisał:
wynalazca napisał:Tutaj jeszcze raz przypomnę mój najnowszy silnik i opiszę jak należy go używać:
Kupujesz samochód Tesli bez akumulatora za 1/4 jego ceny, składasz go za kilkadziesiąt dolarów, mój ostatni silnik, który daje prąd Tesli z kawałków lodu, które wyjmujesz z lodówki.. i odjeżdżasz
...


Jaka jest gęstość energii lodu podczas jego używania?


Kochani, nie minął tydzień od ogłoszenia mojego pomysłu.. Najważniejsze, że pokazałem, że można...to ukoronowanie moich 20-letnich prac z modułami Peltiera..a nie przypadkowe skojarzenia podczas mojej spać.. Roll:
Np. nie wiem co to jest wydajność, skoro z 3. zasady termodynamiki wynika, że ​​t1 - T2/T1 w tym przypadku musi być ujemne.. widać, że nie jest to ujemne, ale różnica temperatur i wydajność mogą być nawet kilka razy różni się od temperatury. wystarczy dokładnie obliczyć różnicę temperatur i ilość prądu odbieranego przy tej samej różnicy temperatur, ale ilość prądu dla lodu jest nawet 4 razy większa.. więc też nie wiem dokładnie nic jak to może być.
Pierwszego dnia bracia Wright przelecieli zaledwie 300 metrów. : Chichot:

Oczywiście, lód ma mnóstwo energii. W Wikipedii pisze tutaj ile..

https://en.wikipedia.org/wiki/Enthalpy_of_fusion

Peltiera to skomplikowana sprawa, mają np. takie same parametry jak w przypadku pomp ciepła COP. wszystko zależy od temperatury..tu zdjęcie jak przy różnicy temperatur około 30 stopni Celsjusza zapalam w samochodzie żarówkę 21Wat...
Obraz

Andrew :D

Andrew
1 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 14/04/22, 04:47

Więc teraz będziesz musiał ponownie narysować wykres lodu. :D
Suchy lód też...

https://www.meerstetter.ch/customer-cen ... efficiency

Andrew :D
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 14/04/22, 12:31

Moje szacunki: wystarczy zaledwie 50 kg tego lodu..co 100 km..aby utrzymać parametry jazdy Tesli..Czas tankowania ok. 5 godz. 100 sekund... poza tym taki silnik to wieczna żywotność, no cóż, to zwykły półprzewodnik, który wytrzyma 5 lat... (jak tranzystor), a akumulatory Tesli, maksymalną pojemność mają tylko XNUMX lat.. .
Oczywiście jest to super bezpieczne, bo nawet jeśli to już coś, to zostaje tylko kałuża wody.rofl Roll:

Andrew : Chichot:
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez Obamot » 14/04/22, 13:17

Myślę, że rozwiązanie pośrednie, mogłoby nie być złe, utrzymywać akumulatory Li-on/Na-ion w celu przyspieszenia i lodu w celu zapewnienia prędkości przelotowej?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez Exnihiloest » 14/04/22, 23:08

wynalazca napisał:Moje szacunki: wystarczy tylko 50 kg tego lodu..co 100 km...

Silnik cieplny zawsze działał przy różnicy temperatur. Zatem silnik lodowy nie jest niemożliwy. Pytanie tylko dotyczy efektywności energetycznej.
Jaką temperaturę powinien mieć lód? Ile energii potrzeba do wytworzenia 50 kg lodu i ile energii napędowej daje to 50 kg samochodowi?
0 x
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 15/04/22, 01:02

Obamot, dobre nowe pomysły.. w takich nowych przypadkach pewnie będzie jeszcze kilka do znalezienia.. Myślę, że zamiast litu można zastosować duży kondensator do magazynowania energii. :D

Tutaj, w innej wiadomości, ktoś próbował trochę źle policzyć umysł.. a potem moja odpowiedź..

„ICE = silnik spalinowy.
BTW.
Topnienie 1000 kg lodu pochłania 333 MJ (92.5 kWh) energii. Użycie lodu do chłodzenia jednej strony generatora Peltiera i powietrza z otoczenia po stronie gorącej zapewni wydajność mniejszą niż 5%, tj. mniej niż 5 kWh energii elektrycznej. (Akumulatory Tesli mają moc od 50 do 90 kWh i ważą znacznie mniej niż 1000 kg.)”


gruntguru, w dniu 14 - 2022:05, napisał:

Gratulacje. Twoja zmodyfikowana Tesla przejedzie mniej więcej taki sam dystans, jak w pełni naładowana, standardowa Tesla, zużywając przy tym ponad 10 ton lodu.

Cóż, dzięki za gratulacje, :wave:
ale teraz liczę, że jest trochę lepiej niż myślisz.. Używając tylko swoich danych, które nie są do końca dziwne (5% wydajności Peltiera) nie bierzesz pod uwagę różnicy temperatur, ani COP Peltiera, co w dodatku w nowych okolicznościach może być zupełnie stare.. Należy pamiętać, że na filmie wielkość napięcia od lodu jest 4 razy większa niż napięcie od ciepła palca (różnica =, - 12 stopni) ale przy nowych rzeczach może być w każdym razie.. Ale OK, po prostu akceptujemy Twoje dane. po pierwsze moja Tesla będzie też o 900 kg lżejsza od tej z akumulatorami, więc przy pojemności akumulatora 50 KWh pojedzie dwa razy dalej… czyli 25 KWH wystarczyłoby na około 600 km. szybciej niż zatankować choćby benzynę.. Czyli na pokładzie możemy mieć tylko 100 kg lodu.. a częściej za ten lód do takiej Tesli.. czyli 25 KWh podzielmy przez 10 razy, to nam da 2.5 kWh ze 100 kg lód, a to 50 razy mniej niż obliczyłeś.. Czyli wystarczyłoby tylko 100 kg tego lodu.. co 5 km... żeby utrzymać parametry jazdy Tesli.. Czas tankowania około 100 sekund... poza tym taki silnik to czas życia, no cóż, to zwykły półprzewodnik, który wytrzyma 5 lat… (jak tranzystor), a baterie Tesli, cóż, XNUMX lat mają maksymalną pojemność…
Oczywiście jest to super bezpieczne, bo nawet jeśli to już coś, to zostanie tylko kałuża wody.. : Lol:
Z tą skutecznością i 5% historii też się nie zgadzam, bo z tymi peltierami walczyłem kilka lat. Oto zdjęcie, na którym przy różnicy temperatur około 30 stopni Celsjusza oświetlam 21-watową żarówkę samochodową. a to było 10 lat temu..

Obraz
Obraz

W każdym razie pozdrawiam i, i zacznijcie coś robić, bo mam 71 lat, choruję na Miastenia gravis i mam bardzo niską emeryturę (po 50 latach pracy), więc nie mogę już nic zrobić. .Mogę tylko pokazywać wskazówki..

Andrew :D
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez Obamot » 15/04/22, 01:30

Tak, myślę, że niektórzy tutaj stracili naiwną szczerość, która może ich poprowadzić w duchu zabawnej nauki... tej samej nauki, która może prowadzić do nowych zastosowań, a nawet dokonać nowych odkryć...

To prawda, że ​​nie traktując siebie zbyt poważnie i dobrze się bawiąc, budzi się dusza i nasz mózg może przełamać bariery konformizmu, ale wydaje się, że tylko prawdziwi badacze to zrozumieli (co nie przeszkadza w dużym rygorze w podejście naukowe...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82

Odp .: Nowy silnik wyskakujący 4




przez wynalazca » 15/04/22, 01:55

Obamot napisał:Tak, myślę, że niektórzy tutaj stracili naiwną szczerość, która może ich poprowadzić w duchu zabawnej nauki... tej samej nauki, która może prowadzić do nowych zastosowań, a nawet dokonać nowych odkryć...

To prawda, że ​​nie traktując siebie zbyt poważnie i dobrze się bawiąc, budzi się dusza i nasz mózg może przełamać bariery konformizmu, ale wydaje się, że tylko prawdziwi badacze to zrozumieli (co nie przeszkadza w dużym rygorze w podejście naukowe...)


Zastanawiam się, kogo uważasz za „prawdziwego badacza”? To nie „nauka” prowadzi do nowych odkryć, ale ludzie o imieniu i nazwisku: Andrzej Feliks… A odkrycia dokonuje prawdziwy badacz, który przez całe życie był Twoim bratem z nauką i technologią… i muzyką to mu pomogło w myśleniu.. Ale musiał to zrobić sam, za własne pieniądze.. i to dość oszczędnie.. Czasem też coś było nie tak i wtedy. Bóg mówił co zrobić, żeby było lepiej.. Bo to taka ciągła droga.. I odwaga w walce z „prawdziwymi badaczami”, którą zdobywa się podczas rajdów samochodowych. ..

Obraz

Nie przeszkadza Ci, że taka przerobiona Tesla będzie teraz nazywać się „Felix”? : Chichot:
Andrew :D
0 x
Andrzej Feliks

Powrót do "Econology forum w języku angielskim »

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 74